i r/ 1 r 1 Mr. LITI E GTI-Nesselande - Inter Rijswijk 1 BERICHTEN Hart van Mand 010 - 5216016 079 - 3426070 GEDEPUTEERDE STATEN ONDER SCHRIJVEN LANDELIJKE REGEL GEVING LICHTUITSTRALING KASSEN C. Gravesteijn Hart van Holland 8 december 2004 pagina 3 Dames-topvolleybal in Zevenhuizen Zaterdag 1 1 december - 19.00 uur Sporthal Swanla, B. Klinkhamerweg 85, Zevenhuizen Toegang gratis Familieberichten ttt t Opbaargelegenheid o.a.: Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT UITVAARTVERZORGING Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Moordrecht - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Boskoop Zevenhuizen 29.000 exemplaren Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten Het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle geeft met verslagenheid kennis van het overlijden van de heer in de leeftijd van 83 jaar oud medewerker van de buitendienst van de gemeente. Gedurende 17 jaar heeft hij zich ingezet voor de gemeente. Met respect en eerbied zien wij terug op hetgeen hij voor de gemeente heeft betekend. Wij wensen zijn echtgenote, kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte en kracht toe in deze moeilijke periode. Namens het gemeentebestuur, Drs. J.D. Westendorp I. Mes Zevenhuizen, 30 november 2004 burgemeester secretaris UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Zevenhuizen-Moerkapelle, TEL. 0180-328094 DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN Rouwkamers Zevenhuizen: Zuidplasweg 3 Moerkapelle: Akkerweg 84 Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging "'i'van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg SO 2665 KE Bieiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind r Kantoor en showroom gedenkstenen: Hoekeindseweg 61, 2665 KB Bleiswijk Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Waddinxveen Waarschuwing piramidespel: De politie waarschuwt voor een nieuw piramidespel waarbij men aange moedigd wordt flessen vruchtensap aan te kopen en door te verkopen aan zoveel mogelijk anderen. Vol gens de informatie verdient de deelnemer bij verkoop steeds meer punten waarna diverse niveaus kunnen worden gehaald en daardoor snel bonussen kunnen worden verdiend. Het buitenlandse bedrijf toont professioneel en regelt sessies waardoor kandidaat deelnemers enthousiast worden gemaakt. De politie kreeg een tip over deze praktijken. De politie wijst erop dat ingevolge de wet op de kansspelen deelname aan een piramidespel verboden is, en dus strafbaar. Onwel geworden achter het stuur: Een 30-jarige automobiliste raakte op 29 november onwel op de Henegouwerweg en kwam met haar auto tot stilstand tegen de vangrail. De vrouw is ter observatie overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis te Gouda. In de nacht van 1 december deed zich wederom een geval van onwel-wording voor. Een 23-jarige inwoner van Moordrecht, die met zijn voertuig op de Passage gepar keerd stond, klaagde over pijn op de borst. Ook hij is ter controle naar het ziekenhuis vervoerd. Aanhoudingen: De afgelopen week heeft de politie twee Waddinxve- ners aangehouden voor wie nog de nodige straffen openstonden. Op 30 november werd op de Puttelaan een 28-jarige man aangehouden die nog een hechtenis van 30 tegoed had. In de nacht van 6 december werd op het Koningin Wilhelminaplein een 24-jarige man gearresteerd. Voor hem stond een boete open van 5100 euro, te ver vangen door 102 dagen hechtenis. Beiden zijn ingesloten. Aanhouding voor brandstichting: In de avond van 1 december heeft de politie een viertal jongeren aan gehouden voor brandstichting op het evenemententerrein aan de Dreef. De politie trof het viertal aan met een brandende fiets en brandend foldermateriaal dat her en der verspreid over het terrein lag. Na aanhouding hebben drie van de vier een bekennende verkla ring afgelegd. Er wordt overlegd met justitie wat het vervolg voor de jongeren gaat worden. Onder invloed rijden: Op 5 decem ber controleerde de politie een bestuurder van een personenauto, die door zijn rijgedrag de aandacht van de surveillance had getrokken. Nadat de bestuurder op de Zuidka de tot stoppen was gebracht, werd vastgesteld dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeer de. Terwijl de politie bezig was met de afhandeling hiervan, werd via de meldkamer vernomen dat de bestuurder kort daarvoor zijn ex- vriendin in de auto had gesleurd en mishandeld. De vrouw liep bij een worsteling in de auto bloeduitstor tingen op in het gezicht en de hals. Zij is voor behandeling daarvan naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. De man werd daarop aangehou den. Voor het rijden onder invloed is zijn rijbewijs ingevorderd. Voor het mishandelen van zijn ex-vrien din is de man inverzekering gesteld en zal worden voorgeleid bij de officier van justitie. Verkeerscontroles: Door de politie zijn de afgelopen week enkele ver keerscontroles uitgevoerd, waarbij speciale aandacht was voor de fietsverlichting en het autogordel- gebruik. Controles werden uitge voerd op de Zuidelijke Dwarsweg, de Dreef, de Noordkade en de Prin ses Beatrixlaan. In totaal werden 44 fietsers bekeurd voor het niet voren van verlichting. De politie vindt het opvallend dat vooral scholieren met defecte verlichting op pad gaan. Drie automobilisten werden bekeurd voor het niet voe ren van de autogordel. De komende tijd zal de politie geregeld verlichtingcontroles gaan uitvoeren. Aanrijding: Op 30-11 reed een los gekoppelde aanhangwagen tegen een tweetal geparkeerde auto's aan. Een en ander vond plaats op de Boskoopse veiling aan de Middelburgseweg. De aanhanger boorde zich met de dissel in een van de twee voertuigen. De eigenaar van de aanhanger had de rem niet goed aangetrokken waardoor het voertuig uit eigen beweging ging rollen. Gordel- en roodlichtcontrole: Op de Burg. Klinkhamerweg en Noorde lijke Dwarsweg werd maandag 29 november een gordel- en roodlicht controle gehouden. Zes automobi listen hebben een bekeuring gekre gen omdat zij de autogordel niet droegen en drie bestuurders heb ben een bekeuring gekregen voor 'door rood licht rijden'. Verlichting-controle: Van 7.45 tot 8.15 uur werd dinsdag 30 november een verlichtingscontrole gehouden op de Noordelijke Dwarsweg. In totaal zijn negen bekeuringen uit geschreven voor het niet in orde hebben van de verlichting. Snelheidscontrole: Op 1 december is een snelheidscontrole gehouden op de Burg. Klinkhamwerweg. In tweeënhalf uur zijn 35 foto's gemaakt van voertuigen die te snel reden. Er passeerden in die periode 2080 voertuigen. Alcoholcontrole: In de nacht van 2 op 3 december is een alcoholcont role gehouden op de Zuidplasweg. Eén bestuurder blies aan A (=alco- hol) en is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Een tweede ademanalyse gaf aan dat er een alcoholpercentage was van 535 Ugl (max. toegestaan 230 Ugl). Met een rijverbod van 8 uur en een pro ces verbaal is de Nieuwerkerker naar huis gestuurd. Woninginbraak: In de nacht van 4 op 5 december is ingebroken in een woning aan de Weth. Kreftlaan. Door middel van flipperen is de dader binnengekomen. Diverse goederen waaronder een GSM en een portemonnaie met bankpassen zijn meegenomen. De vermoede lijke dader heeft ook een poging gedaan in te breken in een woning aan het Weideplantsoen. Door per soneel Van een winkel in de Dorps1 straat zijn betaalpasjes teruggevon den. Een andere getuige heeft de vermoedelijke dader gezien en heeft een signalement aan de poli tie kunnen geven. Mini-steek t.e.a.b. 0182-617185 Audiokast zwart met glazen deur 90x50x42, erg mooi 079-5932162 Regio - Gedeputeerde Staten heb ben besloten geen verdere stappen te zetten om te komen tot provin ciale regelgeving over lichtuitstra- ling uit kassen. Provinciale Staten hebben op 15 september 2004 door middel van een motie aan Gedepu teerde Staten gevraagd met een voorstel te komen volledige lichtaf- scherming van alle nieuw te bou wen kassen in Zuid-Holland ver plicht te stellen. Belangrijk argu ment voor de beslissing van Gede puteerde Staten is, dat een unifor me landelijke regeling betreffende lichthinder door middel van het Besluit Glastuinbouw de voorkeur heeft. Omdat lichthinder vooral een lokaal vraagstuk is, is de gemeente de aangewezen partij om naleving te controleren. Moge lijkheden voor provinciale regelge ving ontbreken vrijwel. De land- en tuinbouworganisatie (LTO) Nederland en de Stichting Natuur en Milieu hebben op 5 oktober 2004 een akkoord bereikt over een plan van aanpak voor ver regaande lichtafscherming. De stuurgroep Glastuinbouw en Milieu met daarin vertegenwoordigers uit glastuinbouwbedrijfsleven en over heid (ministeries van VROM, LNV en V W, Interprovinciaal Overleg, Unie van Waterschappen en VNG) en vertegenwoordigers van de milieubeweging hebben op 15 oktober 2004 positief gereageerd op de totstandkoming van dit akkoord. Het ministerie van VROM heeft zich bereid verklaard het Besluit Glastuinbouw conform het plan van aanpak aan te passen. Dit zal leiden tot uniforme landelijke regelgeving, die naar alle waar schijnlijk in 2008 van kracht wordt. Gedeputeerde Staten hebben ver volgens besloten dat uniforme lan delijke regelgeving door middel van het Besluit Glastuinbouw de voorkeur verdient boven provincia le regelgeving. Gedeputeerde Sta ten zullen de handhavingpartners, onder andere gemeenten, politie en Openbaar Ministerie, oproepen toezicht op de naleving van de lichtregels te intensiveren. Tevens zullen Gedeputeerde Staten de implementatie van het plan van aanpak nauwlettend volgen. In de overgangsperiode van 2005 - 2008 zal de lichtuitstraling uit kas sen tussen zonsondergang en zons opgang gefaseerd tot 95% worden afgeschermd. Vooruitlopend op aanpassing van het Besluit Glastuinbouw wordt een beroep op tuinders gedaan om vrijwillig al zoveel mogelijk licht af te schermen. In de overgangsperiode wordt onderzoek gedaan naar de bedrijfseconomische en teelttechni- sche gevolgen van bovenafscher- ming van lichtuitstoot en naar de hinderbeleving. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze.krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 3