Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 8 december 2004 ZIJNE KONINKLIJKE HOOGHEID PRINS BERNHARD DER NEDERLANDEN OVERLEDEN UIT DE COMMISSIEVERGADERINGEN AGENDA RAADSVERGADERING 14 DECEMBER A.S. INTERLINER CONNEXXION GAAT RIJDEN DOOR ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op woensdag 1 december jl. is Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard overleden. Prins Bernhard is 93 jaar oud geworden. Burgemeester J. D. Westendorp heeft namens het gemeentebestuur en de bevolking van Zevenhuizen- Moerkapelle zijn condoleances aan de Koninklijke Familie overgebracht. - Condoleanceregister opengesteld In het gemeentehuis te Zevenhui zen is een condoleanceregister opengesteld. Ook zal in de dorps huizen van Moèrkapelle en Oud Verlaat gelegenheid zijn om het condoleanceregister te tekenen. Het is mogelijk om tot de dag van de bijzetting het condoleanceregis ter te tekenen. De website van het Koninklijk Huis heeft in verband met het overlijden van ZKH Prins Bernhard een digitaal condoleanceregister opengesteld. Zie www.koninklijkhuis.nl Afscheid nemen De uitvaartdienst van ZKH Prins Bernhard is zaterdag 11 december om 12.30 uur te Delft. Vanaf zon dag 5 december is de Prins opge baard in Paleis Noordeinde te Den Haag tot de dag van de uitvaart. Voor het publiek is gelegenheid tot afscheid nemen van dinsdag 7 december tot en met donderdag 9 december, tussen 9.00 en 23.00 uur. Vlaginstructie Naar aanleiding van het overlijden van ZKH Prins Bernhard gelden de volgende rouwmaatregelen: Alle rijksgebouwen voeren de Nederlandse vlag halfstok, zonder wimpel vanaf de dag van het over lijden tot en met de dag van de uit vaartdienst en bijzetting. De burgemeester tekent als het condoleanceregister. eerste Op 29 november en 30 november jl. vergaderden de commissies I en II. Een groot aantal onderwerpen is besproken. We lichten er een aantal voor u uit: Voorkeursrecht Zuidplaspolder: Door het Ontwikkelingsbedrijf Rot terdam is een toelichting gegeven op de procedure en het wettelijk kader van de Wet voorkeursrecht gemeen ten. De commissie constateert tijdens de discussie dat het toepassen van voorkeursrecht een gevoelig onder werp is waarbij algemeen belang en privé belang gewogen moet worden. De onzekerheid bij ondernemers dient tot een minimum beperkt te worden en procedures dienen goed bewaakt en waar mogelijk versneld te worden. Toegezegd wordt dat de raad tussentijds wordt gerapporteerd over de wijze van het gebruiken van het voorkeursrecht. Zie verder de agenda van de raadsvergadering. Presentatie MER-proces Eendragtspolder In het kader van het op te stellen voorontwerpbestemmingsplan wor den door de commissie de volgende uitgangspunten aan het college mee gegeven: geen zandwinning, tenzij dit om (financiële) redenen noodzakelijk is; effecten van de aanleg van de internationale roeibaan verder uit werken; effecten van een golfbaan verder uitwerken; onderzoek andersoortige voorzie ningen om exploitatie te dekken. Ontwikkelingsovereenkomst revitalisering Moerkapelle De commissie is van mening dat er sprake is van een levensvatbaar plan. De ingekomen brief van een aantal inwoners, die bedenkingen hebben geuit tegen de plannen, wordt geagendeerd voor de raadsvergade ring van 14 december.Het algemeen belang dient te prevaleren boven het individueel belang is de strekking bij beantwoording van genoemde brief. Bestuurskrachtmonitor Tijdens de discussie over de bestuurs krachtmonitor lag het accent op het gevolgde communicatietraject van het college na het verschijnen van het rapport. De voorzitter vatte de discussie als volgt samen: de inhoud van het rapport wordt door de com missie niet bestreden, er worden alleen vraagtekens gezet bij het com municatietraject. Het college is van mening dat zij een eigen mening in de discussie inbrengt en dat het de raad is die de discussie over de toe komst van de gemeente moet voe ren. Naar de mening van het college gaat de identiteit van samenge voegde gemeenten niet verloren. Een voorstel m.b.t. de bestuurs krachtmonitor wordt behandeld tijdens de a.s. raadsvergadering. Op de agenda van de raad staan onder andere de volgende onderwerpen. Bestuurskrachtmonitor Zevenhui zen-Moerkapelle. het bestendigen van de vestiging van het voorkeursrecht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor gronden in de Zuidplaspolder. de Interregionale Structuurvisie Driehoek RZG Zuidpias. budgetsubsidiëring dorpshuizen "Swanla" en "Op Moer" (onder voorbehoud). Reïntegratieverordening, afstem mingsverordening en handhavings- verordening Wet werk en bijstand. verordening toeslagen en verlagin gen ingevolgde de Wet werk en bijstand. dekkingsvoorstel begroting 2005. voorstel met betrekking tot het Visiedocument brandweer Zeven huizen-Moerkapelle. Afscheid van wethouder ir. A.C.J.M. van der Stee. De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvangstijd is 19.30 uur. Raadpleeg voor de volledige agenda de website of op hierna genoemde plaatsen waar gemeentelijke infor matie beschikbaar is. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke web site. Voorafgaand aan de vergaderin gen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende nor men op dit gebied. Lijn 383 is een nieuwe interliner-ver- binding, die op werkdagen van Capelle aan den IJssel, metro de Terp naar Den Haag Centraal station rijdt. Reizigers uit onze gemeente komen snel en comfortabel in Den Haag, of zij kunnen in Capelle aan den IJssel op het Rotterdamse metronet stappen. Ingangsdatum 12 december. U vindt de nieuwe ver trektijden dan uiteraard ook bij de haltes. De interliner die nu reeds door Moerkapelle naar Den Haag rijdt, blijft gehandhaafd. Overstap pen hoeft dus niet. Informatie: De complete dienstregeling vindt u op www.connexxion.nl. Heeft u lie ver iets in handen? Het busboekje van uw regio is te koop bij het ver kooppunt van Connexxion (Den Haag CS) en ook te bestellen via de klantenservice: www.connexxion.nl of 0900-2666399 (lokaal tarief). Een folder met de dienstregeling van uw lijn(en) is op dezelfde wijze gratis verkrijgbaar. Via de emailservice van Connexxion kunt u altijd direct op de hoogte zijn van eventuele veran deringen in de dienstregeling. Aan melden via de website en u krijgt vooraf automatisch bericht als er tussentijds iets op een van uw lijnen verandert. Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning 25 november 2004: BR/2004/0068: vergroten restaurant d.m.v. een aanbouw Strandweg 1 te Zevenhuizen; 29 november 2004, BL/2004/0069: plaatsen dak en schuur De Bonk 25 te Zevenhuizen; 30 november 2004, BR/2004/0070: bouw nieuw chalet op het perceel De Bonk 85 te Zevenhuizen. Verleende bouwvergunning 30 november, BR/2004/0057: plaatsen dakopbouw Molenweg 4 Zevenhuizen verzonden 1 december: BR/2004/0029 plaatsen van twee warmte-opslagtanks en een watersilo Herenweg 43 Moerkapelle; BR/2004/0030 oprichten bedrijfsruimte Knibbelweg 34 Zevenhuizen. Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De burgemeester heeft besloten de volgende vergun ningen te verlenen: een horeca-exploitatievergunning aan Hof van Hol land, Dorpsstraat 105 te Zevenhuizen; een evenementenvergunning aan de Middenstands vereniging Zevenhuizen voor het houden van een kerstmarkt op 10-12-2004 van 17:00-22:00 uur; een tijdelijke ontheffing van de Drank- en horeca- wetgeving om glühwein te schenken op voor noemde kerstmarkt; toestemming aan Ver. Vrijzinnig Hervormden om hun kerstmarkt te verplaatsen van 11-12-2004 naar 10-12-2004. Het college heeft besloten tijdens bovenvermeld kerst markt ontheffing van het in artikel 4.1.5 gestelde verbod voor het veroorzaken van geluidsoverlast te verlenen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPEtS^| WEEK 50

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4