Ei DIER VERMIST OF GEVONDEN? r BRAM VEERMAN: 'HISTORISCH BESEF WORDT STEEDS BELANGRIJKER' MARSKRAMER-SCHOTTE-FIXET: EEN MOND VOL, MAAR TPG POST KAN ER OOK NOG BIJ! SINTERKLAAS VISWEDSTRIJD ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE "Hpj- mm i Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 29 november tot 5 december werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Kater, rood getijgerd, platte snuit, goudkleurige ogen, dikke vacht, chip, rode band, Molenweg, Zevenhuizen; Poes,zwart/witte, bef sokken en vlekje bij neus, Noordelijke dwarsweg Zevenhuizen; Poes, lapje, neus wit, kopje half zwart half bruin, Ikr. voor poot voetje iets naar links gegroeid, halsband blauw bellen en naam penning chip, Hennipdreef Zevenhuizen; Kater, zwart/wit tussen ogen, bef, borst, buik, staatpunt, voetjes, schuw, Staringstraat, Zevenhuizen; GEVONDEN: Poes, schildpad/witte bef, park de Koornmolen, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- ker/Nootdorp - Zevenhui- zen/Moerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Zevenhuizen - De Sinterklaaswed strijd van hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelie werd gevist in de Noord AA (Fregatwerf). Dertien deelnemers vingen 10.340 gram vis. De uitslag: 1. M. Huisman, 5.980 gram; 2. A.van Erk, 1.240 gram; 3. W.Verboom, 1.120 gram; 4. N. van Leeuwen, 1.040 gram; 5. W.Berke- laar, 1.000 gram. Van de dertien deelnemers hebben er acht deelne mers geen vis ter weging aangebo den. De volgende wedstrijd is zater dag 18 december, vertrek om 8.00 uur vanaf de parkeerplaats La Bara- que.Voor meer informatie: www.h- z-m.com Coen van der Sar heeft zijn zwemdiploma A. Gefeliciteerd van opa en oma Sluimer en gesprek met Bram Veerman (73), de oprich ter van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelie, kan zomaar een hele dag duren. Want als de sympathieke oer-Zevenhui- zenaar verhalen van vroeger gaat vertellen, dan volgt er een boei end betoog. Sterker nog, hij zou eigenlijk eenmaal in de week geschiedenis moeten geven op een basisschool. Spontaan vertelt hij bijvoorbeeld over de gemeenschap van voor de oorlog en diverse anekdotes uit de oorlogsjaren, "in 1939 werd de A12 aangelegd", herinnert Bram zich nog als de dag van gisteren. "De polders werden door de Duit sers in maart '44 onder water gezet. Ze deden dat om een ver dedigingslinie op te zetten. Het was een bijzondere gebeurtenis. Je kon opeens zwemmen in de zomer of gaan schaatsen. Dat gaf ons toch nog enig plezier. Als jeugd beleefde je de oorlog heel anders. Ik praat hier nog wel eens met m'n oude makkers over. Ondanks de armoede en de krap te hebben we een mooie jeugd gehad. Er was sprake van saamho righeid. Je trok intensief met elkaar op. In het weekeinde gin gen we naar de bollenvelden en 's avonds was je voor het eten weer terug. In die tijd was dat gewoon een uitje." Twintig jarig bestaan Bram heeft eer van zijn werk, want op 12 december bestaat de door hem opgerichte stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelie twintig jaar. Voor alle donateurs werd er daarom voor zaterdag 27 november een gevarieerd jubi leumprogramma samengesteld. Zo vonden er excursies plaats naar het automuseum van Schotte en naar de oudheidskamer van de historische vereniging in Nieuwer- kerk. Na een rustig aanloopperio de heeft de stichting inmiddels 1200 contribuanten, die een klein bedrag per jaar betalen. Snelle groei Ik heb in eerste instantie enkele mensen bij elkaar gezocht die dezelfde interesse hadden", ver telt Bram. "In de beginjaren van de stichting draaiden we zonder een hoog budget. Dit was onder andere mogelijk doordat de bestuursleden beurtelings bij elkaar thuis vergaderden. Er ont stond een snelle groei. Later gin gen we activiteiten organiseren. Het begon met de uitgave van het 'Verleden Tijdschrift', dat nu vier keer per jaar uitkomt. Een aan sprekende anekdote is Jo van Zui len, de Zevenhuizenaar die in de oorlogsjaren van tal van boerderij en een schilderij maakte. Dat werd met boter en kaas betaald en in Zevenhuizen vooral met tarwe. Ik heb van die schilderijen door een goede vriend een collectie laten maken. Vervolgens is daar een expositie van geweest. Dat gaf me enorm veel voldoening." Jeugd Bram Veerman heeft historisch besef dus hoog in het vaandel staan. En dit uitgerekend in een samenleving waarin sommige jon geren niet eens meer weten wan neer de Tweede Wereldoorlog plaatsvond. "We moeten ons er juist met z'n allen voor inspannen dat de jeugd weet wat er in het verleden zich allemaal in Neder land heeft afgespeeld. Dit wordt steeds belangrijker", aldus Bram. "Zo kwam er een keer een leerlin ge uit Moerkapelle bij me langs. Ze had mijn boek uit de oorlog bestudeerd en daar informatie uit gebruikt voor haar opstel. Ik heb nog het één en ander voor haar gecontroleerd. Ze kreeg maar liefst een negen voor haar werk stuk. Geweldig toch als je kinde ren op zo'n manier kunt helpen. Ik heb ook wel eens over vroeger verteld op de basisschool in Moer kapelle. Ik vind het belangrijk om kinderen een stukje historie bij te brengen over het dorp waarin ze wonen." Rechtszaak Bram laat vervolgens een kranten artikel uit het Algemeen Dagblad van 13 maart 1976 zien met als kop: 'Speurneus snoept fiscus vette buit af'. "Het betrof een rechtszaak tegen de Staat der Nederlanden en in het bijzonder de Belastingdienst. De toenmalige Dijkgronden waren de inzet van de rechtszaak. Op een gegeven moment hebben de toenmalige minister van Financiën, Duisen- berg en staatssecretaris Van Rooij- en zich er persoonlijk mee bemoeid. Zij namen de eindbeslis sing. Dat kostte me veel kracht, maar het was bijzonder amusant", vertelt Bram met enige trots. Geen politieke ambities Politieke ambities heeft Bram Veerman overigens nooit gehad. "Ik heb het nog veel te druk", lacht hij. "Ik houd me hoofdzake lijk met grondzaken bezig zoals taxaties en onteigeningen". De binnenkort vertrekkende wethou der Fons van der Stee heeft onlangs aangegeven dat de boe ren hoge bedragen voor hun hui zen en grond vragen. "Maar dat is toch logisch?", reageert Bram. "Je kunt het van twee kanten bekij ken. Als je al drie generaties op een boerderij zit en altijd hard hebt gewerkt, dan wil je alles niet zomaar kwijt. De overheid wil de grondprijs zo goedkoop mogelijk hebben. Maar de grondprijs heeft op de totale exploitatie van de bouw van 30.000 huizen, wegen en parken eigenlijk helemaal geen invloed. Een boer die zijn grond kwijtraakt, waar hij in de loop der tijd enorm aan gehecht is geraakt, wil gewoon een redelijke prijs hebben. Ik vind zoiets een norma le zaak, want er verdwijnt een stukje familiegeschiedenis van zo'n akkerbouwer". Springlevend "De stichting Oud Zevenhui- zen- Moerkapelle is overigens springlevend", zegt Bram enthouasiast. "Het huidige bestuur werkt er hard aan. Er zijn uitstekende bestuursleden die veel vrije tijd en energie in de stichting steken. Ik ben daarom bijzonder optimistisch over de nabije toekomst. In deze vorm zal het 25-jarig bestaan zeker worden gehaald." Maar Bram Veer man kent inmiddels ook de recente berichtgeving dat de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelie gaat worden opgehe ven. "Stel dat we een deelge meente van Rotterdam wor den, of samengaan met bij voorbeeld Moordrecht en Nieuwerkerk, dan wordt de historie van Zevenhuizen- Moerkapelie alleen maar van groter belang. Ik zie zo'n opheffing dus zeker niet als een nadeel, want je zal de dorpskern altijd wel blijven behouden. En een stukje geschiedenis pakt niemand af. Daar zal altijd interesse voor blijven bestaan, zeker bij de ouderen." KtSWVits Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Het was even behelpen maar gelukkig ook van korte duur; sinds maandag 6 december kunnen de inwo ners van Zevenhuizen weer in eigen dorp terecht voor de belangrijkste postzaken. Want of het nu gaat om het verzen den van een pakket, een aan getekende brief, de aanschaf van een strippenkaart of voor raadje postzegels; dit soort zaken doet men het liefst dicht bij huis en vanaf nu bij Mars- kramer-Schotte-Fixet aan de Dorpsstraat 151. Kees Wiggers van Marskramer- Schotte-Fixet is blij met de komst van het TPG Post Servicepunt aan zijn balie. Wiggers: "Toen jaren gele den het postkantoor in Zevenhuizen werd opgeheven, had ik al graag het postagentschap naar me toe willen trekken. Ik vind het belangrijk dat een dorp als Zevenhuizen beschikt over een dergelijke voorziening zodat het aanbod binnen de dorpskern zo com pleet en aantrekkelijk mogelijk wordt gehouden. Toen destijds werd geko zen voor de vestiging van een post agentschap binnen Bruna, heb ik dat uiteraard geaccepteerd. Nadat C1000 onlangs het pand van Albert Heijn en ook Bruna betrok, werd er echter voor gekozen om het servicepunt elders onder te brengen. Medio oktober ben ik benaderd door TPG Post en het was geen moeilijke beslissing alsnog 'ja' te zeggen." Toen C1000 per 1 november definitief stopte met het servicepunt, kon men in Zevenhuizen niet meer terecht voor de belangrijkste postza ken. Voor de inwoners betekende dit een rit naar het servicepunt in Moerka pelle of het postkantoor in Waddinx- veen. Vooral voor ouderen was dit vaak ronduit lastig. Sinds afgelopen maandag vindt men nu bij Marskra- mer-Schotte-Fixet het uitgebreide assortiment van TPG Post: de verkoop van postzegels, strippenkaarten en (mobiele) telefoonkaarten, het aanne men en frankeren van briefpost en het aannemen, frankeren en uitreiken van pakketten. Verder kan men er terecht voor briefkaarten, adreswijzigingkaar- ten, boncadeaus en het aangetekend verzenden van poststukken. Klanten van de Postbank kunnen bovendien gebruik maken van de Postbank Geld- service waarmee zij gegarandeerd tot 250,- per dag contant kunnen opne men aan de balie zonder iets in de win kel te hoeven kopen. Toch denkt Kees Wiggers dat de serv ice naar het winkelende publiek toe, nog verder kan worden geoptimali seerd. "Omdat het autogebruik in de loop der jaren steeds meer is toegeno men, kent ook de Zevenhuizense Dorpsstraat een parkeerprobleem. Het is steeds lastiger een plekje voor de auto te vinden met als gevolg dat men dikwijls doorrijdt naar winkels in omliggende gemeenten. Het is in het belang van alle ondernemers aan de Dorpsstraat om hier verandering in te brengen. Daarom lijkt het mij de hoog ste tijd om met elkaar te bekijken hoe we dit probleem aan kunnen pakken. Zelf denk ik aan het creëren van een blauwe parkeerzone, maar wellicht is het probleem eenvoudig op te lossen. Wanneer de zogenoemde langpar- keerders - en dit zijn vooral de mede werkers van het gemeentehuis en bedrijven die aan de Dorpsstraat gevestigd zijn - hun auto elders parke ren, zouden er natuurlijk al aanzienlijk meer parkeerplaatsen beschikbaar komen. Parkeren buiten de Dorps straat op bijvoorbeeld een nieuw te creëren parkeerplaats bij de Opril, lijkt mij een goed alternatief; het is mis schien een klein stukje verder lopen maar draagt zeker een steentje bij aan de aantrekkelijkheid van onze Dorps straat," aldus Kees Wiggers.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9