MENINGEN EN IDEEËN BEWONERS HELPEN BIJ VORMING GEBIEDSVISIE ROTTEMEREN .1 POPPENTHEATER IN BIBLIOTHEEK OPNIEUW GEEN THUIS WINST MOERKAPELLE DE KLEINE TROMPETTER IN BIBLIOTHEEK ÏAMEN KOOR- EN SAMENZANGAVOND IN HERVORMDE KERK OUD PAPIER-INZAMELING MOERKAPELLE Hart van Holland 15 december 2004 pagina 15 ^^Ê\nÈÏÏHUIZEN MOERKAPELLE LALUjM, Dorpsstraat, Ons Dorp Voetbal Door Geertrude Verweii Zevenhuizen - Tijdens de bewonersavond gebiedsvisie Rotteme- ren, die maandagavond 13 december in De Zevenster gehouden werd, konden bewoners en belangstellenden hun mening geven en vragen stellen over de ontwikkeling van dit gebied. De avond werd gepresenteerd door Theo de Bruin, die uitlegde dat het Recreatieschap Rottemeren graag van gedachten wil wisselen met betrokkenen en wil inventariseren welke ideeën er onder de bevolking leven over het gebied. Veel van de aanwezigen bleken bij navraag daadwerkelijk in het Rottemerengebied te wonen, of uitvoerig gebruik te maken van de recreatievoorzieningen, waar bij vooral wandelen en fietsen hoog scoorden. Burgemeester Westerdorp heette namens het bestuur van het recreatieschap de aan wezigen welkom en vond het een genoegen te zien dat er zoveel mensen geïnteresseerd zijn en mee willen denken. De avond was verdeeld in verschil lende thema's, waarover gediscus sieerd kon worden met de ver tegenwoordigers van het recreatie schap en waarover men ideeën kon aandragen. Met betrekking tot de infrastruc tuur kwam vooral de zorg over de veiligheid van zowel fietsers als automobilisten op de diverse smal le dijkwegen naar voren. Tijdens de bespreking van het thema groenbeheer en natuur bleek dat men van mening is dat er wel wat meer onderhoud mag plaatsvinden, omdat vooral brand netels en distels welig tieren. Wat betreft de commerciële en recreatieve voorzieningen zal er onderzoek gedaan worden naar het huidige aanbod en naar aanlei ding daarvan zal gekeken worden welke voorzieningen in de nieuwe gebieden hiermee een totaalpak ket zullen gaan vormen. Omwo nenden gaven aan tevreden te zijn met het huidige aanbod. Met betrekking tot het nieuwe recrea tiegebied in de Eendragtspolder was men het er over eens dat in dit gebied wel de huidige uitstraling van het karakteristieke Zuidhol landse polderlandschap behouden moet blijven. In het algemeen pleit men voor voorzieningen om de drukke fiets en wandelpaden te ontlasten, niet zozeer door meer paden aan te leggen, maar door deze te verbre den of de verschillende gebruikers te splitsen, zodat wandelaars niet meer te maken hebben met brom mers en racefietsen. Het laatste thema omvatte commu nicatie in de breedste zin van het woord. Allereerst werd besproken of de interactieve communicatie naar tevredenheid verliep. Het grootste gedeelte van de aanwezi gen vond het internet en email goede manieren voor informatie voorziening. Men vond dat direct belanghebbenden in de kleinere deelgebieden wel wat eerder geïn formeerd kunnen worden en betrokken moeten worden in de besluitvorming. Met betrekking op de informatie in en over het gebied zelf en de bewegwijzering kwam naar voren dat dit op bepaalde punten nog wel voor verbetering vatbaar is. In de loop van de avond werd een aantal keren aangegeven dat men het idee had dat deze avonden nogal zinloos zijn. Men had het gevoel dat de besluiten toch al genomen waren. De heer Rumpff benadrukte dat dit zeker niet het geval is. "Het Schapsplan, dat in 2003 is vastge steld door het bestuur en naast onder andere de resultaten van het recreantenonderzoek van 2002 als input dient voor de nieuw op te stellen gebiedsvisie, is naar aanlei ding van soortgelijke inspraak avonden op verschillende onderde len veranderd ten opzichte van het concept." De heer Westerdorp vulde aan: "Het is de bedoeling in een interac tief proces met de bewoners te komen tot een visie op het gebied." Meer informatie over de ontwikke ling van het recreatiegebied de Rottemeren is te vinden op inter net: www.recreatiegebied-rotte- meren.nl en meer specifiek over de Eendragtspolder op www.een- dragtspolder.nl Zevenhuizen - Tijdens de Nationale Voorleesdagen, die van 18 tot en met 29 januari gehouden worden, staat een prentenboek centraal dat door de bibliotheken van Neder land bekroond is met de Kieke- boekprijs. Dit jaar is dat "Wat nu Olivier" van Phyllis Root en Christo pher Denise. Hierop vooruitlopend nodigt bibli otheek Zevenhuizen kinderen tot 6 jaar en hun ouders uit om op woensdagochtend 12 januari de voorstelling"Olivier waar ben je?" bij te wonen van poppentheater "Dubbele-Jan" De voorstelling begint om 10.00 uur en duurt 30 minuten. De kosten zijn €2,- per persoon. Vanaf heden zijn er kaartjes verkrijgbaar bij de balie van de bibliotheek. Zevenhuizen - De Kleine Trom petter brengt zaterdag 18 december de bibliotheek in kerstsfeer. Gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek spelen er diverse kerstensemb les. ledereen is welkom te komen luisteren tussen 10.00 en 12.00 uur. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Het is vrijdagmiddag rond een uur of vier als de Dorpsstraat ter hoogte van de Opril wordt afgeslo ten voor de Kerstmarkt. Je kunt nog tot Boode door rijden, maar wat dat betekent weten alleen de echte dorpelingen. Buitenstaanders twijfelen en wagen het er maar niet op. Om vijf over vier staat de Opril vol en om tien over vier het Noordeinde, de Klinkha- merweg en de Swanlaweg. Vanaf dat moment is de chaos compleet. In één klap wordt duidelijk hoeveel verkeer er in de middag door ons dorp raast om de file te ontwijken. Eerder deze maand was het ver keersaanbod me ook al opgevallen toen er in de och tend een file stond van de Opril, door de hele Dorps straat, over het Zuideinde tot aan het Shellstation. De Zuidplasweg en de Klinkhamerweg staan op die momenten ook helemaal vol. Het wordt tijd voor de rondweg. Helaas konden wij de Kerstmarkt wegens andere verplichtingen niet bezoeken. Toen wij hier voor om zes uur vertrokken en via het Noordeinde richting Moerkapelle reden, bleek dat ook op die momenten de verkeersvertragende maatregelen niet door de weggebruikers worden gewaardeerd. Het is blijkbaar belangrijk om ondanks de obstakels toch te blijven aansluiten. Als tegenligger heb je geen vrije doorrit meer. Wanneer je op die momen ten kijkt naar de mensen achter het stuur, dan zie je de stress uit de ogen schieten. Ze zitten opgewonden te bellen, waarschijnlijk om hun verlate thuiskomst te melden. Ik ben er van overtuigd dat al die GSM's eerder de stress doen toenemen, dan dat zij rust brengen. Ondanks eerdere teleurstellingen had toch weer een aantal dorpsgenoten het initiatief genomen om een Kerstmarkt te organiseren. Dit jaar was het een grootse samenwerking tussen kerkgenootschappen, muziekverenigingen en de middenstand. Uiteraard heb ik gelijk de volgende dag geïnformeerd naar het resultaat'. Het rustige weer en de duidelijke infor matie hadden heel wat mensen op de been gebracht. De bezoekers die ik er over sprak, waren enthousiast en vol lof. Een compliment voor de orga nisatoren is dan ook op zijn plaats. Ik heb grote bewondering voor mensen die ondanks alles er gewoon weer voor gaan. Ze verzinnen een nieuw concept, mobiliseren anderen door hun enthousias me en voor je het weet heeft Zevenhuizen een gezel lige en aansprekende Kerstmarkt. De organisatie van zo'n avond vraagt heel veel tijd, creativiteit en door zettingsvermogen. Inspanningen waar de bezoekers vaak niet bij stilstaan. Je kunt het vergelijken met een restaurant of hotel, de medewerkers daar doen heel veel voorwerk, terwijl de gasten het uiteindelijk beleven zoals het wordt gepresenteerd. Het zijn kenmerken van de culinaire wereld. Om iets heerlijks te eten moet er vaak veel werk verzet wor den, terwijl het nuttigen zelf in een heel andere ambiance minder tijd vraagt. Onlangs werden de leden van de Middenstandsvereniging bijgepraat over de ideeën die er leven om Zevenhuizen een culinair imago te geven. Tijdens een ledenvergade ring werden de winkeliers geïnformeerd over de mogelijkheden die er zijn om mensen te mobiliseren rond het thema 'Culinair'. De verbazing was groot, veel aanwezigen hadden er nog niet echt bij stilge staan en waren verrast over de creativiteit en de aan sluiting die ook hun zaak zou kunnen maken. Met een 'beperkte' inspanning is het mogelijk om er gezamenlijk iets moois van te maken. Helaas is het nog niet zover, want de kersttijd is bij uitstek de peri ode van eten, drinken en samenzijn. Hopelijk is er volgend jaar tijdens de Kerstmarkt al veel te zien in het kader van het thema 'Culinair'. Een ding is bewe zen een goed initiatief maakt heel veel energie los om samen iets moois neer te zetten. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Moerkapelle - De Hervormde Gemeente organiseert in samen werking met de Monumentcom missie voor maandag 20 december een Koorconcert en Samenzang- avond. Het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor "De Gouwestem" wordt deze avond begeleid door organist Aarnoud de Groen, het Gouwestem mannenensemble en het trompet duo Arjan en Edith Post. De toegang is vrij; wel zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden. De opbrengst wordt besteed aan het onderhoudswerk aan het monumentale kerkgebouw te Moerkapelle. De Koor- en Samenzangavond wordt 20 december gejpidem en begint om 20.00 uur; de deuren van het kerkgebouw gaan om 19.30 uur open. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 079-593 2813. Moerkapelle - In Moerkapelle wordt maandelijks oud papier ingeza meld; de opbrengst komt ten goede aan de zending van de plaatselijke kerken. In verband met de kerstdagen wordt in december niet de vier de maar de derde zaterdag van de maand het papier ingezameld. Inwo ners van Moerkapelle wordt verzocht het papier zaterdag 18 december voor 9.00 uur aan de weg te zetten. Voor meer informatie: 079- 5931629. Moerkapelle - Het is het stan daardteam van de vv Moerkapelle ook op de laatste wedstrijddag voor de winterstop niet gelukt de eerste volle buit op eigen terrein in de derde klasse te behalen. Tegen Kamerik werd zaterdag jongstle den het duel op 11 afgesloten, een stand die al bij de rust was bereikt. Door dit resultaat gaan de "Blauw- Witten" als laatste met buit 13 de winterstop in. Dat het tegen Kame rik overigens niet tot de volle winst kwam, hadden de Moerkapellena- ren aan zichzelf te wijten, want met name in de tweede helft werd een aantal prima kansen onbenut gelaten. In de aantrekkelijke eerste helft met kansen over en weer, waren beide teams absoluut gelijkwaardig aan elkaar. Na circa 20 minuten kwam Kamerik na een goed uitge speelde aanval op voorsprong. Na deze goal zocht de thuisclub de aanval. Na een half uur brak Menno Verschoor door, kwam alleen voor de keeper, maar werd door deze net buiten de zestien onderuit gehaald. De reglementai re rode kaart werd op zak gehou den, het werd slechts geel en een vrije trap. Deze werd echter schitte rend door Menno in 1-1 omgezet. Het eerste half uur in de tweede helft was het éénrichtingsverkeer op het doel van Kamerik. Als echter de fraaiste kansen onbenut worden gelaten, dan verdien je eigenlijk ook niet om te winnen. Moegestre den werd het laatste deel aan Kamerik overgelaten, dat twee keer erg gevaarlijk was. In beide situaties trad Mark Huisman bekwaam op en redde daarmee het punt. De aanhang moet dus tot na de winterstop wachten op de eer ste thuiswinst. Moerkapelle 2 versloeg koploper Kamerik 2 door goals van Rob van Leeuwen met 2-1 en streefde daardoor de tegenstander voorbij op de ranglijst. In de winterstop gaat de selectie in het weekend van 7 januari op winterstop in Schaik.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15