E KUNST-KERSTBOOM 1 N HAL GEMEENTEHUIS UONSCLUB WADDINXVEEN TSUYTENDESCHENKT €2000,- AAN KREATER 1 KRING BOSKOOP WIL BUFFERZONE BACTERIEVUUR BEHOUDEN SCHAKERS BOEKEN ZEGE GALA KERSTCONCERT INBRAKEN CULTURELE MIDDAG 6 BINGO FESTIVAL OF LES SONS AND CAROLS KERSTBINGO BIJ BE FAIR CONCORDIA'S KERSTCONCERT KERSTFEEST VIEREN IN EEN SPORTHAL WADDINXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 15 december 2004 pagina 17 Raad voor Kunst en Cultuur yjt :\Sf Door Karin Jongkind (TekstUeeO Waddinxveen - Sinds vorige week vrijdag staat er in de hal van het gemeentehuis een échte Kunst kerstboom, Deze boom is ontworpen door vier Waddinxveense kunstenaars, Ed Vieveen, Janny Buys, William Erath en Co Gerts. In hun ontwerp gaven zij de boom thema's mee, die passen bij de tijd van het jaar: 'Feest', 'Dik pak sneeuw', 'Ont moeting en herinnering' en 'Stille nacht'. In de afwerking kregen de kupstenaars assistentie van een aantal mensen met een verstandelijke beper king, bewoners van woonerf De Kniek. De boom staat opgesteld in de toegangshal omdat volgens de kunstenaars alle inwoners op die manier 'niet langs, maar dóór de boom geleid worden'. De Kunst-kerstboom is een initiatief van de onlangs opgerichte Raad voor Kunst en Cultuur. De kerstboom is hun eerste wapenfeit. Voorzitter Frank Panhuyzen: "Wij zijn blij dat de gemeente heeft ingestemd met ons idee voor de kunstkerst boom. Het toont aan hoe belangrijk kunst en cul tuur is voor dit college." Wethouder Dorenda Gerts is verantwoordelijk voor het kunst en cul tuurbeleid. In december beslist de gemeenteraad over een door de wethouder ingebracht voorstel om 2005 uit te roepen tot 'Jaar voor Kunst en Cul tuur in Waddinxveen.' Dit lijkt bijzonder in een economisch mindere periode. Dorenda Gerts: "Kunst en cultuur kunnen een belangrijke bijdra ge leveren aan onderlinge betrokkenheid en gemeenschapsgevoel. Over dit onderwerp wordt nu veel gesproken. Kunst inspireert mensen en daarom maak ik me er sterk voor." Boskoop - De Plantenziektenkundi- ge Dienst (PD) van het Ministerie van LNV wil op korte termijn uit sluitsel van het bedrijfsleven over het in stand houden van de buffer zones voor bacterievuurgevoelige gewassen. De PD heeft er daarbij op gewezen dat als gevolg van aan gescherpte Europese regelgeving de kosten voor de kwekers omhoog zullen gaan. Het Productschap Tuinbouw heeft inmiddels besloten om in 2005 een hogere bijdrage aan de kosten van controle door de PD toe te kennen. Het bestuur van Kring Boskoop is verheugd met het standpunt van het Productschap. "Daarmee kan ook de bufferzone in de regio Bos koop behouden blijven. Niettemin blijft het voor de kwekers van bac terievuurgevoelige gewassen een afweging of men doorgaat of niet," aldus het Kringbestuur. Alle kwekers van bacterievuurge voelige gewassen in de regio Bos koop worden dan ook uitgenodigd voor een informatieve bijeenkomst op donderdag 16 december. De bij eenkomst wordt gehouden in de Beurshal en begint om 16.30 uur. Ook belangstellende niet-leden van Kring Boskoop zijn vanaf dat tijd stip welkom. Gouda - In een afgeladen Sint Jans- kerk werd afgelopen zaterdag 11 december een groot galakerstcon cert gegeven, georganiseerd door de christelijke reisorganisatie Beter- uit Reizen. Een groot samengesteld koor van 150 leden heeft het Nederlandstali ge kerstoratorium "Een nieuw begin" ten gehore gebracht. De regiokoren "Adonai" uit Waddinx veen en "Voices" uit Kampen ver leenden op deze avond hun mede werking, net als de sopraan Marjo van Someren. Het was een succes volle avond, die, wat de luisteraars betreft, zeker voor herhaling vat baar is. Waddinxveen - Het tweede team van WSV speelde donderdag 9 december thuis tegen het eerste team van Papendrecht. De tussen stand was 0,5-0,5. Peter de Louw maakte al snel remise, gevolgd door Eduard Philipse. Albert Prins verloor. Omdat Wim van Vuuren wist te winnen was de tussenstand weer gelijk. Ook Ton Kuiper en Ad Multem kwamen een puntendeling overeen. Alleen Wim van Os wist zijn partij winnend naar zich toe te trekken, zodat het tweede team een zege van 4,5-3,5 boekte op de koploper. In de interne competitie speelde Erik Hennink tegen Hans van Wou denberg. Er kwam een lastig eind spel op het bord, waarin Erik uit eindelijk won. Een wedstrijd uit de tweede ronde van de beker was die tussen Barthold Jansen en Wim van der Hoek. Hierin wist Barthold uit eindelijk beslissend voordeel te halen en won. Rene Roelofs moest zijn eerste nederlaag incasseren tegen Wim Hennink. Een leuke par tij was die tussen Bart van Putten en Wim Mulder. In een open stel- Waddinxveen - Vanuit een pand op het bedrijventerrein Coenecoop is op onbekende wijze een laptop ontvreemd. Van het feit werd op 6 december aangifte gedaan bij de politie. De laptop werd uit een kan toorruimte ontvreemd. Diezelfde dag vond een insluiping plaats in een ander bedrijfspand op Coenecoop. Vanuit een op dat moment onbeheerd kantoor wer den diverse goederen ontvreemd waaronder bankpassen, beschei den, een computer en een laptop. In de nacht van 7 december is inge broken in een bedrijfspand aan de Wilhelminakade. Een medewerker van een beveiligingsbedrijf ging op onderzoek uit toen hij in het pand licht zag branden. Kort daar op reed bij het pand een auto weg. Van het bedrijf bleek een deur opengebroken te zijn. Enkele kan toorruimtes werden doorzocht, waarbij een aantal computers en een jas zijn ontvreemd. Diezelfde nacht werd ook ingebro ken in een kantoor aan de Brug weg. Van het bedrijf werd een raam opengebroken waarna de daders een tweetal laptops wisten buit te maken. Tussen 6 en 7 december is ingebro ken in een op de Mercuriusweg geparkeerde vrachtauto. Nadat een ruitje van het voertuig vernield was werd de cabine doorzocht en over hoop gehaald. Er worden een por temonnee en enkele pasjes vermist. In de avond van 7-12 zag een getuige dat er werd ingebroken in een op het Raadhuisplein gepar keerde personenauto. Toen de man op de dief afging, ging deze er op een gereedstaande bromfiets van door. Uit de auto bleken diverse goederen te zijn ontvreemd, waar van een gedeelte later in het industrieterrein de Goudse Poort in Gouda werden teruggevonden. In de namiddag van 8 december is ingebroken in een woning aan de Zuidkade. Men wist binnen te komen door aan de achterzijde van de woning een ruit in te gooien. Kamers en kasten zijn doorzocht waarbij computer- en fotoappara tuur werden buitgemaakt. Tussen 26 november en 7 december hebben onbekenden een tweetal wielen ontvreemd van een aanhan ger, die gestald stond op een ter rein aan de Kanaaldijk. Om op het terrein te komen hebben de dieven een gat in de afrastering gemaakt. In de namiddag van 12 december werd ingebroken in een hoekwo ning op de Fazantdreef. Aan de zij kant van de woning werd een ruit vernield waarop men binnen wist te komen. De daders doorzochten de woning en gingen er vandoor met sieraden en een klein kluisje. Getuigen hebben na de inbraak twee knapen zien wegrennen en een achtervolging ingesteld. Ook de politie kamde de wijk uit met diverse surveillance-eenheden maar troffen de daders niet meer aan. Waddinxveen - Aad Koremans namen afgelopen vrijdag uit handen van de past-president van de Lions Tsuytende Joris Vogelaar, een cheque in ont vangst van 2000,-. Het geld is bijeengebracht tijdens het sponsordiner van de Lions in september. Het diner bracht in totaal zo'n 3500 euro op. Met de 2000 euro heeft Kreater zich de aanschaf kunnen permitteren van een hoogwaardige beamer waarmee film- en videopresentaties kun nen worden gegeven. Zelf bezoekt Joris Vogelaar met grote regelmaat de filmavonden bij Kreater. Het zijn leuke avonden voor echte filmlief hebbers, aldus de Lion, (foto: Lionsclub tsuytende) C 2.(1(1" ling wist Bart de dame van Wim in te sluiten en won hiermee de partij. Hetzelfde gold voor Arjan Hennink in zijn partij tegen Jeroen Eijgelaar. Ronald Dannis heeft zijn goede vorm van vorig jaar nog niet te pak ken en speelde remise tegen Jan van der Bom. Zo ook Herman Smitskamp en Laurens Ellers en Jan Muit en Hans van Offeren. In de wedstrijd tussen Nico Dannis en Ton van Nieukerke wist Nico te winnen. Henk Erkelens moest deze week zijn meerdere erkennen in Frank Hordijk. In de overige partijen won nen Evert Hildebrand, Henk Stam, Arjen Zuurmond, Jaap van der Hei den, Jaap Smit en Jan Kraijesteijn. Dinsdag 14 december speelt het eerste team de uitwedstrijd tegen het tweede team van Dordrecht en volgende week speelt het vierde team thuis tegen het vijfde team van Messemaker uit Gouda. Teun van der Linden speelde vooruit en kwam met zijn tegenstander een puntendeling overeen. Stand aan kop: 1. E. Hennink, 2. B. Jansen, 3. W. Mourits, 4. B. van Put ten, 5. R. Roelofs Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt zater dagmiddag 18 december in het Anne Frank Centrum een culture le middag, die in het teken staat. Die middag treedt op het Gewestelijk Senioren Orkest uit Vlaardingen. Het programma bestaat uit melodieën uit operet tes en ook worden er kerstliede ren gespeeld. Het concert begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De entree bedraagt 3,20. Waddinx veen - In het Zuidhonk is zaterdag 18 december een kerstbingo. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo start om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begelei ding van volwassenen. Waddinxveen - Het Goudsch Kamerkoor geeft zondag 19 december haar traditionele kerstconcert 'Carols and Lessons', als afsluiting van de Advent-ves- pervieringen, in de Sint Victor- kerk. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt 6,-. Voor meer informatie: www.goudschkamerkoor.nl. Waddinxveen - Voetbalvereni ging Be Fair houdt vrijdag 17 december haar kerstavond. Deze avond begint om 20.00 uur in de kantine van de voetbalver eniging. De hoofdprijs van de bingo is een mountainbike, ledereen is van harte welkom. Boskoop - Het orkest van de chr. muziekvereninging Concordia Boskoop en het hervormd kerk koor geven vrijdag 17 december in de Hervormde Kerk een kerst concert. Burgemeester J. Rijsdijk leest die avond het kerstevange lie en zal er een korte eigentijdse toelichting op geven. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Na afloop van het concert wordt een deur collecte gehouden, ter bestrij ding van de onkosten. Waddinxveen - De hervormde wijkgemeente De Rank houdt op kerstavond 24 december een bij zondere Kerstviering in sporthal De Dreef. Om 19.15 uur opent zij de deuren van de dan sfeervol ingerichte hal, waar normaliter fanatiek gesport wordt. "Kerst, een geschenk uit de hemel" is het onderwerp dat centraal staat tijdens de kerstviering. Op het programma staan, behalve samenzang en een korte 'toe spraak, optredens van onder meer het Waddinxveense Man- nenensemble 'Resonance',de musicalgroep 'Rejoice' en de gospelband ChrisCross. Het feest begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. 's Middags vanaf 12.00 uur houdt de leiding van de jeugdclubs in het Coenecoop college een kerst feest voor alle kinderen van groep 3 tot en met 8. Het feest duurt tot ongeveer 14.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer infor matie: 0182-64 04 77. Voor meer informatie: www. ikgeloof het- wel.nl, 06-53126203 of derank@ikgeloofhet- wel.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17