GEMENGDE GEVOELENS BIJ GROENEWEG NESSELANDE-HEREN LOPEN VERDER UIT WINST FLYERS JONGENS JUNIOREN 2 DAMES NESSELANDE ZETTEN ZEGEREEKS VOORT BE FAIR KLIMT NAAR TWEEDE PLAATS EERSTE WINST W.S.E. D2 WISSELEND SUCCES MOERKAPELSE V0ETBALJEUGD GEVOELIGE NEDERLAAG K0RBIS DAMES EN HEREN VAN HCW MAKEN KENNIS MET ZAALHOCKEY pagina 18 Voetbal Hart van Holland 15 december 2004 SPORT Volleybal Volleybal Voetbal Voetbal Korfbal Hockey Basketbal Zevenhuizen - Als je in blessuretijd het, niet verdiende, maar wel beslissende doelpunt maakt. De scheidsrechter het doelpunt goed keurt, daarna naar de grensrech ter van de tegenpartij loopt, het doelpunt afkeurt, de wedstrijd direct beëindigt, tegen leider Ferry Polder van Groeneweg zegt dat het doelpunt is goed gekeurd en daarna toch tegen de beide aanvoerders zegt dat het geen geldig doelpunt is...dan is er spra ke van volledige verwarring aan alle kanten en gemengde gevoe lens bij de scorende partij. Wat was het geval? Invaller Am- oud van Leeuwen ontving de bal absoluut in buitenspelpositie, ging prima door, speelde de bal langs de uitstekende Lekkerkerk- keeper in de voeten van Menno van Dam, die de wedstrijd in het voordeel van de Zevenhuizenaren leek te beslissen. Leek te beslis sen, want na bovenstaande stond na afloop toch de 0-0 op het wed strijdformulier. De scheidsrechter besliste dat het in eerste instantie toch buitenspel was en dat de wedstrijd erop zat. Achteraf mag Lekkerkerk dus het meest tevre den zijn met de brilstand, ondanks dat het tijdens de wedstrijd het betere van het spel had. Zeker voor de rust kwam Groeneweg er aanvallend niet aan te pas. Verde digend zat het de hele wedstrijd wel goed in elkaar terwijl na de rust het opbouwend/aanvallend bij Groeneweg ook beter ging lopen. Voor de rust hield doelman Reinier Gorissen met een knappe redding, na een goed genomen vrije trap, zijn ploeg in de wed strijd. Na de rust heeft hij nauwe lijks meer handelend op hoeven treden. Aanvallend kregen namens Groeneweg de uitstekend spelende Rick van Yperen, goed schot gestopt door de keeper en Pascal Crielaard, aarzelde tussen schieten en voorgeven, de beste kansen. Gezien de krachtsverhou ding gedurende de hele wedstrijd was een puntenverdeling het Zevenhuizen - De volleybalcompeti tiewedstrijd tegen Inter Rijswijk is door de dames van GTI-Nesselande met 3-1 gewonnen. In tegenstelling tot de laatste weken begonnen de Zevenhuizense dames de eerste set zeer gedreven en kwamen al snel op een riante voorsprong van 14-9, die tot het einde van de set vastge houden werd. Met Roos van den Hoeven in de basis werd de eerste beëindigd met de 25-18. Ook in de tweede set lieten de dames van coach Pang leuke staaltjes volleybal zien en wisten deze set met de dui delijke cijfers 25-12 te winnen. Na een aanvankelijke voorsprong van 7 punten in de derde set lieten de Nesselande dames enkele steekjes vallen en konden de Rijswijkse dames beter in hun spel komen. De Waddinxveen - In een chaotische wedstrijd tegen Agon 1 heeft een verzwakt Be Fair toch een knappe tweede plaats in de promotieklasse veroverd. Be Fair moet het de komende twee maanden stellen zonder Christa van der Starre en ook buitenaanvalster Merel de Best is tijdelijk uit de roulatie. Al na een aantal punten in de eerste set viel bij Agon een buitenaanvalster uit met een zweepslag. Bij Be Fair was Yvonne van Tol nog niet voldoende hersteld van een zware griep en bij 21-20 werd ze gewisseld voor Lise- lotte de Gijt. Diagonaalspeelster Astrid de Jong nam de spelverde- ling over en Be Fair won deze rom melige set nipt met 27-25. In de tweede set leek het klasseverschil tussen beide teams duidelijk toen aanvoerster Eva Tuik 15 punten op rij serveerde en Be Fair aan de set winst van 25-11 hielp. In de derde set speelde Be Fair ver onder haar niveau en gaf Agon veel punten Nieuwegein - Ortec. Nesselande speelde zaterdag in Nieuwegein tegen Vrevok en behaalde een simpele maar nuttige overwin ning. Via de setstanden 20-25, 16- 25 en 19-25 werd het een 3-0 overwinning. De naaste concur renten PZ/D en Omniworld speel den tegen elkaar en deze ont moeting werd door PZD gewon nen. Hierdoor komt Nesselande met 7 punten voor, helemaal los te staan. De spelers spelen vanavond de laatste Europa Cup wedstrijd van deze ronde in Poliesti Roemenië tegen Petrom; inzet is de eerste plaats van de poule. Nesselande is al zeker van de kwartfinale maar moet nu een goede uitgangsposi tie creëren om niet tegen ene groepswinnaar te loten. Na terugkomst uit Roemenië spe len de heren zaterdag in het Top sportcentrum in Rotterdam tegen D.O.C. Stap/Orion uit Doetin- chem. Deze wedstrijd wordt gespeeld om 18.00 uur. juiste resultaat maar gezien de ontwikkelingen in de laatste minuut waren gemengde gevoe lens bij Groeneweg overheersend. Voorstopper Bart Eindhoven zei het na afloop nog treffend, de scheidsrechter heeft gezegd dat hij het doelpunt goedkeurt en dan dit, onbegrijpelijk eigenlijk. Het was op z'n minst gezegd vreemd dat de scheidsrechter niet het eindsignaal heeft laten klin ken, niet heeft laten aftrappen omdat het doelpunt was maar ook niet een vrije trap heeft gege ven aan Lekkerkerk omdat het buitenspel was. Niets meer aan te doen, de volgende en tevens laat ste wedstrijd voor de winterstop komt eraan. Volgende week uit tegen koploper Dilettant en ook in deze wedstrijd is Groeneweg zeker niet kansloos. Het tweede elftal speelde tegen het sterke Neptunus 2 een onge lukkige wedstrijd, al geeft een 4-1 nederlaag duidelijke cijfers aan. tegenstander werd steeds enthou siaster en zo scoorde de buitenaan- val regelmatig en werd ook de serv- icedruk opgevoerd. Het einde van deze set was heel spannend en ein digde met 25-23 in het voordeel van Inter Rijswijk. In de vierde set kwamen de Zevenhuizensen niet meer in hun goede ritme en zo werd het een set met wisselende winstkansen. Na setpoints voor beide kanten bleef na onder ande re een rake klap van Karin Vermeu len de setwinst met 28-26 toch nog in Zevenhuizen. Gti-Nesselande is Orion nu tot op 2 punten genaderd en dus beloofd aanstaande zater dag de onderlinge ontmoeting in Doetichem heel spannend te wor den. door foute services en slordig spel. Angela Hunink kwam weer in het veld maar kon het tij niet meer keren, en Agon pakte dan ook de set met 20-25. In de vierde set pakte Be Fair de draad weer op. Een machtige servicebeurt van Marit de Heus (18 punten) verze kerde Be Fair van de winst (25-8). Met deze zevende overwinning op rij heeft Be Fair de tweede plaats in de promotieklasse veroverd. De top van de competitie staat echter zo dicht bijeen, dat Be Fair iedere week voor de winst moet blijven vechten om mee te blijven draaien in de top. Volgende week staat de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft gepland op zater dag om 18.00 uur tegen Zovoc in Zoetermeer. Ook dames 2 en dames 4 van Be Fair draaien heel goed, beide staan op de eerste plaats van respectieve lijk de 1e en 4e klasse. Moerkapelle - Met negen punten uit zes duels werd het voor de Moerkapelse voetbaljeugd zater dag jongstleden een dag met wisselend succes. A1 leed thuis tegen Jodan Boys een forse, maar wat geflatteerde 0-5 nederlaag. In het veld was er niet zoveel krachtsverschil, maar in de afwerking gaven de gasten de thuisclub een lesje in effectiviteit. B1 speelde niet, want de tegen stander, het Haagse Ras, bleek door de grote verkeersdrukte Moerka pelle niet te kunnen bereiken. C1 bakte er tegen Schoonhoven C2 in de eerste helft weinig van, met een 0-1 ruststand als gevolg. In de tweede helft kwam er een totaal ander C1 uit de startblokken en werd Schoonhoven overrompeld. Gino Lalihatu, Patrick Rootselaar, Koen van de Bas en Mick Breedijk brachten met fraaie goals een 4-1 winst op het scorebord. D1 heeft de weg naar boven duidelijk te pak ken, bij Floreant D2 werd opnieuw gewonnen, eindstand 0-3. D1 nestelde zich hierdoor in de boven ste helft van de ranglijst. C2 kon het bij Schoonhoven C4 dui delijk niet bolwerken. Na 2-0 bij rust werd het tenslotte een 5-0 nederlaag. E1 liet thuis tegen Jodan Boys er geen twijfel over bestaan, dat het terecht op de tweede plaats staat. Deze lastige tegenstander werd met 3-1 opzij gezet. Davey Jager (2x) en Yori Broers scoorden, maar ook keeper Mark had een groot aandeel in de overwinning. E2 tenslotte moest bij Floreant E4 met 4-2 het onderspit delven, Milli Lalihatu en Tim Jacobse redden de eer. De beide F-teams genieten al van de winterstop. Waddinxveen - Een half seizoen heeft W.S.E. D2 er op moeten wach ten, maar tegen Be Fair D4 was het zover: de eerste overwinning en gelijk een flinke: 3-8. De eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd en stond het 2-3. Maar in de tweede helft overtrof WSE zichzelf; liefst zes doelpunten kwa men van de schoen van Stefan Kra mer. F1 speelde tegen DSVP F4. Het werd 7-1 en na afloop vierden zij nog eens het kampioensfeestje. F2 speelde vriendschappelijk tegen Rohda'76 F-4 en won met 3-2. E1, met als uitblinker Mehdi el Kha- oui, gaf de voorsprong in de twee de helft uit handen tegen CVC Reeuwijk E2: 4-5. E2 boog een 0-2 achterstand heel knap om naar een 5-2 winst tegen Sportlust E7. D1 heeft een moeilijk seizoen. Ook tegen Nieuwerkerk D-2 werd verlo ren: 4-0. C1 zette een goed eindresultaat neer bij Dilettant C-1. Met keepster Samantha Captein als uitblinker werd de wedstrijd met 1-2 gewon nen. C2 ging met 5-0 ten onder bij DOSR. A1 won vrij eenvoudig met 4-1 van Floreant A1. A2 kon geen stunt uithalen tegen koploper Moordrecht A-1: 1-8. De meisjes junioren verloren met 0- 3 van de meisjes van VEP. Hoera, in één keer gelukt! Robert Luik heeft zijn rijbewijs. Hoera, Glenn van Es, onze lieve schat, 23 december 4 jaar. Opa en Oma van Es Hoera, 17 december wordt Lauren 8 jaar. Van harte gefeliciteerd van Oma Het is echt waar, op 14 dec. waren Ineke en Wim Sleeuwenhoek 25 jaar een paar. H.G. Henk en Nel Loek bedankt; het was weer een gezellig kerstweekend. Geweldig! Gera en Marianne Waddinxveen - Na de winst vorige week op Oranje Nassau, reisde Kor- bis met vertrouwen af naar Ventu ra Sport in Strijen. Korbis 2 had het goede voorbeeld al gegeven door voorafgaand aan deze wedstrijd te winnen van Ventura Sport 2 met 10-16. Korbis begon voorzichtig aan de wedstrijd. Beide ploegen gingen gelijk op tot 6-6 in de 24e minuut. Daarna bepaalde de individuele klasse aan Waddinxveens kant het verschil. Dit leidde tot een voor sprong van Korbis in de rust 8-9.De tweede helft verzuimde Korbis afstand te nemen van Ventura Sport. Waardoor zij beter in de wedstrijd kwamen en het helft in eigen hand namen. Korbis kwam er niet meer aan te pas: plaatsingsfou- ten, er werd nauwelijks meer geschoten en Ventura Sport had veel tijd om een goede aanval op te zetten. Ventura Sport nam een voorsprong van drie punten en gaf deze niet meer uit handen. De eindstand was uiteindleijk 15-13 in het voordeel van de ploeg uit Strij en. Dit verlies komt hard aan, want Ventura Sport is moet net als Korbis knokken voor lijfsbehoud in de tweede klasse. Doelpuntenmakers waren: Gerben Wijnstra 5x, Marco van Leeuwen 5x, Mels Graveland 2x en Maureen Kientz 1x. In een spannende wedstrijd won de A1 van Swift met 10-8. De A2 speel de in Barendrecht tegen medekop loper Vitesse. Na een goede eerste helft werd er helaas met 11-7 verlo ren. Bij de B1 stond er na het laat ste fluitsignaal de zelfde stand op het scorebord, maar deze keer in het voordeel van Korbis. De overige teams die nog punten pakten, waren de C2 (8-2) en de C4 (4-4). Waddinxveen - De winterstop in de hockeysport is aangebroken en heren 1 en dames 1 zijn twee van de vier HCW-teams, die de komen de weken zaalhockey spelen. De regels voor zaalhockey wijken behoorlijk af van die voor veldhoc- key: belangrijk is dat de bal laag moet blijven en dat er niet. gesla gen mag worden, maar gepushed. In de zaal moet je het hebben van inzicht en goede pushes en zoveel mogelijk gebruik maken van de balken aan de zijkanten van het veld. In plaats van met een elftal wordt er met een zestal gespeeld. Verder worden er per keer meestal twee wedstrijden afgewerkt tegen twee verschillende tegenstanders. De eerste twee wedstrijden van heren 1 vonden plaats in Wasse naar op zaterdag 11 december. Er werd begonnen met een wedstrijd tegen Hisalis, een geduchte tegen stander in de veldcompetitie en dat bleek ook in de zaal zo te zijn. De eerste wedstrijd resulteerde in een 8-6 nederlaag. In de tweede wed strijd kreeg HCW de kans om zich te revancheren. Deze keer was Spijke- nisse de tegenstander. Uiteindelijk verloor HCW ook deze wedstrijd, en wel met 4-2. Waar het in de reguliere veldcompetitie voortva rend gaat, moet Waddinxveen wennen aan zaalhockey. De dames waren zondagmiddag 12 december aan de beurt. In Zeven kamp, Rotterdam, werden de eer ste twee zaalwedstrijden door Dames 1 gespeeld. De tegenstan ders waren Tempo 34 en Asvion. Er werd met 3 - 1 gewonnen van Tempo 34. De tweede wedstrijd was tegen een sterkere ploeg, Asvion, die duide lijk veel meer zaalhockey ervaring had. Het was een lastige, fel spelende tegenstander en een achterstand van 2-0 was onvermijdelijk. Door een flinke portie doorzettingsver mogen en wilskracht, lukte het HCW uiteindelijk toch om gelijk te komen. Hiermee werd de eind stand van deze wedstrijd 2-2. Vier Punten uit deze eerste competitie dag is zeker geen slecht resultaat voor een beginnend zaalhockey team. Waddinxveen - Jongens Junioren 2 behaalde vrijdagavond in De Dui kelaar een mooie 49-45 overwin ning op het Goudse Springers 2. Overigens waren de teams aan elkaar gewaagd. De voorsprong die Flyers in de eerste helft had opge bouwd, 21-15, bleek echter vol doende voor de overwinning. Ver der kwamen alle spelers tot scoren. Erwin Geers was met 11 punten het meest succesvol. De dames van Flyers moesten in hun laatste wedstrijd van de eerste helft van het seizoen in Leiden tegen L.U.S.V. een 63-53 nederlaag incasseren. Toch was coach Claren ce Alvares niet ontevreden: "We werden niet weggespeeld en er werd weer eens als team gespeeld, zowel aanvallend als verdedigend. Daarbij was L.U.S.V. wat gelukkiger in de afwerking, met name in het tweede kwart die met 18-10 uitviel in Leids voordeel." Topscoorder: Jolanda Geurts 16 punten. Naar alle waarschijnlijkheid zal Flyers, op basis van een beter doelsaldo, ook in de tweede helft van het seizoen uitkomen in de 1e klas van het rayon. De heren konden het thuis in hun laatste wedstrijd niet bolwerken tegen de studenten van Baros uit Rotterdam, 62-85. De bezoekers, die op de tweede plaats staan, gaven met name in het eerste kwart niets weg. Daarbij scoorde Flyers in de eerste vijf minuten geen enkel punt en keek men, net als een week eerder, na 10 minuten al tegen een behoorlijke achter stand aan, 10-28. De overige drie kwarten hielden de teams elkaar goed in evenwicht. Flyers kon de in het eerste kwart opgelopen achter stand echter niet meer goedmaken. Topscoorder: Niels Scheps 18. Met dit resultaat is er voor de heren van Flyers voor de tweede helft van de competitie geen plaats weggge' legd in de 1e klas rayo

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18