Zevenhuizen-Moerkapelle T Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 15 december 2004 1 OP 1 PROJECT TENTOONSTELLING GIDSEN MET JONGEREN INWERKINGTREDING WET KINDEROPVANG MET INGANG VAN 1 JANUARI 2005. FOTOWEDSTRIJD INZENDTERMIJN SLUIT VANDAAG Zet de datum alvast in uw agenda! Nieuwjaars receptie op 4 januari VESTIGING VOORKEURSRECHT ZUIDPLASPOLDER VERGUNNINGEN VRIJSTELLING BESTEMMINGS PLAN "DORPSGEBIED MOERKAPELLE" WET MILIEUBEHEER Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZBVENHUIZEN-MOERKAPELlH^| WEEK 51 Van 13 december 2004 tot 17 januari 2005 is in de hal tussen het gemeentehuis en de bibliotheek de tentoonstelling te zien van het project Gidsen met jongeren van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland. Deze tentoonstelling is te bezichtigen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis en/of de bibliotheek. De tentoonstelling geeft verhalen van jongeren weer die een tocht hebben gemaakt met een jongerenwerker. De verhalen zijn in gedichten gegoten door Willem Jacobs. Het project, dat ook wel het één op één project wordt genoemd loopt in zes gemeenten in Midden-Holland, waaron der ook de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Voor wie is het bedoeld? Het project is voor jongeren van 14-21 jaar die "even de weg kwijt zijn" en daar wat aan willen veranderen. Door een dag op pad te gaan met een gids (in veel gevallen een jongerenwerker), wordt duidelijk wat er aan de hand is en hoe jongeren daar zelf iets aan kunnen doen. Het biedt een steuntje in de rug waar door zij zelf weer verder kunnen en pro blemen zijn zij daardoor beter de baas. Aanmelden Wil je je opgeven voor het project of wil je meer informatie over het project, neem dan contact op met Roland Mei vogel, jongerenwerker van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Hol land, tel. 06-12838280. Folders over het project zijn te verkrijgen op het gemeentehuis en in de bibliotheek. Met ingang van 1 januari 2005 treedt de Wet kinderopvang in werking. Deze wet vervangt het systeem van gesubsidieerde plaatsen, bedrijfsplaatsen en particuliere plaatsen. Vanaf 1 januari 2005 nemen ouders, werkgevers en overheid gezamenlijk de kosten van kinderopvang voor hun reke ning. Om in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming moet een aan vraag worden ingediend bij de belasting dienst. Deze tegemoetkoming is afhan kelijk van de hoogte van het inkomen. Het aanvraagformulier is verkrijgbaar via de kinderopvanginstelling(en) en/of digi taal via de internetsite van de belasting dienst www.belastingdienst.nl De gemeente gaat de ontbrekende werkgeversbijdrage verstrekken voor: Ouders met een uitkering die een reïn- tegratietraject volgen. Niet-uitkeringsgerechtigden die als werkzoekende zijn geregistreerd bij het CWI en een traject naar werk volgen. •Nieuwkomers die een inburgerings- cursus volgen. •Oudkomers vanaf het moment dat het verplicht is een inburgeringscursus te volgen. •Tienermoeders studenten die een opleiding studie volgen. •Huishoudens met een sociaal-medi sche indicatie. Voor vragen omtrent de gemeentelijke bijdrage kunt u contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken van de gemeente, bereikbaar via telefoon nummer 0180-637777, iedere maan dag tot en met vrijdag van 10.00 - 12.00 uur. Formele besluitvorming over de Wet kinderopvang per 1 januari 2005 heeft in de raadsvergadering op 14 december j.l. plaatsgevonden. Kinderopvangregister De gemeente is verplicht een register van kinderopvang in te richten en bij te hou den. Dit kinderopvangregister is onder gebracht bij de afdeling Bestuurlijke en Stuur vandaag nog uw foto naar com- municatie@zevenhuizen- moerkapelle.nl en u doet nog mee voor de prijzen. Alle inzenders tot op heden heel hartelijk dank voor de prachtige plaatjes, die wij mochten ontvangen. We wonen en werken hier in een prachtige omgeving, dat is duidelijk. Een willekeurige selectie van de bin nengekomen foto's hebben we reeds gebruikt. Binnenkort zal de jury zich buigen over de inzendingen. Medio maart worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Juridische Zaken, Onderwijs en Welzijn. Het kinderopvangregister ligt ter inzage bij de gemeente en de open bare bibliotheek. Ook op de website van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle is dit register te raadplegen. Voor vragen omtrent dit register kunt u contact opnemen met Leo van Vliet van eerdergenoemde afdeling, telefoon 0180-637737. Toezicht GGD Midden-Holland GGD Midden-Holland is door de gemeente aangewezen als toezicht houder op de kwaliteit (veiligheid en hygiëne van de kinderopvang. Inwoners, bestuurders, ondernemers en het verenigingsleven van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat zijn van harte uitgenodigd voor de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie op dinsdag 4 januari 2005 in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 in Moer kapelle. U komt toch ook De organisatie van de nieuwjaarsreceptie ligt in handen van de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, de Winkeliers vereniging Moerkapelle, de Middenstands vereniging Zevenhuizen en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Vestiging c.q. bestendiging voorkeurs recht ingevolge Wet voorkeursrecht gemeenten voor het gebied "Zuid- plaspolder". Besluit tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10- 24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) van toepassing zijn. Het college van burgemeester en wet houders van Zevenhuizen-Moerka pelle maakt op grond van artikel 4 eerste lid van de Wvg bekend dat de gemeenteraad op 14 december 2004 op grond van het bepaalde in artikel 8 Wvg heeft besloten om de hierna aangegeven gronden aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10- 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het betreft de gronden globaal begrensd door de Zuidelijk Dwars weg, de Zuidplasweg (provinciale weg), de Noordelijke Dwarsweg, de Bredeweg en de spoorbaan Den Haag-Utrecht. Tevens is ten oosten van de kern Moerkapelle een gebied opgenomen, globaal begrensd door de kern van Moerkapelle en de Mid delweg. Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kada strale tekeningen met dg daarbij behorende lijsten van eigenaren en zakelijk gerechtigden. Het voorkeursrecht houdt in dat de eigenaren van de grond waarop het voorkeursrecht van toepassing is ver klaard, de gronden indien zij deze willen verkopen eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Het voorkeursrecht heeft dus pas gevol gen als de eigenaar zijn grond, huis of ander gebouw wil verkopen aan een ander. Wil hij niet verkopen, dan ver andert er voor hem op dit moment niets. Door het besluit van de gemeente raad is op basis van artikel 8 van de Wvg op de in het besluit genoemde gronden de artikelen 10-24, 26 en 27 Wvg van toepassing. Het besluit heeft een geldingsduur van maximaal 2 jaren, waarbinnen een ontwerp van een structuurplan of bestemmings plan ter inzage moet zijn gelegd. Ter inzage Het raadsbesluit, raadsvoorstel en bij behorende stukken, bevattende de kadastrale tekeningen met de daarbij behorende lijsten van eigenaren en zakelijk gerechtigden alsmede ove rige relevante gegevens liggen met ingang van 16 december 2004 voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM op het gemeentehuis van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen, geo pend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Eventueel kunt u een afspraak maken om de stukken buiten de openingstijden in te zien. Hiervoor dient u een afspraak te maken met de heer R. Naaktgeboren via het algemene nummer van de gemeente, 0180- 637777. Het besluit van de gemeenteraad moet worden beschouwd als een besluit waarop de Algemene wet bestuursrecht (Awb) van toepassing is. Belanghebbenden kunnen met ingang van 16 december 2004 gedu rende de termijn van zes weken een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen. Het bezwaar moet worden onderte kend en ten minste bevatten: a.de naam en het adres van de indie ner; b. dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is; d.de gronden van bezwaar. Indien belanghebbenden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij tevens op grond van arti kel 8:81 Awb, de voorzieningenrech- ter van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, sector Bestuursrecht, post bus 20302, 2500 EH Den Haag, verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen, indien deze van mening zijn dat onverwijde spoed gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Eigenaren en rechthebbenden wor den via een brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Zevenhuizen, 15 december 2004 Het college van burgemeester en wet houders van Zevenhuizen-Moerka pelle Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloopvergunning 6 december 2004: BL/2004/0065 vergroten woning Bredeweg 65 te Moerkapelle; BL/2004/0066 plaatsen dakkapel voorzijde Coymansstraat 16 te Moerkapelle; 7 december 2004: SA 2004/0022 slopen/verwijderen doorvoerplaten tegen het dakvlak van de woningen. De Patrijs 1 t/m 11 en 2 t/m 24 en De Grutto 1 t/m 11 en 10 t/m 20 te Zevenhuizen. SA 2004/0021 slopen verwijderen van de resten van de asbestriolering in de kruipruimte van de woningen Burgemeester Klinkhamerweg 54 t/m 64 te Zevenhuizen. SA 2004/0023 slopen verwijderen van het luchtkanaal van de CV-ruimte van de woningen Weideplant- soen 9-10 en Papaverlaan 12-14 te Moerkapelle. SA 2004/0024 slopen verwijderen van asbestdakplaten op de schuur bij uw woning Rottekade 12 te Zevenhuizen. 8 december 2004: SA 2004/0025 slopen van kassen, schuren en waterbassins Herenweg 42-44 te Moerkapelle. Tervisielegging bouwplannen Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat vanaf 16 december 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, afd. VROM, Dorpsstraat 8S te Zevenhuizen, het bouwplan ter inzage voor: - het vergroten van de woning Lange Zijde 28 te Zevenhui zen. - het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning Kratonlaan 90 te Zevenhuizen. Het bouwplan ligt in het ter plaatse geldende bestemmings plan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en is in strijd met de voor schriften van het bestemmingsplan. Wij zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellings-regeling ingevolge artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening planologi sche medewerking aan het bouwplan te verlenen. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 16 december 2004 tot en met 12 januari 2005 tegen het verlenen van de vrijstelling schrif telijk zijn zienswijzen hieromtrent kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Dorpsge bied Moerkapelle". Tijdens de inspraakperiode die liep van 4 november tot en met 2 december 2004 zijn geen reacties ingediend. De vrijstelling heeft betrekking op het project van de gemeente voor het aanleggen van een keermogelijkheid aan de Oranjestraat te Moerkapelle ter hoogte van het terrein van v.v. Moerkapelle. De aanvraag met bijbehorende stukken ligt met ingang van 16 december 2004 tot en met 12 januari 2005 in het gemeen tehuis bij de afdeling VROM ter inzage. Tijdens deze periode kan een ieder tegen de voorgenomen vrijstelling schriftelijk zijn zienswijzen kenbaar maken bij burgemeester en wet houders, postbus 30, 2760 AA te Zevenhuizen. ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders zijn voornemens de volgende vergunning te verlenen: Dorpsstraat 6 (Moerkapelle), Maatschap Van der Spek-Pals- graaf. inzake een oprichtingsvergunning voor een akker bouwbedrijf. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen tot en met donderdag 13 januari 2005 schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Wie wil spreken over de ontwerpbeschikking of mondeling beden kingen wil indienen, kan vóór genoemde datum telefonisch een afspraak maken, telefoon 0180-637725. Voor inhoudelijke vragen kunt uzich wenden tot de heer J.F. Rings van de Milieudienst Midden-Holland, telefoon 0182- 545722. Wie niet wenst dat persoonlijke gegevens openbaar worden gemaakt, kan tegelijk met de bedenkingen een schriftelijk verzoek tot geheimhouding indienen. Alleen zij die tijdig bedenkingen uiten tegen de ontwerpbeschikking, kunnen later beroep instellen tegen de definitieve beschikking. De ontwerpbeschikking ligt vanaf donderdag 16 december 2004 tot en met woensdag 12 januari 2005, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovengenoemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637725. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4