nop PREDIKANT CEES HAASNOOT: 'HET IS DE HOOGSTE TIJD VOOR BEZINNING' ER WORDT GEEN ZAND GEWONNEN IN DIER VERMIST OF GEVONDEN? (Êmrnfö ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland 22 december 2004 vervolg van pagina 3 Veranderde samenleving Zin van ons bestaan Jongeren Signalen Geen normen en waarden Zevenhuizen Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 13 tot 20 decern ber werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Kater, rood getijgerd, vrij platte snuit, goudkleurige ogen, dikke vacht, chip, rode band, Molenweg, Zevenhuizen; Poes,zwart/witte bef, sokken en vlekje bij neus, tenger, kromme pootjes, Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen; GEVONDEN: Duitse Herder, reu, Rottemeren, Bleiswijk; Kat, zwart/wit, kleine witte borstvlek, 1 witte snorhaar, Herenweg, Moerkapelle; Kat, zwart/wit op snuitje en voetjes. Zuideinde, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Van de koop fa' Aanrijding: Een 68-jarige automo bilist uit Boskoop verleende dins dag 14 december rond 11.15 uur op de kruising Zonnedauw met de Veldlaan geen voorrang aan een 32-jarige fietster. Bij de aanrijding liep de vrouw beenletsel op. Zij werd overgebracht naar het Groe ne Hart Ziekenhuis in Gouda. Openbare dronkenschap: De politie heeft een 31 -jarige Pool bekeurd voor openbare dronkenschap. De man, die zonder vaste woon- of verblijfplaats is, lag dronken in de hal van het gemeentehuis te sla pen. Hij was de mening toegedaan dat de gemeente hem een huis moest aanbieden. De politie heeft de man ter ontnuchtering ingeslo ten. Koolmonoxidevergiftiging: Een 67- jarige vrouw uit Boskoop is in haar woning aan de Goudse Rijweg overleden aan de gevolgen van koolmonoxidevergiftiging. De vrouw werd woensdag 15 decem ber rond het middaguur gevonden. Vermoedelijk ontstond het koolmo noxide door onvolledige verbran ding in een gaskachel. Rijden onder invloed: Tegen een 20- jarige Boskoper wordt proces-ver- baal opgemaakt voor het rijden onder invloed. Bij een alcoholcont role op 17 december op de Hoog- eveenseweg blies de jongeman 405 ug/l terwijl 220 ug/l is toegestaan. Ook een 39-jarige Waddinxvener bleek te diep in het glaasje geke ken te hebben. Hij werd na de ademanalyse weggezonden met een rijverbod van 4 uur. Op het Noordeinde werd tenslotte een 46- jarige Hagenaar aangehouden, die 615 ug/l blies. Bedreiging: In de avond van 18 december werden enkele Boskoop- se jongeren in de omgeving van de Dorpsstraat bedreigd door een andere groep jongeren, die zij in hun melding betitelden als rechtse jongeren'. De melders werden belaagd en achterna gezeten door een jongen met een mes. Een zoe kactie naar de daders leverde voor alsnog niets op. Spel zorgt voor consternatie: Een vreemd persoon, die vervolgens verdachte pakjes bij het oude poli tiebureau aan het Torenpad ver stopte zorgde in de middag van 18 december voor de nodige conster natie. Nagenoeg gelijktijdig wer den twee verdachte figuren met panty's over het hoofd waargeno men bij een benzinestation aan de Zijde, waarbij de politie van een op handen zijnde overval uitging Uit eindelijk bleek alle drukte voor ver van bloemen in West Duitsland tot j predikant in Zevenhuizen. Het zou het begin van een spannend jon gensboek kunnen zijn, maar het betreft hier wel degelijk de carriè re van de 56-jarige Cees Haasnoot, die sinds twee jaar predikant van de Hervormde Gemeente in Zevenhuizen is. Bart plaatste hem op Het Voetstuk en ging met hem de discussie aan. Er ontstond een boeiend gesprek. Cees Haasnoot, overigens afkom stig uit Zwijndrecht en daarvoor uit het Zeeuwse Haamstede, is alweer bijna twintig jaar predi kant. "Het was inderdaad een hele overstap, van de handel naar het predikantschap", lacht Cees. Maar ik zag dit als een welkome invulling van mijn leven. Daar kwam bij dat in mijn voorgeslacht ook predikanten zaten. Ik hield dus een familietraditie in ere. Het boeiende aan het vak is dat je mensen een weg in laat slaan in het geloofsleven. Je wijst hen de weg die de bijbel hen aangeeft. Ik verkondig daarin het evangelie. Ze moeten de route die God met hen wil aangaan zelf ontdekken. Voor mij is het een uitdaging om de mensen hierin te ondersteu nen." Op zich mooi gesproken van Cees Haasnoot, maar met alle respect: de samenleving is flink aan het veranderen. De angst voor terreur en het moslimfundamentalisme neemt toe. Daarnaast hebben veel mensen het moeilijk omdat ze eenvoudigweg na de komst van de euro minder te besteden heb ben. "Klopt helemaal", erkent Cees. "Dit soort signalen vang ik ook in Zevenhuizen op. Ik proef onrust binnen de lokale gemeen schap. Er heerst angst onder tal van mensen. Maar dan is het geloof juist een bindmiddel om mensen moed te geven of er samen uit te komen. Het geloof is in de Hervormde Gemeente ook een sociaal gebeuren, waarin je je zorgen kwijt kunt. Tevens heerst er een bepaalde eensgezindheid waardoor men ook steun aan elkaar heeft." "Mijn oproep naar de (lokale) samenleving is dat het de hoogste tijd is voor bezinning", aldus Cees. "Laten we ons eens bezinnen wat de zin van ons bestaan op deze wereld is. Kijk ook goed naar dat gene wat daadwerkelijk nut heeft. 'Vrede op aarde' zingen we welis waar uit volle borst, maar zorg ervoor dat dit ook in je eigen leven doorwerkt. Dan heb je meer eigen kracht om je in een veran derde samenleving, die soms vol geweld is, staande te houden. Je maakt je zorgen omdat jezelf geen antwoord hebt op al die bedreigingen. Het geloof kan hierbij echt een hulpmiddel en lei draad zijn. Nogmaals, dit geeft je kracht, een mens zonder geloof vraagt zich hardop af hoe zijn toe komst er uit zal zien. De proble men kun je, mede dankzij het geloof, beter aan. Het is daarom een springplank naar de samenle ving. Geborgenheid en vrede staan hierbij ook centraal." Het is weliswaar goed om je af en toe de zin van het leven af te vra gen. Maar wat te denken van jon geren die in Zevenhuizen in bepaalde wijken schade aanrich ten. Ook zijn er regelmatig vecht partijen in het weekeinde bij uit gaansgelegenheden. Het zijn fei ten, die ook in een relatief kleine gemeenschap als Zevenhuizen- Moe rka pel Ie, plaatsvinden. "Maar daar heb je een belangrijk punt", reageert Cees. "Ik proef onrust richting de Zevenhuizense jeugd. Ik zou best eens met die jongeren in gesprek willen. De kerk kan hier een belangrijke rol in spelen, zeker als het gaat om een stukje bewustwording. We zijn bereid om samen met de gemeente de jongeren op te vangen. Maar we hebben hier helaas niet de midde len voor." Cees: "Een geloofsgemeenschap moet veel meer signalen durven afgeven en dingen bespreekbaar maken. Het geloof moet daarbij meer naar buiten worden gebracht. De kerk moet geen eigen clubje worden, maar juist lokale zaken durven aan te pak ken. Jongeren kunnen juist weer baar worden gemaakt voor de samenleving. Deze weerbaarheid bestaat uit eikaars meningen res pecteren en een stukje kracht ont lenen aan het eigen gedrag. Ik zou daarom de jongeren (en uiteraard ook de ouderen) willen uitnodi gen om te zoeken naar de kern van hun bestaan. Hiervoor nodigt de kerk hen graag uit." "De samenleving is het afgelopen jaar behoorlijk door elkaar geschud", erkent Cees. "De sociale controle is verdwenen. Er zijn voor bepaalde groepen geen vaste nor men en waarden meer. We leven dus in een tijd van grote onzeker heid. Hier heb ik als ook predikant mee te maken. Maar ik ben van mening dat een kerkgemeenschap hier wel een antwoord op kan vin den. Begrijp me goed, we zijn niet beter dan de rest van de samenle ving. Maar je hebt wel steun aan elkaar. Kerst is een bron om dit gevoel nog te versterken. Ik hoop daar de komende dagen zeker mijn steentje aan bij te dragen". niets. De plaatselijk scouting orga niseerde een spel voor hun leden. De leiding van de scouting is door de politie onderhouden over de gevolgen van dit soort spelletjes. Eenzijdig ongeval: Bij een eenzijdig ongeval op 19 december op de Alphenseweg kwam een motorrij der met de schrik vrij. De man reed richting in de richting Gouda en wilde een voorligger inhalen. Juist op het moment dat hij dat voertuig wilde inhalen, ging die bestuurder ook inhalen. De motorrijder schrok hiervan en kwam ten val. Dankzij een goed motorpak en geluk kwam de man er met twee pijnlijke knie ën vanaf. Ernstig ongeval: Op de Wollefop- penweg heeft maandag 13 decem ber een ernstig ongeval plaatsge vonden. Een shovel die van het bouwterrein kwam, is tegen een personenauto gereden. De klap was zo hevig dat de bestuurster klem kwam te zitten. De brand weer heeft met behulp van het per soneel van de traumahelikopter het slachtoffer uit de auto gehaald. Het slachtoffer is vervolgens naar het Dijkzigt ziekenhuis gebracht. moment leeg stond. Alle kasten en laden zijn doorzocht en divers gereedschap is meegenomen. Ook is ingebroken in de auto die in de garage stond. De dader is op een fiets die ook in de garage stond vertrokken. dagmorgen 15 december H DE EENDRAGTSPOLDER kwartier een 6-tal bekeuringen uit gedeeld voor ondeugdelijke ver lichting. Een controle op het Zui deinde op donderdag 16 december tussen 16.30 en 17.00 uur leerde dat de 11 passerende fietsers een perfecte verlichting hadden. Inbraak: In de nacht van 14 op 15 december is ingebroken in een garage/schuur aan de Knibbelweg. De dader(s) is binnengekomen via de hondenkennel, die op dat Botsing: Op vrijdagmiddag 17 december vond een aanrijding tus sen twee auto's plaats op de Brede- weg bij de oprit naar de A12. Een automobilist die vanaf de Brede- weg linksaf de oprit naar de rijks weg wilde oprijden, verleende geen voorrang aan een automobi liste die rechtdoor wilde op de Bre- deweg. Alleen materiële schade. Technische verkeerscontrole: Op vrijdag 17 december is door een groep stagiaires, onder leiding van hun begeleiders een controle gehouden. Verschillende processen verbaal zijn opgemaakt, voor: het niet kunnen tonen van een rijbe wijs, niet werkende richtingaanwij zer, bellen tijdens het rijden, te zwaar beladen bedrijfswagen, ver lopen APK, versleten achterbank. Zevenhuizen - Er wordt geen zand winning opgenomen in de planont wikkeling van de Eendragtspolder. De opbrengsten van zandwinning wegen niet op tegen de nadelen voor de omgeving. Dat hebben her haalde onderzoeken uitgewezen. De geringe potentiële opbrengst biedt onvoldoende financiële ruim te om de nadelen te compenseren. Op basis van deze uitkomsten heeft de Stuurgroep Eendragtspolder besloten dat winning van beton- en metselzand in de Eendragtspolder niet langer als optie in de planont wikkeling zal worden meegeno men. Bij de besluitvorming heeft ook meegewogen dat de Stuurgroep als uitgangspunt hanteert, dat een eventuele zandwinning moet wor den gerealiseerd via openbare aan- besteding. Gelet op de geringe geraamde opbrengst zou dan de kans aanwezig zijn dat hierop niet adequaat wordt ingeschreven. Hierdoor zou het proces een onaanvaardbare vertraging oplopen. Dit risico wenst de Stuur groep niet te lopen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle, die bevoegd gezag zijn in het kader van de Milieueffectrap portage (MER), hebben de argu mentatie van de Stuurgroep over genomen. Zij hebben besloten het externe bureau dat het MER en het voorontwerp bestemmingsplan opstelt opdracht te geven het voor keursalternatief met zandwinning niet verder te ontwikkelen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben besloten, dat gelet op de aangedragen argumenten de Eendragtspolder definitief vervalt als locatie voor secundaire zand winning. Met de verrichte haal baarheidsonderzoeken is in vol doende mate voldaan aan de in het streekplan Zuid-Holland Oost neer gelegde verplichting tot onderzoek en afweging.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 19