GEDENKSTEEN HOSPICE IJSSELTHUIS ONTHULD VROLIJK KERSTFEEST! de ZWALUW^ de SLr^icl^gper CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. EINDHOVEN KERSfa&CHTDIENST KERSTNACHTDIENST KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR BINGOMARATHON VANAF PAGINA 6 Boek veilig en vertrouwd www.zwaluw.nl Rgslggant 2e Kerstdag geopend AUTOBEDRIJF Kerst op de basisschool Kerstmarkt voor de Bruggen Zie pagina 27 Licht in de duisternis Zie pagina 17 27e jaargar nummer 1106 22 december 200* Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 29 januari een bingomarathon gehouden. De marathon begint om 14.00 uur en er worden 30 rondes gespeeld. Inschrijven voor de marathon kan op maandagavond 10 en 17 januari van 19.30 22.00 uur in het idhonk. Voor meer informatie: Wilma Koops, telefoon 0182- 619640. CB0EEKX3Ea Heerlijk eten aan de Zevenhuizerplas! Huisgemaakte meeneemsalades Www.strandgaper.nl - tel. 010 - 421 20 25 sfeer. De bijeenkomst voorafgaand aan de onthulling van de steen is kort en krachtig: een hartelijk welkom voor alle aanwe zigen en dan aan de wandel naar het in aanbouw zijnde gebouw. De heer Max de Groot onthult een gedeelte van de steen, hij ver tegenwoordigt de Rotary Club Nieuwerkerk/Zevenhuizen. De Rotary Club heeft in 1999 het initi atief genomen om middelen bij elkaar te brengen als startkapitaal voor het hospice. Nico van Weelde onthult het tweede gedeelte, hij is penningmeester van de Stichting en heeft bijna drie ton euro aan fondsen weten te vergaren. Mevrouw Engelien Geerdink trekt het laatste stuk bedekking voor de steen weg, zij is voorzitter van de Stichting IJsselThuis, en declameert de tekst van de steen voor de aan wezigen op het bouwterrein. Terug in het ontmoetingscentrum spreekt Engelien Geerdink de aan wezigen toe. Zij staat stil bij de tekst op de steen, deze is vrij ver taald naar de woorden van Marti- nus, bisschop van Tours, beter bekend als Sint Maarten, die zijn mantel deelde uit barmhartigheid. Mevrouw Geerdink staat verder stil bij de ontwikkeling van het hospice IJsselThuis tot nu toe, over haar eigen betrokkenheid als huisarts waarbij zij de behoefte aan een plaats waar stervenden kunnen verblijven als het thuis niet meer gaat, al jaren geleden onderkende. Mevrouw Geerdink: "Ik hoefde dan ook niet lang na te denken over de besteding van de fondsen van de Rotary Club en voortvarend wer den de eerste stappen gezet in de richting van de realisatie van het hospice." Door middel van acties werd een eerste startkapitaal gere aliseerd en ook de gemeente deed een belangrijke bijdrage: deze stel de grond beschikbaar voor een symbolisch bedrag. Daarna begonnen ook de taaie jaren van wachten op de bouwver gunning en tegelijkertijd toch de moed erin houden. De opbouw van de organisatie rondom het hospice is al die tijd gewoon voortgegaan, er zijn vele vrijwilligers en er is een coördinator aangesteld. Mevrouw Geerdink: "IJsselThuis leeft, dat merk je aan alles. Tot ons groot ple zier zijn er al negentig potentiële vrijwilligers en er is een donateur die vanaf de allereerste berichten elke maand trouw een bijdrage overmaakt." IJsselThuis heeft een vuurvogel als symbool, een prachtig beeld hiervan is ver vaardigd door Angela Comman deur; dit beeld zal straks een mooie plaats krijgen bij het hospice. De heer Ad van der Eyk, voorzitter van het bestuur Stichting Vrienden van het hospice IJsselThuis vraagt de aanwezigen nog aandacht voor het donateurschap, want ook voor de exploitatie van het huis zullen ZEVENHUIZEN 0180-638013 Door Karin Heeren Nico van Weelde verricht zijn deel van de onthulling van de steen. middelen nodig blijven. Het hospice of 'Bijna Thuis Huis' is bedoeld voor inwoners van Nieuw- erkerk, Moordrecht en Zevenhui- zen-Moerkapelle. Het staat open voor mensen van alle levensover tuigingen. Mensen die weten dat ze binnenkort afscheid moeten nemen van het leven, brengen hun laatste maanden vaak het liefst thuis door, in een vertrouwde omgeving. Soms is echter thuis overlijden niet mogelijk, bijvoor beeld wanneer de verzorging van de patiënt voor kinderen of part ner lichamelijk of geestelijk te zwaar wordt. Opvang in een zie kenhuis of verpleeghuis ligt dan voor de hand, maar dit is vaak niet de plek waar de patiënten zelf graag verblijven. Het hospice biedt aan deze mensen een alternatief, warm, huiselijk, omringd door familie en vrienden wanneer dit gewenst is, voorzien van professio nele zorg door de eigen huisarts en alle zorg die ook thuis geboden zou worden. Nadat op donderdag 26 augustus de eerste paal is geslagen, vordert de bouw van het hospice inmiddels gestaag. Het vrijstaande pand ver rijst aan het Rietveen in Nieuwer- kerk en wordt voorzien van een ruime tuin. Het biedt plek aan meerdere bewoners. Naar verwach ting zal de bouw eind mei, begin juni zijn voltooid. onder andere op pagina 18 Zevenhuizen - In de Gerefor meerde kerk wordt vrijdag 24 december een kerstnachtdienst gehouden.Voorganger is pastor W. Bettenhaussen-Baak. Met muzikale medewerking van onder andere gospelkoor El Jakim, onder leiding van Ben Kra mer. Aanvang 22.30 uur, iedereen is welkom. Zevenhuizen - In de Hervormde kerk vindt op 24 december om 22.30 uur een kerst nachtdienst plaats. Het thema is: "Verwach tingsvol op weg". De dienst staat onder lei ding van mevrouw J. van Sprang en muzikale medewerking wordt ver leend door Witness uit Benschop. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt donderdag 23 december vanaf 20.00 uur een kaartavond in kerstsfeer, leder een is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik kan je niet beter maken, maar ik kan wel proberen ervoor te zor gen dat je je wat beter voelt." Dat is de tekst die staat op een gedenksteen naast de ingang in aanbouw van het hospice IJs selThuis, welke zaterdag 18 december werd onthuld door Max de Groot, Nico van Weelde en Engelien Geerdink-Officier, drie personen die allen op geheel eigen wijze erg belang rijk zijn voor het hospice tot nu toe. Er waren veel belang stellenden voor dit bijzonde re moment, een mijlpaal in de totstandkoming van het hospice. De bouw vordert snel, nadat eind augustus de eerste paal is geslagen, is momenteel de begane grond van het pand verrezen. Een bij zonder gebouw, volgens antro posofische uitgangspunten gebouwd, wat zal bijdragen aan een warme en vertrouwde

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1