AKKOORD OVER SAMENWERKINGSOVEREEN KOMST EENDRAGTSPOLDER WIJZIGING VERKOOP DAGEN WERELDWINKEL CURSUSSEN ZEVEN MUZEN VRIJWILLIGERS VOOR DE ZONNEBLOEM ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE pagina 20 Hart van Holland 22 december 2004 Éz^venhuizen mofrkapfiifI llm in fi ii Dorpsstraat, Ons Dorp ZWARE PIJP Zevenhuizen - De weg naar realise ring van het project Eendragtspol- der ligt open. Medio 2008 dient de waterberging gerealiseerd te zijn en uiterlijk 2010 dient het gehele recreatiegebied gebruiksklaar opgeleverd te worden. Op 16 december 2004 is in de Stuurgroep Eendragtspolder overeenstemming bereikt over de hoofdlijnen van de Samenwerkingsovereenkomst Een dragtspolder. De uitgewerkte tekst is in voorbereiding en zal in het eerste kwartaal van 2005 aan de besturen van de gebiedspartners ter accordering worden aangebo den. Met deze samenwerkingsover eenkomst komt de hernieuwde inrichting van de Eendragtspolder weer een stap dichterbij. De samenwerkende gebiedspart ners hebben ten aanzien van de samenwerkingovereenkomst het volgende afgesproken: - Er zal door de gebiedspartners 300 ha VINAC-groen met waterber ging worden gerealiseerd conform het in het eerste kwartaal 2005 vast te stellen voorkeursalternatief - Het Recreatieschap Rottemeren zal bij deze ontwikkeling als trek ker en uitvoerende organisatie optreden; - Het Recreatieschap Rottemeren zal als beheerder van het gebied optreden voor zover dit beheer niet door anderen plaats vindt; - Naast de door de gebiedspartners al toegezegde bijdrage van 4 mil joen is nog een extra bijdrage over eengekomen van ruim 9 miljoen waarover de Provincie Zuid-Hol land, het Hoogheemraadschap van Schieland en het Recreatieschap Rottemeren gezamenlijk afspraken hebben gemaakt; - In juni 2005 dient een uitvoerings overeenkomst te zijn opgesteld ter uitwerking van het financieel beheer. De Stuurgroep Eendragtspolder bestaat uit: L. van der Sar, gedepu teerde (Provincie Zuid-Holland); A. van der Stee, wethouder (gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle); G. Tober, Hoogheemraad (Hoogheem raadschap van Schieland); J. den Uil, Dagelijks Bestuurslid (Recrea tieschap Rottemeren). Aan het project nemen verder deel Stadsregio Rotterdam, Dienst Lan delijk Gebied en Grontmij (proces begeleiding en ondersteuning). W 04 Zevenhuizen - Omdat eerste kerst dag en nieuwjaarsdag op zaterdag vallen, is de winkelwagen van de Wereldwinkel deze én volgende week op donderdag en vrijdag geopend. Er zijn nog wat kerstartikelen en kerstkaarten voorradig, maar natuurlijk kan men ook voor de kruiden, tapenades, mosterd en sausjes die handig kunnen zijn bij het bereiden van het kerstdiner bij ons terecht. Voor de jaarwisseling zijn er diverse wijnsoorten, waar onder vonkelwijn, een lekker alter natief voor champagne. Door in de wereldwinkel in te kopen, wordt producenten en hun familie in ontwikkelingslanden een kans gegeven op een beter bestaan. De aangepaste openingstijden zijn: donderdag 23 en 30 en vrijdag 24 en 31 december van 10.00 tot 16.00 uur. In januari zijn de verkoopda gen weer vrijdag en zaterdag. Zes paar handen. Licht werk zou je dan denken. Mooi niet. Zal wel aan de taakverdeling liggen. Zo gaat dat. Zo op z'n kantje lijkt het nog niet, maar het gaat hier om een pijp voor een "schoorsteen". Middel eeuws woord voor nieuwe technologie. Maar ja, je zal toch niet snel kiezen voor "rookgasafvoerinstal latie". Dat woord kent Sinterklaas niet. De bedoeling is dat deze schoorsteen straks fier naar boven zal reiken. Met als schone taak zo min mogelijk uitstoot te veroorzaken. Dat is maar goed ook. Onder het motto: Voorkom aanstoot door uit stoot. Geen vuiltje aan de lucht!? Goede reden om u gezellige dagen en een gezond 2005 toe te wensen. Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) Gloeiende dennenaalden Oh oh wat een pech Gert de Graaf gaat weg Na veel jaren hard werken dat zullen jullie echt nog merken Gaat hij ons verlaten probeer hem maar eens na te apen Een nieuwe stek heeft hij reeds gevonden hij is nu niet meer aan tijd gebonden Je collega's van bouwbedrijf vd Knaap wensen je het allerbeste toe. P.S.: Je denkt zeker dat alles zo makkelijk gaat? mf www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Deze week hoorde ik een vriendin van mijn vrouw iets vertellen wat mij aan het denken zette. Zij ver telde dat zij met haar dochter in het Stadshart in Zoetermeer liep en deze haar voorstelde gelijk maar kerstkaarten te kopen. Hoewel de verleiding groot was, stelde zij dat zij dat in Zevenhuizen ging doen. Haar motivatie sprak mij aan, wanneer we allemaal zo gemakkelijk elders kopen, dan moeten we het niet raar vinden dat er straks geen winkels in Zeven huizen meer zijn. En dus kocht ik zaterdag onze kerstkaarten bij 'van Delft'. Overigens heb ik dat altijd wel gedaan, maar ik was mij nooit zo bewust van de consequenties. Dit weekend zijn wij zowel op het Noordeinde in Den Haag, als in de 'Koopgoot' in Rotterdam geweest. Het was zeer verleidelijk om daar ook onze kerstkaarten en andere kerstspullen te kopen. Maar uiteindelijk hebben we daar dingen gekocht die hier ter plaatse niet beschikbaar zijn. Door die vriendin kwam ik er achter, dat ook wij onbewust, als het even kan, onze inkopen in Zevenhuizen doen. En ook wij moeten niet aan een kleiner winkelbestand denken. Nee, wat ons betreft zouden wij er graag een slager, een viswinkel, een poelier, een herenmo dezaak en ga zo maar door, bij hebben. Bij die wens hoort geen afbouw, maar dat vraagt een economisch gezonde omgeving waarbinnen een middenstander op een prettige manier in zijn onderhoud kan voor zien. Heel dure woorden voor het simpele feit dat ook zij een redelijk belegde boterham moeten kun nen verdienen. Wanneer dat niet lukt dan zullen er ook nooit nieuwe ondernemers naar Zevenhuizen komen. Persoonlijk denk ik dat wij lijden aan het syndroom van 'gewenning', een staat waarin je denkt dat het gras bij de buren groener is en waarin je onvoldoen de waardeert wat je hebt. Een dezer dagen had mijn zoon dé restaurantgids van Nederland 'Lekker 2005, de beste 500' bij zich (hij en ik zijn er van overtuigd dat 'Brasserie 't Graanhuys' hier nu al in genoemd zou moeten worden). Toen ik hem zo doorlas viel mijn oog ineens op een pagina met de 'Beste Neder landse Delicatessen-versspecialiteiten-winkels van 2005' en wie stond daarbij? Het Mekka Wijn en Vers specialiteiten te Zevenhuizen. Dit bevestigt het beeld wat al mijn bezoekers van buitenaf mij altijd al voor houden; Arno, dit is uniek! Een kreet die in strijd is met de plaatselijke verhalen, die luiden; aan de dure kant en lang wachten. Nee mensen, dat is het niet! Het is uniek en we zouden er trots op moeten zijn! En laten we nou eerlijk zijn. Jan en zijn mensen zijn top, maar zo hebben we er meer in Zevenhuizen. Wat dacht u van Klaas van Diemen, onze groente boer. Dat is topklasse en wat dacht u van Rodenburg onze drogist? U kunt daar heel veel van het assorti ment van 'Douglas' terugvinden en de cadeauver pakking, die is bij hen ook in vertrouwde handen. We zijn veel rijker dan we zelf kunnen bedenken. De concentratie van zaken in een stad lijkt niet te even aren voor een dorp, maar ik durf te stellen dat u elke vraag hier ter plaatse ingevuld kunt krijgen. Het wordt misschien allemaal niet met zoveel aplomb getoond, maar realiseer u wel dat dit veelal verlei dingstactieken zijn. Het is net als een mooie vrouw, het kan er mooi uitzien, maar hoe is het karakter? Het vergelijk is misschien niet helemaal geweldig, maar laat een ding duidelijk zijn, het gaat om de inhoud en niet om het uiterlijk. Een wandeling door de Dorpsstraat in de kersttijd leert mij dat wij een geweldige variatie aan winkels hebben. Van kerst stuk tot kerstkleding, van kerststol tot kerstwijn en van kerstkaart tot kerstdiner, het is er allemaal voor handen. Wanneer je het misschien even niet ziet, weet men het toch te leveren. Wat is er leuker om in je eigen dorp te kunnen (blijven) winkelen? Voor een middenstander is het nu dé tijd van keihard werken om de klanten het naar hun zin te maken. Natuurlijk verdienen ze daar aan, maar het is toch geweldig dat juist deze mensen in ons dorp blijven geloven! Laten we hen dan ook omhelzen door gewoon bij hen te kopen. Ik wens u heel fijne feestdagen! Arno Lamot (arno@lamot.nl) Zevenhuizen - In januari/februari gaan enkele cursussen van de Zeven Muzen van start: Muziek op schoot/muziek voor peuters, onder leiding van Margré van Gestel, start op dinsdagoch tend 18 januari 2005. Zowel peu ters, dreumesen, als baby's kunnen nog voor deze lessen aangemeld worden. Pianolessen onder leiding van Nelly Pavlova worden gegeven op de dinsdagmiddag en -avond. Ook voor deze lessen kan men zich nog aanmelden. De Zingerij, onder leiding van Mar gré van Gestel, start op woensdag 12 januari 2005 en wordt eens in de twee weken gehouden op de woensdagavond. De Zingerij heeft nog plaats voor enkele alten, teno ren en bassen. Informatie en aan melding: 0180-631869. De cursus Fotografie, onder leiding van Ton de Bruijn, start 1 februari. Deze cursus is interessant voor elke amateur-fotograaf, zowel voor de beginnende "digitale" als de "con ventionele" fotograaf. Voor kinderen start er een Cursus Tekenen op 10 zaterdagochtenden vanaf 29 januari De Cursus Tekenen en schilderen voor volwassenen wordt gegeven op 10 dinsdagavonden vanaf 25 januari 2005. Aan de hand van eigen thema's wordt lesgegeven in olie- of acrylverf-, aquarel- en tekentechnieken. De cursus is geschikt voor ieder niveau van schilderen/tekenen. Verder zijn er nog enkele plaatsen vrij in de Workshops Groen- en bloemdecoratie onder leiding van Agnes Alblas op de zaterdagoch tenden 12 februari en 19 maart Voor meer informatie en aanmel ding: 0180-631912. Dank voor die leuke reacties n.a.v. Man bij Hond en de mooie sint papieren. Madelein Hoera, papa en mama Aveling, zijn 25 dec. 12,5 jaar getrouwd Hartelijk gefeliciteerd Leroy en Mike De Nationale Vereniging de Zonnebloem, de landelijke vrijwilligersor ganisatie, heeft zich ook dit jaar in onze qemeente qoed gemani festeerd. Naast het regelmatig bezoeken van onze gasten in hun eigen omgeving, organiseren we ook diverse uitjes. Zo hebben we met onze gasten een dagboottocht gemaakt en hebben we genoten in ons eigen Zevenhui- zense theater Swanla van de musical "Les Miserables". Verder waren er diverse ontspanningsmiddagen naar onder andere 't Graanhuys, waar op het terras werd genoten van koffie met gebak, waarna werd gewan deld in de omgeving. Gewinkeld is er ook en dat ook dit in een behoefte voorziet, blijkt wel uit de mandjes, zakjes en pakjes waarmee iedereen weer werd thuisbe zorgd. Zo gingen we onder andere naar het winkelcentrum Reigerhof in Nieuwerkerk aan den IJssel en naar de kerstmarkt in Zoetermeer. Als afsluiting van het jaar worden onze gasten rond de kerst bezocht door een aantal enthousiaste kerstvrouwen, die met een kleine verras sing in deze donkere dagen wat gezelligheid zullen brengen. Momenteel zijn we met 12 vrijwilligers actief. We zouden nog meer wil len doen voor onze gasten, maar daar vele handen licht werk maken, hebben we er graag wat enthousiaste mensen bij. Ook hebben we wel eens behoefte aan vervoer ergens naar toe. Wil je vrijwilliger worden, neem dan contact op met ons bestuurslid bezoekwerk: mevrouw Paula Keijzer, telefoon 0180-632396. Zij kan u alles vertellen over het bezoe ken en begeleiden van onze gasten en de onderlinge sfeer, die zich ook uit tijdens de gezellige vergaderingen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 20