HELP EEN DOODZIEK MEISJE... STICHTING RAAD VOOR KUNST EN CULTUUR WADDINXVEEN EEN FEIT WSV 1 BOEKT NUTTIGE ZEGE DEPRESSIE EN FEESTDAGEN COMPUTERCURSUS VOOR 55+ MIDWINTER- FESTIVAL DENKSPORT PRESTATIES SCHAAKTEAMS MOERKAPELLE VALLEN TEGEN WERKGROEP JAARWISSELING MOERKAPELLE ORGANISEERT VEILIG EN BEHEERSBAAR VREUGDEVUUR KERSTWEDSTRIJD H.Z.M. WSE ZAALT0ERN00I LEZING OVER CONSUMINDEREN pagina 22 Hart van Holland 22 december 2004 REGIO Oproep Communicatie Soest/Zevenhuizen- Bart Bakker, schrijver van de vaste rubriek Het Voet stuk, is deze week een actie gestart voor de 4-jarige Myrthe Wallet uit Soest. Myrthe heeft toen zij elf maanden was een virusinfectie opge lopen, die op haar hartspier is geslagen. Hierdoor kreeg Myrthe een hartstilstand met als gevolg zuurstoftekort in haar hersenen. Dit zuur stoftekort heeft geleid tot een ernstige hersenbeschadiging. "Het levensverhaal van Myrthe is onvoorstelbaar", zegt de Zevenhuize- naar. "De tranen stonden in mijn ogen toen ik haar afgelopen maandag bezocht. Voor haar is alleen een nieuwe toekomst mogelijk als iedereen zich net zo inzet voor Myrthe zoals zij dat voor haar eigen leven heeft gedaan. Haar website www.helpmyrthe.nl geeft hiervan een indruk wekkend voorbeeld. Als zij hyperbare zuurstoftherapie krijgt toege diend, dan kan zij een veel beter leven hebben dan ze nu heeft. Helaas weigert de zorgverzekeraar oor deze behandelingen te betalen. Haar ouders staan er daarom alleen voor". "Er is veel geld nodig, namelijk €150.000,-. Ik roep iedereen op een bij drage voor dit meisje te storten", aldus Bart Bakker "Dit kan op bank rekeningnummer 10.13. 87. 407 ten name van de stichting Help Myrthe te Soest. Er is momenteel zo'n 30.000 euro binnengekomen. "Het is ove rigens onbegrijpelijk dat de medische kosten voor haar zuurstofbehan delingen door Nederlandse zorgverzekeraars niet worden vergoed." Mede dankzij de bemiddeling van Bart komen Myrthe en haar ouders in de kerstuitzending van Harry Mens, zondag 26 december om 11.00 uur op RTL5. Eerder besteedde SBS6 aandacht aan deze zaak. Waddinxveen - Na de feestelijke installatie van een 'KunstKerst- boom' in het gemeentehuis vrijdag 10 december zette de Raad voor Kunst en Cultuur Waddinxveen dinsdag 14 december een belang rijke stap. Op die middag werd de stichtingsakte officieel bij de nota ris ondertekend door voorzitter Frank Panhuyzen, secretaris Bert de Rijke en penningmeester Bep Ver- meij. In de afgelopen maanden heeft het bestuur hard gewerkt aan een drie tal zaken, te weten het schrijven van een beleidsnota voor Kunst en Cultuur voor de gemeente Wad dinxveen, het opzetten van een goede organisatie en statuten en het maken van een programma voor 2005, een jaar dat volgens de RKCW uitgeroepen moet worden tot Jaar van Kunst en Cultuur in Waddinxveen. De beleidsnota is reeds in september aan wethouder Dorenda Gerts overhandigd en de statuten zijn met de ondertekening afgerond. Nu kan de Raad zich gaan richten op 2005. Bij de gemeente heeft de RKCW een uit gebreid programmaboek ingele verd en nu is de beslissing aan het College. Krijgt de RKCW de ruimte en mogelijkheid om de plannen op het gebied van Kunst en Cultuur uit te voeren? Tijdens de installatie van de Kunstkerstboom in het gemeen tehuis wees wethouder Gerts al op het belang van een goed kunstkli maat in de gemeente. Ze was blij met het particulier initiatief op dit terrein en sprak dan ook de hoop uit dat de RKCW de mogelijkheid zal krijgen om de plannen voor 2005 te realiseren. Jan van Leeu wen, bestuurslid van de RKCW, kon al een Waddinxveens eenakter festival en een tentoonstelling aan kondigen. Daarnaast staan er in het programmaboek activiteiten op allerlei terrein, zoals een cultu reel café, kunstmarkt, een "paint in" in het Gemeentehuis, Vrouwen in de kunst, literaire projecten. Open atelierroute, herdenkings concert en een popmaand. Deze projecten worden uitgevoerd in samenwerking met plaatselijke ver enigingen en instellingen. De RKCW wil ideeën aandragen, werk zaamheden coördineren en stimu leren, maar de plaatselijke instellin gen moeten nauw bij de activitei ten worden betrokken. Waddinxveen - Voor het eerste team van WSV stond dinsdag 14 december een uitwedstrijd tegen het tweede team van Dordrecht op het programma. Jeroen Eijgelaar kwam al snel in een eindspel terecht en verloor. Ronald Dannis maakte het zijn tegenstander lastig door aanval lend spel en won de partij. Bar- thold Jansen liet zijn toren instaan en werd mat gezet. De stand werd weer gelijk getrokken door Wim Hennink. Leon Willemen speelde remise en Hans van Woudenberg won een lastig eindspel. De tussen stand was 3,5-2,5 met nog twee partijen aan de gang. Erik Hennink wist een punt uit het vuur te slepen en de overwinning was binnen. Arjan Hennink gaf een toren weg, zodat de eindstand bepaald werd op 4,5-3,5 voor WSV. Ook voor het vierde team stond er een wedstrijd op het programma, thuis tegen het vijfde team van Moerkapelle - Het tweede team van Moerkapelle speelde afge lopen vrijdag een cruciale wedstrijd om kansen op de titel in klasse 3F te behouden. Het zag er in eerste instantie goed uit toen Ron Droog, Kevin Bakker en Jan Blok alle drie achter elkaar wisten te winnen. Maar toen werd het tweede team van Groenoord wakker en ze bogen hun achterstand om in een 3-4 voorsprong. Verliespartijen waren er voor Boudewijn Weijer- mars, Arno Luinenburg, André Nieuwlaat en Arie Hoogduin. Alles kwam aan op Kees van Vuuren, die in een gekke partij met één toren achter zijn tegenstander op won derbaarlijke wijze mat wist te zet ten. Hierdoor eindigde de wed strijd in 4-4 en staat Moerkapelle-2 nu tweede met drie matchpunten achterstand op de koploper 'Char- lois Europoort'. Een dag later kwam Moerkapelle 1 in actie tegen lijstaanvoerder Ber gen op Zoom. Maarten Vroeginde- weij zag een sublieme damezet van zijn tegenstander over het hoofd en kon gelijk de partij opgeven. Op bord 1 speelde Ben van Geffen een goede partij, maar zijn tegenstan der deed dit eveneens. Dit resul teerde in een terechte remise. Dick Bac en Marcel de Haan speelden ook remise en over de rest van de Messemaker. Doordat Teun van der Linden al eerder remise gespeeld had en Marco de Bruijn gewonnen had, begon de wedstrijd met een tussenstand van 1,5-0,5 in het voor deel van WSV. Arjen Zuurmond ver loor, maar Michiel Rensen onder streepte zijn goede seizoen met een overwinning. Arie Kardol ver loor, net als Evert Hildebrand. Hans van Offeren zette zijn tegenstan der onder druk en won zijn partij. Met een stand van 3,5-3,5 was er slechts nog één partij bezig. Jaap Smit wist zijn betere stelling niet te verzilveren, zodat zowel zijn partij als de wedstrijd in een gelijkspel eindigden. In de interne competitie speelde koploper Erik Hennink tegen vader Wim Hennink. Wim begon de partij agressief, maar overspeelde en Erik won. Bij' Wilbert Mourits en Bart van Putten trok Bart aan het lang ste eind. In de partij tussen Rene Roelofs en Arjan Hennink maakte borden zag het er somber uit. Dit bleek ook wel toen Jesse van Elte- ren het laatste half punt voor Moerkapelle binnensleepte. Wou ter Vroegindeweij, Hugo van Elte- ren en Gerard van Ommeren verlo ren allen hun partij. Eindstand 6 -2. In de onderlinge competitie werd er ook geschaakt. Matthias Freeke trad aan tegen André Corpeleijn. Matthias kwam een dame voor, maar in het eindspel zag André toch kans om met een paard en twee pionnen ondekbaar mat te forceren. Stefan van der Zalm won verrassend van Jacques de Lange en Jojanneke Weijermars had weinig moeite met Maarten Pilgram. Ver der deed Wim Westerman goede zaken door van Freek Hofman te winnen. Als laatste speelde Björn Hjulmand tegen Teun Kooij en als snel bleek Teun niet opgewassen te zijn tegen dit Deense geweld, waardoor Björn ook langzaam zijn weg naar boven gevonden heeft. Bij de jeugd werd er tenslotte een normaal competitieprogramma afwerkt. Martijn de Wit was te sterk voor Sander Marijt, Gerben Kooij was niet opgewassen tegen Raynor Krijgsman en tot slot beslo ten Cynthia van der Winden en Geert van der Hoek hun punten maar te delen. Arjan een foutje in de opening en won Arjan. Jeroen Eijgelaar wist in een lange partij van Eduard Philip- se te winnen. Wim van Vuuren en Peter de Louw wonnen hun partij en van Ronald Dannis en Ad Mui- tem. De snelste partij was die tus sen Laurens El Iers en Teun van der Linden; Laurens won. Ook Henk Stam, Albert Prins, Mark van Putten en Henk van Erk wisten hun partij te winnen. In maar liefst acht par tijen werd een remise overeenge komen, namelijk tussen Hans van Woudenberg en Wim van Os, Jan van der Born en Wim Mulder, Theo Goor en Nico Dannis, Ton van Nieu- kerke en Christiaan Noorland, Luit Bloem en Jan Muit, Jaap van der Heiden en Frans Draaisma, Randy Girdhari en Adriaan van der Starre en tussen Jan Kraijesteijn en Gerard Torenbeek. De stand aan kop is als volgt: 1. E. Hennink, 2. B. Jansen, 3. B. van Put ten, 4. R. Roelofs, 5. W. Mourits. Boskoop - In de Veiling aan de Middelburgseweg wordt vrijdag 7 januari 2005 een denksportavond gehouden. Klaverjassers en bridgers spelen deze avond om de "Hout man wisselbeker". Klaverjassers kunnen zich aanmelden via: 0172- 215640, bridgers via: 0172-213751. 25 december zijn Ton en Monique Aveling 25 jaar getrouwd. H.G. pa, ma, ma Aveling, oma Cis, oma Janny, Patricia en René Moerkapelle - De Werkgroep Jaar wisseling Moerkapelle is er klaar voor. Op 31 december zal in de kern Moerkapelle een veilige en feestelijke jaarwisseling worden gevierd. Vertegenwoordigers van de Moerkapelse bevolking, de poli tie, brandweer en gemeente heb ben met de goede ervaring van vorig jaar nog vers in het geheu gen, hard gewerkt aan een veilige en gezellige invulling van komend oud en nieuw. De direct omwonen den en de middenstand zijn via een nieuwsbrief geïnformeerd. De organisatie van de jaarwisseling vertrouwt erop dat de overgang van 2004 naar 2005 voor een ieder veilig en feestelijk zal verlopen. Beheersbaar vreugdevuur Net als vorig jaar zal volgens dezelfde voorwaarden en afspra ken een beheersbaar vreugdevuur Zevenhuizen - Bij voldoende belangstelling start vrijdag 21 janu ari 2005 een nieuwe ronde compu tercursussen voor ouderen (vanaf 55 jaar). De beginnerscursus "Kennismaken met de computer" start vrijdag 21 januari van 9.00 tot 10.30 uur Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen organiseert in de serie kof- fielezingen voor donderdagoch tend 13 januari 2005 een lezing over Consuminderen. De lezing wordt verzorgd door de Stichting Zuinigheid met Stijl. Het centrale uitgangspunt van de Stichting is: Zevenhuizen - De Kerstwedstrijd van Hengelvereniging Zevenhui- zen-Moerkapelle werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Zeven deelnemers deden mee en vingen gezamenlijk 6.620 gram vis. Uitslag: Waddinxveen - In sporthal de Dreef wordt donderdag 6 januari de strijd aangegaan om de Kees Verwoerd Bokaal. Dit onder het motto 'tijd voor kwaliteit', waarbij Betaald Voetbal Organisaties (BVO's) en topamateurverenigingen het tegen elkaar opnemen. In poule 1 neemt WSE C1 het op tegen Excelsior (win naar van vorig jaar), Feyenoord 1 en UVS. In poule 2 zitten naast Spartaan'20 (winnaar 2003) de BVO's Feyenoord 2, Stormvogels Telstar en RBC Roosendaal. In de middag volgen direct de kruisfinales, waarbij de nummers vier uit de poules strijden om een op het kruispunt van Moerkapelle worden gehouden. Dit betekent een beperkte brand met geringe warmte-uitstraiing. De brandweer bepaalt de exacte plaats voor de container, waarin het vreugdevuur wordt ontstoken. Dit is afhankelijk van de weersomstandigheden op oudejaarsdag. De container is gevuld met 1 gestript autowrak en schoon hout. De container, de sloopauto en de hoeveelheid hout wordt vooraf door de politie en brandweer gecontroleerd. Het vuur wordt na 00.00 uur onder toezicht van brandweer in een con tainer ontstoken en zal tot uiterlijk 3.00 uur branden. Vervolgens wordt de container van het kruis punt verwijderd. Daarnaast gelden de volgende afspraken: Alleen legaal vuurwerk is toegestaan (gedurende acht weken). De cursus Word en Windows start eveneens vrijdag 21 januari van 10.45 tot 12.15 uur (gedurende acht weken). Voor meer informatie en aanmel ding: Bibliotheek Zevenhuizen, 0180-638388, of Gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle, 0180-637709. Genoeg. De lezing begint om 10.00 uur en de entreeprijs bedraagt 5-. Belang stellenden moeten zich van te voren aanmelden. Dat kan bij de balie van de bibliotheek, telefo nisch: 0180 638388 of per e-mail: info@bibliotheekzevenhuizen.nl. 1. P. Vermulm, 3.600 gr.; 2. Adr. van Erk, 1.400 gr.; 3. M. Huisman, 520 gr.; 4. J. Visser, 460 gr.; 5. J. Klomp, 380 gr.; 6. D. Bazen, 200 gr.; 7. J. Kok, 60 gr. Voor meer informatie op: www.h-z-m.com. zevende en achtste plaats, de num mers drie om de vijfde en zesde plaats, de nummers 2 om de derde en vierde plaats en om 16.30 de finalewedstrijd tussen de nummers één om de eerste en tweede plaats. Behalve de Kees Verwoerd Bokaal en de reguliere bekers worden er ook prijzen uitgereikt aan de beste speler, beste keeper en de tops coorder. Om 17.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats, waarbij Riet Verwoerd de Wisselbokaal zal uit reiken aan het winnende team. De toegang tot de hal en de wedstrij den is gratis. Glas en blik op het kruispunt verboden De brandweer, politie en leden van de werkgroep houden die avond gezamenlijk toezicht. De leden van de werkgroep zijn ook het aan spreekpunt voor de inwoners van Moerkapelle. Deze maand volgt informatie van de werkgroep Jaarwisseling op de gemeentepagina in Hart van Hol land. Ook wordt een flyer verspreid in de kern Moerkapelle. Zowel op de gemeentepagina als op de flyers zullen eerdergenoemde afspraken worden vermeld. Op de gemeente lijke website is tevens informatie beschikbaar over de jaarwisseling. Voor meer informatie: www.zeven huizen-moerkapelle.nl/inwoneren samenleving Regio - Mensen met depressie en familie en vrienden kunnen op 24, 25 en 26 december bellen met telefoonnummer 0900-612 09 09 (10 cent per minuut). Aan de telefoon zitten op deze feest dagen bij Stichting Pandora vrijwilligers die zelf een depressie hebben doorgemaakt en weten wat het is om depressief de feestdagen in te gaan. Geef je mening, vertel je ervaring of vraag tips en adviezen van lotgenoten. Pandora Depressielijn 0900-6120909 (10 cent per minuut): elke maandag tot en met donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Op 24, 25 en 26 december van 12.00 tot 21.00 uur. E-mail: depressie- lijn@stichtingpandora.nl.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 22