MIES TE MEIJ WETHOUDER PER 1 JANUARI WETHOUDER VAN DER STEE NEEMT AFSCHEID f Zevenhuizen Moerkapelle J_L JLL MOTIE PVDA OVER VERWIJDEREN GRAFBEDEKKING OVERGENOMEN pagina 24 Hart van Holland 22 december 2004 ZEVENHUIZEN-MOER ■81 Gem. Zevenhuizen-Moerkap ?m. Zevenhuizen-Moerkapelle Y"~- Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met 13 stemmen voor werd mevrouw M.C.B. te Meij - de Laat (VVD) unaniem benoemd als wethouder voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Na het aange kondigde vertrek van Fons van der Stee werd zij al snel voorgedragen als opvolgster, de raad moest echter nog wel haar fiat geven. Tijdens de raadsvergadering van 14 decem ber was dit snel beslecht. Mevrouw Te Meij heeft gelijk de belofte afgelegd en zal per 1 januari werkzaam zijn als wet houder. Mies te Meij: "Voor mij is het toch 'ons dorp' en dat heeft waarschijnlijk iets te maken met mijn Brabantse wortels, iedereen heeft namelijk een mam, maar 'ons mam' is iets van jezelf en zo voelt het voor mij ook met 'ons dorp', ledereen heeft een woonomgeving maar dit dorp is van ons." Hieruit spreekt al direct de persoonlijke betrokkenheid van de nieuwe wethouder met dit stukje Zuid-Holland. Daarbij tekent zij wel direct aan dat 'ons dorp' ligt in Zuid-Holland, met provinciale belangen, in Nederland, met overheidsbelangen en ook in Europa, dat wil zeggen onder invloed van Europese regelgeving. Daarmee komt het gesprek vanzelf op de grote taak die wacht, op dit moment worden er vele zaken overgedragen, grote projecten zul len in de komende tijd veel aandacht vragen, zoals bijvoorbeeld het intergemeentelijke structuurplan voor de Zuidplaspolder. Een gesprek met een kersverse wethouder... Mies te Meij is goed thuis in het wel en wee van de lokale politiek. Haar carrière is ooit gestart als ambtenaar op de beleidsterreinen onderwijs en ruimtelijke ordening en zij is werkzaam geweest bij de gemeenten Rijswijk, Rotterdam en Tilburg. Beleidsambtenaar onderwijs was haar laatste functie. Daarna is zij actief geworden als vrijwilliger in de lokale politiek als lid van het bestuur van de plaatselijke afdeling van de WD, later zelfs als voorzitter. Sinds de verkiezingen van 1994 is zij actief geweest als raadslid, voorzitter van de bezwaarschriftencommissie tot 2003 en voorzitter van commissie II. Het wethouderschap is een mooi vervolg en een prachtige uitdaging voor mevrouw Te Meij: "Het is mijn ambitie om voor waarden te scheppen om het dorpsge- voel te laten bestaan, de pluspunten te bewaken en de minpunten om te bui gen." Na een periode van voorbereiding en overdracht zal per 1 januari het wethou derschap een wezenlijk onderdeel van het leven gaan uitmaken. In het per soonlijk leven komt deze gelegenheid ook op het goede moment: "De kinde ren zijn oud genoeg, want ook dat is een keuze die ik ooit gemaakt heb en het thuisfront steunt deze stap volledig." Mies te Meij wil er graag zijn voor de gemeenschap: "Ik wil graag open staan Fons van der Stee draagt zijn wethouderschap over aan Mies te Meij. voor alle burgers, ledereen moet kunnen komen en de gelegenheid hebben om te zeggen wat er speelt. Hier zullen uiteraard de werkbare vormen gehan teerd moeten worden maar ik streef naar een goede en open communicatie, daar hecht ik erg aan." Tot slot komt dan ook nog even ter spra ke dat het college met een vrouwelijk lid versterkt gaat worden, maar Mies weet te vertellen dat zij niet de eerste vrou welijke wethouder wordt, voor de samenvoeging van Zevenhuizen en Moerkapelle was Annemarie van der Feltz wethouder voor Algemeen Belang in Moerkapelle. Het mag duidelijk zijn dat het college voortaan niet meer aan gesproken kan worden met 'geachte heren'. Zevenhuizen - Tijdens de raadsver gadering waarin mevrouw Te Meij werd benoemd als nieuwe wethou der, werd ook afscheid genomen van wethouder Fons van der Stee. De wethouder heeft enige weken geleden te kennen gegeven er per 1 januari mee te willen stoppen. Bur gemeester Westendorp sprak de heer Van der Stee toe tijdens de raadsvergadering: "Je wilde geen speciale bijeenkomst, geen receptie en het liefst ook geen toespraken, maar dat gaat niet helemaal luk ken." Het afscheid komt op een moment dat een groot aantal projecten in gang is gezet, belangrijke beslissin gen zijn genomen en komen in een vol gende ontwikkelingsfase. De heer Van der Stee vond dat een goed moment voor afscheid. Burgemeester Westen dorp keek terug op de begintijd van de wethouder en somde een aantal grote veranderingen op. "Sterk gericht op Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moe rkaoelle en omgeving. resultaat en met veel humor. En als het dan tegenzat werd er eerst stevig gela chen en daarna effectief en zeer door dacht gewerkt aan een oplossing. Je bent een stevige persoonlijkheid met bijbehorend karakter en dat heeft in het begin tot stevige discussies geleid. Maar we zijn een hechte club geworden en we zullen je missen in het college." Aldus burgemeester Westendorp. Ook de heer Bac sprak de wethouder toe namens de raad op humorvolle wijze. Hij blikte terug op de, toch vrij onverwachte, toevoeging van de derde wethouder aan het college, zeven jaar geleden, met de verrijdbare tafel die verzet kon worden van raad naar colle ge en de "zondagse bretels". De heer Bac: "Het verhaal gaat dat je die avond bij thuiskomst de twee varkens die je had Ruud en Martin hebt gedoopt. Spoedig brak toen de varkenspest uit en ook jouw varkens moesten weg. Je moest zelfs bijbetalen om Ruud en Mar tin af te voeren en later liep je dan in Deze pagina wordt samen gesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland. - <■- een park in Rotterdam en wie kwam je daar tegen? Juist: Ruud en Martin..." Verder wenste de heer Bac namens de raad de vertrekkend wethouder alle goeds voor de toekomst. Wethouder Van der Stee benadrukte nogmaals dat hij niet gaat vanwege gezondheidsredenen, ruzie binnen het college of wat dan ook, maar omdat het moment nu gekomen is dat veel van 'zijn' projecten op de rails staan en dit een natuurlijk moment voor overdracht is. Ook hij keek nog even terug op de eerste dag dat hij begon als wethouder, hoe verrast men in het gemeentehuis was dat hij 's morgens vroeg al voor de deur stond en dat er inmiddels een ware cultuurverandering is geweest. Van der Stee: "En ik heb momenteel drie gei tenIk zal maar niet vertellen hoe die heten!" Daarna werden de aanwezigen tijdens een informele bijeenkomst in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van de heer Van der Stee. Zevenhuizen - Naar aanleiding van een ingezonden brief over het beschadigen van grafbedekking op het kerkhof in Zevenhuizen heeft de fractie van de Partij van de Arbeid een motie ingediend die ervoor moet zorgen dat dit in de toekomst niet meer kan gebeuren. De, overi gens onbedoelde, beschadiging is ontstaan door het ruimen van ande re graven en onvolledige communi catie; dit heeft de familie diep geraakt. De motie van de partij van de Arbeid werd zonder veel discussie overge nomen, raadsleden stelden zich op het standpunt dat er in deze kwesties erg zorgvuldig gehandeld moet worden. Ondanks het feit dat wethouder De Jong inmiddels de nodige maatregelen heeft genomen om deze situaties in de toekomst te voorkomen, nam hij op aandringen van de burgemeester de motie over.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 24