400E LID HOCKEYCLUB WADDINXVEEN VERLIES VOOR AGON DAMES 1 K0RBIS 2 WINT OPNIEUW BE FAIR TE STERK VOOR ZOVOC GROENEWEG BEDWINGT KOPLOPER RUIME OVERWINNING FLYERS JONGENS ASPIRANTEN 2 NESSELANDE-DAMES BLIJVEN OP DE TWEEDE PLAATS NESSELANDE POULEWINNAAR IN EUROPESE TTC SPORT Hart van Holland 22 december 2004 pagina 25 Volleybal Nipte winst voor heren 1 Korfbal Volleybal Basketbal Volleybal Volleybal Voetbal Waddinxveen - Bij Hockeyclub Waddinxveen was het feest afge lopen vrijdag: het 400e lidmaat schap is niet ongemerkt voorbijge gaan. Het clubhuis was gezellig versierd en voor alle Benjamini's, F- en E-jeugd was er limonade met cake. De gelukkige 400e is de 7-jari- ge Britt Humme, die sinds enkele weken trainingslid is van de HCW F- jeugd. Britt zal dit seizoen meetrai- nen met de F-jes en vanaf het vol gende seizoen ook deelnemen aan de competitie. Na korte toespraken van de voor zitter, Harald Hiemstra en wethou der Dorenda Gerts, was het tijd voor cadeautjes. Van HCW ontving Britt een mooie nieuwe stick en een knuffel met een mini-HCW out fit, waarop "Britt 400" was gedrukt. Bovendien krijgt Britt dit seizoen haar lidmaatschap van HCW cadeau. Namens de Gemeen te Waddinxveen kreeg Britt uit handen van de wethouder een sticktas. Duidelijk onder de indruk van alle aandacht en cadeautjes stond Britt even in het middelpunt van de belangstelling. Deze feestelijke gebeurtenis viel samen met de laatste mini-training Boskoop - Agon Dames 1 speelde vrijdag 17 december een thuiswed strijd tegen Inter Rijswijk Dames 2. De dames van Agon begonnen vol goede moed, ondanks de afwezig heid van de geblesseerde diago naalspeelster Marit van de Louw. De eerst set werd verloren met 14- 25 doordat het blok niet goed werd gezet op de buitenkanten. De concentratie in de tweede set verbeterde aanzienlijk. Onder andere door de service van buiten- aanvalster Els Oskam werden pun ten gescoord. Maar in de rally's had Inter Rijswijk geen moeite met het oppakken van de te gemakkelijk gespeelde ballen door Agon, waardoor de set verloren werd met 18-25. Ook de derde set eindigde in 18-25 in het voordeel van Inter Rijswijk. Weliswaar startte Agon met een voorsprong door de sterke service van spelverdeelster Kim van Nes, maar dit mocht niet baten. De thuisspelende ploeg bleef vechten voor hun punten in de laatste set, welke eindigde in 25-20. De volgende wedstrijd van dames 1 is januari tegen Vélo. Deze ploeg staat onder Agon, dus hier moeten de dames hun kans grijpen. In Alphen aan den Rijn vond zater dag de derby tussen Agon heren 1 en Castellum plaats. In de eerste set was het bij beide teams vooral aftasten waar de zwakke plekken bij de tegenstander lagen. De heren van Agon verzorgde vooral de passing erg goed, waardoor spelverdeler Joost van der Willik steeds succesvol de aanvaller zocht die tegenover de zwakste blokke ring van de Alphenaren stond. Hierdoor won Agon deze set met 22-25. In de tweede set was het zelfde beeld als de eerste set te zien. Het enige verschil was dat Agon vooral met serveren meer druk kon uitoefenen, waardoor de middenaanval van Castellum niet aangespeeld kon worden. Agon won ook deze set, met 19-25. In de derde set paste Castellum enkele posities aan, waardoor er meer Waddinxveen - Na de winst op Ven tura Sport vorige week vertrok Kor- bis 2 met goede moed naar Slied- recht voor de wedstrijd tegen Mer- wede. De eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht. Korbis liep uit naar een 2-4 voorsprong, maar Medwede kwam terug in de wed strijd door twee keer achter elkaar te scoren. Bij was het 5-5. In de tweede helft veranderde er niet veel. De ploegen scoorden om en om en met nog drie minuten op de klok stond het 11-11. Uiteinde lijk wist Martijn Graveland nog te scoren (11-12) en werden de twee punten meegenomen naar Wad dinxveen. Opvallend was dat negen van de elf doelpunten gescoord werden door de invallers. De doel punten werden gemaakt door Mar tijn Graveland 5x, Mark van den Brink 2x, Ivo Poldervaart 2x, Irma Kuifhooft 1x en Marnix Westeneng 1x. De A1 behield de ongeslagen sta tus. Tegen KCC werd het 13-8. De A2 maakte geen fout, en versloeg WION gemakkelijk met 12-4. De A3 en de A4 wonnen ook allebei, het werd respectievelijk 20-4 en 9-8. De B1 deed goede zaken door Merwe- de in eigen huis met 8-4 naar huis te sturen. Ook de C1 overklaste haar tegenstander Albatros. In Barendrecht werd het 7-2. Verder wonnen nog de C3 (5-4), de E2 (6- 0), de W1 (1-0) en de W2 (2-0). Hoera, onze papa wordt op 27 december 40 jaar! Lieve papa van harte gefeliciteerd. Mike en Tim en was meteen een prima gelegen heid om de winterstop in te luiden en elkaar fijne kerstdagen en een gezellige jaarwisseling toe te wen sen. tegenstand geboden werd aan Agon. Op een stand van 21-21 waren het persoonlijke fouten in de passing aan de kant van de Bos kopers die er voor zorgde dat Castellum deze set won met 25-21. Agon was hierdoor weer wakker geschud en wilde de vierde set laten zien waarom zij de koploper zijn. Echter, vanaf het beginsignaal liep Agon achter de feiten aan en het spel werd steeds slechter. Bij Castellum lukte alles en met inbrengen van Ary-Jan van der Wel voor Peter Noorlander probeerde Agon H1/AB Service de set nog te kantelen, maar Castellum won deze set met 25-13. In de beslissende vijfde set begon Agon gretig en zorgde met goed verzorg spel voor een voorsprong van een paar punten. Castellum was niet in staat de achterstand te verkleinen en zo won Agon deze set met 10-15. Een 2-3 overwinning ging mee naar Boskoop. De eerstvolgende wedstrijd is vrij dag 14 januari in Delft tegen de nummer vier Punch H1. Waddinxveen - De jongens aspiran ten van coach Harm Jan Neutel kenden tegen het bezoekende Gymnova uit Leidschendam geen problemen, 76-30. De tegenstander werd direct goed onder druk gezet. Dermate zelfs dat bij rust de wed strijd feitelijk al was beslist, 39-11. Ook het derde kwart viel duidelijk uit in het voordeel van Flyers. Alleen tijdens het vierde kwart mocht Gymnova nog iets terug doen, 13-11. Topscoorders: Joost Renirie 16 en Erik Schiphorst 14 punten. Winst was er ook voor Jongens Kadetten 2 van coach Linda Obdam tegen The Jumpers 3. De jongens hielden het echter wel spannend. Het eerst en derde kwart wonnen ze ruim. Het tweede en vierde kwart was voor The Jumpers, waar bij Flyers in het vierde kwart The Jumpers wel erg dicht bijkomen. De jongens scoorden slechts 5 punten tegen The Jumpers 17. De winst bleef met 58-54 echter in Waddinx veen. Topscoorders: Erik Esveldt 14, Maarten de Jong en Gert Jan van Straalen elk 13 punten. Geen winst voor Meisjes Junioren 1 van coach Inger Huls. Het bezoe kende Oegstgeest wist drie kwar ten in haar voordeel te beslissen en daarmee de winst met 37-47. De Flyers winst in het tweede kwart was helaas onvoldoende om de wedstrijd te doen kantelen. Tops coorders: Kim Moons 12 en Kirsten Visser 8 punten. Na de winst met 50-48 een week eerder op Utrecht Buli's slaagde Heren 2 vrijdagvond er niet in het bezoekende Rebound 1 met een nederlaag naar huis te sturen, 79- 94.. De heren hadden met name in het eerste kwart moeite om op gang te komen en kon Rebound al uitlopen naar een 23-11 voor sprong. Het tweede kwart was ook nog voor de bezoekers. Rust 30-49. Na rust bleven beide ploegen volop scoren en won Flyers het derde en vierde kwart. De opgelopen achter stand kon echter niet meer worden ingelopen. Topscoorders: Edwin van Heiningen 25 en Niels Scheps 21 punten. Voor Flyers zit de eerste helft van de competitie erop en begint de winterstop. De resultaten vielen over de gehele linie wat tegen, maar de verwachting is dat de tweede helft van de competitie, die begint op 21 januari 2005, succes voller zal zijn. Zevenhuizen - In de topper tegen Orion in Doetichem heeft het team van coach Pang een 3-1 nederlaag geleden. Met de setstanden 18-25; 25-23; 25-20 en 25-21 verloor Nes- selande de competitiewedstrijd en blijft Orion voorlopig koploper in de eerste divisie B. GTI-Nesselande begon goed aan de eerste set, die lange tijd gelijk opging en wist bij 17-20 een gaatje te slaan. Met mooie aanvallende acties van de buitenaanvalsters Els Vindevoghel en Fanny Lafeber werd de set met 25-18 winnend afgesloten. Ook in de tweede set bleef het tot 20-20 gelijk opgaan, maar door een blessure van mid- speelster Olga van Zaanen leek het team even van slag en leverde de set in met 25-23. Hierdoor moest coach Pang Karin Vermeulen ver plaatsen naar de mid-positie en werd Bianca v.d. Helm ingebracht op de diagonaalpositie. Met dit gewijzigde team kwamen de Zevenhuizense dames nog wel op een 11-13 voorsprong in de derde set, echter door een serviceserie van de spelverdeelster van Orion werd deze omgebogen in een 15- 13 achterstand. Mede door per soonlijke fouten en een tegenstan der die steeds beter in z'n spel kwam, wist Nesselande deze set niet meer te winnen. Alle hoop was gevestigd op winst in de vierde set om in de vijfde set de beslissing te forceren. Deze vier de set werd helaas voor Nessealnde een teleurstelling, aangezien er niet meer gescoord werd door de aanval en sommige speelsters steekjes lieten vallen. Een servicese rie van Fanny Lafeber zorgde nog wel voor een verkleining van de achterstand, maar Nesselande kwam nooit meer langzij bij Orion. Door deze nederlaag staan de GTI- dames op de tweede plaats en nu richten ze hun vizier op de tweede helft van de competitie. Voor het kerstreces wordt er echter eerst nog voor de beker gespeeld tegen Sliedrecht Sport en wel op woens dag 22 december om 19.30 uur in Sliedrecht. De selectie van Ortec.Nesselande speelde woensdag 15 december in Ploiesti in Roemenië de laatste wedstrijd van de League-ronde tegen Petrom. De Rotterdammers hadden genoeg aan twee sets om als eerste in de poule te eindigen en zo Omniworld te ontlopen in de kwartfinale. Nesselande wist in deze opzet te slagen en won de wedstrijd met 3-1 met de setstan den 21-25, 21-25, 25-23 en 18-25. De kwartfinalewedstrijden gaan tussen een poulewinnaar en een nummer twee en worden op 5 en 12 januari 2005 gespeeld. ZoetermeerA/Vaddinxveen - Be Fair dames 1 heeft haar achtste wed strijd op rij gewonnen in Zoeter- meer. Het verschil tussen de num mers twee en vijf van de Promotie klasse bedroeg slechts drie punten en in de eerste set bleek dat ze aan elkaar gewaagd waren. Be Fair speelde solide en maakte weinig fouten. Met 19-25 wonnen zij de eerste set. In de tweede set liet Be fair steken vallen in de verdediging en moest spelverdeelster Yvonne van Tol vele meters maken. De aan val van Be Fair draaide echter goed en uiteindelijk liet Astrid de Jong met een fraaie driemeterbal 21-25 voor Be Fair noteren. Passend kwam Be Fair er in de derde set niet meer uit en na een dubbele wissel zette coach Van Maaren een nieuw achterveld neer met Angela Hunink, Merel de Best en Liselotte de Gijt. Het spel oogde wat traag, maar bleek voldoende voor de derde setwinst en met 19-25 wist Be Fair zich al winnaar van de wed strijd. Het vuur was er dan ook uit in de laatste set en al heel snel keek Be Fair tegen een 11-2 achterstand aan. Een goede servicebeurt van Angela Hunink zorgde weer voor flink wat punten, maar het verschil bleek te groot om nog in te lopen. Met 25-16 wonnen de gastvrouwen van Zovoc deze set. De eerstvolgende wedstrijd van Be Fair staat gepland op zaterdag 15 januari in sporthal de Groens- waard, waar zij om 14.30 uur Ley- thon ontvangen. Be Fair kan terug kijken op een geslaagde eerste competitiehelft en staat momen teel op een gedeelde tweede plaats en slechts één punt achter de num mer 1. Zevenhuizen - Leunend op een uit stekende verdediging met doelman Reinier Gorissen als uitblinker is Groeneweg er in geslaagd om, net als vorige week runner-up Lekker- kerk, ook koploper Dilettant met 0- 0 te bedwingen. In het begin van de wedstrijd kreeg Cor Buitenhuis een 100% scoringskans en was er een halve kans voor Alexander Vroegop. Verder beheerste de thuisclub voor de rust de wedstrijd. In deze fase hield Gorissen zijn ploeg op de been. Ook na de rust had de titelkandidaat het meeste balbezit, waren er een tiental cor ners en heel veel vrije trappen tegen de rood-zwarten. Het moet echter worden gezegd dat door het harde werken van de hele ploeg en het stugge verdedigen met de steeds beter spelende Goris sen er zich toch weinig doelrijpe kansen voor de thuisclub voorde den. Koploper Dilettant beschikt over een fysiek sterk elftal met heel veel lengte in de ploeg. Dit houdt dan ook gelijk in dat als het voet ballend niet lukt al heel snel naar de hoge bal voor het doel wordt gezocht. Valt zo'n bal een keer goed dan is het voor de verdedi gende partij over en uit. Blijft bij zo' n manier van spelen het doel punt uit dan begint de aanvallende partij steeds meer risico' s te lopen om toch een doelpunt te forceren. In die fase waren de bezoekers met hun counters eigenlijk veel gevaar lijker. Zo kreeg Bart Eindhoven, het is hem in dit seizoen al meer gebeurd, een bal uit een corner van Arnoud van Leeuwen voor het inkoppen. Waarschijnlijk verrast door de mistastende keeper raakte Eindhoven de bal verkeerd. Na een prachtige aanval met aan de basis invaller Kevin Zijderhand, Alexan der Vroegop en uiteindelijk Menno van Dam schoot laatstgenoemde de bal net langs de verkeerde kant van de paal. In de laatste minuut werd invaller Camillo de Boer, op de rand van buitenspel, met een volkomen leeg veld voor hem teruggefloten. Na het laatste fluit signaal van de uitstekend leidende scheidsrechter was Groeneweg de meest tevreden ploeg maar zo gaat het nu eenmaal in het voetbal. Kreeg Groeneweg tegen CKC en Lekkerkerk te weinig punten mis schien kreeg men er nu wel één te veel. De winterstop gaat nu in. Groeneweg heeft zich na een uiterst zwakke competitiestart keu rig hersteld. Door het gemis aan doelpunten worden de punten bij elkaar gesprokkeld maar er hoeft allerminst te worden gevreesd. Op 23 januari van het nieuwe jaar wordt de competitie hervat met de Rottederby tegen het goed presterende Soccer Boys.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 25