Le Ibasisscl ti Kersluiarlkif; te ir assage voor c e in d eiser os in kerstsfi eer Hart van Holland 22 december 2004 pagina 27 Burgemeester IJ.P. Keijzerschool JkeFstfcesiÉ hij schuttersvereniging Rehobothschool Door Paulien de Graaf Moerkapelle - De scholen in Moer- kapelle geven ieder op hun eigen wijze invulling aan het kerstfeest. Op beide scholen worden kerst werkjes gemaakt en probeert men een gezellige sfeer te creëren, maar er zijn zeker ook verschillen. instantie een tijd van verwachting en blijdschap. De sfeer en alle aan kleding zijn minder belangrijk." Desondanks worden er in de klas sen allerlei kerstwerkjes gemaakt, maar de klassen worden voorname lijk aangekleed met versieringen die betrekking hebben op het bij belverhaal. In de adventstijd wordt dagavond in de aula van de school een viering waar alle ouders bij zijn. De overige groepen vieren op vrijdagmorgen met hun eigen klas het feest, waarin het kerstverhaal uit de Bijbel centraal staat. Daar naast wordt in iedere klas ook een vrij kerstverhaal verteld. gewerkt rondom het thema "Ik ben Het Licht". Iedere week heeft een subthema. De kinderen krijgen voor thuis een bijbelleesrooster mee en ook is er overleg met beide kerken, zodat overal aan hetzelfde thema aandacht besteed kan wor den. Het kerstfeest wordt op school gevierd. Groep 2 heeft op donder- Door Karin Heeren Waddinxveen - Glühwein, warme chocolademelk, hele bijzondere cake en andere lekkernijen lokten voorbijgangers binnen bij de twee de 'Merry WaddinXmass' Kerst markt. De Lionsclub Waddinxveen Tsuytende hield de kerstmarkt zaterdag 18 december en naast allerlei lekkers voor de inwendige mens waren er uiteraard vele mooie kerstartikelen te koop. Kerststukjes, bijzondere feestelijke versieringen, alles beschikbaar gesteld voor het goede doel. De Lionsclub Waddinxveen Tsuytende zal met de opbrengst van de kerst markt zorgen voor een dagje uit met bewoners van de Bruggen, de woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking. De organisatie kon zich verheugen in een ruime belangstelling. Op de foto met de kerstman in een arren slee was populair, evenals het kerst stukjes-maken voor de kinderen. Met veel plezier en inzet werden de mooiste kerststukken ver vaardigd. Met medewerking van Dierendal was er een kerststal neergezet op de Passage. Kinderen konden konijnen en geitjes aaien. Veel kinderen wilden wel even een worteltje geven maar voor sommi gen was het toch nog wat eng. De aanwezige leden van de Lionsclub waren tevreden over de omstan digheden dit jaar. Vorig jaar was de markt niet echt een succes, regen en veel wind hielden de bewoners van Waddinxveen thuis. Dit jaar was er wel wat wind, met af en toe een rukje aan het tentdoek, maar dat was niet te vergelijken met de stormen van vorig jaar. Heel veel vrijwilligers zijn ruim van tevoren bezig geweest met de voorbereidingen van de dag. De organisatie wil van de kerstmarkt een jaarlijks terugkerend festijn maken. Zeker na de ervaring van het dagje uit met bewoners van De Bruggen, waarbij dan duidelijk wordt hoe prettig zij het vinden om met een extra uitje mee te gaan. De Lionsclub Waddinxveen Tsuytende wil ernaar streven vol gend jaar twee uitjes te realiseren en het mogelijk maken dat zwaar lichamelijk gehandicapten ook mee kunnen. Met de opbrengst van de kerstmarkt hoopt de organisatie speciaal hiervoor ingerichte bussen te kunnen huren. De openbare school werkt niet aan de hand van een specifiek thema. "Maar als je een thema wilt noe men dan is het 'saamhorigheid': kerstfeest voor en met elkaar" zegt Peter de Gruijl, directeur van de Keijzerschool. "De nadruk ligt voornamelijk op sfeer, maar we gaan niet voorbij aan het kerstver haal uit de bijbel. We hebben hier op school twee godsdienstjuffen, die dat op een leuke manier bren gen, maar we proberen de kerstge dachte ook toe te passen op maat schappelijk relevante zaken." In de klassen staat een kerstboom. Er branden kaarsjes en er worden liedjes gezongen. "leder jaar is de kerstviering anders" vertelt De Gruijl "een spe ciale kerstcommissie verzint samen met de ouderraad de invulling. Dit jaar hebben we een kerstdiner. Iedere groep krijgt in hun eigen lokaal soep en broodjes. Aanslui tend houden we een lampionnen- optocht door het dorp. Aan de ouders die niet meelopen, wordt gevraagd om langs de route muziek te maken en vuurkorven neer te zetten." Door Karin Heeren Zevenhuizen - Versierde ramen en deuren, verlichte kerstbomen en zelfgemaakte kerststukjes: stille getuigen van de komende Kerst. Een bijzondere kersttijd deze keer: voor de laatste keer in dit school gebouw. Alhoewel het de kinderen nog niet echt bezig houdt. Zij heb ben gewoon veel plezier met de voorbereidingen. Daarnaast heeft ook een ware griepgolf toegesla gen: in sommige klassen zitten maar enkele kinderen waar er nor maal ruim twintig horen te zitten. Gelukkig willen de overgebleven klasgenoten ervoor zorgen dat ook de kinderen die ziek zijn woensdag een kerststukje op hun tafel heb ben als het moment van gezamen lijk vieren daar is. Directeur Elma Jensen kijkt uit naar het volgend jaar, als de langver wachte nieuwbouw een aanvang zal nemen. Er zijn nog wel wat hob bels te nemen, zoals bijvoorbeeld de noodlocatie. Dat is nog erg onduidelijk en er is nog veel over leg met de gemeente nodig om alles op tijd in gereedheid te heb ben. De eerder genoemde plaats aan de Opril is van de baan. Dit stuitte op veel bezwaren van een aanwonende en boven- ien moest er veel gere geld worden om de verkeersveiligheid waarborgen. Er wordt momenteel gesproken over een andere locatie en de directeur hoopt zo snel mogelijk enige zekerheid te hebben. Dat alles staat overigens een leuke kerstperiode op school niet in de weg. De voorbereidingen voor de kerstviering van woensdag zijn in volle gang. Dit jaar is ook aan de ouders gedacht: voor hen staan ook lekkernijen klaar zodat de ouders gezellig kunnen samenzijn terwijl hun kinderen kerst vieren. Volgend jaar wordt de kerst hoe dan ook in de noodlocatie gevierd en het jaar daarna, Kerst 2006, zal gevierd worden in de nieuwe school. Op de vraag of dat in geza menlijkheid met de christelijke basisschool De Eendragt zal zijn antwoordt Elma Jensen dat zij daar nog geen antwoord op kan geven. "We gaan een pand delen en een aantal voorzieningen, maar beide scholen zullen zeker hun eigen identiteit behouden, mogelijk nog wat versterken. We zullen tegen die tijd zien wat er gezamenlijk kan en wat juist apart van elkaar gedaan zal worden." "Wij kijken verder," vertelt Gijsbert Buijs, directeur van de Rehoboth- school, "in de adventstijd, de vier weken voor kerst, we kijken uit naar de geboorte van de Heere Jezus, maar ook naar zijn wederop standing, die wij verwachten. Kerstfeest is voor ons dus in eerste Waddinxveen - Een goed gevulde haringkar, een accordeonist, een spellenparcours, een rad van for tuin met mooie prijzen én een echte kerstman. De organisatie trok alles uit de kast om het de leden en hun partner naar de zin te maken op het Kerstfeest 2004 van de Schuttersvereniging Waddinxveen. Dat is gelukt. Het gebouw zat vol. Met de nieuwe schietmeubelen net jes opgeruimd, was het lokaal omgetoverd tot een gezellige feest zaal. Met dennentakken, ballen en slingers was het gebouw een sfeer volle omgeving waar de mensen een spellenparcours konden aflopen. Zo stonden er oud-Hollandse spel len opgesteld als sjoelen, worst slaan en ballen gooien. Maar ook wat modernere varianten: kopspij- keren, vier op een rij en tafelvoet bal. Voor de krachtpatsers was er het slopende stokhangen. Kortom, voor ieder wat wils. Dat gold ook voor het koud buffet met salade, kaasplankjes, haring en kib beling. De Rotterdamse accordeo nist bracht de stemming erin met meezingers uit het genre van het Hollands levenslied en de Rotter damse haven. Naar mate de avond vorderde kreeg hij meer respons. Het rad van fortuin verdeelde mooie prijzen: een dvd-speler, een tv-dvd-combinatie, buxussen, plan ten, petten, dvd's en nog veel meer. °e jongste feestganger won de televisie en was daar erg blij mee. Nieuw ook was de wisselbeker die <*an het spellenparcours was ver bonden. Ondanks het plezier was er wel een competitie. Vincent Graat Won met 343 punten, gevolgd door arry Col la met 334 punten. Derde Was Daniël Simoskie die 309 punten haalde.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 27