ss-; »trs SCH0LENGR0EP HOLLAND OP 1 JANUARI VAN START TEm&klJKEN? 5t u een 5Uv/\aa** Lever je oude mobieltje in en geef een hersenpatiënt een betere toekomst. 2%?'haias /5? GR verzorgen ook i" wegtran4>°' Bartod; ltJffiCape Tel-' Hart van Holland 29 december 2004 MOERKAPELLE pagina 11 Hersenstichting Nederland Dorpsstraat, Ons Dorp doet je goed T°erkapeii( Tel079-59.^] C7 2750 AB c931966|' P05®U9-5931338-^07 ij p.\.' 0' li 0°rpStIoerKape»e 2751®07^5933622 Tel' n79-593319 Fa*' 079 ntoor. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens een bij eenkomst in Dorpshuis Swania heeft het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle afscheid genomen van haar werknemers binnen het open baar onderwijs. Deze werkne mers krijgen per 1 januari 2005 een nieuwe werkgever: de Scholengroep Holland. Een historisch moment, het gemeentebestuur is immers vanaf de oprichting bestuur geweest van het openbaar onderwijs. Met de oprichting van de nieuwe stichting, waar van de aktes inmiddels bij de notaris gepasseerd zijn, komt daar een eind aan. De gemeenteraden van Berg- schenhoek, Berkel en Roden rijs, Bleiswijk, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle zijn deze maand alle maal akkoord gegaan met de oprichting van de Stichting Scho lengroep Holland per 1 januari 2005. Tevens is akkoord gegaan met de benoeming van het nieuwe bestuur, bestaande uit zeven men sen, afkomstig uit de verschillende gemeenten. Bij het aantrekken van bestuursleden is in eerste instantie gekeken naar de specifieke kwa liteiten van de kandidaten, dit was van groter belang dan de gemeen te waar zij woonachtig zijn. De heer C.M. Knopjes, al geruime tijd actief binnen de Medezeggen schapsraad van 't Reigerbos is aan gesteld als bestuurslid. Naast de zeven onbetaalde bestuursleden is er een algemeen directeur aange steld. Tijdens de bijeenkomst in dorpshuis Swania op 21 december werd stil gestaan bij het afscheid van de werknemers van de gemeente, tevens werd ook binnen dit ver band nogmaals stilgestaan bij het vertrek van wethouder Fons van der Stee, portefeuillehouder onderwijs. Wederzijds zijn dankbe tuigingen uitgesproken, maar werd vooral ook stilgestaan bij het grote vertrouwen dat er bij de voorberei ding van de stichting en ook voor de periode na 1 januari bestaat. Aan de lastige dubbelrol van de gemeente, zowel schoolbestuur als gemeentelijke overheid komt binnenkort een eind. De nieuwe stichting gaat als stevig bestuur met negen scholen, met een gezonde financiële basis en met gemotiveerde mensen aan de slag. Voor het personeel en de ouders zal er niet direct iets van de veran deringen te merken zijn en dat geldt zeker voor de ruim 2300 leer lingen van de scholengroep Hol land. De Hersenstichting Nederland maakt zich sterk voor 3,5 miljoen mensen met een hersenaandoening. U kunt daarbij helpen: haal bij de DA drogist een zakje en stuur uw oude mobiele telefoon op! (CBB www.hersenstichting.nl 070-360 48 16 Giro 860 www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Het is tweede kerstdag; na een stevige wandeling bij de Rotte hoor ik van de aardbevingsramp in Zuid oost Azië. De televisiebeelden tonen een enorme chaos. Het zijn wederom machteloze mensen die zwaar in hun toch al povere bestaan worden geraakt. De wetten van de natuur zijn ondoorgron delijk en keihard. Wanneer een vloedgolf van 5 tot 10 meter via de Noordzee op ons af zou komen, dan zou onze omgeving groot gevaar lopen. Maar deze dingen gebeuren altijd daar en nooit hier. Ik wens het ons niet toe, maar het blijft oneerlijk. Juist op dat moment ga ik zitten om mijn bijdrage voor deze week te schrijven. Het is de laatste van dit jaar en ik had het idee om terug te kijken. Wat is er rond de Dorpsstraat gebeurd in 2004? Wat hield ons in ons dorp, op het vlak van vernieuwing, bezig? Ineens vind ik het niet zo belangrijk meer. Je kunt het leven niet plannen. Een leraar van mij had altijd de gevleugelde woorden: 'Je bent zover gekomen als je gekomen bent'. Oftewel wanneer je je uiterste best gedaan heb, ben dan tevreden met wat je hebt bereikt en vindt daarin de weg naar morgen. We leven in een wereld die enorm resultaatgericht is. Ik heb er jaren aan mee gedaan, het idee van de maak bare wereld, maar het werkt anders. Juist op dit moment wil ik een gedicht van Winnie de Poeh met u delen. De Weg Voor het kennen van de Weg, moeten we gewoon op weg. Je dingen doen, liefst met plezier, (dat hoeft niet daar, je kan 't ook hier) heel simpel op de Poeh-manier. Maar ga niet zoeken naar de Weg, want je zal zien, dan is hij weg! Ik ben ik en jij bent jij, dat weten we allebei; als je nu de dingen doet, de dingen die jij kan, dan vind je heus de Weg vanzelf, en de Weg komt achter je an! We krijgen het dorp wat wij willen, wanneer we er voor blijven gaan. Zo simpel is het! Ik wens u een heel gezellig uiteinde en voor het Nieuwe Jaar, geluk, gezondheid en een prachtige Weg. Arno Lamot (arno@lamot.nl)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11