LEERLINGEN JULIANASCH00L ZINGEN VOOR OUDEREN ONDERTEKENING INTENTIEVERKLARING VOOR WOONZORGZONES JOH. L. BOL GENERAALKAMPIOEN JANUARI-AVOND STUDIECLUB FILMS MARK VAN PUTTEN AAN KOP NA RAPID AVOND DIPL0MA2WEMMEN IN DE SNIEP WINTERACTIE WERKGROEP VAKANTIE BIJBELCLUB BIBLIOTHEEK ZOEKT UITBREIDING 50+ VOORLEESTEAM WERPHENGEL-CURSUS AFGESLOTEN MET VISWEDSTRIJD pagina 18 Hart van Holland 29 december 2004 WADDINXVfcbN/BOSKOQP Waddinxveen - De kinderen van de groepen 5 tot en met 8 van de Prinses Julianaschool zijn woensdag 22 december in het Anne Frank Centrum geweest om daar voor de bewoners kerstliederen te zin gen en gedichten voor te dra gen. Zowel de kinderen als de ouderen hebben genoten. De bewoners waren erg verrast toen de kinderen zelfgemaakte kaarten en kerststukjes uitdeelden. (foto: Julianaschool) Boskoop/Hazerswoude - In het Plantariumgebouw wordt dinsdag 4 janu ari de januari-bijeenkomst van studieclub Regio Boskoop gehouden. Aan- IM IT D F ATS D vang 20.00 uur. Twee sprekers zullen deze avond in gaan op de ontwik- kelingen en toekomstvisies voor de Greenports Rijnland en Boskoop. Voor meer informatie: 06 28454955 of 0172-235400. Waddinxveen - Geen interne com petitie afgelopen donderdag maar een rapidavond bij de scha kers. Dit betekent 4 ronden van 20 min per persoon per partij. Alles bij elkaar waren er nog zo'n 32 scha kers present. In de eerste ronde werden de spelers willekeurig tegen elkaar ingedeeld. Toch ont stond er een aantal leuke partijen, zoals Barthold Jansen tegen Nico Dannis, gewonnen door Barthold. En Wim van Vuuren tegen Teun van der Linden, die net als in de interne remise maakten. Na de tweede ronde waren er nog zes spelers over die twee keer gewonnen had den: Herman Smitskamp, Wim van Os, Hans van Woudenberg, Mark van Putten en Ton van Nieukerke. Een paar uitslagen uit de tweede ronde: Jaap Smit won van Albert Prins, Jeroen Eijgelaar en Leo v.d. Haven speelden remise en Wim van Os won van Laurens Ellers. In de derde ronde wist Mark van Putten te winnen van Hans van Wouden berg. Alleen Wim van Os kon in zijn spoor blijven door van Herman Smitskamp te winnen. Maar onder andere Ton van Nieukerke, Wim van Vuuren en Leo van der Haven bleven in het spoor van de koplo pers door op twee en een half punt te komen. Voor Randy Girdhari, Gerard Torenbeek en Henk Erke- lens leek dit niet het ideale tempo. Het drietal moest na drie ronden nog. wachten op de eerste punten. In de vierde ronde stond de wed strijd tussen Mark van Putten en Wim van Os op het programma. Wim maakte een fout in de ope ning en Mark kon makkelijk profi teren, zodat hij met de volle hon derd procent aan kop ging na vier ronden. Leo v.d. Haven bleef goed volgen en was met drie overwin ningen en een remise, de enige speler na Mark die nog ongeslagen was. Dit tweetal werd gevolgd door vier mensen met 3 punten uit vier wedstrijden. Deze avond krijgt een vervolg, op 17 juni, na een hele lange winterstop. Waddinxveen - Diverse lokale par tijen, waaronder de gemeente en Woonpartners, spannen zich geza menlijk in om minimaal drie woon zorgzones te realiseren in Wad dinxveen. Dit zijn delen van de gemeente waar de woningen, de buitenruimte en allerlei voorzienin gen op het gebied van zorg en wel zijn zo op elkaar zijn afgestemd, dat mensen er hun leven kunnen blijven wonen. De betrokken partij en hebben dit op donderdag 23 december vastgelegd in een inten tieverklaring. Ze hebben boven dien een lokaal platform Wonen, Zorg en Welzijn opgericht, om aan deze intentieverklaring handen en voeten te geven. Waddinxveen zal de komende jaren sterk vergrijzen. Dit betekent dat de vraag naar woningen en naar zorg- en welzijnsvoorzienin gen zal stijgen. Daarnaast is er een grote groep inwoners met een lichamelijke of verstandelijke beperking, die behoefte heeft aan allerlei voorzieningen. Om goed op deze én andere ontwikkelingen in te spelen, vinden de betrokken par tijen het heel belangrijk dat er niet alleen op regionaal wordt samen gewerkt op het vlak van wonen, zorg en welzijn, maar ook op lokaal niveau. De betrokken partijen hebben inmiddels drie locaties aangewezen waar woonzorgzones kunnen wor den gerealiseerd. Het gaat hierbij om het gebied rondom het service centrum Anne Frank, de omgeving van zorgcentrum Souburgh (met het nieuwe centrumgebied) en de nieuwbouwwijk Triangel. De eerste twee zones zullen tussen 2005 en 2007 worden gerealiseerd, de Tri angel volgt later. Volgens directeur Mascini is het realiseren van woonzorgzones een belangrijk onderdeel van de inten tieverklaring. "We willen als corpo ratie graag meer woningen bou wen voor senioren en mensen met een beperking. We vinden het belangrijk om nieuwe woningen zoveel mogelijk 'levensloopbesten- dig' te maken, zodat mensen niet hoeven te verhuizen als ze ouder worden. Daarbij werken we nauw samen met de Stichting Waddinx- veense Bejaardenhuisvesting. Maar ook op andere vlakken hebben we nu met al die negen lokale partijen goede afspraken gemaakt", bena drukt Mascini. Zo plust Woonpartners op dit moment 108 woningen op aan de Vondellaan, om ze zo beter geschikt te maken voor senioren. In 2005 worden nog eens 31 wonin gen aangepast aan de Prins Bern- hardlaan. Mascini: "Over vijf jaar zullen we in totaal bijna 500 woningen opgeplust hebben in Waddinxveen. Al deze woningen zullen bij voorrang worden toege wezen aan senioren en mensen met een lichamelijke beperking. Daarbij werken we nauw samen met de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting. Het mes snijdt zo aan twee kanten; door een geschikt aanbod voor senioren te creëren komen er ook meer woningen vrij voor jonge mensen die op zoek zijn naar een woning. Om de toewijzingskansen van star ters nog verder te vergroten zullen we in de aankomende maanden met de gemeente Waddinxveen aanvullende afspraken maken." De negen lokale partijen hebben verder duidelijke afspraken gemaakt op het vlak van zorg en welzijn. Er wordt gestreefd naar een gelijk zorgaanbod voor elk van de woonzorgzones. Waar mogelijk worden centrale punten gereali seerd van waaruit de zorg aan de cliënten in de omgeving geboden kan worden, of waar de cliënten naar toe kunnen komen. De reali satie van deze zogenaamde zorg- welzijnskruispunten is voorzien vanaf 2007. Als alle plannen door gaan kunnen de bewoners in deze zones straks bovendien gebruik maken van een uitgebreid pakket aan voorzieningen op het vlak van welzijn, zoals een ouderenadviseur, een klussendienst, een was- en lin nenservice en allerlei ontmoetings activiteiten en cursussen. De intentieverklaring is onderte kend door de gemeente, Woon partners Midden-Holland, de Stich ting Waddinxveense Bejaarden huisvesting, Zorgpartners Midden- Holland, Stichting Vierstroom IJssel Gouwe, de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, Platform Gehandicapten Waddinxveen, de Seniorenraad en Stichting Kwa- draad. Het jaar 2005 zal gebruikt worden om de huidige afspraken nader uit te werken en een start te maken met de realisatie van de woonzorgzones. Waddinxveen - Bij de Waddinx veense postduivenvereniging de Sperwer is Joh. L. Bol generaalkam- pioen van het afgelopen seizoen geworden. Na een spannende strijd versloeg hij met een gering verschil in punten mevrouw A. van der Made die uiteindelijk met de twee de plaats genoegen moest nemen. Bol had ook de beste oude doffer, oude duivin en jonge duif. De Sper wer heeft een redelijk vliegseizoen achter de rug met wisselende weer somstandigheden, waardoor som mige concoursen wat trager verlie pen. Toch is men niet ontevreden over de verrichte prestaties. In het Samenspel Gouwe IJssel was Bol ook zeer succesvol; tegen zo'n 300 medestrevers werd hij ook alge meen kampioen vitesse en dit met een zeer gering aantal duiven. Er werden ruim 11.000 duiven door de Waddinxveense postduivenlief- hebbers in concours gebracht. Zaterdag 18 december hield de Sperwer haar kampioenenhuldi ging die deels in eigen lokaal werd gehouden. Het volgende evenement staat 7 en 8 januari op de agenda en dat is de jaarlijkse verenigingstentoonstel ling. Kampioen werden in de diverse diciplines: Vitesse: Joh. L. Bol (ook aangewezen); Midfond: A. v/d Made; aangewezen: C.A. Bode; Fond: C.A. Bode; aangewezen Joh. L. Bol; Totaal oude duiven: Joh. L. Bol (ook aangewezen); Jonge dui ven: D. Heeren (ook aangewezen); Navlucht: L.G. Bol; aangewezen Joh.L.Bol; Overnachtfond: Comb. P. A. Noorlander; Generaal: Joh. L. Bol (ook aangewezen). Waddinxveen - De kinderfilm 'Inspecteur Gadget" wordt woens dag 5 januari vertoond bij Kreater. Aanvang 13.30 uur; de toegang bedraagt 2,50; kreapas 2,-. 'Mystic River' wordt vrijdag 7 januari ver toond; aanvang 20.00 uur. De toe gang bedraagt 5,-; 65+, cjp en krea pas 4,-. Reserveren kan: 0182- 614422. Boskoop - In de Immanuelschool aan de meldenweg wordt donder dag 6 januari van 14.00 tot 16.45 uur de Winteractie van de Vakantie Bijbelclub gehouden. Het verhaal wordt op een bijzondere manier verteld door speelgroep 't Spiegel tje. Thema van de middag is 'Je mag er zijn!' Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar welkom. De toegang bedraagt 0,80. Voor meer informa tie: 0172-214635. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is vorige week gezwom men voor het Ducky Duck- en Ted dybeerdiploma. Er waren 90 kandi- daatjes; ze zijn allemaal geslaagd. Ducky Duck: Melanie van Schone- veld, Jesse Kooij, Carmen Smit, Chi- mene Noordermeer, Robbert Büd- gen, Wessel Pot, Jan van Est, Luna Stolwijk, Sami el Mehdaoui, Frits de man, Teije Keesmaat, Wiebe Hoe- flake, Daan Hoogenboom, Daan Heijboer, Lara van Tilburg, Nikki Speksnijder, Duncan Reijm, Chereni Visscher, Melissa van der Valk, Cas per Kieft, Nick van Delft, Timo de Wit, Anouk de Vries, Tristan Goed hart, Anne van der Velden,Leanne te Sligte, Daphne Spek, Jasmijn van Gurp, Lotte van Delft, Hilde Breg- man, Femke van den Bosch, Mandy Knap, Leon Verbakei, Ron van Grie ken, Sem de Jong, Ruben Theelen, Joop Geers, Thijn Brandenburg, Rik van Harskamp, Thiemo Stam, Lizzy Watrin, Romy Bijl, Emma Slootjes, Jennifer van Dinter, Amber Zenden, Luca Sem Daim, Gian Korevaar, Roos Hendrikse, Kai den Hollander, Amber Boonstoppel, Elles Bakker, Kai Vergouwe, Reinout van Duijn, Jeffry Dool en Alysha Offerman. Teddybeer brons: Demi Versteeg, Roger Brink, Nicky Kempers, Jemey Vreeswijk, Gioya van Tol, Verona van Mourik, Joost Huisman, Beau Haverkamp, Ruby Krupe; Krispijn van den Berg, Maranthe van Lindt, Luc de Vries, Mara van Walraven, Emmie de Winter, Marit van de Rid der, Demi Slappendel, Luca Colla, Djano Malawau, Demi den Hertog, Roosanne Berkouwer en Anna van Tol. Teddybeer zilver: Amber de Boer, Tara Slaman, Kelvin Helfrich, Lara Keesmaat, Djara Valk, Bente Boer, Rik Reimus, Sanne Drieenhuizen en Michael van Nijnatten. Teddybeer goud: Kim de Groot, Sabine van der Voort, Sarah Hoog- endoorn, Rico van Pelt en Rik Koo- ter. Bibliotheek Boskoop heeft sinds enkele jaren een goedlopend 50 voorleesteam. De 50-plussers uit de gemeente Boskoop lezen twee periodes per jaar wekelijks een half uur voor op peuterspeelzalen en kinderdagverblijven en zijn actief bij andere leesbevorderende acti viteiten. Bibliotheek Boskoop zoekt naar een uitbreiding van het team. Omdat het team zo'n succes is, is er meer vraag gekomen vanuit de instellingen. Daarnaast zou de bibliotheek graag op woensdag middag een vast voorleesuurtje in de bibliotheek willen instellen. Deelnemers krijgen een instructie ochtend op vrijdag 14 januari. Bovendien krijgen de 50-plussers ondersteuning bij het uitzoeken van geschikte verhalen. Het 50+ voorleesteam zal weer in actie komen tijdens de nationale voorleesdagen eind januari. Dit voorleesfeest is dé gelegenheid om samen te genieten van de mooiste boeken. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden voor 7 januari bij de biblio theek. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen heeft zaterdag 18 december, in samenwerking met de Stichting Wijkwerk de Zuidpias, de cursus 'werphengel' afgesloten met een viswedstrijd. Tijdens deze wedstrijd moest met de werphengel worden gepro beerd om op verschillende afstan den zo nauwkeurig mogelijk te werpen. Op een ander gedeelte van de vijver was een aantal kinde ren bezig met het vissen op roofvis met de werphengel. Er werd een snoek gevangen van 72 cm door de 10-jarige Remco Ver woerd; hij won daarmee een kunst- aasset. Bij het 'nauwkeurig werpen' is de eerste prijs gewonnen door Jeroen Brinkhorst (11 jaar), hij won een beker, werphengel met molen en een kunstaasset. De tweede prijs was voor Romano Giorgini (12 jaar) en de derde voor Bram Schipper (10 jaar). (foto: Hengelsportvereniging)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18