Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Koninklijke Olie ■H De bank waar ie lid van wordt Opbrengst Fietstocht overhandigd aan KWF Kankerbestrijding Uitslag Rabobank Decemberpuzzel V Weeknieuws 7 Nieuwjaarsreceptie 4 januari 2005 Een gratis National Geographic jaarkalender? Openingstijden Rabolijn aangepast Rabobank Hart van Holland 29 december 2004 6e jaargang nummer 291 Rabobank In het afgelopen jaar hebben wij u op deze pagina een aantal keer bericht over de uitdaging van Jan Ottevanger. Samen met sportvriend Wybo Spoelstra heeft hij een fietstocht ondernomen naar de Noordkaap, het meest noordelijke punt van Europa dat bereikbaar is via de weg. De opbrengst van deze sponsortocht komt volledig ten goede aan het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), het Nederlandse fonds voor kankerbestrijding. Op zondagochtend 16 mei zijn Jan en Wybo uit Zevenhuizen vertrokken. Mede dankzij de steun van alle spon sors en de hulp die zij van diverse kanten onderweg aangeboden heb ben gekregen, hebben ze in juni de Noordkaap bereikt. De totale opbrengst van maar liefst EUR 12.000,- is tijdens een feestelijke avond op 14 december j.l. met een symbolische cheque overhandigd aan het KWF Kankerbestrijding. Het bedrag zal worden gebruikt voor een in 2005 op te starten project voor onderzoek naar dikke darm- en borst kanker. Jan en Wybo kijken terug op een ver moeiende, maar bijzonder indruk wekkende en geslaagde tocht. Het reisverslag en de foto's zullen worden gebundeld in een boekje, die in een beperkte oplage zal worden uitgege ven. De opbrengsten hiervan zullen wederom worden gedoneerd aan het KWF. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle feliciteert Jan en Wybo nogmaals met deze geweldige prestatie. 2004 was een moeilijk jaar voor Koninklijke Olie. In januari meldde het bedrijf dat het jarenlang te hoge olie- en gasreserves had opgegeven. Daarop volgden managementwisse- lingen, nieuwe afboekingen op de reserves en daalde de aandelenkoers. Maar voor 2005 zijn wij optimistisch. Dit jaar profiteert het bedrijf van de krapte op de markten voor olie, gas en raffinage. Koninklijke Olie voert nu al de investeringen op in nieuwe olie- en gasprojecten. Deze projecten leve ren een bijdrage aan de voorraden en de productie. Daarnaast verwachten wij dat halverwege het jaar de houd sterstructuur afgeschaft wordt. Dit draagt bij aan de transparantie van het bedrijf. Wij adviseren beleggers die op de korte termijn willen profiteren van een mogelijke koersstijging call- opties maart 2005 te kopen met een uitoefenprijs van EUR 40.00 en call- opties maart 2005 met een uitoefen prijs van EUR 43.00 te schrijven. Als de koers van het aandeel EUR 43.00 of hoger is op de expiratiedatum van 18 maart 2005 dan levert dit de belegger in drie maanden tijd een winst op van 40% voor aftrek van transactiekosten (EUR 85 EUR 215). Uiteraard kan de belegger ook verlies maken, dit gebeurt wanneer de koers van Koninklijke Olie daalt tot onder de EUR 42.15 (uitgaande van de actuele optiepremies; 22 december 2004). De belegger kan dan maximaal zijn inleg kwijtraken. Verder willen we er nog maals benadrukken dat dit een tip is voor de korte termijn. Het kan zijn dat Koninklijke Olie in februari bij de pre sentatie van de jaarcijfers nog niet precies bekendmaakt wanneer het de houdsterstructuur afschaft en of het bedrijf eigen aandelen gaat inkopen. Ten slotte is het belangrijk dat beleg gers een assignment voorkomen op de geschreven call-optie. De kosten hiervan zijn dermate hoog dat het winstpotentieel teniet gedaan wordt. Een assignment is mogelijk wanneer het aandeel tot boven de uitoefen prijs van de geschreven optie stijgt en de resterende looptijd van de optie kort is en op de ex-divdenddatum. Bron: IRIS Research voor u, van en door uw bank p onze pagina van 8 december Biemond uit Moerkapelle. Zij ontving Op onze pagina van 8 december jongstleden is er een Rabobank Decemberpuzzel voor de kinderen gepubliceerd. Dit jaar mochten wij 29 inzendingen ontvangen. Uit alle juiste inzendingen is één winnaar getrokken en wel Irene Biemond uit Moerkapelle. Zij ontving afgelopen maandag uit handen van een medewerker een cheque te besteden bij speelgoedwinkel Toys 2 Play. Irene, namens de Rabobank van harte gefeliciteerd. De Ondernemerskring, de Gemeente en de Middenstandsverenigingen van Zevenhuizen en Moerkapelle organiseren voor u en uw partner een nieuwjaarsreceptie op dinsdag 4 januari van 19.30 uur tot 22.00 uur in het Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. Burgemeester Jan Westendorp zal namens de Gemeente een nieuw jaarstoespraak houden, terwijl Arno Lamot, waarnemend voorzitter van de Ondernemerskring, namens het bedrijfsleven, stil zal staan bij het nieuwe jaar met nieuwe kansen. De receptie is inmiddels uitgegroeid tot dé dorpshappening van het jaar. Zij zal worden opgeluisterd met diver se activiteiten. Het wordt een gezellig en interessant programma, wat u niet mag missen. Aanmelden hoeft niet, maar noteer de datum direct in uw agenda! Als je nu een gesprek aangaat over de beleggingsmogelijkheden bij de Rabobank en een Rendemix afsluit, ontvang je een gratis National Geograhic jaarkalender (zolang de voorraad strekt). Deze kalender met fantastische natuurfoto's is een aan winst voor iedere kamer! Wat is een Rendemix? Rabo RendeMix is een combinatie van een direct opvraagbare spaarrekening en een Robeco Mixfonds. Bij een Rende mix bepaalt u zelf hoeveel u spaart en hoeveel u belegt in het Mixfonds. Het voordeel van de combinatie is dat u geen aankoopprovisie voor het Mix fonds betaalt als u tenminste EUR 5.000 op uw spaarrekening aanhoudt. Rabo RendeMix is speciaal bedoeld voor startende beleggers, en voor beleggers die weinig omkijken willen hebben naar hun spaargeld en hun beleggingen. Wilt u meer informatie over de Rende mix of een afspraak, wij zijn bereikbaar op telefoonnummer (0180) 63 73 53. De openstellingstijden van de Rabo lijn, 0900-0907, veranderen vanaf 1 januari. De Rabolijn is vanaf 2 janua ri op werkdagen van 8.00 - 22.00 uur open en op zaterdag en zondag van 9.00-17.00 uur. De Rabolijn was zeven dagen per week van 7.00 - 22.00 uur geopend.Gebleken is dat 's ochtends van 7.00 - 8.00 en in het weekend voor 9.00 en na 17.00 uur de Rabolijn nauwelijks gebeld wordt. De Rabolijn kent rond de jaarwisseling een aangepaste openstelling: 31 december van 7.00 - 20.00 uur 1 januari van 10.00 - 22.00 uur Nog ruim 1 miljard euro aan guldens 'zoek' Nederlanders hebben EUR 633 mil joen aan guldenbiljetten en EUR 503 miljoen aan guldenmunten nog niet ingewisseld. Dit zei een woordvoer der van de Nederlandsche bank. Wat er is gebeurd, is moeilijk te zeggen: kwijtgeraakt of bij brand verloren gegaan. Van de munten zal een deel ergens in een oude sok zitten of onder de matras liggen. Particu lieren kunnen het geld nog bij de Nederlandsche bank inwisselen. Munten tot 1 januari 2007 en biljet ten tot 2032. Afgelopen jaar is voor enkele tien tallen miljoenen omgeruild. De Nederlandsche bank gaat ervan uit dat EUR 130 miljoen aan guldens niet meer terug komt. Nieuwe test: 'Ben jij een financiële ramp' Eerste baan, geld verdienen, thuis blijven wonen. Weinig werkende jongeren betalen kostgeld. Als ze op zichzelf gaan wonen, hebben ze hoge vaste lasten. En dat valt volgens het onderzoeksbureau NIBUD vies tegen. 60% heeft beta lingsproblemen. Het NIBUD heeft een test ontwikkeld om te meten of ze kans lopen in financiële problemen te komen. Na het beantwoorden van 24 vragen van de test 'Ben jij een financiële ramp' ontstaat inzicht in de persoonlijke financiële situatie en kan de werkende jongere zonodig ingrijpen. De test is te vinden op de site www.jeugd-en-geld.nl. Fiscus beloont afbetalen huis Vanaf volgend jaar beloont de fiscus huiseigenaren die weinig of geen hypotheekschuld hebben. Dat staat in het Eindejaarsbericht Fiscale maatregelen 2005 van het ministerie van Financiën. Is de bij telling eigenwoningforfait hoger dan het totaal aan aftrekbare i kosten zoals de hypotheek rente, dan mag het positieve? verschil als extra aftrekpost^ worden opgevoerd. Bezoekadressen: Ooeninastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helodesk Internetbankieren/Telebankieren: Ooeninastiiden: aeldwinkel Moerkaoelle Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren Extra: Ooeninastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Aiaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestiiden: Rabolijn: Blokkeren Dassen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2