Zi INMIDDELS 70.000,- V00R ZIEK MEISJE SZK-KIDS NAAR KINDERMUSICAL "KAREL DE KOK op» BURGEMEESTER JAN WESTENDORP: "KNOKKEN VOOR BEHOUD VAN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" DIER VERMIST OF GEVONDEN? HUMANITAS ZOEKT VRIJWILLIGERS pagina 8 Hart van Holland 29 december 2004 ZEVENHUIZEN M OERKAPELLE «nffiHtti Autoverkeer Dorpskernen Rotterdammers? Functioneren van de gemeente Eendragt- en Zuidplaspolder Opgeslokt Speciale voorstelling voor SZK-kinderopvang Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. onhaalbare grootheden voor een klein ambtelijk apparaat als dat van een gemeente als Zevenhui zen-Moerkapelle. In al die plan nen geeft het voldoening dat het toch lukt om voortgang te maken en tot een daadwerkelijke besluit vorming te komen." "In de discussie rondom de veran deringen in de glastuinbouw roert onze gemeente aardig haar mondje", vervolgt Jan. "En in al die veranderingen rondom Een- dragt- en de Zuidplaspolder is een aantal saneringsregelingen vast gelegd, waardoor bedrijven hun activiteiten op een verantwoorde manier kunnen beëindigen en elders op een vooruitstrevende manier een nieuwe start kunnen maken. Kortom, er spelen in deze polders grote belangen waarin onze gemeente een belangrijke rol speelt." Even terug naar de dorpskernen, waar een gezellige wandeling voor moeder en kind 's morgens om 9.00 uur en in de namiddag om 17.00 uur door al het drukke en snel razende autoverkeer nage noeg onmogelijk is. "Dat stoort mij ook in hoge mate", reageert Jan Westendorp meteen. "Ik maak mij hier ernstig zorgen over. Je ziet dat de woningbouw in Nesse- lande momenteel hard gaat. Begin 2004 was er sprake van kleinschalige ontwikkeling, maar eind 2004 constateren we dat het er écht aan gaat komen. Er zijn al honderden woningen opgeleverd. Het is een grote fout geweest dat in alle nieuwbouwplannen van Nesselande de verkeersontsluitin- gen in en rond Zevenhuizen achteraan zijn komen te liggen. Daar plukken we nu al de wrange vruchten van, want het verkeer in de spits in de Dorpsstraat is enorm toegenomen. Snelle maatregelen zijn daarom noodzakelijk. We moeten gaan voorkomen dat de automobilisten in de spits hun weg door het dorp zoeken. Wegen als het Zuideinde zijn daar voor niet geschikt. Voor 2005 is dit een belangrijk actiepunt, want de leefbaarheid van Zevenhuizen wordt hierdoor ernstig aange tast." "Dankzij de daadkrachtige besluitvorming in de Raad zullen de dorpskernen er in Zevenhuizen en Moerkapelle er over twee jaar anders uitzien", aldus Jan. "In de sfeer van het gebouw van de Gall en Gall zullen er meer soortgelijke panden gaan ontstaan. Dit bena drukt nog maar eens het karakte ristieke van de beide dorpskernen met goede en moderne winkelfa ciliteiten. Veel mensen doen hun grote boodschappen buiten het dorp. Deze tendens moeten we doorbreken, want dit is een slech te zaak voor de eigen middenstan ders. Daarnaast moeten er ook winkels zijn voor inwoners die minder mobiel zijn. Mensen zon der een auto zijn er ook bij gebaat dat er aansprekende winkels in het dorp zitten. Ook daarom gaan we de dorpskernen modernise ren." Het is nog maar de vraag of over "We kunnen als gemeente op een goed 2004 terugkijken", begint Jan zijn betoog. "We zijn een klei ne gemeente, bestaande uit zo'n 10.000 inwoners, met weinig geld. Desondanks was men toch in staat de verantwoordelijke taken goed te verrichten en een belangrijke rol te spelen in de omgeving. Men sen moeten niet vergeten dat zo'n 75% van de gemeentebegroting vaststaat. Van het resterende gedeelte moet je dus alle dingen doen. Zoals de zaken nu functio neren, dan doel ik vooral op het ambtelijke apparaat, het College en de Raad, mogen we daarom best tevreden zijn." Dat de gemeente, het College en de Raad naar behoren functione ren is weliswaar een prima gege ven, maar waar blijkt nu daadwer kelijk uit dat Zevenhuizen-Moer- kapelle als gemeente aan de weg timmert? "Door externe deskundi gen is een zogenaamde bestuur- smonitor gemaakt", reageert Jan Westendorp."Deze deskundigen hebben een uitgebreid onderzoek naar ons functioneren gedaan. Als je Zevenhuizen-Moerkapelle dus vergelijkt met bijvoorbeeld Moordrecht, Waddinxveen en Gouda hoeven we ons zeker niet te schamen. We hebben toch rela tief veel voor elkaar gekregen. Dit geldt ook voor het ambtelijk apparaat dat behoorlijk is verbe terd. Tevens zijn we de strijd aan gegaan met de jeugdoverlast. Op een aantal plekken is de politie regelmatig langsgekomen. Dit heeft gelukkig geholpen. Maar dit moet uiteraard zo blijven." "We zitten middenin een aantal grote plannen", somt Jan desge vraagd als voorbeeld van de resul taten van 2004 op. "We zijn bezig om het centrum van Moerkapelle en Zevenhuizen een enorme face lift te geven. Daarnaast spelen de ontwikkelingen in de Eendragt- en de Zuidplaspolder. Dit zijn bijna Jan: "Want voordat je het in de gaten hebt, is Oud Verlaat een onderdeel van Rotterdam gewor den. Voor mij staat vast dat we er in 2005 hard voor moeten knok ken om de kwaliteit en de bijzon dere kenmerken van onze gemeente te behouden. Als van hogerhand dingen worden opge legd, is het te laat. Het is een ang stig idee dat we door Rotterdam worden opgeslokt. Als die politie auto helemaal van de Coolsingel moet komen om de orde te hand haven, dan kun je het dus wel schudden. Ik heb de ambitie om als burgemeester de komende jaren hard te werken om de iden titeit van onze gemeente te behouden." 'evenhuizen - Een interview «met de 58-jari- ge Jan Westendorp betekent in eerste instantie vooral een amicaal gesprek, dat plaats vindt vlak voor het afscheid van wethouder Fons van der Stee van de gemeente-ambtenaren. "Bij zonder jammer, maar wel begrij pelijk", reageert Westendorp nog even op het vertrek van de wet houder. "Hij heeft het vrij lang van tevoren al aangegeven. Fons heeft zijn werk gedaan. Ook gezien zijn leeftijd was het te begrijpen dat hij opstapt. Ik heb er alle begrip voor." pakweg tien jaar de gemeente in haar huidige vorm nog bestaat. Dit komt mede door alle ontwik kelingen in de nabije omgeving. Gaan de Zevenhuizenaren dus in de toekomst als Rotterdammers door het leven? "Zevenhuizen-Moerkapelle beschikt over een sociale gemeen schap met een florerend vereni gingsleven", reageert Jan. "Dit moet overeind blijven. Hiervoor is het belangrijk dat de dorpskernen behouden blijven. In de Zuidpias komen na 2010 meer huizen dan dat we momenteel in onze gemeente hebben. Daar ontstaat dus een geheel nieuw dorp, dat voor een deel in Zevenhuizen- Moerkapelle valt. Deze ontwikke ling is niet tegen te houden. We moeten in deze planvorming ste vig mee blijven praten." Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 20 tot 27 decem ber werden de volgende ver miste/gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMIST: Kater, rood getijgerd, vrij plat te snuit, goudkleurige ogen, dikke vacht, chip, rode band, Molenweg, Zevenhuizen. Poes, zwart/witte bef, sokken en vlekje bij neus, tenger, kromme pootjes, Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen. GEVONDEN: Kat, zwart/wt, klein iel poesje, witte snuit en voetjes, Zuideinde, Zevenhuizen; Kater, zwart/witte voorpoten en achter sokken, bef, vlekje buik. Laan van Avantgarde, Nesselande; Kat, zwart/witte kin, bef, achter sokken en tenen voor, Dorpstraat, Zevenhuizen; Kat, zwart/wit, kleine witte borstvlek, 1 witte snorhaar. Herenweg, Moerkapelle. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zen/Moerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Regio - Humanitas verleent dien sten op het gebied van zorg, wel zijn en wonen aan mensen die (tij delijk) ondersteuning nodig heb ben. In de afdeling Gouda en direc te omgeving (Waddinxveen, Bos koop) verzorgen vrijwilligers van Humanitas onder andere vriend schappelijk huisbezoek bij mensen die, om welke reden dan ook, geen of weinig contact hebben met fami lie en anderen in hun omgeving. Humanitas is er voor iedereen, ongeacht welke achtergrond of leeftijd men heeft, er kan een beroep gedaan worden op de vrij willigers voor tijdelijk of regelmatig vriendschappelijk huisbezoek, bezoek aan huis of instelling. Gezien de uitbreiding van de afde ling Gouda naar de regio, roept Humanitas gemotiveerde vrijwilli gers (man, vrouw) op zich aan te melden om zich een paar uurtjes per week of maand in te zetten voor dit dankbare werk. Voor aanvragen, aanmeldingen of inlichtingen kan men contact opne men met Hilda van Mansum, tele foon 0182-699642. Soest/Zevenhuizen - Dankzij een emotionele maar geslaagde televisie-uitzending van Harry Mens op Tweede Kerstdag is er voor de zieke 4-jarige Myrthe Wallet, die voor een beter bestaan tweehonderd zuustofbehandelingen in Amerika nodig heeft, inmiddels zo'n 70.000 euro gestort. "Een geweldig resultaat", aldus Zevenhuizenaar Bart Bakker, die zich samen met voetbal trainer Martin Jol, kamerlid Hilbrand Nawijn en TV-presentator Harry Mens voor Myrthe inzet. "Maar aangezien de zorgverze keraar helemaal niets wil vergoeden, is er nog steeds veel geld nodig. In totaal is een bedrag van 150.000,- euro vereist om Myrthe echt te helpen", aldus Bakker. "Hoewel Harry Mens de toezegging deed om veel geld bij te leggen, roepen we nog steeds mensen op om een storting te doen op bankrekening nummer 10.13.87.407 ten name de stichting Myrthe te Soest. Meer achtergrondinformatie over het meisje is te vinden op de website www.helpmyrthe.nl". Zoetermeer/Regio - In het Stadsthe ater wordt donderdag 6 januari speciaal voor SZK-kinderopvang een kindermusical opgevoerd. De kindermusical "Karei de Kok en de bruiloft op het kasteel" wordt gespeeld voor alle kinderen die gebruik maken van de buiten schoolse opvang (4-8 jaar) en de KIDSclubs (9-12 jaar) van de SZK. In afstemming met de activiteiten coördinator van de SZK komen zo'n 1000 kids vanuit Zoetermeer, Rijns burg, Nootdorp, Ypenburg, Zeven huizen, Reeuwijk, Moordrecht, Bos koop, Montfoort en Linschoten naar het Stadstheater in Zoeter meer, dat speciaal voor deze musi cal door de SZK is afgehuurd. Naast de kinderen, die de kinder opvang van de SZK bezoeken, is de voorstelling dit jaar ook bedoeld voor alle personeelsleden. Als dank voor hun inzet hebben op de "Dag van de leidster" afgelopen septem ber alle medewerkers van SZK-kin deropvang een uitnodiging ont vangen om samen met hun eigen zoon of dochter, kleinkind, neefje of buurmeisje naar deze voorstel ling te komen kijken. "Karei de Kok" is een kindermusi cal, geschikt voor volwassenen en kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar. In het Kasteel van Koning Klaagmaarniet is het een drukte van jewelste want de koning gaat trouwen! Op het kasteel is het dan ook een drukte van belang. Karei de Kok is bezig met de taart, de hofdame met de bruidsjurk. Maar op de dag van de bruiloft loopt alles in de soep. Hoe gaat dat nog goed komen? Een kindermusical vol humor, spanning en heerlijke meezingers. Sleutelbos gevonden in de Perkstraat (Zvh) Kwijt? Bel 0180-632453 Verloren op 15 december - route Patrijs-Dorpsstraat - ketting van titanium met goud; graag terugbezorgen bij W. van Holst, tel. 0180-632921

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8