O O •S. DOE] r IN OBLIGATIES inbraken waddinxveen K! OECUMENISCHE NIEUWJAARSVIERING IN VEILINGHAL NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TENNIS VOOR BOOMKWEKERS 2005 EN BOSKOOP AD0NAI WEER VAN START CURSUSSEN BOSKOOP CREATIEF KLAVERJASSEN VOOR DE SINT VICTORKERK pagina 12 Hart van Holland 5januari 2004 BtTltlillJI'im-imj.wwy»» Boskoop I.. Waddinxveen - Jazzdans- en turnvereniging T.O.O.S. is sinds 83 jaar een begrip op het gebied van gymnastiek, turnen en jazzdans. Inmiddels is het aanbod aan soorten lessen flink uitgebreid. Nieuwe leiding wordt continu opgeleid, wat een waarborg is voor de conti nuïteit. KERKDIENSTEN - 9 januari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.L. Delhaas; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ev. G. v.d Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. H. ten Brin- ke. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Ger. kerk 9.30 uur ds. W.D. Omta. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooii- donk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur kand. A. Versluis; 18.30 uur ds. S.B. v.d. Meu- len. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- dienst. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wii- ker. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen; voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl 'lein begonnen in 1921 is T.O.O.S. gegroeid, net zoals k. Waddinxveen groeide. Het ledenbestand bedraagt zo'n 900 leden. Op dit moment wordt er op drie locaties in Waddinxveen gesport, in de eigen gymzaal aan de Staringlaan 18, de gymzaal aan de Johannes Postlaan en in de sporthal de Duikelaar. Hier komt verandering in. Door het bundelen van de activiteiten jazzdans, turnen en gymnastiek en het bij elkaar brengen van zo veel mogelijk les sen op één locatie moet het vereni- gingsgevoel verbeteren. Het heb ben van één centrale locatie zal de saamhorigheid binnen de vereni ging sterk verbeteren. De onderlin ge band wordt straks nog meer ver sterkt door het gebruik van de nieuwe kantine. Een ideale plaats waar men voor, tijdens en na de les sen kan samen komen, contacten legt, ervaringen uitwisselt en men iets kan gebruiken aan de bar. Een aantal jaren geleden zijn de eerste plannen gemaakt voor de realisatie van een nieuwe hal en een kantine naast de huidige loca tie aan de Staringlaan. De 35 jaar oude gymzaal is in 1999 door de gemeente voor een symbolisch bedrag overgedragen aan de stich ting eXacto. Deze stichting is door T.O.O.S. opgericht met als doel de huidige zaal te beheren, de renova tie hiervan ter hand te nemen en de uitbreiding van de nieuwbouw te ontwikkelen en te realiseren. De bouw is begin september gestart en de aannemer levert het sport complex eind februari 2005 op. De nieuwe hal wordt tweemaal zo groot als een normale gymzaal. Hij kan als hal gebruikt worden maar is veelal door middel van een geluid- dichte scheidingswand gesplitst in twee afzonderlijke zalen. Voor de turnteams van de jongens en meis jes wordt één zaal met een vaste toestelopstelling gecreëerd, waardoor er intensiever en effec tiever getraind kan worden. Uitein delijk zal T.O.O.S. daardoor in wed strijden nog meer kunnen preste ren. De tweede nieuwe zaal wordt multifunctioneel ingericht en door meerdere afdelingen van T.O.O.S. en derden in gebruik genomen. Het hebben van een eigen sport complex zal zeer zeker de herken baarheid van T.O.O.S. naar buiten verbeteren, ledereen associeert immers een sportvereniging met haar eigen locatie. Naast een aantal verschillende acties om geld in te zamelen is men per 1 december begonnen met het uitgeven van obligaties. Met deze uitgifte wil T.O.O.S. de laatste financiën rond krijgen voor de inrichting van het nieuwe sport complex. Met de koop van een obligatie leent men T.O.O.S. een bepaald bedrag (50,- of een veelvoud daar van). Het betreft een renteloze lening met een looptijd van 10 jaar. Voor deze lening ontvangt de gever de dank van de leden en zijn/haar naam wordt geplaatst op een plaquette, in de vorm van een kunstwerk die een prominente plaats krijgt in de nieuwe kantine. Voor meer informatie: 0182- 633345. (Foto: Jan Venema) Boskoop - Voor de zevende maal worden in 2005 de natio nale kampioenschappen tennis voor boomkwekers, "Florame dia Open" georganiseerd. Dit sportieve, maar vooral gezelli ge toernooi wordt in 2005 gespeeld op vrijdag 21 en zater dag 22 januari in de tennishal van Sportcentrum Midden Bos koop aan de Sportlaan 1. Een ieder, werkzaam in de Nederlandse boomkwekerijsec tor en liefhebber van tennis, kan deelnemen aan dit toernooi. Spelvreugde staat voorop bij dit onderlinge, sportieve gebeuren van vakgenoten. Inschrijven is mogelijk met één of meerdere heren-, dames- en/of gemengddubbels per bedrijf of per combinatie van bedrijven. Per persoon is één inschrijving mogelijk. De indeling is naar speelsterkte en er wordt in twee dagen tenminste driemaal een partij van ongeveer 45 minuten gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt €8,- per persoon. Zowel op vrijdagavond als op zater dagavond kan gebruik worden gemaakt van een buffet. Vrijdag avond is er muziek van "De Retro- 's". Ook de zaterdagavond wordt muzikaal opgeluisterd en rond 20.30 uur wordt deze gezellige slotavond onderbroken voor de prijsuitreiking. Inschrijfformulieren kunt u opvra gen per fax of per e-mail bij de toernooileiding of afhalen in het Sportcafé Midden Boskoop van het gelijknamige Sportcentrum. Een en ander is ook te vinden op de website van het toernooi: http://home.wanadoo.nl/floramedi- aopen alwaar men zich ook kan inschrijven. Voor meer informatie: faxnummer 0172-215172 of 0172-217262 of via e-mail: floramediaopen@wan- adoo.nl Waddinxveen - In de avond van 29 december werd melding gemaakt van een inbraak in een woning aan de Kerkweg Oost. Van het pand werd een ruit vernield, waarna men de woning doorzocht. Omdat de bewoners op dat moment nog op vakantie waren, zal de aangifte op een later tijdstip worden opge nomen. Onbekenden hebben ingebroken in een horecazaak aan de Nesse. Men wist via de achterzijde in het pand te komen. In de zaak werden enkele gokkasten opengebroken. Hieruit werd geld ontvreemd. In de nacht van 29 op 30 december werd ingebroken in een auto die bij op de Elzenhorst geparkeerd stond. Uit de auto werd de geluids installatie verwijderd, nadat men het slot van het linkerportier had geforceerd. Inbrekers hebben getracht bij een woning aan het Diederikvan Scha- genplantsoen in te breken in de nacht van 30 op 31 december. Het lukte hen niet met een steen een ruit te vernielen. De ruit werd wel beschadigd. In de vroege morgen van 2 januari werd een bewoner van een woning aan de Mercuriusweg wakker van gebonk. Toen hij poolshoogte ging nemen stond de man oog in oog met twee inbrekers, die de voor deur hadden opengebroken. De daders vluchtten richting de Burg Trooststraat en werden in eerste instantie door de bewoner achter na gezeten maar deze staakte de achtervolging toen een van de inbrekers dreigende taal in zijn richting uitte. In de nacht van 30 op 31 december werd het kantoor van een bedrijf aan het Rijneveld bezocht door inbrekers. Na het openbreken van een ruit, ging men naar binnen en nam computerapparatuur weg. Op de Zuidkade werd in de nacht van de jaarwisseling ingebroken in een woning, waar men binnen drong door een raam open te bre ken. De Technische Recherche stel de een onderzoek in. Waddinxveen - Christelijk Regio koor Adonai gaat dinsdag 11 janu ari weer van start. Dit nieuwe sei zoen staan er indrukwekkende concerten op het programma, zoals een opname bij Nederland Zingt en een paasuitvoering met "Colors of Grace" van Joseph M. Martin. Afgelopen seizoen heeft het koor 25 nieuwe leden mogen verwelko men, waaronder een groot aantal mannen. Het Paasstuk "Colors of Grace" is een pittig stuk en het koor moet daar hard voor oefenen. Vandaar dat nieuwe leden ook nog in kunnen stromen op de eerste en de tweede repetitieavond van het nieuwe seizoen, dinsdag 11 en 18 januari. Daarna zal er voorlopig geen instroom meer mogelijk zijn, nieuwe leden zijn dan vanaf sep tember weer welkom. De repeteeravonden worden iede re dinsdag vanaf 20.00 uur gehou den in de Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan. ledereen tot 50 jaar is wel kom. Voor meer informatie: Anja Visser, telefoon 0182-617596 (over dag), 0182-619027 (na 18.00 uur) of Boukeline Bac, telefoon 079- 5931684. Waddinxveen - De Victor Activitei ten Commissie heeft ook dit jaar negen klaverjasspeelavonden op het programma staan. Vrijdag 7 januari is de eerste speelavond en wordt er weer geklaverjast ten bate van het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom op de pastorie aan de Zuidkade 176. De kosten bedragen 4,50 per persoon. Kaar ters die niet over eigen vervoer beschikken en daardoor deelname als een belemmering zien, kunnen een beroep doen op de 'taxiservi ce'. Voor informatie kan men tot uiterlijk 6 januari bellen naar Joop Brosens, telefoon 0182-615719. Boskoop - Het is inmiddels traditie dat op de eerste zondag van het nieuwe jaar een Oecumenische Nieuwjaarsviering wordt gehouden. Ook dit jaar zullen zeven kerken en geloofsgemeenschappen samen het nieuwe jaar beginnen. Bij deze unieke gebeurtenis, georganiseerd door het Convent van Voorgangers, komen elk jaar zo'n duizend men sen bij elkaar in de Veilinghal. Het thema van de viering is "Christus het ene fundament" Hierover zal pastor Marijke Ameling (RK) de meditatie verzorgen. Het groot gele genheidskoor staat dit jaar onder leiding van de musicus Ben Kramer. De organist Johan Oomkes speelt op het orgel, terwijl ook een deel van de samenzang zal worden begeleid door de Band van Bethel. Een bijzondere plaats krijgt ook het zangtrio: Hester Bruin, Hester immerzeel en Josien de Reuver met medewerking van mevr. Ria Bruin- van der Haven. Ook zal de dansgroep van Bethel dit jaar een dans opvoeren. Tenslotte zal er een collecte zijn; de opbrengst komt geheel ten goede aan giro 555 (hulpverlening in de rampgebieden in Azië). Ina Frankfurt uit Boskoop werkt mee in dit project. Na afloop kunnen de aanwezigen elkaar ontmoeten bij een kop koffie of thee. De viering begint op zondagmiddag 9 januari om 16.30 uur. ledereen is welkom. Boskoop - De Stichting Boskoop Creatief start in januari met een nieuw cursusprogramma. Hier volgt een overzicht van de cursus sen die in januari en februari beginnen, waar nog een aantal plaatsen vrij is. Tekenen/Schilderen voor kinderen. Kennismaken met diverse materia len en technieken. Start 24 januari. Mandalatekenen voor kinderen (vanaf 9 jaar): 6 lessen op dinsdag middag om de week 15.45-17.15 uur. Start 18 januari. Acryl: 12 lessen op dinsdagavond van 19.30-22.00 uur. Start 25 janua ri. Tekenen en Schilderen voor begin ners en gevorderden: Kennismaken met diverse materialen en technie ken. 10 lessen op donderdagmid dag van 13.15-15.15 uur. Start 10 februari. Aquarel/Acryl voor gevorderden: inclusief een aantal lessen buiten schilderen. Start 11 februari. Mandalatekenen gevorderden 1: 6 lessen op maandagavond om de week 19.30-22.00 uur. Start 17 januari. Mandalatekenen gevorderden 2: 6 lessen op dinsdagmiddag om de week 13.00-15.30 uur. Start 18 januari. Workshop Tekenen met diverse materialen: Zoals potlood, houts kool, inkt. 4 lessen op donderdag avond 19.30-22.00 uur. Start 27 januari. Workshop Gebruik van gels en mediums in acryl: 2 zaterdagen (12 en 19 februari) van 10.00-17.00 uur. Quilten voor beginners: 6 lessen op woensdagochtend om de week van 9.30-11.30 uur. Start 2 februari. Spanje en Portugal: Kunst en Cul tuur: Woensdagavond 16 februari van 20.00-22.00 uur. Workshops Groendecoratie: 4 ver schillende workshops op maandag- of woensdagavond of donderdag ochtend. Workshop Sieraden maken: Naar eigen ontwerp of voorbeeld. Maandagavond 28 februari 20.00- 22.30 uur of woensdagochtend 16 maart 9.00-11.30 uur. De lessen worden gegeven in het Praathuis aan de Bosweg 2. Voor meer informatie en aanmel ding: 0172-212274, of www.bos- koopcreatief.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12