"DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" ARENDSOOG FANDAG zevenhuizen moerkapel™ COMPUTERCURSUS VOOR KRAAM- L0TGEN0TENBIJEENK0MST 55+ MARKT PIJN-H00P HOLLANDS CHRISTELIJK MANNENKOOR AV '47 START VOOR- INLOOPMIDDAG BORSTKANKERPATIËNTEN KNUFFELS VOOR AZIË BEREIDING MARATHON ROTTERDAM EN UTRECHT ©IFAW DRUK BEZOCHTE RECEPTIE GROENEWEG STOP! pagina 14 Hart van Holland 5januari 2004 Kom in actie met het IFAW! Deze keer: Op de klassenfoto van deze keer prijkt weer eens een tweetal klassen (5 en 6) van de openbare lagere school te Moerka- pelle. De foto dateert van juni 1951. Van deze foto is een aantal namen nog niet helemaal zeker, dan wel onbekend. Op de bovenste rij van links naar rechts: meester Poissonnier, Nel Zijderhand, Maar- tje Hertog, Annie Slingerland, Jan Grootenboer, Maartje de Wilde, Piet Verschoor, Gerry Houweling, Henk Slingerland, Jannie Tamerus en Arie Rechters. Op de tweede rij van links naar rechts: Coby Hertog, Maartje Verschoor, Nel Zijderhand, Tony Boevé, Annie van den Berg, Geertje van Prooijen, Truus van den Berg en Elly Cammeraat. Op de derde rij van links naar rechts: Willy Verschoor, Adrie van Dijk?, Wil Klomp, Corry Knop, Adrie Breedijk, Trijn Hertog? en Truus Verschoor. Op de onderste rij van links naar rechts: Teun Vermulm, Henk Schip per, Wim van Helden, Hubert Mik, Jan Mik, Dick van den Haak, Bert? Hertog, onbekend, Hugo de Graaf en Herman Everaart. Vorige keer: Op de klassenfoto van de vorige keer is een viertal reacties gekomen. Hierdoor is een aantal verbeteringen in de namen op deze foto gekomen. De foto van de vorige keer betrof twee klassen van de christelijke lagere school te Zevenhuizen in 1951. Op de boven ste rij van links naar rechts: meester Veldkamp, Tiny Veldkamp (dochter van de meester), Lia de Bruin, Teu- nie vd. Heijden, Jannie Poot, Jannie van Vliet, Maartje Langendam, Ria Kreft, Nellie van der Spek en Fia Verduijn. Op de tweede rij van links naar rechts: Tannie van Rijs, Corrie van Tilburg, Dinie van der Spek, Aria Huisman, Willy (volgens enke- len:Marrie) van den Dool, Jopie Lekkerkerk, Fia Meijer en Willy Derks. Op de derde rij van links naar rechts: Wout Verduijn, Harry van der Knaap, Johan Meijer, Fred de Beukelaar, Sjaak Oosterom, Gert van den Dool en Arie Stormbroek. Op de onderste rij van links naar rechts: Gijs van de Broek, Joop Hoe velaken, Leen van Rijs, Wim Meijer, Jaap van der Spek, Gert Lekker kerk, Chris Klein en Jan Verweij. Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen/Moer- kapelle". Van oude klassenfoto's van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, tussen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: famvdzalm@freeler.nl. Zoetermeer - In 2005 is het 70 jaar geleden dat het eerste deel van "Arendsoog" is uitgegeven. Voor een aantal Arendsoogfans en familieleden van de schrijvers is dit feit aanleiding om een "Arendsoog Fandag" te organiseren. De fandag vindt plaats op zaterdag 29 janua ri 2005 in SnowWorld te Zoetermeer. Kijk voor meer informa tie op de Arendsoogwebsite: www.centrale.nl/arendsoog/. vooruitkijken moet. De voorzitter schetste een positief beeld over de algemene maar vooral financiële situatie van de club. Na een zeer turbulent jaar is op initiatief van een vernieuwd bestuur een nieuwe weg ingeslagen. "Men heeft getracht, door zelfverrijking, de vereniging Groeneweg neer te slaan. Vereende krachten zullen echter de club sterker maken dan ooit te voren." Aldus de voorzitter. Prestatief verwacht de eerste man van de grootste vereniging van het dorp dat zowel het eerste als het tweede elftal zich zullen weten te handhaven in de huidige klasse. De overige teams presteren naar beho ren met als grootste zorgenkind het dameselftal. Dit team wordt gedragen door een paar personen en als deze wegvallen zal het een moeilijke zaak worden om dames- Zevenhuizen - Bij voldoende belangstelling start vrijdag 21 janu ari een nieuwe ronde computercur sussen voor ouderen vanaf 55 jaar. De beginnerscursus "Kennismaken met de computer" start vrijdag 21 januari en wordt iedere vrijdag gehouden van 9.00 tot 10.30 uur, gedurende acht weken. De cursus "Word en Windows" start even eens vrijdag 21 januari en wordt iedere vrijdag gehouden van 10.45 tot 12.15 uur, ook gedurende acht weken. Deze cursus is voor de meer gevorderde cursist. Voor meer informatie en aanmel ding: Hettie Kolijn, Bibliotheek Zevenhuizen, telefoon 0180- 638388 of mevrouw J.Groenveld, Gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle, telefoon 0180-637709. Gouda - De Stichting Pijn-Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn, houdt woens dag 12 januari een lotgenotenbij- eenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in zaaltje De Punt (in zorgcentrum Goverwelle) aan het Middenmolenplein 266 van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informa tie: 0182-375619 of 0182-559088. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Hollands Christelijk Mannenkoor zingt zondag 9 januari tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat 10 te Nieuwerkerk aan den IJssel. In deze dienst gaat dominee E.J.N. Kronenburg voor. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. ledereen is welkom. Gouda - In het patiëntenservicebu reau van de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis wordt woensdag 12 januari van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrou wen met borstkanker die voor, tij dens of na hun behandeling vragen Regio - De moeders van Mother hood zijn op veler verzoek en met steun van de Samenwerkende Hulp Organisaties (giro 555) begonnen met een inzamelingsactie voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Indien men zelf iets praktisch wil doen, kan men een moeder- of een kinderpakket samenstellen. Om het pakket te laten aankomen is er een minimale bijdrage per pakket vereist van 20,-. Let op: pak ket samenstellen in een bananen- doos, schrijf categorie (moeder/ kind, jongen/meisje) op buitenkant doos, niets over de datum, geen varkensvlees en geen chocolade inpakken. Inzamelingspunt Zeven- huizen-Moerkapelle: Nicole/Wytse Hoos, Het Hogeland 3, telefoon 0180-634864 of 06-10492201 Inza melingsdata: donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 januari van 10.00 tot 12.00 uur. Donaties voor medi cijnen zijn eveneens welkom. Voor overige vragen: Stichting Motherhood, Horn 13, 1619 BS Andijk, telefoon 0228-593742, e- mail info@motherhood.nl, Rabo bank: 30.24.00.400 t.n.v. Mother hood o.v.v. "Knuffels voor Azië". en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotge noten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag leden van de Borstkanker Vereniging Nederland aanwezig. Voor meer informatie: 0182-617627. Voor de bescherming van 1 miljoen zeehondenbaby's. Steun het IFAW Samen kunnen we echt iets doen! Ga naar www.ifaw.nl of bel (070)33 55011. Boskoop - De loopgroep van AV'47 start 22 januari met de voorberei ding voor de marathons van Rotter dam en Utrecht. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op deze marathons voor te bereiden, is het mogelijk gedurende drie maanden mee te trainen. De voor bereiding loopt van januari tot de marathon van Rotterdam op 10 april. Aanvang elke maandag of woensdag om 19.30 uur bij de kan tine van AV'47 aan de Hoogeveen- seweg. Voor aanmelding of infor matie: Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. Zevenhuizen - Tijdens de drukbez ochte receptie van voetbalvereni ging Groeneweg kwam voorzitter Adriaan Roos nog even terug op het veelbewogen jaar 2004. Ondanks het uitstekend geslaagde 75-jarig bestaan jubileumfeest en de fel begeerde promotie van het standaardelftal naar de 4e klas vond de voorzitter 2004, in het algemeen, toch een alleszins verve lend jaar. Vooral de zeebeving in Azië en de tegenstellingen in de samenleving vormen een bron van grote bezorgdheid terwijl ook in eigen Groeneweg-kring nogal wat teleurstellingen verwerkt moesten worden. Naast het persoonlijke leed in gezinnen door het verlies van naasten werd ook Groeneweg getroffen door het verlies van pro minenten. Terugkijken is belangrijk, maar voetbal bij Groeneweg te handha ven. Al het mogelijk zal echter in het werk worden gesteld om voet bal voor dames op een redelijk niveau te doen plaatsvinden. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. In 2005 zal Groeneweg vooral jeug dige aanwas kennen vanuit de nieuwe wijk Nesselande. Het vor men van een kader voor deze kin deren zal een prioriteit binnen de vereniging moeten worden. Voor de receptie werd nog de wedstrijd Oud-Groeneweg - huidige eerste elftal gespeeld. De uitslag van 4-0 in het voordeel van de "jonkies" werd als normaal ervaren. Onder het genot van een drankje en een hapje bleef het nog een tijdje onrustig op sportpark van 't Verlaat en zo moet en hoort het ook bij een bruisende vereniging. Gouda - Op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis vindt woensdag 19 januari een voorlich tingsavond en kraammarkt plaats voor zwangeren én hun partners. De aanvangstijden zijn 19.30 uur en 20.30 uur. Bij aanmelding kan men de gewenste tijd aangeven. Aan melden kan telefonisch tussen 9.00 en 16.30 uur bij de Kraamafdeling, telefoonnummer 0182-505445. Op ditzelfde nummer is meer informa tie over de voorlichtingsavond te verkrijgen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14