VERSCHOLEN SCHOONHEID dorpstraat, hun dorp de ZWALUW^ boeken via www.zwaluw.nl STICHTING MIJNZORG.NI VERWELKOMT HONDERDSTE HUIS CONSU- MINDEREN VERVOLG CURSUS BRIDGE NIEUW!!! www.zwaluw.nl _jv4$ NATURISTISCH ZWEMMEN GAAT DOOR IN 2005 ■JUK Hart van Holland 5 januari 2004 ZEVEN HUIZEN MOERKAPELLE pagina 7 ipiiiiii Dorpsstraat, Ons Dorp R E I S B U R O Boek dus veilig en vertrouwd via Dit is de schoot van de Rotte. Een begin dat het 'einde' is. Een door riet omkraagd plasje water. Van het moeras, waar ooit dit veenriviertje in stroomde, is geen turfje meer over. Maar de schoonheid is nog steeds rondom. Een knorrende tractor in de verte maakt kenbaar, dat we in deze tijd leven. De Rotte wordt nu als trofee door de dijken boven het omringende landschap gedragen naar de hec- tiek van de inmiddels niet meer grootste haven van de wereld. Als trouwe metgezel staat de tot rustieke woning onttakelde molen "de Oorsprong" de Rotte terzij de. Samen weten ze, dat ze zoveel mooier zijn dan de evenwijdig lopende betonnen slang op poten even ten westen van hen. Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) Zevenhuizen - Bibliotheek Zeven huizen organiseert in de serie kof- fielezingen voor donderdagoch tend 13 januari een lezing over Consuminderen. De lezing wordt verzorgd door de Stichting Zuinig heid met Stijl. Het centrale uit gangspunt van de Stichting is: Genoeg. Naast de lezing is er ruim te voor vragen en onderlinge uit wisselingen. De lezing begint om 10.00 uur en de entreeprijs bedraagt 5,-. Aanmelden kan bij de balie van de bibliotheek, telefo nisch 0180-638388 of per email info@bibliotheekzevenhuizen.nl. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen organiseert in samenwer king met N.B.B. Bridgedocent Ton Boef voor de komende maanden een vervolgcursus brid ge. Deze cursus sluit aan op de beginnerscursus bridge en wordt vanaf woensdag 19 januari gegeven in dorpshuis Swanla. Men kan zich alleen of als paar aanmelden. Voor verdere infor matie: telefoon 0180-399066. Zevenhuizen zwemvereniging De naturistische 'Puur Natuur" huurt ten bate van het naturistisch zwemmen onder andere het zwem bad de Koornmolen in Zevenhui zen. Zaterdag 8 januari van 16.30 tot 18.00 uur en daarna iedere zaterdag tot eind april is dat zwem bad open voor liefhebbers van naturistisch zwemmen. www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Het is nieuwjaarsdag en ik heb een wat dubbel gevoel. Het vuurwerk van gisteravond is aan mij voorbijgegaan. Ik heb wel even buiten gestaan, maar in onze nieuwe 'straat' was er geen vuurwerk. Over de polder kon ik de luchttaferelen in Bleiswijk, Moerkapelle, Zoetermeer en Zevenhuizen zien. De hoeveelheid was enorm, een mooi gezicht. Ik ben weer snel naar binnen gegaan om de kinde ren en familie te bellen of te sms'en, maar het net was waarschijnlijk overbelast, het lukte niet. Nu op nieuwjaarsdag hoor en zie ik in het Journaal de tegenstellingen ten voeten uit. Eerst meldt men de nieuwe schattingen over het aantal doden, om daar na te kijken naar de nieuwjaarsvieringen in de ver schillende hoofdsteden in de wereld. Mij valt de uit bundigheid op, ben ik nou zo zwaar op de hand? Ik wil niet zo zijn als die toeristen die nu alweer gewoon op het strand gaan liggen, terwijl alles om hen heen vernield is en er zelfs nog lichamen aan spoelen. Het was een hartverscheurende week. Op het moment dat ik mijn bijdrage van vorige week schreef, sprak men nog over 3 tot 5 duizend doden. Ik bedacht mij toen al dat het er wel eens 10 tot 20 duizend zouden kunnen worden, de beelden van dat moment voorspelden al niet veel goeds. De aantal len die wij nu horen zijn echter helemaal niet voor te stellen. Het was een van de krachtigste zeebevingen, die een 'Tsunami' tot gevolg had. Een voor mij nieuw woord wat inmiddels iedereen kent en gebruikt. Een Tsunami kan aanleiding zijn tot de grootste natuur rampen van de wereld, maar dat hebben wij helaas kunnen zien. Juist op die momenten wordt het effect van het informatietijdperk duidelijk. Wanneer je nu op Google 'tsunami' intoetst dan heb je een enorme hoeveelheid links. Je kunt alles lezen en zien van het fenomeen. Ook is het mogelijk om video opnamen en foto's te zien van allerlei mensen die ter plaatse waren. Hoe het allemaal werkt is mij vol strekt onduidelijk, maar is het is ongelofelijk wat er allemaal aan informatie beschikbaar is. En terwijl ik er nog onhandig mee omga, zie ik dat de jeugd zich met Internet heel snel op de hoogte stelt om in no- time grip te hebben op de situatie. Waar ik mij nog baseer op het NOS Journaal zijn zij veel breder en diepgaander geïnformeerd. Maar hoe kan je met die wetenschap zo uitbundig Oudjaar vieren? En dan wordt mij duidelijk dat om te overleven in het infor matietijdperk, het noodzakelijk is om bij jezelf te blijven en te genieten. Dat begrijp ik dan, maar dat houdt niet in dat we het helemaal aan de kant mogen leggen. De schade is enorm. Hele dorpen en steden zijn verwoest, er is echt helemaal niets meer over. Mensen die nog mochten blijven leven, moeten familieleden missen en hebben helemaal niets meer. Dat leed, dat ver driet, die pijn is niet met Internet aan te geven. Ten diepste kan een mens dat alleen zelf voelen en ver werken. Wij zijn op dat punt heel onmachtig. Een vriendin van mij schreef een kettingmail, waarin zij aangaf dat ze maar een ding kan doen en dat is geldstorten op giro 555. Zij had inmiddels al geld overgeboekt ondanks alie vooroordelen over de strijkstokken, de gebrekkige coördinatie en alles wat wij als Nederlanders nog meer kunnen verzinnen om géén geld over te maken. Ik heb mij bij haar aange sloten. Het zal nooit genoeg zijn. Een ding is voor mij duidelijk, ik doe het niet om mijn geweten af te kopen. Nee, ik hoop écht dat de overlevenden op korte termijn weer kunnen leven in een Dorpsstraat in hun dorp. Arno Lamot (arno@lamot.nl) Naast de prima service die de medewerksters van Reisburo De Zwaluw bieden bij het boeken van uw reizen, bieden wij nu ook de mogelijkheid om zelf via internet te boeken. Via onze internetpagina www.zwaluw.nl kunt u zelf online de verschillende boekingssystemen van de reisorganisaties raadplegen. Dus als u thuis in een gids de accommodatie van uw dromen heeft gevonden, kunt u via www.zwaluw.nl meteen nakijken of deze accommodatie nog boekbaar is. U kunt de reis eventueel ook direct inboeken in het systeem van de reisorganisatie, want de prijzen en beschikbaarheid zijn gelijk aan die we op het reisbureau hebben. De afhandeling van de reis loopt ver der via Reisburo De Zwaluw, zoals u dat altijd gewend was. Dus geen gedoe met cre ditcards, u betaalt gewoon contant of via bank of giro aan Reisburo De Zwaluw. Ook uw reispapieren ontvangt u via het reisbureau. U betaalt voor deze service niets extra en uw voordeel is dat u een onafhankelijk adres hebt bij vragen of ais er iets niet in orde blijkt voor of tijdens de reis. Ede/Moerkapelle - Het zorgcen trum Beth-San in Moerkapelle is de 100e deelnemer van het christelijke zorgplein www. mijnzorg.nl van de gelijknami ge stichting. Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst op 3 januari werd de mijlpaal bekend gemaakt. In anderhalf jaar steeg het aantal aangesloten huizen tot 100. De verwachting is een doorgroei tot ongeveer 140 zorgcentra. Het christelijk zorgplein www.mijnzorg.nl is een direct gevolg van het project Zicht op Zorg. Een van de conclusies luid de, dat er 4,5% vraag was naar christelijke zorg, terwijl het aanbod bij 1% bleef steken. Om dat aan bod inzichtelijk te maken en bijeen te brengen is het christelijk zorg plein gestart. Instellingen uit de ouderenzorg, de gehandicapten zorg, de thuis- en kraamzorg, de jeugdzorg, de geestelijke gezond heidszorg en de verslavingszorg presenteren zich op het plein. Het plein is in de eerste plaats bestemd voor zorgvragers en hun familie. Zij moeten daar antwoor den op hun vragen krijgen. In de tweede plaats is het een handige informatiebron voor zorgverwij- zers, die rekening willen houden met de levensbeschouwelijke achtergrond van hun patiënt of cli ënt. Tenslotte toont het plein aan overheid en zorgverzekeraars een grote bundeling van christelijke zorg. Het zorgplein voorziet in een behoefte. Was een jaar geleden het aantal bezoekers per maand nog 3000, inmiddels is dat opgelopen tot 12.000 bezoekers per maand. Er zijn veel meer websites over zorg en specifieke vormen van zorg. Het unieke van mijnzorg.nl is het levensbeschouwelijk karakter, dat tot uitdrukking komt in de aange sloten instellingen, maar ook in het nieuws, de agenda, de stelling en de documentatie op mijnzorg.nl In december 2004 besloot mr W. Bos, algemeen directeur van de Stichting Gereformeerde Zorgcen tra Zuid-Holland, dat de SGZZH met vier zorgcentra en twee service flats zou gaan deelnemen. Dat bracht de stand bij de 100. Dat de keuze op Beth-San in Moerkapelle viel, heeft te maken met het feit, dat dit huis onlangs al in het nieuws was op MijnZorg.nl toen er een "hospice-bed" in gebruik werd genomen. Bezoekers van MijnZorg.nl zullen al op de homepage zien, dat de palli- atieve zorg een speerpunt is van de Stichting. Binnen het zorgplein bestaan twee specifieke "hofjes" (subpleinen), palliatieve zorg en christelijk opvoeden. De doorgroei naar zo'n 140 huizen lijkt in 2005 mogelijk door uitbrei ding van de technische mogelijkhe den van het zorgplein en door spe ciale service en voordelen te bieden aan de aangesloten zorgaanbie ders.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7