BLIJVEND BETROKKEN MANTELZORGCAFÉ VOORLICHTINGSAVOND OORSUIZEN GEBED VOOR DE EENHEID EXPOSITIE DUBBELZIEN BIJ ORION AMNESTY INTERNATIONAL ZOEKT COLLEC TANTEN VOOR LANDELIJKE COLLECTE REGIO Hart van Holland 19 januari 2004 pagina 23 VAN DE WERELDWINKEL Waarom collecteren? li) Mie komt naar je toe!! Kom jij naar 166 Zwtcie? Gouda/Regio - Het Steunpunt Man telzorg houdt vrijdag 21 januari van 10.00 tot 12.00 uur het mantel zorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of han dicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantel- zorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeen komst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzet smuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeen komst niet aan te melden. Voor meer informatie: 0182 547920. Favoriet kraamkliniek boekjes z.g.a.n. 079-5932551 Mahoniehouten deur blank gelakt 30,- 0182-634286 Figuren borduren op papier boek 3 sjablonen 0182-633348 Kamerbiljart compleet 0180-632233 Tienerbureau rood/blauw Ikea wit/rode stoel 60,- 0182-610374 4 Jaargangen 'Creatief met kruis steek' Deagostini+DMS prijs n.o.t.k. 0180-634074 Kattenkrabpaal z.g.a.n., 3 etages, blauw; kinderledikantje 079-5931119 Gouda - De Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden organi seert voor maandag 31 januari een voorlichtingsavond over oorsuizen (tinnitus) in het Groene Hart Zie kenhuis. Belangstellenden zijn van harte welkom in de Gehoorzaal van de Bleulandlocatie aan de Bleuland- weg 10 van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de toegang is gratis. Aanmelden voor deze avond kan bij het Bureau Pati ëntenservice, telefoon 0182- 505324, van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Kijk voor meer informatie over voorlichtingsavonden op www.ghz.nl. Meer informatie over hoorproblemen is te vinden op www.nvvs.nl. Zevenhuizen - In de Week van het Gebed voor de Eenheid wordt op zondag 23 januari in de Gereformeerde Kerk een Oecumenische Gebedsdienst met het thema 'Christus, het ene fun dament' gehouden. De Oecume nische viering is voorbereid door leden van verschillende kerken in Zevenhuizen, ledereen is van harte welkom vanaf 9.30 uur. Damesfiets 3 versn. 90,- 079- 5931795 Spectrum encyclopedie 24-delig, als nieuw 0182-616610 Mensenrechtenorganisatie Amnesty International gaat dit jaar voor de derde keer landelijk collec teren. Deze collecte zal plaatsvin den van 20 tot en met 26 februari. Vorig jaar heeft de organisatie gecollecteerd in zo'n 280 gemeen ten. Het enthousiasme was erg groot, zowel bij de collectanten als bij het publiek en er werd toen ruim 700.000,- opgehaald. Doordat een collecte moet 'groeien' is toen nog niet echt landelijk gecollec teerd. Dit jaar zullen meer dan tienduizend collectanten bij 1 mil joen huishoudens steun gaan vra gen voor het werk van Amnesty. De organisatie zoekt daarvoor in Zevenhuizen mensen die in hun eigen woonplaats willen collecte ren. Amnesty vraagt slechts een paar uur van uw tijd. Amnesty International is een onaf hankelijke en onpartijdige organi satie. Om die reden ontvangt de organisatie geen geld van de over heid of van politieke groeperingen. Met bijdragen van leden en door giften, zoals tijdens de collecte, wordt het werk van Amnesty blij vend mogelijk gemaakt. Amnesty vindt dat iedereen recht heeft op een veilig en menswaardig bestaan. De organisatie streeft de naleving van de rechten van de mens na, zoals het recht op leven, het recht niet te worden gemar teld, het recht op vrijheid van geweten en van meningsuiting en het recht niet te worden gediscri mineerd. Geïnteresseerden kunnen informa tie vragen of zich aanmelden bij Amnesty International, telefoon 020 - 626 44 36 of www.amnesty.nl Rotterdam - De Rotterdamse Vrije Schildergroep IMABNA exposeert van 6 januari tot en met 18 februa ri in het Cultureel Centrum Orion en in de Griffioen in Rotterdam. De groep IMABNA bestaat uit 14 kunstenaars uit de regio, die schil deren en ruimtelijke objecten maken. Regelmatig exposeert de groep in de regio Rijnmond en soms daarbuiten, waaronder een aantal buitenlandse exposities. De schilders werken onafhankelijk van elkaar en zoeken niet naar een eenheidsstijl. De tentoonstelling is te zien in Cul tureel Centrum Orion aan de Wol- lenfoppenweg 91, tijdens voorstel lingen en op afspraak (telefoon 010-4204480). Verder in de Griffi oen aan de Boy Edgarstraat 208, op werkdagen van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie, kijk op www.imabna.nl of www.ccorion.nl. Militairen laadden dinsdag 18 januari de ingezamelde kleding op en brachten het naar IJmuiden, vanwaar verscheping naar Sri Lanka plaatsvindt. Zevenhuizen-Moerkapeiie is enorm betrokken bij de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Dat bleek al bij de kledinginzameling, die 1/VereldWinkel Z-M organiseerde. Een week later stond het Hart van Holland bol van berichten over allerlei acties van jong en oud, die geld voor giro 555 opleverden. En nu zijn diverse koren, muziekgroe pen en artiesten een spetterende avond op 28 januari aan het voor bereiden, die nog meer geld voor 555 zal opleveren. Van de kledingactie kunnen we nog het volgende vertellen: 192 (I!) volgepakte verhuisdozen met zomerkleding zijn op 15 janua ri afgeleverd bij de Fa. A. de Vos aan de Knibbelweg. Vandaar wordt het door militairen vervoerd naar IJmuiden en daar in zeecontainers geladen. Bovendien werd er ruim e300,- overgemaakt naar Lanka Lamai voor verdere onkosten in Sri Lanka. Circa 40 dozen met winterkleding zijn gebracht bij de Stichting Hulp Oost Europa, die ongeveer hetzelf de doet als SKR. Tinie van den Brink, die de lande lijke inzamelingsactie voor Sri Lanka op touw zette, berichtte ons dezer dagen, dat deze actie al geresulteerd had in 20 containers met zomerkleding. Van Fair Trade, een andere impor teur voor Wereldwinkels, hoorden we, dat zij e100.000,- ter beschik king stelt aan de producenten in India en Sri Lanka voor wederop bouw van werkplaatsen, aanschaf van gereedschap en lenigen van directe nood. Ook ondehoudt zij nauw contact met andere eerlijke handelsorganisaties in Europa om na te gaan of zij gezamenlijk ook nog op andere wijze producenten kunnen ondersteunen in de hulp verlening. De inspanningen van vrijwilligers van de Wereldwinkel en inwoners van Zevenhuizen-Moerkapeiie zijn zichtbaar, als de 192 verhuisdozen met ingezamelde kleding bij het inzamelpunt bij de Fa. de Vos aan de Knibbelweg wordt afgelverd. zekeringen enzovoort. Door te kopen in wereldwinkels kunt ook u betrokken blijven bij deze mensen. Wereldwinkel Z-M. heeft een droom. Wij dromen al jaren van een echte winkel in plaats van een winkelwagen. Een winkel met ruimte voor nog meer mooie cadeauartikelen en exoti sche etenswaren. Dat is niet alleen een aanwinst voor ons dorp, maar vooral goed voor al die mensen in het zuiden, die onze hulp zo drin gend nodig hebben, óók als de belangstelling voor de gevolgen van de tsunami weggeëbt is. Blijft u betrokken? Ja toch? Nu voelen we ons allemaal betrok ken bij de slachtoffers van de getroffen gebieden. Maar hoe is dat over een paar maanden, of na een jaar? Zijn we dan nóg zo betrokken? l/l/ereldl/l/inkels doen dat wel! Al meer dan 30 jaar zetten zij zich in voor de arme bevolking in de ont wikkelingslanden. Zij helpen hen met het opzetten van kleine bedrijfjes en coöperaties, zorgen voor langdurige arbeidscontracten en goede werkomstandigheden. De lonen liggen hoger dan in de reguliere industrie, er is werk voor vrouwen, geld voor medische ver-

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23