Effecten Rabotips Rabobank pagina 2 Hart van Holland 19 januari 2005 De bank waar je lid van wordt 7e jaargang i nummer 294 Interpolis No-Claim Garantie ASSETMIX Dennis Kellner: 'Het is tijd voor een nieuw boek' UW BELASTINGAANGIFTE Uw fiscale gegevens van de spaarrekening kunt u raadplegen via Interbankieren. Raadpleeg uw spaarrekening en kies voor mededelingen. Print deze uit en u heeft de benodigde gegevens voor uw belastingaangifte. SPAARLOON Er wordt dit jaar geen uitkering gedaan van uw Spaarloonreke ning. De eerstvolgende uitkering vindt plaats in januari 2006. Rabobank.nl: website van het jaar 2004 Weeknieuws Rabobank Zevenhuizen - Moerkap (0 U rijdt al jarenlang schadevrij. Maar dan ziet u bij het parkeren een paaltje over het hoofd, of u tikt net even de auto van de buren aan. Kleine schades kunnen al snel handen vol geld kosten. Uw no-claim korting daalt dan, waardoor u meer premie gaat betalen. Met de Interpolis No-Claim Garantie® voorkomt u dit. Bescherm uw opgebouwde no-claim korting. De No-Claim Garantie is een unieke aanvulling op de Auto- of Motorverzekering van de Interpolis Alles in één Polis®, die u veel geld kan besparen, leder verzekeringsjaar mag u één schade claimen zonder dat die gevolgen heeft voor uw opgebouw de no-claim korting. En, veel belang rijker nog: zonder dat uw premie stijgt! U gaat weliswaar terug in het aantal schadevrije jaren, maar uw no-claim korting en de bijbehoren de premie blijven onveranderd. Premie Voor een paar euro per maand is uw no-claim korting voortaan goed beschermd. Uw premie wordt berekend aan de hand van de dekking op uw Auto- of Motorverzekering en uw leeftijd. In onderstaand schema ziet u wat dit voor u op jaarbasis betekent. Aanvragen Als u niet het risico wilt lopen dat uw premie na schade stijgt, sluit dan van daag nog de Interpolis No-Claim Garantie® af. Heeft u geen Interpolis Auto- of Motorverzekering en wilt u toch profiteren van de unieke No-Claim Garantie? Kijk op www.rabobank.nl of bel naar 0180-637383. Aandelen Aandelen zijn aantrekkelijk. Wij rekenen op een winstgroei wereldwijd van onge veer 6%. Dat is niet spectaculair, maar rechtvaardigt wel een verdere koersstij ging op de aandelenbeurzen. De koers winstverhouding voor de MSCI Wereld index van 16 vinden wij alleszins redelijk. Wij zijn niet de enigen die koopkansen zien. Uit cijfers over het gedrag van Ame rikaanse insiders (management en com missarissen) blijkt namelijk dat de insider verkopen de afgelopen maanden nau welijks toenemen in vergelijking met het jaar daarvoor. Maar aan de koopkant ziet het beeld er compleet anders uit. In het laatste kwartaal van 2004 lag het niveau van de insider aankopen ongeveer 40% boven dat van een jaar ervoor. Dat is een positief signaal gegeven de voorspel- kracht van deze over het algemeen goed geïnformeerde beleggers. Boven dien vallende de komende maanden nog in het aantrekkelijke beleggingssei zoen. Aandelenkoersen stijgen boven gemiddeld van november tot en met april. De risico's zijn momenteel niet gro ter dan gebruikelijk. Veel genoemd zijn een te snelle verzwakking van de dollar omdat daardoor de onzekerheid op de financiële markten toeneemt. De olie prijs is inmiddels sterk teruggevallen en lijkt zonder aanslagen geen bedreiging meer te zijn. Minder genoemd is het risi co van de vogelgriep. Steeds meer lan den rapporteren gevallen waarbij het vogelgriepvirus is overgegaan op men sen én vervolgens tot mens-op-mens besmettingen heeft geleid. Vooral in Azië zien we daar geregeld voorbeelden van, maar ook in Nederland is dat voor gekomen. Het risico van een pandemie met miljoenen doden is reëel. De onvoorspelbaarheid maakt het moeilijk om hiermee rekening te houden, maar elk teken dat erop wijst dat het besmet tingsgevaar toeneemt, verdient de aan dacht van beleggers. Obligaties IRIS is niet enthousiast over obligaties omdat de lange rentes waarschijnlijk zullen stijgen. De Amerikaanse tienjaar- srente heeft last van de oplopende infla tie. De zwakke dollar brengt importinfla tie met zich mee, de hoge olieprijzen werken indirect door in het prijsniveau van de hele economie en de Aziatische centrale banken neigen naar meer sprei ding in hun portefeuille waarbij Ameri kaanse obligaties geruild worden voor eurolandobligaties. Toch zijn wij niet heel negatief over de tienjaarsrente omdat de inflatie waarschijnlijk niet ver zal oplopen. De Fed, de Amerikaanse centrale bank, zal in rap tempo door gaan met renteverhogingen om de inflatie in de hand te houden. Wij zien de Amerikaanse tienjaarsrente dit jaar daardoor niet boven de 5% uitkomen. In Euroland is de onderliggende inflatie minder sterk opgelopen de afgelopen maanden, maar ook hier werken de indi recte effecten van de hogere olieprijzen door.Zondergroeiverrassing in Euroland zullen de inflatiecijfers echter niet tegen vallen. Maar bij de huidige waardering vinden wij ook eurolandobligaties onaantrekkelijk. Niveaus onder de 3.5% komen zelden voor in de historie. Een stijging richting de 4% achten wij waar schijnlijker. Kas Voor kas adviseren wij een neutrale posi tie. De overweging van aandelen finan cieren wij met een onderweging van obligaties. Voor de Autoverzekering: Vanaf 24 jaar Tot 24 jaar WA en WA+ Beperkt casco EUR 39 EUR 55 WA volledig casco EUR 59 EUR 80 Voor de Motorverzekering: Vanaf 24 jaar Tot 24 jaar WA en WA+ Beperkt casco EUR 19 EUR 25 WA volledig casco EUR 49 EUR 65 Op 1 februari, na elf jaar trouwe dienstverband komt er voor Dennis Kellner een einde aan zijn loopbaan bij Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle. Vele klanten hebben hem gedurende deze periode meege maakt als Bedrijvenadviseur, Mana ger Financieel Advies, Manager Bedrijven en uiteindelijk (waarne mend) Directeur. Zijn besluit om zijn carrière nu te beëindigen heeft slechts een reden: De start van zijn eigen bedrijf. 'De wens om een eigen onderneming te starten houdt mij al enkele jaren bezig' aldus Kellner. 'Sinds twee jaar ben ik serieus op zoek naar een bedrijf ter overname. Op enig moment deed zich een geweldige kans voor om een nieuw systeem te kopen op het gebied van betaaltelevisie voor de hospitality branch. Dit nieuwe systeem, ontwik keld in samenwerking met Philips iTV, biedt grote afzetmogelijkheden in alle segmenten van de hotelmarkt. Het nieuwe bedrijf zal de naam ToWatch BV gaan dragen en gaat van start met zes medewerkers. Ik realiseer mij dat dit een geheel nieuwe branche is, maar dat maakt de uitdaging alleen maar groter. Ik geloof dat het leven interessanter wordt als je jezelf toestaat om zo nu en dan aan een ander boek te beginnen. Ik kijk met enorm veel plezier terug op mijn tijd bij de Rabobank. Nu is het ech ter tijd voor een nieuw boek. Ik heb ongelooflijk veel zin om aan deze nieu we uitdaging te beginnen'. De nieuwe Manager Bedrijven is intern gevonden in de persoon van Joop van Horssen. Joop loopt inmiddels ook al weer zeven jaar mee binnen Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle en beschikt zodoende over veel kennis van de loka le markt. Joop is momenteel Relatiema nager Bedrijven en zal per 1 maart 2005 worden benoemd in zijn nieuwe func tie. Voor Joop zijn huidige functie zal een nieuwe medewerker worden gezocht. Het waarnemend directeur schap dat tot heden door Dennis Kell ner werd ingevuld, is sinds 1 januari belegd bij Wim van Runt. Wim heeft al 25 jaar ervaring binnen de Rabobank Groep en zal voor de komende tijd de eindverantwoordelijkheid dragen bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. De bank hoopt binnenkort definitieve keuzes te kunnen maken ten aanzien van de invulling van de functie van Algemeen Directeur. Al sinds 1994 kunt u bij de Rabo bank on line uw bankzaken regelen. Nu, tien jaar later, zijn we zelfs beloond met een prijs voor onze site. Omdat we u ook in de toe komst optimaal willen bedienen, blijven we doorgaan met het ontwikkelen van rabobank.nl. In 1994 was internet nog niet zo inge burgerd als tegenwoordig. Toch zette de Rabobank een internetsite op voor haar klanten en werd daarmee de eer ste Nederlandse internetbank. Inmiddels bedient de Rabobank bijna 50% van alle particuliere intemetban- kierders in Nederland. Op de zakelijke markt zijn we kop loper op het gebied van internet- bankieren met een marktaandeel van 40%. Rabobank.nl staat in de top tien van meest geraadpleegde websites in Nederland. En op 7 december is de site uitgeroepen tot beste financiële website van het jaar 2004. Wat heb ben we bereikt? Waar staan we nu? En hoe ziet de toekomst er uit? Voor meer informatie, zie ook: www.rabobankgroep.nl. De Rabobank wil alle klanten die gestemd hebben hartelijk bedanken voor hun stem. Oranje centraal bij presentatie wielerploeg Tijdens de Rabo Wielerdag 2005 is het Rabo Proteam, de profploeg, gepresenteerd aan pers, relaties en jonge fans. Dit alles gebeurde in de studio's van het mediapark in Hil versum. Naast 'oudgedienden' als Dekker en Boogerd werden ook nieuw aangetrokken renners gepresenteerd. Het zijn Pedro Horil- lo, Niels Scheuneman, Gerben Löwik, Alexander Kolobnev en Denis Menchov. In het ProTeam zit ten nu 27 renners. Algemeen direc teur Theo de Rooij gaf aan dat de ploeg een 'oranje stempel' op de wielersport wil drukken. De ploeg leiding laat meer eigen Nederlands talent doorstromen en de huisstijl is aangepast. Er is meer oranje in de shirts en naast het tenue is ook het gehele wagenpark aangepast. Michael Boogerd kondigde aan dat renners in het voorjaar wedstrijdki lometers bij elkaar fietsen voor Azië. Deze kilometers worden omgezet in een geldbedrag. De opbrengst gaat naar de Rabobank Foundation, die projecten finan ciert voor de wederopbouw van het getroffen gebied. Rabobank spreekt blinden en ouderen aan op beurzen De Rabobank staat 20, 21 en 22 januari op de Ziezo-beurs in het congrescentrum NBC Nieuwegein, een beurs over leven, wonen en werken met een visuele handicap. Beursbezoekers kunnen oefenen op aangepaste computers met brailleleesregels en spraakbedie- ning. Ook laten we de bezoekers kennismaken met de Rabofoon en het pratende Chipknip-oplaad- punt. De organisatie verwacht 5000 bezoekers. Tevens staat de Rabo bank van 18 tot en met 23 januari samen met Seniorweb op de Senio ren Expo in evenementencomplex Koningshof in Veldhoven. Hier wor den tienduizenden bezoekers ver wacht. Ouderen kunnen hier via internetbankieren gratis 1 euro overschrijven. Huizenprijs in 2004 licht gestegen De gemiddelde verkoopprijs van een huis is vorig jaar met 2,5 pro cent gestegen. In het vierde kwar taal van 2004 kwam de prijsstijging uit op 0,9 procent ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Daarmee kwam de prijs van een gemiddelde koopwoning uit op 218.000 euro. Dat maakte de makelaarsorganisa tie NVM bekend. Bezoekadressen: Openinastiiden: oeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Openinastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Helpdesk Telebankieren Extra: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: E-mail-adres: Telefoonnummer Beleaainasadvies: Rabobank website: Adviestiiden: Raboliin: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2