SAMENWERKING OF HERINDELING LAAT JE NIET GEK MAKEN! MOERKAPiLLE IN KWARTNNALE RSB-BEKER SAMENWERKING OF HERINDELING Zevenhuizen Moerkapelle pagina 8 ZEVENHUIZfcN-MOERKAPELLEl Reactie JfcJL JUL, Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Ja, het is echt waar, Thea Lagrouw Bedankt voor de steun tijdens wordt 24 januari 50 jaar. mijn verblijf in het ziekenhuis. Hartelijk gefeliciteerd Fam P. Vlok van Jan en Anneke ACH, EEN SLAKJE...! Er wordt met geen stukje grond zo intens gekroeld als met de volkstuin. Het lijkt een beetje op jezelf aaien. Want je bent wat je eet en een echte volkstuinder scoort nou eenmaal hoog in eigen nering. Geen tomaatje, bietje, kropje of worteltje smaakt ouderwetser dan de met koestering overla den eigen teelt. Niks mis mee. En wat hij, zijn gezin en aanleunenden niet direct op kunnen verdwijnt in de diepvrieskist. Vermoede lijk draaiend op eco-stroom. Dat maakt het nog onbespotener. Je moet dan ook niet denken dat in de geknutselde bouwsels die zo'n complex sieren ook maar een kor reltje slakkendood of luizengif te vinden is. Toch?.. De schijnbare wanorde moet voor zowel mens als dier een waar therapeutisch lusthof zijn. Reacties?: gerardbaaij@hotmail.com (tekst) of ernstw@mail.com (illustratie) Moerkapelle - Vier spelers uit het tweede team van Moerkapelle - spelers van het eerste team, uitko mend in de landelijke KNSB-klasse, zijn niet speelgerechtigd - hebben maandag 10 januari een goede prestatie geleverd. De bekerwed strijd tegen het op papier sterkere NRSG Wilhelm Steinitz uit Rotter dam werd na loting gewonnen. De reguliere wedstrijd met een nor maal speeltempo had al de door slag kunnen geven. Na prima remi ses van jongelingen Boudewijn Weijermars en Ron Droog, zette André Nieuwlaat het Moerkapelse team op voorsprong. Aan kopman Arno Luinenburg de taak de winst binnen te halen. Een bloedstollend gevecht met zeker ook kansen voor Arno werd door mat met nog twee seconden op de klok in het voor deel van de Rotterdammers beslist: 2-2. Bij gelijke stand volgt er snel schaken (5 minuten per persoon voor de hele partij). Ook hier werd het 2-2 met overwinningen voor Boudewijn en Ron. Bij een knock out toernooi als de RSB-beker moet een winnaar komen en in dit geval restte niets anders dan loting. Het loten viel uit in het voordeel van Moerkapelle. In de kwartfinale is het favoriete Messemaker 1847 uit Gouda de tegenstander. Een ronde van de interne competi tie werd vrijdag 14 januari gespeeld: Remise in de partij van Ben van Geffen tegen Wouter Vroegindeweij; Ben blijft koploper. Boudewijn Weijermars steeg naar de derde plaats door met zwart remise te maken tegen Hugo van Elteren. De partij van Arie Hoog- duijn tegen Marcel de Haan eindig de eveneens in remise. Overwinnin gen waren er voor Maarten Vroeg indeweij (tegen Ron Droog), Kees van Vuuren (een korte partij), André Corpeleijn (die in het middelspel een stuk won) en André Nieuwlaat (die al snel een stuk won). De partij tussen Maarten Pil gram en Jacques de Lange werd afgebroken. Overige uitslagen: Wim Westerman - Gerrit van Mee- teren 0-1; Teun Kooij - Freek Hof man 0-1. Stand aan kop: 1. Ben van Geffen; 2. Dick Bac; 3. Boudewijn Weijermars 4. Wouter Vroeginde weij 5. Hugo van Elteren. Bij de jeugd is het tweede deel van de competitie begonnen. De kinde ren zijn in drie groepjes verdeeld: Groep 1 bestaat uit: Sander Marijt, Walter van den Berg, Gerben Kooij en Martijn de Wit. Groep 2 bestaat uit Cynthia van den Winden, Geert van den Hoek en Immo Uittenbo- gaard en groep 3 bestaat uit Ray- nor ^Krijgsman, Jonathan Pilgram, Elle Uittenbogaard en Hans van Stuijvenberg. Uitslagen: groep 1: Walter van den Berg - Gerben Kooij 0-1; Sander Marijt - Martijn de Wit 1-0 Groep 2: Cynthia van den Winden - Immo Uittenbogaard 1-0 Groep 3: Elle Uittenbogaard - Raynor Krijgsman 0.5-0.5; Jonathan Pilgram - Hans van Stuijvenberg 0.5-0.5. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De redactie van het Hart van Holland ontving een ingezonden brief van de partij van de Arbeid met betrekking tot hun standpunt over gemeentelijke samenwerking of herindeling. Na het besluit om deze brief te plaatsen op de politieke pagina wilde de redactie de andere fracties in de gele genheid stellen te reageren op dit onderwerp. Onderstaand de inzendingen: "Recent zijn Bestuurskrachtmetingen in de Zuidplaspol- der bekend geworden. Er zijn veel vraagtekens te plaat sen bij de conclusies en aanbevelingen. Tot onze verbijstering zijn deze metingen een eigen leven gaan leiden. Colleges rollen over elkaar heen in 'daad kracht'. In veel publicaties speelt de 'liefdesverklaring' tussen Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk a/d IJssel een belangrijke rol. Deze gemeenten willen samen vrijen; een nieuw kind maken. Een nieuwe gemeente. Dit beeld is ontstaan door collegevoorstellen en nieuwjaarstoespra ken en niet ondersteund door raadsbesluiten. Waddinx- veen gebruikt het nu wel om met Boskoop te komen tot een mogelijke fusie. Laten we elkaar NIET gek maken door collegestandpun ten. Standpunten die NIET door onze inwoners zijn onderschreven! De herindeling tussen Zevenhuizen en Moerkapelle kost onze inwoners nog steeds veel geld. Herindeling kost altijd geld! En emoties! De PvdA-Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een aantal uit gangspunten geformuleerd in het verkiezingsprogram ma. Eén van de belangrijkste op dit punt is: Samenwer- Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moerkapelle en omeevinp. king ja; fusie is geen doel op zich! Bij de volgende verkiezingen moeten onze inwoners maar bepalen wat zij willen! Knuffelen in de Zuidplaspolder; prima! Nu gaan voor een herindeling.... onze inwoners moeten kunnen bepalen of er een nieuw kind moet komen. Niet de gekte van de dag! Partij van de Arbeid Zevenhuizen-Moerkapelle, Baradina Spekman" Geen van de andere fracties in de gemeenteraad heeft op dit moment de behoefte om naar buiten te treden over het genoemde onderwerp. Zij hebben de volgende gemeenschappelijke verklaring opgesteld: "De fracties van CDA, Christenunie, GemeenteBelangen, SGP en WD van de raad van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle zijn door de redactie van het Hart van Hol land gevraagd hun mening te geven op de ontwikkelin gen na het uitkomen van het rapport over de bestuurs kracht van deze gemeente en de andere Zuidplasge- meenten. Deze vraag is ingegeven door een ingezonden brief van de fractie van de PvdA over dit onderwerp (waarvan de inhoud overigens bij genoemde fracties niet bekend is). Door de gemeenteraad is naar aanleiding van de bestuurskrachtmonitor aan het college van B&W de opdracht verstrekt de mogelijkheden van verdere samen werking en/of samenvoeging met andere Zuidplasge- meenten te onderzoeken. Onze fracties geven er de voor keur aan de resultaten van dit onderzoek alsmede de dis cussie met de respectieve achterbannen af te wachten alvorens door middel van ingezonden brieven met (pre mature) standpunten naar buiten te treden. Wij kiezen er voor de discussie te voeren op basis van feitelijkheden en voldoende inzicht in mogelijkheden en haalbaarheden. Met het scheppen van onrust dan wel met het scheppen van verwachtingen die toch niet waargemaakt kunnen worden is immers niemand in onze gemeente gebaat." Op persoonlijke titel wil de heer Bac (SGP) nog kwijt dat zijn fractie in dit stadium tegen samenvoeging is. De fracties van CDA, Christenunie, Gemeentebelangen, SGP en WD Jan Boersma Gertjan Freeke Aafke Hoogma- de Leeuw Dick Bac Ginus Aalderink

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8