DIER VERMIST OF GEVONDEN? ooo DENNIS KELLNER OVER ZIJN VERTREK BIJ DE RABOBANK 'ONDERNEMERSDRIFTEN NIET MEER IN DE HAND' WEDEROM PUNT VOOR AGON DAMES 1 M0THERH00D-ACTIE VOOR SLACHTOFFERS TSUNAMI GESLAAGD AGON Hl/AB SERVICE BLIJFT KOPLOPER VOLKSUNIVERSITEIT START MET NIEUW PROGRAMMA DANSEN IN KREATER REGIO Hart van Holland 26 januari 2005 Volleybal poban^ m 1 X'..- Adviezen Groeibriljantje Beperkter Beweging Overname Volleybal Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 17 tot 24 januari werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Kater, cypers-grijs, licht en donkergrijs gestreept, donker bruine vl.band, groene ogen, Tweemanspolder, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kater, wit/rood, Noordeinde, Zevenhuizen; Kat, zwart/witte bef, voetjes voor en sokken achter en vlekje bij neus. Staringstraat, Zevenhuizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenlMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Waddinxveen - De Volksuniversiteit Waddinxveen geeft cursussen op alle mogelijke gebieden: creati viteit, talen, maatschappelijke cur sussen, culinair, kunst en cultuur, hobby en nog vele andere. De cur sussen worden gegeven door gedi plomeerde docenten of door ondernemers die reeds jaren werk zaam zijn in hun vakgebied. Hier door ontstaat een professioneel en breed cursusaanbod. Op haar web site presenteert de Volksuniversiteit het nieuwe cursusprogramma. Voor meer informatie kan men bellen naar 0182-634943 of kijk op www.volksuniversiteit-waddinx- veen.nl. Waddinxveen - Bij Kreater zijn twee zalen waar verschillende dans lessen gegeven worden. Deborah Campagna geeft op woensdag streetdance- dipdance, musical- dans, modern jazz en vanaf 26 janu ari ook een nieuwe cursus jazz- streetdance. Nicolette Hovius richt zich op de klassiekere dansvormen en geeft op dinsdag en vrijdag kleuterballet en klassiek ballet voor jong en oud. Voor alle lessen geldt dat het moge lijk is twee proeflessen te volgen. Voor meer informatie of een aan meldingsformulier: 0182-614422 of mail naar info@kreater.nl. Bart Bakker weetal jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers, die het aandurven om met hem de confrontatie aan te gaan. peens bij je huidige werkgever een beklemmend gevoel hebben en een enorme ondernemersdrang niet meer in de hand kunnen hou den. Onder het mom van 'Kan niet bestaat niet, als je maar wilt' vervolgens je idealen gaan verwe zenlijken door een eigen bedrijf op te richten. In een gesprek met de per 1 februari vertrekkende (waarnemend) Rabobank direc teur Dennis Kellner was er voor mij soms wel sprake van een deja vu. Want in een openhartig inter view vertelt Dennis - nota bene met zijn 33 levensjaren de jongste directeur van een Rabovestiging - soortgelijke redenen waarom hij onverwachts zijn werkgever gaat verlaten. Na zijn studie belandde Dennis Kellner via een zogenaamd trai neeship bij Rabobank Nederland. Dit betekende dat hij een jaar lang door de Rabo-organisatie zwierf en zodoende de nodige onderde len van de bancaire wereld leerde kennen. "De commercialiteit sprak me aan", vertelt Dennis, die via een stage uiteindelijk in het filiaal in Zevenhuizen terechtkwam. "Ik werd toen door de bank in de gelegenheid gesteld om bedrij- venadviseur te worden", vervolgt hij. "Ik kreeg in 1994 zodoende de opdracht om een eigen klanten portefeuille op te bouwen, waar bij er een grote vrijheid was om de lokale ondernemersmarkt te benaderen. Dit accent lag in het begin weliswaar sterk op het financieren van bedrijven, maar daarna kwamen er steeds meer zaken bij." "Je ging op een gegeven moment ook adviezen geven op fiscaal ter rein", aldus Dennis Kellner. "Kort om, je werd een algemeen advi seur voor de ondernemer waarbij het onderscheid tussen de zake lijke en privé bankzaken steeds kleiner werd. De klant had dus bij de Rabo voor al zijn bankzaken één contactpersoon, variërend van verzekering, hypotheek, bedrijfsfi- nanciering tot de privé-rekening". In de loop der jaren bleef Dennis weliswaar dat ene contactper soon, maar hij ging wel specia listen er bij halen. "Ik zat er tus sen, maar zocht wel de juiste expertise vanuit de Rabo-organi- satie", vertelt hij. "Dit was een goud concept. Maar de bank in Zevenhuizen- Moerkapelle groei de almaar door. Plotseling kwam vanuit de directie de vraag of ik manager van een afdeling wilde worden. Na een klein nachtje pie keren - ik was 25 jaar - besloot ik om dit avontuur aan te gaan. Zo ben ik spelenderwijs het manage ment ingerold." De rol van Dennis werd vanaf 1998 dus vooral het aansturen van medewerkers. Vanuit de vestiging Zevenhuizen-Moerkapelle had hij op een gegeven moment de ver antwoording over 26 mensen. "Dat was best een hele klus", erkent Dennis. "Want ik bleef voor veel klanten toch het aan spreekpunt. Ik moest duidelijk wennen aan mijn nieuwe rol dat ik vooral een manager was en niet meer zozeer een vraagbaak of adviseur voor de klanten." Dennis Kellner bleek een groeibril jantje, want de toenmalige direc teur Jaap Breugem vroeg een paar maanden voor zijn vertrek of hij directeur van de vestiging wilde worden. Dit paste goed in het carrièreplan van de Rabobank. Tot verbazing van de directie legde hij het aanbod naast zich neer. "Ik werd vanaf 15 september vorig jaar overigens wel interim directeur tot er een opvolger voor Jaap Breugem zou zijn gevon den", aldus Dennis. "Maar ik liep al een tijdje met een dubbel gevoel rond. Enerzijds had ik het best naar mijn zin, want de Rabo geeft je als werknemer veel ruim te in je werk. Anderzijds wilde ik meer met mijn voeten in de klei staan, dus daadwerkelijk contact hebben met klanten. Daarnaast was er de hamvraag: 'blijf ik gelukkig als directeur van een bank?' De status is prachtig, maar de essentie van de vrijheid van het ondernemend handelen broeide steeds meer. Ik had mijn onderne mersdriften niet meer in de hand. De beslissing was vervolgens vrij snel gemaakt." Dennis Kellner: "Het is overigens wel spijtig dat de ruimte voor de lokale Rabobank en het individu eel ondernemerschap steeds meer worden beperkt. Dit heb ik de laatste jaren steeds dichterbij zien komen. Als directeur heb je dan weliswaar de vrijheid over je eigen winkel, maar relatief gezien is deze vrijheid behoorlijk beknopt. Ondanks dat je dagelijks bezig bent om een product te verkopen, is het gezegde 'big brother is wat ching you' op de organisatie van toepassing. Op zich is deze ten dens, door alle ontwikkelingen binnen het bancaire zaken doen, niet tegen te houden. Maar per soonlijk heb ik hier dusdanig moeite mee dat ik voor een geheel nieuwe uitdaging heb gekozen. Wellicht dat mijn sterrenbeeld van waterman hier ook iets mee te maken heeft. Moet je voorstellen, dan ben ik op mijn 33ste directeur, bijzonder leuk maar moet ik dit dan nog dertig jaar gaan doen? Kortom de zogenaamde gouden ketting is reuze interessant, het geluk is daarentegen nog belang rijker." De financiële wereld is momenteel volop in beweging. Zo heeft bij voorbeeld de belasting per 1 janu ari haar richtlijnen veranderd dat bedrijven, ondanks veel open staande facturen, meteen hun belastingschuld moeten betalen. Gebeurt dit niet, dan volgt meteen een faillissement. Veel ondernemers zijn dusdanig in paniek geraakt, dat er inmiddels Kamervragen zijn gesteld. Want stel dat een bedrijf voor 700.000 euro uit heeft staan, moet het toch eerst zijn belastingschuld afbetalen. "Belachelijk, dit is de zoveelste bevestiging dat de overheid niet het ondernemerschap stimuleert", reageert Dennis. "Sterker nog, op deze manier wordt ondernemen onmogelijk gemaakt. Maar het hele ondernemerschap is onderbe licht. Ik zie een vergelijking met dit voorbeeld met de handelswijze van Eneco. De Rabo in Zevenhui zen- Moerkapelle heeft veel tuin ders als klant. Tot vorig jaar waren er met Eneco regelingen te treffen als de tuinders grote vorderingen hadden openstaan. Eneco heeft dit beleid dus aangescherpt, waardoor zo'n vordering vaak in één keer moet worden betaald. Hierdoor komen veel tuiners in grote problemen." Ondanks de zorgen die een onder nemer kan hebben, is Dennis Kell ner gedoceerd op zoek gegaan om een bedrijf over te nemen. Toen de kans zich voor deed om een nieuw systeem aan te schaffen op het gebied van betaaltelevisie voor de hospitality branche, schreef hij zijn ontslagbrief. 'In samenwerking met Philips iTV biedt dit grote afzetmogelijkhe den in alle segmenten van de hotelmarkt. Het is echt een gewel dige kans", zegt Dennis enthousi ast, die als directeur van ToWatch BV ongetwijfeld nog van zich zal doen gaan spreken. Illustratief is dat hij, na het interview, in de ruimte vlak voor de entree door een klant wordt aangesproken. "Wat hoor ik nou jongen, ga je ons verlaten", zegt een oudere Zevenhuizenaar die op dat moment het pand binnenkomt. "Een verlies voor de bank en voor Zevenhuizen. Waarom doe je dat nou?". Hiermee is eigenlijk alles over Dennis en zijn persoonlijke band en de klanten gezegd. Hij zal daar om ongetwijfeld nog wel eens aan zijn elf bancaire jaren in Zevenhui zen-Moerkapelle terugdenken. Boskoop-Agon D1/Container-Cen- tralen begon tegen Sovicos uit Den Haag met goede moed. Agon kwam in de eerste set al snel op voorsprong en haalde de set binnen met 25-15. Met dezelfde inzet begon Agon D1/Container- Centralen aan de tweede set. Deze verliep gelijk op, beide teams gin gen voor de winst, wat eindigde in een 25-23 voor Sovicos. De derde set verliep moeizamer voor de Agon dames, mede door de sterke service van de ploeg uit Den Haag. Sovicos haalde uiteindelijk ook deze set binnen met een stand van 25-15. Agon D1/Container-Centra- len pakte de draad weer op en vocht in de vierde set voor de pun ten. Agon en Sovicos waren de gehele set zeer aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk ging de set wederom naar Sovicos met 25- 23 en werd de eindstand 3-1. De volgende wedstrijd speelt Agon D1/Container-Centralen op vrijdag 28 januari tegen Leython uit Leiden in de sporthal aan de Puttelaan. Boskoop - Agon H1/AB Service speelde vrijdagavond 21 januari de thuiswedstrijd tegen Sovicos H2 uit Den Haag. Sovicos, de nummer tien van de competitie, kon vrijuit spe len tegen de koploper. Elke week neemt de druk op de Boskopers toe, omdat ze nog geen wedstrijd verloren hebben dit seizoen. In de eerste set was het in het begin weer even zoeken voor Agon H1/AB Service. Sovicos pakte een voorsprong en Agon H1/AB Service moest in de achtervolging. Uitein delijk waren het vooral de vele fou ten aan de kant van de Boskopers waardoor Agon H1/AB Service deze set verloor met 22-25. In de tweede set keerde stapje voor stapje de rust terug in het spel van Agon H1/AB Service. Een overwinning van 25-22 dit keer in het voordeel van Agon H1/AB Service. In de derde set waren het vooral de ster ke services van middenaanvallers Edwin Grootendorst en Vincent van Bruggen die voor een grote set winst zorgden: 25-11. In de vierde set verslapte Agon H1/AB Service in het begin, maar door keihard wer ken kon de ploeg een voorsprong opbouwen. Spelverdeler Joost van der Willik kon zijn aanvallers mak kelijk bereiken en met een setwinst van 25-20 was de 3-1 thuisoverwin ning een feit. Agon H1/AB Service blijft koploper en staat tien punten voor op de nummer twee Protos H1 Vrijdag 28 januari speelt Agon H1/AB Service de lastige uitwed strijd in Delft tegen Delta H1 om 19.30 uur. Zevenhuizen - Na de berichtgevin gen over de Tsunami heeft Mother hood begin januari een actie opge zet om bananendozen te vullen met spullen voor een moeder of een kind. Op de website riep de organisatie mensen op mee te hel pen met de inzameling. In Zevenhuizen gingen Nicole Hoos-Logeman en Wytse Hoos aan de slag voor Motherhood. Nicole: "Mijn eerste ingeving was: waarom niet? Het was erg leuk om te doen. Omdat het vakantie was, konden kinderen samen met hun ouders een doos samenstellen en mooi ver sieren. Wij namen de dozen in ontvangst. Vriendinnen die op de koffie kwa men hielpen gelijk een handje. We hebben zaterdagavond met z'n tweeën alle dozen nog eens goed nagekeken en extra spullen die we hadden gekregen verdeeld. We hebben zelf 20 bananendozen in ontvangst kunnen nemen, rijkelijk gevuld met van alles voor moeders, dochters en zonen en zelfs één vader. Daarnaast hebben we drie grote vuilniszakken met knuffels bij elkaar gekregen." Met de bus van groenten en fruit- speciaalzaak hebben Nicole en Wytse de dozen naar het inzamel punt in Steenwijk gebracht. Tien wagens zijn 14 januari richting Shennai (India) vertrokken. En dan te bedenken dat er nu nog zo'n 5.500 'nagekomen' pakketten staan. Deze worden later ingevlo gen als de organisatoren van Motherhood daar ter plekke zijn. Nicole: "Alle ouders, kinderen en iedereen die mee heeft gewerkt bedankt! De actie van stichting Motherhood mag als geslaagd beschouwd worden." Wie wil zien waar de pakketten terecht komen kan kijken op: www.motherhood.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9