CHRISTENGEMEENTE BETHEL OPENT DEUREN VOOR BIJSTANDSVROUWEN JOOP MAAS GERIDDERD ST. VICT0RPAR0CHIE VIERT 125-JARIG BESTAAN KERKGEBOUW JEUGDDISCO 30+ AVOND pagina 12 Boskoop - De door Christengemeente Bethel georganiseerde "ver wenmiddagen" worden een steeds groter succes. Woensdag 2 februari werd zo'n middag voor de vierde keer gehouden. Na een grondige voorbereiding stonden de deuren wijd open om bij standsvrouwen uit de regio te ontvangen. De bezoeksters waren allemaal even enthousiast. Over de gezichts- en nagelbehande ling, over de knipbeurt en de make-up, over de tassen kleding die ze mee naar huis mochten nemen, maar ook over de sfeer in het kerkgebouw. "Het is net of je in een warm bad stapt. Iedereen is hier zo aardig." Dat is lang niet altijd zo, vertelde een jonge moe der. "Er wordt nog altijd heel vreemd gekeken naar mensen die in de bijstand zitten. Net of je er zelf iets aan kan doen. Er wordt veel aandacht besteed aan wantoe standen en ellende in het buiten land, maar hier in Nederland zijn ook talloze mensen die het echt heel erg moeilijk hebben. Dan is een middag als deze echt gewel dig." In de grote kerkzaal konden de vrouwen hun keuze maken uit tafels en rekken vol kleding die gedoneerd is door gemeenteleden. Van tevoren was alles grondig gecontroleerd, zodat er echt goede spullen aangeboden werden. Vrij willigsters hielpen de vrouwen zoe ken naar de juiste maten en kleu ren. "Die vrouwen hebben ook hun trots. En terecht. We willen echt helpen en geen rommel bieden. De meeste vrouwen die hier komen zijn heel enthousiast. En het is zo mooi te zien dat het niet eenrich tingsverkeer is. Een vrouw die hier vorige keer als bezoeker kwam, staat nu achter een tafel om te hel pen. En een andere vrouw wilde zo graag iets terug doen, maar ze vond het zo jammer dat ze alleen maar kon schoonmaken. Die heeft toen bij een gemeentelid met reuma grote schoonmaak gehou den en al aangeboden dat vaker te doen. Zo wordt het echt geven en nemen." Een andere vrijwilligster: "Ik vind het zo fijn om hier te helpen. Op deze manier kan ik mijn geloof echt handen en voeten geven." Aan de wand van de kerkzaal hangt de tekst: "Gods Liefde ont vangen, delen en vermenigvuldi gen." In deze gemeente is dit niet alleen maar een tekst, maar ook praktijk. Een bezoekster had tranen in haar ogen toen ze probeerde onder woorden te brengen hoe fijn ze dit project vindt. "Ik word er zo door geraakt. Ik moet thuis altijd maar iedereen verzorgen. Dat is soms best zwaar. Maar nu lig ik in die stoel en ben ik degene die ver zorgd wordt. Dat is heerlijk!" Een mevrouw die de gezichtsbe handeling en de make-up al gehad had en nu haar nagels liet verzor gen vertelde stralend: "Ik voel me net een prinses! Ik word hier zo verwend. Daarnet kreeg ik zomaar vijf flessen shampoo. Daar moest ik wel even van huilen." Veel vrouwen kunnen nauwelijks geloven dat dit speciaal voor hen georganiseerd wordt. "Soms vragen ze of ze echt hele maal niets hoeven te betalen. En als we ze dan verzekeren dat dat niet hoeft, zijn ze zo dankbaar." Initiatiefneemster Suzanne Hetyey, voorganger van Christengemeente Bethel: "Eigenlijk zouden veel meer kerken dit moeten doen. Dat is toch eigenlijk de kern van ons geloof, naastenliefde. Zelf zouden we ook graag nog uitbreiden en dit vaker doen dan vier keer per jaar. Of nog liever, zorgen dat we per manent dit soort voorzieningen kunnen bieden. Dat mensen in nood gewoon binnen kunnen lopen en kunnen krijgen wat ze nodig hebben. Dat zou geweldig zijn. Vanuit onze gemeente krijgen we veel ondersteuning, mensen geven spullen en leveren hun bij drage door koffie te schenken, ach ter een kraam te staan, de kinderen bezig te houden, noem maar op. Zonder hen zou ik dit niet kunnen doen. Maar extra hulp is altijd wel kom. En natuurlijk hopen we dat nog veel meer bijstandsvrouwen over hun schaamte stappen en zich aanmelden voor de volgende keer. Want voor hen doen we dit alle maal." KERKDIENSTEN - 13 februari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur eucharistievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.R. Juch; 11.15 uur Eucharistieviering; 16.30 uur Trek tochtdienst. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. J. van Walsum. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. Ph. Kroes. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooii donk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. vd Gies sen. Chr. Geref. kerk 9.15 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Voor meer informatie, bijdragen en aanmeldingen: Suzanne Hetyey, 06-11363980. Waddinxveen - Tijdens een fee stelijke viering werd zondag 6 februari het jubileumjaar van de St. Victorparochie geopend. In die viering ging Kardinaal Simonis voor. Hij is kapelaan geweest in de parochie. In 2005 gedenkt de St. Victorpa rochie dat het kerkgebouw aan de Zuidkade 125 jaar bestaat. Van februari tot en met oktober zijn er veel bijzondere activiteiten om dat te vieren. Zo is er elke maand, behalve in de zomer, een bijzondere viering: de Victorvie- ring. Elk heeft een eigen thema, en een eigen gastspreker. In sep tember is dat bijvoorbeeld Ahmed Marcouch, bestuurslid van de Unie Marokkaanse Moskeeën in Amsterdam en omstreken. Maar ook directieleden van de Katholie ke basisscholen in Waddinxveen, dominees van zusterkerken en mensen als KRO-coryfee Leo Fijen zullen als gastpredikant optreden In het Jubileumjaar is er in de St. Victorkerk een steeds wisselende tentoonstelling waarin allerlei historische artikelen te zien zullen zijn. Heel bijzonder in de eerste expositie die zondag voor het eerst tentoongesteld wordt, is bij voorbeeld de handgeschreven preek die is gebruikt voor de eer ste Mis in de St. Victorkerk in 1880. Er zijn meer prominente gasten: zo komt CDA-Minister Agnes van Ardenne voor Ontwikkelingssa menwerking op uitnodiging van de parochie naar Waddinxveen. in het kader van het jubileum wordt er namelijk op 7 maart een avond gediscussieerd over het onder werp "Katholiek zijn in deze tijd". De minister zal deze avond inlei den. Daarbij zijn ook niet-katho- lieken van harte welkom. De parochie schrijft in het kader van het jubileumjaar ook een wedstrijd uit. Er is namelijk een geheimzinnig verzegeld kistje dat dateert van een vroegere verbou wing. Dat kistje wordt tijdens een historische avond in april geo pend, en daarna voorzien van een nieuwe inhoud: een boodschap voor de parochianen van 125 jaar na ons.. Alle parochianen kunnen een boodschap schrijven, de mooiste wordt via het loden kistje opnieuw in de kerk ingemetseld. Ook aan de buitenkant van de kerk is goed te zien dat er iets bij zonders aan de hand is. Het hele jaar door zal een vlag duidelijk maken dat de kerk 125 jaar bestaat. Aan de kant van de Kanaalstraat wordt een groot spandoek opgehangen met daar op het motto van het Jubileum jaar: 1880 - 2005 125 Jaar St. Vic torkerk, Altijd Teken van Licht. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt vrijdagavond 11 februari voor de jeugd van 10 tot en met 16 jaar een disco gehouden van 20.00 tot 23.00 uur. Entree €1,-. Waddinxveen - In het 'Zuidhonk' wordt zaterdag 12 februari een 30+ disco gehouden. Deze avond staat in het teken van après-ski en Valen- tijn. ledereen is welkom vanaf 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Waddinxveen - Het jaarlijkse optre den van het accordeonorkest vindt dinsdag 15 feburari plaats in Krea- ter. Aanvang 20.00 uur. Het orkest staat onder leiding van accordeo- niste Paula van Wanrooy. Zij zal met het orkest bekende nummers laten horen van licht klassiek tot popu lair. Het orkest zal in volledige bezetting optreden maar er wor den ook solo's en duo's ten gehore gebracht. Voor meer informatie: 0182-614422. Door Paulien de Graaf Boskoop - Tijdens de jaarverga dering van de Kring Boskoop werd aan de voormalige secre taris de heer Joop Maas een Koninklijke onderscheiding uit gereikt door burgemeester Rijs- dijk. Samen met zijn vrouw werd hij benoemd tot erelid van de Kring. "In de Goudsche Courant van 27 januari stond dat ik de heer Maas een koninklijke onderscheiding zou hebben uitgereikt. Ik ben hier om dat persoonlijk te rectificeren", zo begon de burgemeester zijn toe spraak aan het begin van de verga dering. Hij refereerde vervolgens aan de Eremedaille in goud ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau die hij in 1996 ontving voor zijn activiteiten ten behoeve van de Koninklijke Vereniging van Bos- koopse Culturen. "Hij stopte daarna niet met acti viteiten voor de boomkwekerij. Ook is hij bestuurlijk actief bij de WV, Stichting Welzijn Ouderen en Rooms-Katholieke kerk. Gelukkig hebben Joops dagen 26 uur in plaats van 24! Gelet op de duur, ?ar<^' betekenis, uitstraling en intensiteit van zijn maatschappe lijke verdiensten heeft het Hare Majesteit behaagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau." Na het opspelden van de versierse len nam de voorzitter van de Kring Boskoop het woord. Mevrouw Maas werd naar voren geroepen en beiden werden benoemd tot erelid van de Kring voor hun langdurige inzet voor het secretariaat.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 12