7 Ai VEEL PUBLIEK BIJ ONDERLINGE WEDSTRIJDEN OSS 1 TEAM-ZEPARO OP GROENHOVENPLUSLOOP HULDIGING KAMPIOENEN R0LLING'90 DAMESTEAM R0WAH KAMPIOEN BRONZEN MEDAILLE VOOR SANDER DE GRAAFF pagina 16 Hart van Holland 9 februari 2005 SPORT Internetsite Rolschaatsen Handbal Turnen Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Op de nieuwe vloer in de grote sporthal van dorps huis Swanla werden afgelopen zaterdag de onderlinge wedstrij den van gymnastiekvereniging OSS gehouden. Ongeveer 100 turn(st)ers toonden hun ingestudeerde oefeningen aan een vak kundige jury. Het publiek kwam massaal kij ken bij de wedstrijden. Tur ners vanaf groep 3 lieten zien wat ze konden op de brug, lange mat, trampoline en evenwichts- balk. In drie rondes werden alle oefeningen getoond, wat regelma tig met applaus werd beloond. "Helaas loopt het aantal leden van OSS langzaam terug. Doordat we op dit moment geen trainer heb ben voor de jongens, zijn er nog maar een paar overgebleven. Er doen nog maar vijf jongens mee met de wedstrijden", vertelt Ad van der Eist, voorzitter van OSS. "Het wordt voor ons steeds lastiger om leiding te krijgen voor de gym- groepen omdat de eisen die de KNGU stelt steeds zwaarder wor den." In de zaal hangen spandoeken met het adres van de nieuwe internetsi te van de gymvereniging: www.ossbefit.nl. Ook wordt de site regelmatig onder de aandacht gebracht door de voorzitter. "We zijn met de clubkrant gestopt omdat het veel tijd kostte om te maken en eigenlijk alleen geda teerde informatie bevatte. Met de internetsite hopen we wat meer up-to-date te blijven. Er komen ook foto's van de wedstrijden op te staan." aldus Van der Eist. Aan het einde van de middag wer den de medailles uitgereikt aan: Meisjes groep 3: 1.Maaike van Dijk, 2.Richelle Jongenelen, 3.Ilse Tas. Groep 4: I.Ank Eikelenboom, 2.Quinty Flier, 3.Rosanne van der Dussen, 4.Jet Eikelenboom. Groep 5: Uoally Jonker, 2.Rowan Hertog, 3.Monique Duijndam. Groep 6: I.Martine Onderwater, 2.Jeanique Kuiper, 3. Nathalie de Vogel. Groep 7: I.Romy van Elswijk, 2.Larissa Kaashoek en Steffi Versprille. Groep 8: "I.Amy Merbis, 2.Lincy Bennink. Aspiranten I: 1.Monica van der Lee. Aspiranten II: I.Lorena M-arfella. Selectie pupillen I: 1.Laura van der Niet. Selectie pupillen II: I.Annemieke Kruijt. Selectie Jeugd: I.Vera Bruggeman en selectie Junioren: I.Esther Wil- lemsen. Jongens A; I.Wiebe Lek- kerkerk, B: I.Toby van Leeuwen, C: I.Menno Mevissen. Ook de wissel bekers werden uitgereikt. De beker voor groep 3-8 ging naar Menno Mevissen, de aspirantenbe ker naar Lorena Marfella en de selectiebeker naar Esther Willem- sen. Volgend jaar zullen de onderlinge wedstrijden een speciaal tintje krij gen; OSS bestaat dan 75 jaar en dat jubileum zal gepaard gaan met festiviteiten. Gouda - De halve marathon stond zondag 6 februari op het programma van de ZePaRo- lopers als voorbereiding op de Roparun. an de start in Gouda versche nen vijf lopers uit dit team; Lze werden getrakteerd op prachtig weer. Er moest 21,1 km worden afgelegd. Voor de meesten was een tijdje geleden dat er een halve marathon gelopen werd. Zo'n 160 deelnemers verschenen aan de start. Aangemoedigd door diverse teamleden, familie en vrienden gin gen de ZePaRo-lopers op weg. Barend den Ouden was de eerste van het team die na ruim 21 km de atletiekbaan van AV Gouda opsnel de. In een mooie tijd van 1 uur 27'en 9" werd door hem een negende plaats behaald. De tweede loper uit het team die de baan op kwam was Bas Breedijk; zijn tijd: 1 uur 34'11". Zijn broer Johan volgde netjes in 1 uur 39'15". Taco Jonker en Bart Klos stelden als doel elke km in een tijd te volbren gen van 5 minuten. Die doelstelling werd exact behaald. Gebroederlijk over de finish in een tijd van 1 uur 46'en 44". Alles bij elkaar een tevreden stem ming na afloop. Naast de diverse trainingen de komende tijd in de regio, komen de lopers aan de start op zaterdag 26 februari. Dan is de Lionsloop in Zevenhuizen het strijd toneel. Moerkapelle - De kampioenen van het NK show- en formatierijden werden vrijdag 4 februari in het zonnetje gezet. Uit handen van wethouder Zijderhand kregen zij hun medailles omgehangen. De vereniging bedankte diverse vrij willigers voor hun inzet voor de club en nam afscheid van enkele trouwe medewerkers. Caroline Oskam, sinds jaren de drijvende kracht achter het naai- en knipwerk en Caroline Wol- derling gaan 'met pensioen'. 1-2-2005 was Siem 25 jaar bij de Lordd, nog van harte en groetjes van 't kippenhok Op Valentijnsdag wordt Björn 4 en op school wensen wij hem veel plezierlxx mama, papa en Deborah Zwijndrecht - Het nationale turn- seizoen ging afgelopen zaterdag van start met de eerste voorwed strijd op weg naar de Nederlandse Kampioenschapen. TOOs-turner Sander de Graaff liet met zijn derde plaats zien grootse plannen te hebben voor dit seizoen. Vijf turners van het TOOS Turn Team kwamen in actie tijdens deze wedstrijd. Samen met de uitslag tweede voorwedstrijd over een maand wordt bepaald welke tur ners doorstromen naar de halve finales van de NK. Bij de Benjaminnen (7-8 jaar) turn den Jesse Bakhuizen en Erik Kop penaal van TOOS. Deze heren zijn ruim een jaar bezig en lieten in hun tweede echte wedstrijd ai zien hoe goed ze om konden gaan met de zogenaamde wedstrijdspanning. Zeer geconcentreerd werd er mooi en netjes geturnd, wat resulteerde in een vierde plaats voor Erik en een achtste plaats voor Jesse. In de wetenschap dat over twee wed strijden tien turners doorstromen, ziet het er goed uit voor deze TOOS-turners. Daan Koedoot turnde in niveau jnstap-A (9-10 jaar). Hij traint inmiddels bij SDS Rotterdam, één van de meest aansprekende turn verenigingen voor heren in Neder land, maar komt nog wel uit voor het TOOS Turn Team. Een constan te wedstrijd bracht hem op een vijfde plaats. Jannick Verweij vertoonde zijn kunsten in niveau Pupil C (11-12 jaar). Hij bokst op tegen jongens die een jaar of twee langer aan het turnen bezig zijn, aangezien hij zelf pas op 9-jarige leeftijd begon. Desalniettemin is Jannick hard op weg om die achterstand in te halen, getuige een goed geturnde wedstrijd met een elfde plaats als resultaat. Tenslotte kwam Sander de Graaff uit in niveau Jeugd C (13-14 jaar). Na drie uitstekende oefeningen leek de concentratie halverwege een beetje verdwenen. De weg richting de hoogste trede van het podium werd verlaten door drie matige oefeningen op brug, rek en vloer. De derde plaats is dan ook voor verbetering vatbaar bij de tweede voorwedstrijd, 5 maart in Alphen aan den Rijn. Waddinxveen - In hun wedstrijd tegen de Meeuwen uit Rotterdam speelde het eerste dames senioren team van handbalvereniging Rowah/Space, zeker in de eerste helft, zeer rommelig. Passes kwa men niet aan of werden slecht ver werkt. Lichtpuntje in deze periode waren de onderhandse schoten van midden opbouwster Ineke Klijn en het trefzeker scoren bij de toege kende strafworpen door Kim Hoff- mans. Grote moeite hadden de dames van Rowah en keepster Elise Demeijer, die na een lange afwe zigheid door blessureleed weer onder de lat stond, met de vrije worpen van de boomlange speel ster van de Meeuwen. Ruststand 8- 9. In de eerste minuten van de tweede helft zag het meegereisde publiek even het 'oude Rowah'op het veld. Met een aantal snelle bre aks liep Rowah weg bij haar tegen stander en kwam de stand op 10- 16. Ook de vrije worpen van de Meeuwen werden beter geblokt. Rowah.gaf deze voorsprong dan ook niet meer uit handen en won de wedstrijd met 14-17. Met nog drie wedstrijden te spelen is Rowah, zonder puntverlies, kampi oen geworden in de derde klasse van de afdeling Rotterdam. De champagne werd ontkurkt in de kleedkamers maar de stemming over de wedstrijd was gelaten. Trai ner/coach Rob Jongkind, die veel vooruitgang boekte met deze groep, was verbaasd over deze gelaten stemming van 'zijn mei den'. "Je kunt niet alle wedstrijden vlammen." Maar de dames waren het erover eens; "volgende week in onze thuiswedstrijd tegen Wal burg, om 11.00 uur in sporthal de Dreef vieren we met alle Rowah leden, een volle tribune en na een goede wedstrijd feest."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16