'T WAS ANDERS AANLEG STATION NESSELANDE MAAKT AFSLUITING WOLLEF- OPPENWEG NOODZAKELIJK OVERKAPPING STATION NESSELANDE MUSICAL VAN POUW HOFMAN HARMONIE DE KLEINE TROMPETTER IN NESSELANDE MUTSENCLUB TROTSEERT HET BARRE WEER OP DE WEISSENSEE RUILBEURS SKEELERTOCHT POSTZEGELS NESSELANDE Hart van Holland 9 februari 2005 pagina 17 Aanleg metro-eiland Routewijziging buslijnen 37 en 175/675 Knip Wollefoppenweg bij de Bermweg Schaatsen Nesselande - De Wollefoppenweg is sinds woensdag 2 februari ter hoogte van het toekomstige metrostation Nesselande afgeslo ten voor al het verkeer. Verkeer wordt omgeleid vanaf de Groene- wegbrugkruising over de Branding- dijk, via een tijdelijke weg langs de westzijde van het Rietveldpark (kant Zevenhuizerplas) naar de Wollefoppenweg (vice versa). De doorgaande route via de Groene- weg naar de Wollefoppenweg komt hiermee te vervallen. Voor fietsers en wandelaars is ter hoogte van het metrostation een kortere omleidingsroute gemaakt. Vanaf de Gerrit Rietveldstraat naar de Jacques de Graaffweg is een vrij- liggend fietspad gerealiseerd. Beide omleidingsroutes worden met bebording aangegeven. De omleiding van de Wollefoppen weg is noodzakelijk in verband met de aanleg van de nieuwe stations omgeving. Het station komt te lig gen op een eiland in het midden van het Rietveldpark, gedeeltelijk op de plek van de huidige Wollef oppenweg. De werkzaamheden voor de aanleg van het eiland bestaan uit: het omleggen van kabels en leidingen, het graven van de watergangen, de aanleg van een aantal bruggen en de inrich ting van de openbare ruimte. In verband met het in gebruik nemen van de metro zal het metro-eiland in september 2005 klaar moeten zijn. Door het afsluiten van de Wollef oppenweg, rijden ook Buslijnen 37 en 175/675 sinds begin februari de nieuwe route via de tijdelijke weg langs de westzijde van het Rietveld park. Zodra de omleidingsroute Wollef oppenweg in gebruik genomen is, zal ook de knip van de Wollefop penweg ter hoogte van de Berm- weg gerealiseerd worden. Ter hoogte van de kruising Wollefop penweg en Bermweg zal medio februari - in verband met de recen te komst van de nieuwe Interliner- bus tussen Capelle aan de IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nesse lande en Den Haag - alsnog een bussluis worden aangebracht. Voor vragen over werkzaamheden in de wijk Nesselande kan men con tact opnemen met de projectcom- municator van Gemeentewerken Rotterdam, Willy Roozenbeek via telefoon (010) 489 5806 of via e- mail: w.g.roozenbeek@gw.rotter- dam.nl Regio - De Goudse Politie Sport en Ontspanningsvereniging houdt zaterdag 16 april de Hol lands Midden skeelertocht over 100 kilometer. De routes gaan door de omgeving van Gouda, onder andere Waddinxveen, Bos koop en de Krimpenerwaard. Voor meer informatie: 0182- 587638/554321 of 0182-587322. Gouda - De Vereniging van Post zegelverzamelaars 'Gouda' houdt op zaterdag 12 maart haar halfjaarlijkse ruilbeurs in gebouw 'Het Anker' aan de Emmastraat 49 in Gouda. De ruilbeurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur, de toegang is gratis, leder een is welkom. Zevenhuizen - De Rotterdamse muziektheatergroep speelt zaterdag 19 februari in theater de Swanla de musical 't Was anders' over het leven en werk van Koos Speenhoff. Aanvang 20.00 uur. De musical is geschreven door Pouw Hofman, geboren en getogen Zevenhuizenaar. Hofman is altijd een groot bewon deraar van Speenhoff geweest. Deze volkszanger, dichter en teke naar, was aan het begin van de vorige eeuw een van de grootste Rotterdamse artiesten. Liedjes als "de schutterij", "Dorussie" en "de brief zijn bij velen nog bekend. Ook het liedje "Ik hou van alle vrouwen" bekend van Hans de Booij, is van Speenhoff. Natuurlijk is niet alles van het oude, maar zijn ook nieuwe lied jes ruimschoots in deze musical te beluisteren, waarvan de muziek is gemaakt door Jos Vlietstra uit Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizenaar Wim van Oost- rom. De musical is inmiddels tien maal opgevoerd, waarvan twee maal in het Isalatheater in Capelle aan den Ijssel. Pouw Hofman, die zich in het ver leden heel erg ingezet heeft voor een theaterzaal in Zevenhuizen is blij dat hij nu met z'n inmiddels derde, door hem zelf geschreven musical, in Zevehuizen op de plan ken mag staan. De toegang bedraagt 10,-; met 65+pas 7,50. Kaarten zijn verkrijg baar bij reisbureau De Zwaluw. Nesselande Op het metro-eindstation Nesselande Is vorige week de overkapping geplaatst. De overkapping is een van de drie glazen luifels die de wachtplekken op het perron aangeven. De overige luifels worden de komende maanden geplaatst. Na alle werkzaamheden op het perron zal de aannemer van de RET glas olaatsen in het stalen geraamte. Zevenhuizen - In de week van 14 februari verspreiden leden van de harmonie "De Kleine Trompetter" met enige trots hun nieuwe folder. Grootste doel van de verspreiding is om de bewoners van de wijk Nes selande enthousiast te maken voor de mogelijkheden die de harmonie biedt. De wijk in aanbouw moet het op cultureel gebied vooral heb ben van de deelgemeente Alexan der en buurgemeente Zevenhui zen. De harmonie uit Zevenhuizen biedt zich bij deze aan en zoekt nieuwe leden. Er is plaats voor beginners en gevorderden (mini mum leeftijd 10 jaar). Goed geschoolde docenten verzor gen de lessen en de vereniging biedt de instrumenten in bruikleen aan. Naast het (leren) bespelen van een blaasinstrument worden ook de fijne kneepjes van het slagwerk geleerd. De slagwerkgroep "Afslag 9" kan ook nieuwe leden gebruiken. Speciaal voor de bewoners van de wijk Nesselande houdt de harmo nie een open repetitieavond op vrijdagavond 4 maart in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klink- hamerweg. Aanvang: 19.30 uur in de theaterzaal. Uiteraard zijn ande re geïnteresseerden ook van harte welkom. Naast een repetitiedeel is er ook de mogelijkheid met leden te spreken, een praatje te maken met de dirigent Karei Jongerling of een instrument uit te proberen. Voor meer informatie: Robin Met selaar (0180-632384) of Cindy Keij- zer (0182-616397). Mailen kan ook: dekleinetrompet@dekleinetrom- petter.nl Voor enkele leden van de Zevenhui- zense Mutsenclub werd vorige week voor het tiende jaar de Alternatieve Elfstedentocht gereden op de Weis- sensee. Op dinsdag 1 februari vond dan het grote evenement plaats, de toertocht over 200 km. Het zou een barre tocht worden, 's Morgens vroeg bij de start sneeuwde het, later scheen de zon en vervolgens ging het waaien en was er sprake van storm van windkracht 10. In de loop van de middag werd het weer wat aangenamer. Aan het eind van de middag, toen de zon achter de bergen verdween, werd het onaan genaam koud. Er waren veel schaat sers die zichtbaar leden onder de extreme omstandigheden. Vooral het constante gevecht tegen de wind kostte veel energie. Ondanks deze barre weersomstandigheden lukte het alle schaatsers van de Mut senclub hun gestelde doel te halen. George van der Loos, herstellend van een voetblessure, reed 100 km, alle anderen reden 200 km. Drie dagen later verschenen zij opnieuw aan de start voor de vol gende toertocht. Dit keer waren de omstandigheden bijna ideaal. Het was een tamelijk zonnige dag, tem peratuur rond het vriespunt, weinig of geen wind, ijs in uitstekende con ditie. Martien Duineveld reed 150 km, alle anderen reden 200 km. Gerda Slobbe verbeterde haar per soonlijke record met maar liefst drie kwartier door een tijd van 7.54 uur neer te zetten. Zij werd zevende van alle vrouwen. Nel van der Ham reed de tocht in dezelfde tijd, 7.54 uur en werd zesde. In de laatste ronde van 25 km kon Hans Knijnenburg bij een snelle groep aanhaken en reed daardoor een prachtige tijd van 7.45 uur. Henk Hogebrug, George van der Loos en Peter Lelieveld besloten met zijn drieën bij elkaar te blijven. Daardoor lukte het ook George de 200 km uit te rijden. Een prestatie. "Nu hoor ik er tenminste weer bij", merkte George na afloop op. Bijna de gehele tocht werd het kopwerk voor een grote groep gedaan door Henk. Peter deed veel bezemwerk, hij zorgde ervoor dat achterblijvers, door een val of uitputting, weer bij de groep aansloten. Voor enkelen uit de groep was het de eerste 200 km zege van hun leven: en er vloei den tranen. De Mutsenclub kan terugzien op een fantastische en succesvolle schaatsweek op de Weis- sensee. Voor meer informatie: www.weissensee.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 17