m Mi NYNKE PEREBOOM INTERNATIONAAL FLYERS DAMES 1: OVERWERK NIET BELOOND POSITIEVE SCORE BIJ V0ET- BALJEUGD M0ERKAPELLE MOEIZAME ZEGE DAMES 1 DE GOUWE REGIONALE WD BEZORGT CHARLIE APTROOT HUISWERK rt'rt' ifvm KINDERCURSUS ASTMA ZONNEBLOEM VERNIEUWT AANBOD VAKANTIES GEHANDICAPTEN JAARVERGADERING VROUWEN VAN NU niT pagina 18 Hart van Holland 9 februari 2005 REGIO Basketbal Voetbal Waterpolo I Lokale inbreng ■•Xwj Waddinxveen - Nynke Pere boom heeft tijdens de afge lopen dagen in Den Haag deel genomen aan de grootste inter nationale schietwedstrijd die Nederland kent. Deze wed strijd, de Intershoot, werd dit jaar voor de 28e keer georgani seerd en omvat alle olympische disciplines voor luchtwapens. De Intershoot bestaat uit een drietal wedstrijddagen en op iedere wedstrijddag wordt een separate wedstrijd geschoten. De eerste wedstrijddag eindig de de Waddinxveense studen te bedrijfseconomie in een deelnemersveld met onder andere een aantal Japanse en Bulgaarse tegenstandsters met een score van 383 (uit 400) op een achtste plaats. Op de tweede wedstrijddag werd er met series van 95, 98, 94 en 97 een score gehaald van 384 punten. Deze score bleek goed voor een tiende plaats. De eerste twee dagen met haar coach evaluerende, is er besloten om de zaterdagwedstrijd bij de dames senioren mee te schieten. Uiterst geconcentreerd en met mathematische precisie werkte de Waddinxveense haar wedstrijdserie van 40 schoten af. Via viermaal een serie van 98 punten stond er uitein delijk een score van 392 punten op het bord en blijkt een plaats in de finale bij de beste acht gehaald te zijn. "Ik kijk terug op een paar geweldige wedstrijddagen, met Waddinxveen - Dames 1 maakte het koploper DAS erg lastig'. Pas na twee verlengingen bogen de Wad dinxveense dames het hoofd. Winst was er voor Heren 1. Dames 1 had iets recht te zetten in deze competitie. Twee uitwedstrij den werden ruim verloren en nu in de eerste thuiswedstrijd, tegen het ■m nog ongeslagen DAS, moest het gebeuren. De eerste periode ging met 12-16 naar DAS, dat het iets betere van het spel had. In de twee de en derde periode ging de strijd gelijk op. Dit was nadelig voor Waddinxveen Flyers, want de opge lopen achterstand in de eerste peri ode werd hierdoor niet wegge ld werkt, zodat men met een 38-43 aan de laatste periode begon. Fly ers ging furieus van start en had zelfs tot aan de tiende minuut een kleine voorsprong, maar die kon niet worden vastgehouden, mede doordat enkele speelsters met vijf fouten aan de kant moesten. DAS sleepte er een verlenging uit. (58- 58). De verlenging gaf eenzelfde beeld. Flyers knokte naar een voor sprong met alles wat er nog in het vermogen lag, maar toch wist DAS weer langszij te komen (68-68). Weer verlengen en nu was de kaars op. DAS had de langste adem en besliste deze thriller in haar voor deel. 68-75. Topscoorder werd Anita van Unen met 21 punten. Heren 1 had een uitwedstrijd tegen Oegstgeest, een sterke tegenstan der, die de eerste twee wedstrijden had gewonnen. De Waddinxveense heren derderden via 8-25 naar een verdiénde overwinning en naar de top van de competitiestand. Jongens Aspiranten 1 deed goede zaken tegen Gymnova: 50-27. Jongens Mini's 1 was in een goed gespeelde wedstrijd te sterk voor Rotterdam Basketball: 43-36. Het jongste team, gemengd Benja mins, kon geen vuist maken tegen Grasshoppers, maar wist toch nog de derde periode tot winst te bren gen. Uitslag 8-32. Brendy den Toom scoorde zes maal. Vrijdag 11 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Heren 1 tegen Zoe- bas. Zaterdag 12 februari om 17.15 uur Meisjes Junioren tegen Juven- tus. Moerkapelle - Met 14 punten uit 8 duels (de A-junioren waren vrij) voetbalde de Moerkapelse jeugd zich zaterdag jongstleden weer naar de positieve kant van de score. B1 manifesteerde zich ook tegen Groeneweg weer als een duidelijke kandidaat voor de titel. Na een wat moeizaam begin verkreeg de ploeg een groot overwicht, hetgeen uit eindelijk in een regelmatige 5-1 score uitmondde. Arco Verwey (2x), Stefan Sallevelt (2x) en Björn Duur- sma scoorden, terwijl gelegen heidskeeper Brent Hoogma pas in de slotfase werd gepasseerd. C1 gaf een uitstekend vervolg aan de wedstrijd van de vorige week. Tegen het sterke Moordrecht C1 kwam de zeer snel verkregen 2-0 voorsprong niet echt meer in j gevaar. Het aantrekkelijke duel ein digde uiteindelijk in een 5-3 winst, waardoor C1 zich duidelijk mengt in de strijd om de derde plaats. C2 speelde tegen Schoonhoven C3 eveneens een hele leuke partij, die het helaas niet winnend wist af te sluiten. Door Bryan Klos en Patrick Jacobs werd twee keer verdiend op voorsprong gekomen. Met de in de slotminuut gescoorde tegentreffer betekende de 2-2 eindstand toch wel een lichte teleurstelling. D1 herstelde zich tegen Hazers- woudse Boys prima van de grote nederlaag een week eerder. Ach terin werd onder leiding van kee per Werner Reijneveld niets wegge geven. Voorin werden kansen gecreëerd, maar niet benut, waar mee de 0-0 eindstand is verklaard. E1 kwam tegen Jodan Boys E2 knap terug van een 2-0 achterstand. Na de gelijkmaker leken er kansen op meer, maar het was Jodan Boys dat nog driemaal succesvol was, dus restte een 2-5 nederlaag. E2 boekte met de 7-0 winst op Hazerswoudse Boys alweer de tweede overwinning op rij. Dat de hele ploeg er zin in had, bleek onder andere uit het feit dat maar liefst vijf verschillende spelers scoorden. F1 gaf bij Stolwijk F1 een prima ver volg aan de goede serie van voor de winterstop. In deze eerste wed strijd werd vooral voor rust (0-3) goed gespeeld. Na rust kwam Stol wijk wat terug, maar de 2-4 winst kwam niet meer in gevaar. Raoul Koorevaar en Danny van der Zijden scoorden beide tweemaal. F2 kende enkele zieke spelers en wist Hazerswoudse Boys F2 geen partij te geven, pas bij 15-0 bleef de teller steken. Waddinxveen - Vierstroom start dinsdag 1 maart een kindercursus 'Astma thuis en op school'. Deze cursus voorziet in een behoefte: één op de tien kinderen op de basisschool heeft astma. De zes bij eenkomsten van 75 minuten zijn bedoeld voor kinderen van de groe pen 5 tot en met 8. Op een speelse manier komen verschillende onder werpen aan de orde. Er worden spelletjes gedaan, zoals een quiz, kwartetspel, puzzels en rollenspe len. Kinderen leren wat astma is, hoe ze het uit kunnen leggen aan klasgenootjes, hoe de medicijnen werken, hoe ze zo gezond mogelijk kunnen leven en wat ze kunnen doen als ze geplaagd worden van wege hun astma en hoe ze door middel van 'warming-up' oefenin gen beter aan sportactiviteiten mee kunnen doen.Voor meer informatie en aanmelding: 0182-594 550. Waddomxveem - De jaarvergade ring van de Vrouwen van.Nu wordt dinsdag 15 februari gehouden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh, aanvang 20.00 uur. Na het huishoudelijk gedeelte vertelt de heer P. Sluisman, antiquair, over antiek. Het is mogelijk voorwerpen mee te brengen waar men iets meer over wilt weten; is het kunst of kitsch? eigenlijk alleen maar hoogtepun ten. Ik verheug me nu al op de komende grote internationale wedstrijd medio maart in Dort mund", aldus Nynke. Op de foto felicigteert Erica Terp stra Nynke Pereboom met haar behaalde resultaat, (foto: Ben Pere boom). Regio - Het jaar 2005 staat voor de provinciale Zonnebloem afdelingen van Noord - en Zuid Holland in het teken van ver nieuwing. En dan met name waar het de vakanties betreft. "We organiseren als jarenlang vakanties voor zieken en gehandicapten volgens een vaststaand patroon", legt Gé Spierenburg, bestuurslid voor activiteiten van de provinciale Zonnebloemafdeling in Noord Holland, uit. "Vanuit een aange past hotel ergens in het land ondernemen we uitstapjes in de omgeving en de avonden worden ingevuld door, plaatse lijk, min of meer bekende artiesten of groepen. n 2005 gaan we een tweetal vakanties op een andere manier gestalte geven. Op de eerste plaats organiseren we van 13 tot en met 18 juni een culturele vakantie in hotel De Rijper Eilanden. Vanuit het pittoreske Noordhollandse plaatsje Graft - De Rijp gaan we van cultuur genieten in Amsterdam. Dat betekent dat we musea gaan bezoeken, maar ook theatervoor stellingen en uiteraard zal, onder begeleiding van vrijwilligers van het Gilde, een tocht worden gemaakt door de hoofdstad." "Naast de culturele vakantie wordt van 12 tot en met 17 september een creatieve doe-vakantie georga niseerd", valt Hans Heemskerk, bestuurslid van de Zuid Hollandse tak van de Zonnebloem, zijn colle ga bij. "Deze vakantie wordt gehouden in Ommen. We hebben inmiddels twee kunstenaars bereid gevonden om aan deze vakantie gestalte te geven. Jan de Jong uit Capelle aan den IJssel zal een cursus schilderen verzorgen en Kees Meinderts, oud-docent aan de Riet veld academie, zal geïnteresseer den inwijden in de kunst van het tekenen. Voor deze vakantie is het wel van belang dat deelnemers een, eventueel beperkt, handfunc tie hebben." De nieuwe Zonnebloem vakantie activiteiten lijken in een behoefte te gaan voorzien. "We hebben al veel enthousiaste reacties mogen ontvangen", zegt Gé Spierings. "Om aan de vakantie deel te nemen, hoeven mensen niet persé bekend te zijn bij onze vereniging, immers de Zonnebloem wil er voor iedereen zijn". Chronisch zieke of gehandicap te mensen die geïnteresseerd zijn in de culturele vakantie, kunnen contact opnemen met Felicia Havenaar via telefoon 020-4196966. Kandidaten voor de creatieve vakanties kunnen contact opnemen met Jolanda Duyvesteyn, via telefoon 023- 5476602. Men krijgt dan infor matiemateriaal toegezonden. Waddinxveen - Dames 1 van de Gouwe speelden zaterdag 5 febru ari thuis in de Sniep tegen OZ&PC 1, in het tweede deel van de competi tie. Gezien de stand op de ranglijst. De Gouwe derde en OZ&PC tiende, mocht vooraf worden veronder steld dat de ploeg van het trainers duo Middendorp/Smit weinig moei te zou hebben met de Oldenzaal- sen. Niets was minder waar. OZ&PC toonde aan weinig ontzag te heb ben voor de gerenommeerde hoofdklasser De Gouwe en nam in de eerste periode een 2-3 voor sprong (voor de Gouwe scoorden Petra Meerdink en Natascha Smit) en leidde halverwege zelfs de dans met 4-6 (Hanneke Kappen 2x). Daarna begon De Gouwe, dat San dra Berckenkamp en Karen Weerd moest missen vanwege een arm- blessure, zich te herstellen. Een sterke break van Petra Meerdink bracht de Waddinxveensen langszij (6-6), waarna Hanneke Kappen met een schot op afstand De Gouwe eind derde periode op een 7-6 voorsprong bracht. In de vierde periode besliste Yasmine Smit defi nitief de wedstrijd door 8-6 te sco ren. Ook het tweede damesteam van de Gouwe had een moeilijke start bij de halve finalewedstrijd om de ManMeer!-Cup tegen Alliance 1. In zwembad de Slag 2 te Zaandam wisten de gastvrouwen tot begin derde periode goed bij te blijven, doch daarna wist de ploeg van het coachduo MiddendorpA/erweij wel een gaatje te slaan (4-6). De Gouwe moest erg wennen aan de manier van fluiten, doch het team, dat is samengesteld uit een brok erva ring, doorzettingsvermogen en nuchter verstand, deed in de vierde periode waarvoor het was geko men, het bereiken van de finale! Zodoende werd alsnog een royale 4-10 overwinning geboekt. Voor De Gouwe scoorden Natascha Baatje 4x, Wendy den Dunnen 3x, Suzan Kaynar 2x en Petra Meerdink 1x. Aptr°ot: voormalig ondernemer en Tweede Kamerlid voor de WD, was op 31 januari door de heid reoek po aHmin8* +Zever)huizen-Mperkapelle en Moordrecht uitgenodigd" om de gigantische hoeveel- bl anastP lPndpn H r Ve S^en er te belichten- De zaal in restaurant 'De Pleisterplaats' zat vol met kunnen voortzetten Aptr°0t aan de hand V3n nÓg meer feiten' nóg beter ziJn striJd zal De vele aanwezigen wisten 'expert' Charlie Aptroot soms toch nog versteld te doen staan van voorbeelden die zich in de regio op dit gebied manifesteren. Zo werd bij voorbeeld bekend dat een gemeentelijk zwembad met 28 verschillende inspecties te maken krijgt, waarvan sommige meerdere keren per jaar. Tussen de zaal en Charlie Aptroot bestond geen enkel verschil van inzicht: door minder regels en lasten wordt het weer aantrekkelijker om een onderne ming te beginnen, en voor niet-onderne- mers worden zaken weer helder en zicht baar, maar vooral eenvoudiger en begrijpe lijker. Charlie Aptroot heeft toegezegd zich blij vend tegen overbodige lasten en regelge ving te zullen inzetten en volgend jaar opnieuw de vorderingen dan wel de stag nerende zaken te komen melden, waarbij vóór alles een cultuuromslag, zowel bij de politiek als de ambtenarij, voorop moet staan. I. - -• 4

Hart van Holland | 2005 | | pagina 18