RAADSAMENSTEUING GEWIJZIGD BETERE KANSEN STARTERS OP DE WONINGMARKT INVULLING INTERREGIONAAL STRUCTUURPLAN KRIJGT KADERS MEE Moerkapelle BANDJESAVOND ONS VERLEDEN OPEN REPETITIE BIJ DE KLEINE TROMPETTER Gem. Zevenhuizen-Moerkap pagina 13 Toekomstige huurder blij met wijziging ét - - - vz m. Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen- Tijdens de raadsvergadering van dinsdag 11 februari is de heerJ.G.H. van Eijk beëdigd als lid van de raad voor de fractie van de VVD. Hij legde aan het begin van de vergadering de belofte af en zal voor de rest van de raadsperiode de vacature invullen die ontstaan is door het vertrek van mevrouw M. te Meij uit de raad naar het college. Zevenhuizen - De raad van Zeven huizen-Moerkapelle heeft door middel van een groot aantal moties kaders meegegeven aan de Stuurgroep Driehoek RZG Zuidpias voor het opstellen van het Interre gionale Structuurplan (ISP). Vijf van de moties zijn gezamenlijk opgesteld door de fractievoorzit ters van de vijf Zuidplasgemeen- ten, deze worden ingediend bij alle raadsvergaderingen van de betreffende gemeenten. Op het moment van de raadsver gadering waren de moties bij Nieuwerkerk aan de IJssel en Gouda al aangenomen. Waddinxveen volgde woensdag 16 februari, en in Moordrecht zullen de moties 1 maart behandeld worden. Vijf moties kwa men er daarboven op nog ter tafel. Een nog van de gezamenlijke fracties, als samenvatting van de vijf gezamen lijke moties, twee moties van de fractie van de Partij van de Arbeid en twee moties van de gezamenlijke fracties van Christenunie en SGP. De vijf geza menlijke moties werden aangenomen, samen met de overliggende motie van de gezamenlijke fracties. Een motie van Christenunie en de SGP werd over genomen door het college, de andere moties haalden het niet. De gezamenlijke moties houden in dat de gemeenten garanties willen op het gebied van financiën, met neme moe ten er garanties komen voor een goede infrastructuur. In de tweede motie wordt aandacht gevraagd voor Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moerkapelle en omgeving. recreatieve zones en de ecologische verbindingszone en het ongeschonden laten van het recreatiegebied Rotte- meren. De derde motie behandelt de aanleg van (tijdige) infrastructuur en de plannen mogen ook inmiddels genomen besluiten voor aanleg van bijvoorbeeld de N219 niet vertragen. De vierde motie handelt over de bruto- netto verhouding van nieuwe glastuin bouwgebieden. Deze motie ging de fractie van Partij van de Arbeid niet ver genoeg en heeft daarom een andere verdergaande motie ingediend. Deze laatste heeft het niet gehaald. Met de laatste gezamenlijk motie willen de gemeenten enige garanties rondom de volumetoename van de kernen. Voor Zevenhuizen-Moerkapelle houdt dat in dat er 1200 woningen bij de kern Zevenhuizen en 800 woningen bij de kern Moerkapelle gewenst zijn voor het behoud van de leefbaarheid. De zesde ingediende motie geeft de ver tegenwoordiger van de gemeente binnen de Stuurgroep de opdracht om een maximale inspanningsverplichting te leveren om de kaders die vastgelegd zijn in moties zo veel en goed mogelijk op te nemen een het ISP. Ook wil de raad goed op de hoogte gehouden worden van de vorderingen. De tweede ingediende motie van de Partij van de Arbeid handelde over ver evening, een goede mix tussen natuur, recreatie, bebouwing, infrastructuur en wateropvang. Deze motie werd ontraden door de wethouder en haal de de stemming niet. Een ingediende motie van de fracties van SGP en ChristenUnie handelde over duur zaamheid. De heer Rooker (Christen- Unie) maakt zich zorgen over het milieu en wil zich daarom verzekerd zien van het gebruik van duurzame materialen. Deze motie werd overge nomen door het college. De heer Aal- derink (WD) noemde de eerste vijf ingediende moties in de essentie van wat de vijf gezamenlijke moties willen uitstralen en de zesde aanvullende motie hoe daar mee om te gaan. De andere moties noemde hij overbodige ballast: "We kunnen wel bezig blijven met het indienen van moties, hoewel erg sympathiek toch overbodig." Mevrouw Spekman (PvdA) was het niet met de heer Aalderink eens: "Wij zitten hier als vertegenwoordigers van de lokale politiek en niet alleen voor de uitstraling hebben dan ook de plicht om lokaie zaken bij te sturen indien nodig." Wethouder mevrouw Te Meij zag de ingediende moties als een instrument waarmee gewerkt kan worden aan het ISP, een heleboel munitie om gestalte te geven aan het democratische proces gestalte te geven. Zij voelt zich dan ook verantwoordelijk om de uitgangs punten zoals deze zijn verwoord in de moties mee te nemen in het proces. Zij schetste dat alle input, vanuit de raden door middel van de moties, maar ook andere input vanuit de vrije markt en de resultaten van een te houden "Week van de Zuidpias" in juni moe ten resulteren in een weloverwogen ISP. In zijn voorstel licht de wethouder toe dat het verdrin gen van jongeren van de woningmarkt niet gewenst is. Jongeren zijn momenteel vaak verplicht de gemeente te verlaten als zij binnen redelijke termijn zelfstandig wil len gaan wonen. Voor de gemeente is dit niet gewenst, gelet op de koopkracht, de levendigheid en de gewenste spreiding van de bevolkingsopbouw. Met de aangeno men wijziging van de huisvestingsverordening wordt het leeftijdsvoordeel van herstarters voor de periode van een jaar niet meegewogen. Hierdoor wordt de concurrentie positie van de jongere starter beter. In de praktijk zullen alle starters een verklaring moeten overleggen waaruit blijkt dat zij het afgelopen jaar geen zelfstandige huis houding hebben gehad. Door deze wijziging zullen part ners die voornemens zijn te scheiden gedwongen zijn lan ger met elkaar te blijven wonen. De wethouder verwacht dan ook dat deze maatregel een toename van het aantal urgentieaanvragen tot gevolg zal hebben. Hiervoor komt echter alleen de ouder die de zorg over één of meer min derjarige kinderen heeft, voor een urgentieaanvraag in aanmerking. Tijdens de discussie in de raad is de termijn die aangetoond dient te worden, die aanvankelijk door de wethouder op zes maanden was gesteld, verlengd naar een jaar. Dit voorstel kwam van de fractie van de SGP en de fracties van ChristenUnie, CDA en WD sloten zich daarbij aan. Bij navraag blijkt dat een 26-jarige woningzoeker erg blij is met de wijziging. Al ruim anderhalfjaar zoekt hij naar een huis voor zichzelf en zijn vriendin om zelfstandig te kunnen wonen. Het komt er op neer dat hij in al die tijd niets is opgeschoten. Inmiddels zijn ook de persoonlijke omstandigheden zo gewijzigd dat hij erg graag zelfstan dig wil gaan wonen. Een aantal maanden geleden was even de hoop gevestigd op een huis op het Hogeland, helaas ging er net een "urgentiegeval" voor, waarbij achteraf bleek dat de persoon die de woning wel toege wezen heeft gekregen geen recht had op deze woning omdat de woning bedoeld was voor minimaal twee per sonen en hij er in zijn eentje is gaan wonen. Voor de woningzoeker erg teleurstellend en gwr kennelijk ruim hartige toewijzingsbeleid voor de urgentiegevallen maakt dat de hoop op een betaalbare woning vervliegt. Hij wil wel erg graag in de kern Zevenhuizen blijven wonen, is hier geboren en getogen en voelt er helemaal niets voor om bijvoorbeeld in Rotterdam te gaan wonen. De veranderde regeling is dan ook een positief geluid voor deze woningzoeker en hij hoopt dan ook snel de sleutels van zijn eigen woning te kunnen ontvangen. i-ISEs- «A ïk: ze pagina wordt same gesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland. Door Korin Heeren Moerkapelle - In 'Op Moer' is op zaterdag avond 9 april weer gelegenheid voor bandjes en soloartiesten om hun kunnen op gebied van populaire muziek ten gehore te brengen. Inschrijven voor deelname aan de bandjes avond is tot 15 maart mogelijk bij het Dorps huis of door middel van een e-mail aan: ht.jonker@tiscali.nl. Voor meer informatie: H.T. Jonker, telefoon 06-53224597. Zevenhuizen Speciaal voor de bewoners van de wijk Nesselande houdt de muziekvereniging De Kleine Trompetter een open repetitieavond op vrijdagavond 4 maart in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Aanvang om 19.30 uur in de theaterzaal. Uiteraard zijn andere geïnteresseerden ook van harte welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Robin Metselaar (telefoon 0180-632384) of Cindy Keijzer (telefoon 0182- 616397). Mailen kan ook: dekleinetrompet@dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van dinsdag 11 februari is besloten de huisvestingsver ordening te wijzigen. In de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle is er sprake van een erg krappe woningmarkt. Jongeren worden verdrongen op die toch al zo krappe woningmarkt door zogenaamde herstarters: dit zijn woningzoekenden die zich opnieuw op de woningmarkt melden wegens echt scheiding of de beëindiging van samenwoning. Op dit moment worden woningen toegewezen door middel van de zogenaamde BL-score. Hierbij wordt de leeftijd van de aanvrager meegenomen. Omdat herstarters vaak vallen in een hogere leeftijdsklas se komen jongeren niet meer aan bod. Met het wij zigen van de huisvestingsverordening heeft de raad van Zevenhuizen-Moerkapelle gisteravond bewust besloten jongeren te bevoordelen ten opzichte van de herstarters. Zevenhuizen - Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle houdt zaterdag 26 februari open huis in historisch centrum "Ons Ver leden", aan de Tweemanspolder 15. De Oudheidskamer is geo pend van 13.30 tot circa 16.00 uur. Naast de tentoonstelling over de Zevenhuizense en Moerkapelse middenstand op de benedenverdieping, is op de bovenverdieping de tentoonstel ling 't Molenverleden te bezichtigen. Natuurlijk staat ook de Genealogische Werkgroep weer paraat om te helpen met stam- gegevens. Voor inlichtingen: Johan@bovenmolen.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13