ESTHER WILLEMSEN ONBETWISTE KAMPIOEN OSS av-47 op weg vangsten hsw "RUIS VOOR FLYERS KORBIS Al EN Cl KAMPIOEN RIJ GELIJK Heerlijk voordelig! GROENEWEG VIJF KEER OP DAMES DE GOUWE KANSLOOS TEN ONDER Binnenkort... NAAR MARATHON pagina 14 Hart van Holland 23 februari 2005 SPORT MAAEDE Basketbal Korfbal JnMoerkapelle: Voetbal Waterpolo Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Bij de laatste onderlinge wedstrijden van O.S.S. behaalde Esther Willem- sen voor de derde achtereen volgende keer het hoogste aan tal punten en won daarmee de wisselbeker. En na drie keer mag ze hem houden. Eigenlijk is het al de vierde keer" vertelt Esther. "Vijf jaar geleden heb ik hem ook gewonnen. Het jaar daarna ben ik gevallen tijdens de warming-up en bezeerde daarbij mijn hiel. Ik kon toen niet meedoen met de wed strijden. Eén jaar had ik hem dus niet, en het moet drie jaar achter elkaar zijn om de beker te mogen houden." De 15-jarige HAVO-scholiere is een enthousiast turnster: "Al vanaf groep 3 zit ik op gym en vanaf groep 6 in de selectiegroep." Ze traint twee keer in de week: dins dag een uur en donderdag ander half uur. "Maar mijn huiswerk gaat voor! Als ik het druk heb met school sla ik een training over." Ze hoopt na haar examen Havo een Sociaal pedagogische opleiding te gaan doen. "Vroeger wilde ik wel sportlerares worden, maar deze opleiding trekt me toch meer." Ze krijgt training van Marga Wal ter. Trampoline en lange mat heb ben haar voorkeur. "Het is leuk om weer nieuwe oefeningen te verzin nen voor de onderlinge wedstrij den," zegt Esther. Jaarlijks in oktober doet haar groep mee met regionale Spring- wedstrijden; wedstrijden waar het draait om verplichte oefeningen op de lange mat en sprongen op tram poline in combinatie met paard of kast. Daarna wordt er weer getraind voor de onderlinge wed strijden in februari. "Ik leer nog steeds nieuwe oefeningen die ik weer probeer te verwerken in de oefeningen voor de wedstrijden. Maar ik wil alles zonder hulp doen, dus soms moet ik moeilijke dingen er dan toch uitlaten omdat ik ze nog niet goed beheers." Voor de onderlinge wedstrijden van dit jaar had ze voor de brug dezelfde oefening als vorig jaar. "Deze oefening is al vrij moeilijk, met als afsprong een salto. Daar kon ik weinig aan verbeteren. Voor alle andere onderdelen had ik wel andere oefeningen en die gingen erg goed." Voor haar sprong behaalde ze een 9.0, voor haar brugoefening en 8.0, de oefening op de balk leverde 7.6 punten op en voor haar matoefening kreeg ze maar liefst een 9.7. Het totale aan tal punten was 34.3 en dat was weer goed voor de wisselbeker. Boskoop - Bij atletiekvereniging AV'47 is een recordaantal lopers in training voor de 25e marathon van Rotterdam op 10 april en Utrecht op 28 maart. De training wordt serieus aange pakt door 5 dames en 14 heren. Deelneemsters voor Rotterdam zijn Betty Verbeij, Clara van Vliet, Elly de Frankrijker, Christa van Ham en Marja Meershoek. De heren zijn Sjaak Nobel, Hans van Til, Jeroen te Marvelde, Willem Benschop, Willem van der Valk, Jan Kees Winters, Leo Verbeij, Chiel Renique, Kees Zijlstra, Peter Wienbelt en Jan van der Meij. In Utrecht lopen Cok van Berkel, Jan Voorwinden en Gejo Steenland. Elke loper heeft zo zijn eigen grens waaronder hij/zij wil finishen. In de buurt van de 3.30 uur zullen Jeroen te Marvelde, Sjaak Nobel, Kees Zijl stra, Willem Benschop, Jan Kees Winter en Willem van der Valk pro beren te lopen. Onder 4.00 uur pro beren Hans van Til, Jan van der Meij, Cok van Berkel, Jan Voorwin den, Chiel Renique en Peter Wien belt te eindigen. Rond de 4.30 uur is ook een grens waar veel lopers op loeren, een poging daar onder te blijven wordt gewaagd door Betty Verbeij, Marja Meershoek, Clara van Vliet, El ly de Frankrijker, Christa van Ham en Leo Verbeij. Zondag 13 maart staat de langste en zwaarste training op het pro gramma. In Maassluis wordt deel genomen aan een testloop over 30 km. Slaagt deze testloop, dan kan de marathon zeker worden uitge lopen. Voor meer informatie: www.av47.nl. Waddinxveen - De jeugd van Korbis doet dit seizoen nadrukkelijk van zich spreken. Na het kampioen schap van de B1 en de W2 vorige week, konder er deze week weer twee jeugdploegen feestvieren. De A1 haalde het kampioenschap binnen na een nipte overwinning op Swift uit Middelburg. Dezelfde middag kon de C1 hun kampioen schap vieren na een gelijkspel tegen GKV. Korbis 1 speelde tegen Ventura Sport uit Strijen. De ploeg uit Wad- 4 dinxveen had het een en ander recht te zetten tegen deze tegen- Zevenhuizen - In de belangrijke thuiswedstrijd tegen mededegra datiekandidaat Haastrecht liet Groeneweg al twee belangrijke punten liggen. Tegen de rode lan taarndrager Swift Boys leek het er echter op dat Groeneweg afstand zou nemen van de degradatie plaatsen. Al na 20 minuten stond een voordelige stand van 2-0 op het scorebord. Na de eerste goedlo pende Zevenhuizense aanval werd de bal door de verdedigers van Swift Boys niet voldoende wegge werkt. Gelegenheidsspits Arjan van V Erk bedacht zich geen seconde en schoot de bal keihard tegen de tou wen. Vijf minuten later kwam Groeneweg voor de tweede keer in de buurt van het vijandelijke doel en na een goede combinatie werd Kevin Zijderhand, net voordat hij wilde uithalen, tegen de grond gewerkt. De uitstekend leidende scheidsrechter bedacht zich geen moment en floot voor een straf schop. Koelbloedig verzilverde Cor Buitenhuis dit buitenkansje. Geen vuiltje aan de lucht dacht het Groe- newegpubliek. Toen braken vijf noodlottige minuten voor de talentvolle doelman Mark de Hoog aan. Eerst liet hij de bal uit een cor ner knullig door de vingers glippen, 3 minuten later gevolgd door een verkeerde timing. Na 25 minuten degradatievoetbal was de eind stand, naar later bleek, al bereikt stander. In de uitwedstrijd werd er onnodig verloren. Korbis begon sterk en nam meteen een voor sprong van twee punten (3-1). Ven tura Sport deed iets terug, maar Martijn Graveland, die inviel voor zijn geblesseerde broer Mels, zorg de ervoor dat de voorsprong in handen bleef van Korbis. De rus stand was 11-8. In de tweede helft behield Korbis de voorsprong en Ventura Sport kwam er niet meer aan te pas. Uiteindelijk werden de punten in Waddinxveen gehouden 17-13 en begon Ventura Sport aan de lange weg terug naar huis. (2-2). Het moet gezegd dat de Hoog zich in het verdere verloop van de wedstrijd keurig herstelde. De wedstrijd haalde ook na de rust maar een bedenkelijk niveau, de spanning vergoedde echter veel. Tot ver in blessuretijd, de scheids rechter liet ruim 15 minuten door spelen, bleef voor beide teams een overwinning binnen handbereik. De beste kansen waren voor de thuisclub, zowel de goed spelende Menno van Dam als invaller Jarno van Dorp verschenen alleen voor de Swift Boys keeper. Beide keren redde deze kleine maar aalvlugge sluitpost en dat deed hij ook met een formidabele redding na een kopbal van van Dam na een prima vrije trap van Zijderhand. Door de aanvallende spelwijze van Groene weg, men wilde kost wat kost de punten thuis houden, kregen de bezoekers via de counter ook nog mogelijkheden. Alles bij elkaar een juiste uitslag na een echt degrada tieduel, dat overigens al in de tweede minuut voor 20 minuten werd stilgelegd na een zware bles sure van de laatste man van Swift Boys. Overigens kwam deze blessu re tot stand in een normaal duel. De wedstrijd zelf was wel pittig maar zeker niet onsportief. Zondag is Groeneweg weer competitievrij en speelt dan een oefenwedstrijd uit tegen Nic. Boys. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen (HSW) heeft de wintercompetitie weer hervat. De zevende wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam. De vangst was hopeloos slecht, 11 deelnemers vingen gezamenlijk slechts 3.180 gram. De uitslag was als volgt: 1. Herman Kraan, 1.080 gr; 2. Gerard Reijm, 840 gr; 3. Rinus Reichard, 600 gr; 4. Martin van Leeuwen, 380 gr; 5. Wim Houta- man, 200 gr; 6. John van Elswijk, 80 gr. Inmiddels is ook de ouderencompe- titie van de HSW gestart, met even eens slechte vangsten. De eerste wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug, waar met acht deelnemers 9.120 gram aan voorn, bliek en brasem werd gevan gen. De eerste drie in de uitslag waren: 1. Aat van Leeuwen, 3.420 gr; 2. Rinus Reichard, 2.060 gr; 3. Rob Poldervaart, 1.360 gr. Afgelopen woensdag werden de hengels bij Alphen aan den Rijn uit gegooid. Vier van de acht deelne mers zorgden voor een totaal vangstgewicht van 4.140 gram. De uitslag: 1. Rinus Reichard, 1.780 gram; 2. Jan van Gemeren, 1.140 gr; 3. Aat van Leeuwen, 1.040 gr; 4. Rob Poldervaart, 180 gr. Waddinxveen - De bondsteams van Van Uden-De Gouwe speelden zaterdag 19 februari uitwedstrij den. Dames 1 en dames 2 gingen op bezoek bij Widex GZC Donk in Gouda en heren 1 bracht een bezoek aan Hoorn in de gelijkna mige stad aan het IJsselmeer. Dames 1 Het eerste damesteam kreeg in Gouda een uiterst gemotiveerd Donk als tegenstander voorgescho teld. In feite liet dames 1 de Gouwe zich reeds na het eerste partje gewillig naar de slachtbank leiden. De wil om te winnen en om fouten voor elkaar op te vangen, was ver te zoeken. Dit was in feite debet aan de 'bijna afgang' van de Wad- dinxveensen. Nadat de Goudsen in de eerste periode reeds met 2-0 de leiding namen, kon Karen Weerd vlak voor het einde 2-1 laten aante kenen. In de tweede periode legde Donk de basis voor de verdiende overwinning. Halverwege de wed- Waddinxveen - Zowel Heren 1 als Dames 1 kon in de uitwedstrijd niet tot winst komen. Dames 1 ging óp bezoek bij Leiden. Beide teams waren in de lopende competitie nog niet tot winst geko men. Dit was vooral in de eerste periode te zien. Er werd geen goed basketbal gespeeld, de angst om te verliezen was groot. Leiden was de eerste ploeg die dit overwon en pakte dan ook met 12-6 de perio de. In de tweede periode ging het gelijk op. Een klein opleving van Flyers zorgde er voor, dat deze peri ode met 16-17 voor de gasten was. In de derde periode ging het bij de Waddinxveense dames volledig mis. Zonder zelfvertrouwen spe lend ging het initiatief naar de strijd was het al 5-1 in het voordeel van het 'Tobbeteam'. Eindelijk in de derde periode, doch wel na 7-1, kon Alette Sijbring uit een break 7- 2 scoren. Donk wist deze periode nog wel met een 8-2 voorsprong af te sluiten. In de vierde periode zag je weer iets terug van een 'Gouwe- ploeg', maar toen was het kwaad reeds geschied. Hanneke Kappen scoorde 8-3 en Petra Meerdink 8-4. Na de 9-4 kon Alette Sijbring, die met Petra Meerdink wel een vol doende haalde, de eindstand op 9- 5 bepalen. Heren 1 Het eerste herenteam mocht afrei zen naar Hoorn. Het team van trai ner/coach Martin Pronk mist de afgelopen week de overtuiging en wist maar nipt te winnen van Ocea- nus. De start van de wedstrijd tegen Hoorn was wederom moei zaam. Mark Hensen zorgde voor een nipte 1-0 voorsprong, maar het was zeker geen flitsende start. In gastvrouwen en zij maakten daar gretig gebruik van. Via 16-7 werd een 44-30 voorsprong genomen, die in de vierde periode verder werd uitgebouwd tot 49-30. Toen stokte het bij Leiden en Flyers dat niets meer te verliezen had ging plotseling vrijuit spelen en begon zowaar aan een inhaalrace. Maar dit mocht niet baten. Uitslag 57-49. Topscoorder Brigitte Hagen met 14 punten. Heren 1 begon goed tegen The Dragons in Ridderkerk met een 0-8 score. Daarna had de thuisploeg meer greep op het spel van Flyers en de periode werd afgesloten met 10-10. In de tweede periode had den de Waddinxveense heren weer enig overwicht en de ruststand werd 26-32. Toen kwam de derde periode en deze was aan Flyers kant niet best. The Dragons scoor den een reeks van 11-0. Hierna kwam er meer evenwicht in de strijd. Jammer was wel, dat er een waar fluitenfestival ontstond. De scheidsrechters floten liefs 63 maal voor fouten, hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam. De thuis ploeg was iets beter in het nemen van vrije worpen en kon zo de over winning veilig stellen. Uitslag 75- 64. de tweede periode wisten de heren door Mark Hensen(2x) en Myk Middendorp de voorsprong te ver groten naar 4-2, maar soepel ver liep de wedstrijd allerminst. Ondanks het matige spel liepen de heren in de derde periode uit naar een 6-3 voorsprong door doelpun ten van Peter Bergenhenegouwen en Jaco de Jong en leek de wed strijd toch in het voordeel van de Gouwe te eindigen. De 4e periode was echter een onbeschrijfelijke periode. De heren verzuimden om de weinige kansen te benutten en rustig de wedstrijd uit te spelen. Daarnaast leidden arbitrale dwalin gen tot vier uitsluitingen en twee dubieuze strafworpen in het nadeel van de Gouwe. In deze hec tische eindfase was het Hoorn die hiervan profiteerde en het eerste puntverlies voor Van Uden-De Gouwe bezorgde; 7-7. Een domper voor de heren, maar zeker niet des astreus.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14