BN-ERS SPINNEN VOOR EEN WENS NESSELANDE ONGESLAGEN PLAY OFF IN NESSELANDE-DAMES DOEN WAT ZE MOETEN DOEN AGON HEREN 1/AB SERVICE WINT W.S.E. C1 WINT VAN HAASTRECHT Cl SCHAKERS BLIJVEN IN DE RACE DIEFSTALLEN EN INBRAKEN IN WADDINXVEEN/BOSKOOP BINGO IN ZUIDHONK SPORT Hart van Holland 23 februari 2005 pagina 15 Volleybal Halve finale beker Volleybal Volleybal Voetbal Boskoop Spinning around the world Doe een Wens Stichting Rotarydub Waddinxveen Rotterddam - Ortec.Nesselande speelde zaterdag in Groningen de laatste wedstrijd van de reguliere competitie tegen het team van Anker Groep/Lycurgus. De Rotter dammers wisten deze wedstrijd via de setstanden 22-25, 25-21, 18-25 en 14-25 met 3-1 te winnen en zorgden zo ervoor dat de ploeg ongeslagen de reguliere competitie afsloten. De Rotterdammers nemen het in de play off op tegen de num mer acht. Om die plaats streden Zwolle en Vrevok. Door winst van Vrevok op Martinus zal in de eerste play off ronde de ploeg uit Nieuw- egein de tegenstander van Nesse- lande zijnn. In de play off gaan de wedstrijden om 'best of five'. Het speelschema begint zaterdag 5 maart met een thuiswedstrijd voor Nesselande, aanvang 20.30 uur en de tweede wedstrijd is dinsdag 8 maart om 20.00 uur in Rotterdam. De derde wedstrijd zal vanwege Europa Cup verplichtingen van Nesselande op woensdag 16 maart in Nieuwegein plaatsvinden. Voor meer informa tie: www.nesselande.nl Nesselande stelde woensdag 16 februari deelname aan de final four om de Nationale beker veilig door met 3-2 van Zwolle in Zwolle te winnen. Nesselande had aan één set voldoende en kon na de winst in de eerste set 19-25 freewheelend verder spelen. Met de andere set standen 25-22, 20-25, 25-23 en 13- 15 werd de 3-2 winst binnenge haald. In de halve finale zal Nesse- lande het op 26 februari opnemen tegen PZ/Dynamno, dat in de kwartfinale Vrevok opzij zette. Boskoop - H1/AB Service speelde vrijdagavond 18 februari de thuis wedstrijd tegen Inter/Rijswijk H2. Vanwege het ontbreken van spel verdeler Joost van der Willik nam Rolf Koetsier de spelverdeling op zich. In de eerste set begon Agon H1/AB Service goed geconcentreerd aan de wedstrijd. Koetsier kon zijn aan vallers makkelijk en succesvol berei ken. Deze set werd dan ook met 25-12 gewonnen. In de tweede set bleef Agon H1/AB Service sterk spe len. Met name de goede services aan de kant van de Boskopers zorg den ervoor dat Inter/Rijswijk alles over de buitenkanten moest spelen en hier troffen zij telkens de goede blokkering van H1/AB Service. Set winst met 25-19. In de derde set verslapte de concentratie aan de kant van H1/AB Service. Hierdoor keken zij steeds tegen een achter stand van een aantal punten aan. Deze kon helaas niet meer worden ingelopen, met als gevolg setverlies met 21 -25. In de vierde set leek alles weer op de rails te staan aan de kant van Agon H1/AB Service. Aan het einde van deze set was er een voorsprong van 23-18, Nog slechts twee puntjes waren de Bos kopers verwijderd van een goede 3-1 overwinning. Het probleem lag echter bij de aanvallers. Zij wisten slechts één punt te scoren en hier door ging deze set knullig verloren met 24-26. In de beslissende vijfde set speelde H1/AB Service vanaf het begin met veel enthousiasme. Men wilde ervoor zorgen dat dit niet de eerste wedstrijd in deze competitie zou zijn die verloren ging. Met een 15-9 setoverwinning bleef Agon H1/AB Service aan de goede kant van de score en hierdoor bleef de 3-2 overwinning in Boskoop. De eerstvolgende competitiewed strijd van H1/AB Service is de uit wedstrijd tegen Taurus H2 op zater dag 26 februari om 13.30 uur in Houten. Zevenhuizen - De competitiewed strijd tegen Utrecht is door het team van GTI-Nesselande met 4-0 gewonnen. Na een vakantie met enkele dagen rust konden de dames tegen Utrecht er vol tegen aan om de achtervolging op Orion in te zetten. De wedstrijd werd gestart met Els Vindevoghel in de basis als buiten- aanvalster en verder Kimberley Hogervorst weer als libero. De gelijkopgaande strijd in het begin bracht enkele puntjes voordeel voor Nesselande, die na een serv iceserie van Anke Boerefijn ver groot werd en een setwinst van 25- 19 opleverde. De tweede set ging tot 13-13 gelijk op, maar daarna liep het team van coach Pang door geconcentreerd spel snel uit naar 25-17. In de derde set werd voort varend gestart door Nesselande, zodat Utrecht al snel tegen een achterstand aankeek. Coach Pang wisselde intussen regelmatig, zodat ook een aantal reservespeelsters speelminuten kreeg en zij brachten met 25-17 de winst van de derde set. Nu volgde de altijd lastige vier de set en zowaar behaalde Utrecht een voorsprong van drie punten die het lange tijd vasthield. Het einde van deze set was heel span nend en via 23-23 en 24-24 kon GTI- Nesselande toch de setwinst met 26-24 veilig stellen en daarmee doet het team wat het moet doen: namelijk vijf punten pakken om nog kans te maken op het kampi oenschap. Aanstaande zaterdag 26 februari gaan de dames in Roosendaal de strijd aan met Mikro-Electro, om op 5 maart weer in Swanla te spelen tegen Set-Up'65. Waddinxveen - In de avond van 17 februari werd ingebroken in een op de Nesse geparkeerde perso nenauto. Een getuige zag twee jongens bij de auto, waarvan er een de achterruit insloeg. Toen de dader de getuige zag, is hij in een gereedstaande auto gevlucht. De vluchtauto betreft vermoedelijk een oud type Ford Escort. Er wordt niets vermist. Op 18 februari betrapte een markt koopman twee meisjes op diefstal van een drietal bh's uit zijn kraam. De man wist de meisjes over te dra gen aan de politie, die er vervol gens al snel achter kwam dat de meisjes bij meerdere zaken spullen gestolen hadden. In winkels aan het Kon. Wilhelminaplein, de Pas sage en de Kanaalstraat hadden zij diverse goederen ontvreemd zoals fotohouders, sieraden, kaarten en kneedgum. De gestolen spullen zijn teruggevonden. Na verhoor zijn de meisjes overgedragen aan hun ouders. Er wordt proces-verbaal tegen hen opgemaakt. In de nacht van 13 februari is een personenbus van Connexxion ont vreemd vanaf de busstalling aan de Hoogeveenseweg. Het feit is ver moedelijk tussen 2.30 en 7.00 uur gepleegd. In de namiddag werd de bus onbeschadigd aangetroffen nabij het station in Goes. Op 16 februari is bij de politie aan gifte gedaan van een poging tot inbraak in een school aan de Men- delweg. Men probeerde een raam van een klaslokaal met een breek- voorwerp open te breken. Dit is uit eindelijk niet gelukt. De technische recherche heeft een onderzoek ver richt. In de nacht van 16 op 17 februari is ingebroken in drie personenauto's, die op de Voorofscheweg gepar keerd stonden. Nadat men zich toe gang tot de auto's had verschaft werd geluidsapparatuur en kleding uit de voertuigen ontvreemd. Waddinxveen - In 't Zuidhonk wordt zaterdagavond 26 februari een bingo gehouden. Ook wordt een loterij gehouden. De avond begint om 20.00 uur. Jeugd wordt alleen onder begeleiding toegela ten. Waddinxveen - W.S.E. C1 deed goede zaken in de tweede klasse, door met 5-0 van Haastrecht C1 te winnen. Haastrecht (derde op de ranglijst) was nauwelijks gevaarlijk. Stanley Looije, Houssain Zeryouh, Mohamed el Azzouti, Ahmed el Azzouti en Amon Yacob waren trefzeker. W.S.E. A1 speelde uit bij Schiplui den A1. Een wedstrijd in de boven ste regionen van de eerste klasse. De thuisclub had helaas het betere van het spel, het werd 5-1. De meisjes junioren verloren met 1- 2 van de meisjes van Gouda. Voor W.S.E. D1 ziet het er somber uit in de competitie. Ook tegen Stolwijk D1 konden zij geen vuist maken. Het werd 1-2. W.S.E. D2 moest starten met 8 spe lers tegen de 11 van Siveo D-2. Ondanks dat hielden zij de schade beperkt. Het werd 1-3. Voor W.S.E. F1 was het lekker voet ballen met uitblinker Luca Janzen. Siveo F1 werd met 3-6 verslagen. W.S.E. F2 speelde 1-1 gelijk tegen Be fair F5. Waddinxveen - Rotarydub Waddinxveen houdt zaterdag 19 maart van 10.00 tot 16.00 uur in sporthal De Dree- feen groots spinningevenement. Onder de noemer "Spinning around the world" spint de Doe een Wens Stich ting Nederland garen bij de inspanningen van sponsoren, sporters en publiek. Zij ontvangt voor het rondje rond de wereld een euro per 'gespinde' kilometer. Onder de deelnemers bevindt zich een aantal Bekende Nederlan ders uit de sport- en showwereld waaronder Leontien van Moorsel en Gerard Joling. Maar ook Henk Bres, Jur- gen Smit en Quinty Trustfull hebben hun medewerking toegezegd. Esther Vergeer, de Olympisch kampioene ten nis enkel- en dubbelspel van de Paralympics 2004 in Athene, geeft het startschot. Waddinxveen - Het tweede team van Waddinxveen doet na de 5-3 overwinning op Hillegersberg 2 nog volop mee om het kampioen schap. De laatste wedstrijd wordt uit gespeeld tegen het eerste team van Hendrik Ido Ambacht. In de achtste finale van de beker won Bert van de Knaap van Nico Dannis. Bij Theo Goor en Jeroen Eij- gelaar moest een barrage beslissen welke speler er naar de kwartfinale ging. In deze barrage trok Jeroen aan het langste eind. Erik Hennink won van Evert Hildebrand. De kwartfinale op 24 februari levert de volgende confrontaties op: J. Eijgelaar - J. v.d. Born; W. Mulder - M. van Putten; E. Hennink - P. de Louw; W. Hennink - B. v.d. Knaap. In de onderlinge competitie heb ben zich na de 22ste ronde aan de top van de ranglijst een aantal ver schuivingen voorgedaan. De num mer 3, René Roelofs, nam in een rechtstreeks gevecht de tweede plaats over van Bart van Putten. Ook nummer 5, Wilbert Mourits, nam in een rechtstreeks duel de vierde plaats van zijn tegenstander, Barthold Jansen, over. Wim van Os kwam in een ingewikkelde partij tegen Wim Hennink goed te staan, maar vond de juiste voortzetting niet en er werd tot remise besloten. Arjan Hennink besliste de partij door Wim Mulder mat te zetten. Arie Kardol en Hans van Wouden berg hielden de partij op remise. Ronald Dannis won van Teun van der Linden. Mark van Putten en Ton van Nieukerke besloten in een lastig toreneindspel tot remise. Christiaan Noorland versloeg Jan Muit met solide spel. Luit Bloem kwam in zijn partij tegen Jaap van de Heiden een stuk achter, raakte er later nog een kwijt en gaf op. Randy Girdhari zag tegen Herman van Offeren een dubbele aanval over het hoofd en verloor. Jeroen van de Veen won met aanvallend spel van Henk Erkelens en Pepijn Eymaal boekte zijn eerste overwin ning van het seizoen tegen Jan Kraijesteijn. Volgende week staat de kwartfinale van de beker op het programma. Overige uitslagen: H. Stam - W. v.d. Hoek 0-1; F. Draaisma - H. van Offe ren 0-1; J. Smit - A. Zuurmond 0-1; A. v.d. Starre - H van Erk 0-1. Stand: 1. E. Hennink, 2. R. Roelofs, 3. B. van Putten, 4. W. Mourits, 5. B. lansen. Rotarydub International viert in 2005 haar 100-jarig bestaan. Voor de Waddinxveense afdeling is dat aanleiding om een project te star ten waarbij service, sport, snelheid en plezier hand in hand gaan. Zo is het idee ontstaan om een spinning- marathon te organiseren. De uitda ging? Gedurende 6 uur non-stop ongeveer 600 deelnemers in totaal 40.000 kilometer a een euro laten spinnen voor één goede doel: Doe een Wens Stichting Nederland. In deelname geïnteresseerde bedrij ven én particulieren kunnen zich nog via de website www.spinninga- roundtheworld.nl aanmelden of informatie aanvragen. Snelheid is hierbij wel gewenst want de toe loop van sponsors en deelnemers is goed op gang gekomen. Tijdens het spinningevenement is de tribu ne van sporthal De Dreef voor toe schouwers toegankelijk. Sportinstructeur Pieter Westdijk, zelf vader van een ernstig zieke zoon, bracht de Waddinxveense Rotarydub in contact met de Doe een Wens Stichting Nederland; een vrijwilligersorganisatie die de lief ste wens vervult van kinderen met een levensbedreigende ziekte. De stichting neemt niet alleen de organisatie van de wensvervulling op zich, maar betaalt ook alle kosten die aan een wens verbon den zijn. Daarvoor is zij afhankelijk van donaties en geldinzamelingsac ties zoals die van de Rotarydub. De Waddinxveense Rotarydub maakt onderdeel uit van Rotary International, een organisatie die wereldwijd vertegenwoordigd is in 163 landen. In Nederland kent Rotary 433 verschillende clubs met in totaal zo,n 20.000 leden. Rotary dub Waddinxveen heeft meer dan 40 leden en organiseert elk jaar enkele 'goede doelen'-projecten. Een paar jaar geleden was Rotary Waddinxveen medeorganisator van het succesvolle gastronomische evenement "Wadd, lekkeRI". Begin dit jaar heeft zij kort na de Tsunami een medicijnentransport voor een Nederlandse arts in Sri Lanka geregeld. (Foto: Rotarydub Waddinxveen).

Hart van Holland | 2005 | | pagina 15