D: I RONDJE KUNST IN DE EENDRAGT GEBOREN E N GETOGEN ZEVENHUIZENSE OPENT PRAKTIJK IN KOORNMOLEN %an fiet an& een7V10'E%, &cfudeii? OPEN OCHTEND BIJ HET HOBBELPAARD DE NESSEVLIET REIST DOOR DE TIJD VAN DE BIJBEL ÊB NIEUWE ARTIKELEN BIJ WERELDWINKEL VROUWEN BIJBELKRING pagina 16 Hart van Holland 23 februari 2005 ZEVENHUIZEN-MOFRKappi F I -J Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Sinds 1 januari 2005 heeft Nancy van der Hoek haar praktijk "Fitfirst" in sport en recreatiecentrum "De Koorn- molen". e geboren Zevenhuizense (had eerder een zelfstandige praktijk als fysiotherapeute in Katwijk aan Zee, waar ze zeven jaar gewerkt heeft, maar zag in de Koornmolen een mogelijkheid om in de omgeving waar ze nog steeds woont haar beroep uit te oefenen. "Eigenlijk ben ik altijd veel met sporten bezig geweest. Ik wilde dan ook altijd iets met sport gaan doen. Vanaf de tweede klas MAVO wist ik dat ik fysiotherapeut wilde worden, maar helaas was op dat moment de arbeidsmarkt voor fysi otherapie nogal vol. Toen ik zelf bij een cesartherapeut terecht kwam, sprak dat me ook wel aan. Cesar- therapie is een actieve manier om te werken aan houding en bewe ging. Het is een oefentherapie, waarbij gelet wordt op de juiste manier van bewegen. Na mijn opleiding ben ik gaan werken als cesartherapeut en heb ik parttime de opleiding voor fysiotherapeut gevolgd en afgerond." Naast haar werk in de praktijk begeleidt begeleidt Nancy als fysio therapeute de Nationale Moun tainbike ploeg bij buitenlandse wedstrijden en is ze als paramedi cus verbonden aan de dameswater- poloploeg van Waddinxveen. In haar praktijk geeft ze ook sport massages. Ik richt me op de spiergebieden van de nek, schouders en rug. Ont spanning is het toverwoord. Indien gewenst kan ik vanuit de achter gronden van de Fysiotherapie en Cesartherapie voorlichting, advie- -j zen en oefeningen meegeven waardoor men na de behandeling de spieren zelf zo goed mogelijk in conditie kan houden." "Twee jaar geleden zag ik een advertentie waarin fitnessinstruc teurs gevraagd werden voor het nieuwe sportcentrum in de Koorn molen. Daar heb ik op gereageerd. Toen al had ik in mijn achterhoofd dat het een ideale locatie zou zijn voor een praktijk. Ik werd aange nomen en werk nog steeds een aantal uren per week in het sport centrum als begeleidster. Op 1 januari heb ik hier mijn praktijk mogen openen. Voorlopig alleen op het paramedische vlak: fysiothe rapie, cesartherapie en sportmassa ge, maar de locatie en de mogelijk- heiden zijn zo uniek dat ik hoop dat er in de toekomst uitbreiding mogelijk is." Ingezonden mD Iedere inwoner van Moerkapelle zal zich afvragen wat er mee Late^wij^teNen, dat er veel dingen in onze leefomgeving zijn, die Zoal^wetr^on^samenleving steeds meer worden 9econfr°^te^ met een vorm van egoïsme merk je toch ook, dat dan juist de tijd riio is om veel meer rekening met elkaar te houden. In een betrekkelijk kleine leefgemeenschap als Moerkapelle, met Sin verscheidenheid in denken en beleven is het des te meer nodig om een plek te hebben, waar die verschillende denkwijzen met elkaar in contact kunnen komen. Tomndpnken aan het ouderwetse dorpsplein heeft geen zin, daar k ons leven teveel voor veranderd. Toch is het hebben van een plek waar niet alleen gelijkgestemden elkaar ontmoeten maar waar juist de tegenstellingen aanleiding geven om met elkaar contact te komen van groot belang. Ons eioen dorpshuis is daarvoor al vaak genoeg een prima plek aebleken Toch heeft een aantal mensen het gevoel dat er meer is uit te halen Moerkapelle gaat zoals het zich laat aanzien sneller groeien dan jaren gedacht, dus wij kijken naar de toekomst. De bedoelinq van dit eerste bericht is om zoveel mogelijk inwoners te kunnen bakken en informeren over de visie die een groep vrijwilligers in nauwe samenspraak met de verenigingen en geb kers wil geven. Wii ziin net begonnen maar zullen beslist meer van ons laten Zren Mes op gebied van sport, cultuur, ondernemen, samenle ving en ontspanning willen wij betrekken ,n onze visie. U merkt dat het ons veel kan schelen hoe wij samen leven. Namens de OPMOER denktank Rien van der Linde Moerkapelle Moerkapelle - Peuterspeelzaal het Hobbelpaard houdt vrijdag 11 maart een open ochtend. De leidsters zijn dan aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te verschaffen, ledereen is welkom van 8.45 tot 11.00 uur. Oud Verlaat - De reis door de tijd stokt plotseling. De schoolklas zit vast in de tijd van 2000 jaar gele den. Vanaf een groot beeldscherm krijgen de leerlingen instructies Lossen zij een aantal opdrachten op dan kunnen ze terug naar de dag van vandaag. Zes groepjes bui gen zich ingespannen over hun eigen knipperende en piepende beeldschermen. Intussen flitsen felgekleurde zoek lichten door de donkere ruimte. Het is niet direct een entourage die doet denken aan de bijbel, maar toch draait het interactieve gebeu ren helemaal om dit oeroude geschrift. Deze week bezoeken bovenbouw klassen van zeven basisscholen in en om de Arkventure Bible Xplorer. Een initiatief van het Nederlands bijbelgenootschap (NBG). Een van die scholen is basisschool de Nes- sevliet uit Oud Verlaat. De activiteit huist in een tijdelijk geparkeerde uitschuifbare trailer,waar 36 kinderen tegelijk in kunnen. In 6 groepjes doen de kin deren opdrachten die gaan over de taal, cultuur, tijd en invloed van de Bijbel, het doorgeven van de Bijbel en de Bijbel in de kunst. Dat klinkt erg serieus, maar de vormgeving sluit perfect aan bij de computerspelletjes die ze thuis vol overgave spelen. Ze racen met een karretje door een woestijn om pun ten te vergaren spelen al klikkend met de muis memory, raden waar oude voorwerpen voor dienen, plaatsen Bijbelse gebeurtenissen op een tijdbalk. Arkventure reist sinds twee jaar door Nederland en heeft inmiddels 25.000 kinderen bereikt. De klassen krijgen na afloop een (espakket mee, zodat alle brokjes informatie rustig kunnen bezinken. (Foto: De Nessevliet) Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk spreekt dinsdag morgen 1 maart Edith Schouten over het thema "Wederkomst". Het programma begint om 9.30 uur en eindigt rond 11.00 uur. Kinderop pas is aanwezig, ledereen is wel kom. Voor meer informatie: 010- 5214626. Zevenhuizen - Op de showtafel van de Wereldwinkel staan nieuwe artikelen. De kommetjes en bekers uit Vietnam hebben zonnige lente- kleuren. Op een oranjegele onder grond zijn in vrolijk rood of blauw bloemen geschilderd; met dit ser viesgoed wordt de ontbijttafel fleurig. Vriendenkringen en beeldjes zijn altijd een gewild artikel. Ook daar mee is het assortiment aangevuld. De grotere van lichtbruin gekleurd steen, onder andere een man/vrouw beeld en vriendenkrin gen in diverse maten. Ook zijn ze er in kleiner formaat en dan van zeep- steen: beeldjes man/vrouw, beeldjes moe der/kinderen), maar ook vrienden kringen met vier tot zes mensfi guurtjes. In sommige vriendenkrin gen past een waxinelichtje. Met het oog op de lente is de sie- radenafdeling aangevuld met kleu rige kettingen en armbanden. Het assortiment is eveneens verrijkt met stevige, laaggeprijsde bood schappenmanden. De verkoop van wierook is bij de Wereldwinkels wat gedaald na publicaties over eventuele schade lijke gevolgen voor de gezondheid bij het branden van wierook en geurkaarsen. Een medewerker van de Wereldwinkel: "Die berichten bleken later nogal overtrokken. Schadelijk kan het zijn als men de geuren dagelijks langer dan zes uur aaneen inademt. Maar een paar stokjes op een avond voor de gezel ligheid doen geen kwaad. Wij heb ben wierook én houders in veel kleuren en maten. Het zou jammer zijn als de wierookproducenten in India schade lijden door een hype in onze media. Juist nu hebben zij en andere producenten onze steun hard nodig. Blijf dus kopen in de Wereldwinkels en geef zo deze mensen weer een kans op een goed bestaan." De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot16.00 uur op het C-1000 plein. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Na twee weken intensief bezig te zijn geweest met het thema "Kunst" hield de Eendragt op donderdag 17 februari een projectavond. De ouders en andere belangstel lenden konden alle kunstwer ken en verwerkingen bewonde ren. In iedere klas waren kunstwerken te bewonderen; schilderijen van Rembrandt, van Gogh en Mondri aan, maar ook "vervalsingen". Beeldhouwwerken uit gips, gedich ten, zelfportretten en echte en geschilderde stillevens. In de laag ste groepen waren echte musea ingericht en moesten de bezoekers een kaartje 'kopen'. De bewakers letten goed op of de bezoekers nergens aan zaten, er waren kinde ren die de mensen rondleidden door het museum en in "galerie het Groene Veld" kon men echte kunst kopen. In de hogere groepen hadden de leerlingen een werkstuk geschre ven over een kunstenaar: een schil der, dichter, schrijver of componist. Groep 7 heeft een bezoek aan de Hervormde kerk gebracht, waar hen van alles verteld werd over de kunst die in de kerk is te vinden. De lagere groepen zijn naar Villa Zebra in Rotterdam geweest, waar ze iets leerden over hoe kunstwer ken worden tentoongesteld, over licht en schaduw en over glaswerk. In de kleutergroepen heeft juf Aly Kouwenhoven samen met de kin deren geschilderd. De kinderen ble ken stuk voor stuk nieuwe Van Gogh's te zijn. Hoewel het thema "Kunst" een moeilijk thema is, zeker om met jonge kinderen te behandelen, straalde in alle groepen het enthousiasme van de werkstukken af. En met wat hulp van de juffen deden de lokalen niet voor echte musea onder.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16