Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Effecten De bank waar ie lid van wordt Ontbrekende effectenrekening in uw internetbankierovereenkomst? Wij adviseren het aandeel Heineken te verkopen Informatie over waardeopgave levensverzekeringen Passen en Creditcards worden thuisbezorgd j' u r De grootste verzekeringsadviseur van Nederland zit al jaren bij u in de buurt. Rabobank Hart van Holland 23 februari 2005 en het aandeel CSM ervoor in de plaats op te nemen in de portefeuille. 9 r ff to ■4 -4- 1 Het is tijd voorde Rabobank 7e jaargang nummer 299 Weeknieuws Rabobank Om uw effectenrekening te kunnen gebruiken werd normaal gesproken de gekoppelde kapitaalrekening opgevoerd in uw Internetbankier overeenkomst. Deze procedure is gewijzigd om de volgende reden: - Klanten die gemachtigd zijn op de gekoppelde kapitaalrekening krijgen hierdoor in de praktiijk ook toegang tot de effectenrekening van de klant op wiens naam de effectenrekening staat. Dit gebeurd dus ook als dit niet de bedoeling is van de klant. Dit is niet wenselijk. Daarom wordt nu in plaats van de gekoppelde kapitaalrekening voor taan de effectenrekening zelf gekop peld in uw InternetBankierOvereen- komst. Helaas hebben wij niet tijdig actie kunnen ondernemen waardoor sommige klanten geen toegang meer hadden tot de effectenrekening via het internet of de rabofoon. Het betreft hier voornamelijk klanten die een vol macht hebben op de betreffende effectenrekening. Van deze klanten moet eerst geverifieerd worden of de volmacht daadwerkelijk aanwezig en geadministreerd is bij de bank. Bij aan wezigheid van de volmacht wordt de effectenrekening opgenomen in de InternetBankierOvereenkomst van de gevolmachtigde. Wanneer de vol macht niet aanwezig is dan zal deze eerst opgemaakt en ondertekend moeten worden door alle partijen waarna de effectenrekening alsnog gekoppeld kan worden in de Internet BankierOvereenkomst. Wij vragen uw begrip voor deze proce dure. Wanneer u constateert dat bovenstaande op u van toepassing is, belt u ons dan gerust op telefoonnum mer (0180) 63 73 83. Wij zullen dan zo spoedig mogelijk voor een oplossing zorgen. Rabo Beleggingsadviesteam jtjËM Wanneer zeer binnenkort de nieuwe bestuursvoorzitter van CSM bekend wordt gemaakt, zal er veel meer nadruk worden gelegd op het besparingspo tentieel van de onderneming. Door het omvangrijke besparingspotentieel te benutten, koerst CSM weer op een jaar lijkse winstgroei van boven de 10%. Dit komt het sentiment rond het aandeel ten goede. Wessanen heeft bewezen dat dit kansen biedt voor beleggers. Minimaal even aantrekkelijk is het alter natief: desi nvesteren. CSM maakt zeer binnenkort de opvol ger van scheidend voorzitter Vink bekend. Wij verwachten in de daaropvolgende maanden de aankondiging van een grootschalig besparingsprogramma. Dit programma zal de markt in positie ve zin verrassen. Wij zijn van mening dat CSM nog lang niet alle synergievoordelen uit vorige acquisities heeft gerealiseerd. Gebie den voor verdere integratie en kosten besparingen zijn inkoop, werkkapitaal management, productiefaciliteiten, personeelskosten, overhead en ver koop en marketing. Het besparingspo tentieel doet zich vooral voor bij de divisie van bakkerij ingrediënten. De volgende voorbeelden dienen ter illustratie: In Europa heeft een aantal productievestigingen een bezettings graad van slechts 60%. Het aantal fabrieken zou alleen op basis hiervan al kunnen worden gereduceerd van 25 naar 20. In zowel Frankrijk als Duits land werd er tot vorig jaar met twee hoofdkantoren van de divisie bakkerij ingrediënten gewerkt. Wij verwachten dat CSM onder het nieuwe management een besparings potentieel van minimaal EUR 70 en maximaal EUR 100 miljoen in betrek kelijk korte tijd kan benutten. EUR 70 miljoen besparing per 2007 betekent dat de marges van bakkerij-ingrediën ten in de VS omhoog kunnen van 5,6% (2004) naar 8,4% per 2007. De marges in Europa kunnen omhoog van 5,8% naar 7,6%. Het operationeel resultaat van de gehele divisie bakkerij ingredi ënten kan daarbij omhoog van EUR 123 miljoen naar EUR 160 miljoen per 2007. Deze vooruitgang van EUR 37 miljoen is dus 50% van de geplande minimale kostenbesparingen. Er wordt hierbij rekening gehouden met prijs- druk, druk op de brutomarges en extra kosten die het gevolg zijn van de toe nemende focus op het zogenaamde out-of-home kanaal. Ongeveer 400.000 klanten met een levensverzekering in Box 3 ontvan gen tussen 16 februari en 1 maart van Interpolis een brief over de waarde van hun levensverzekering. Deze waarde heeft u (mogelijk) nodig bij het invullen van het belastingaangifteformulier dat voor de meeste particulieren voor 1 april bij de fiscus binnen moet zijn. De brieven worden rechtstreeks naar de verzekeringnemers verzonden. De Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle ontvangt hiervan geen kopie. In de brief worden 2 twee bedragen genoemd: de waarde per 1 januari 2004 en de waarde per 31 december Met ingang van 1 maart hoeft u niet langer meer naar buiten om u nieuwe Bankpas en/of Creditcard af te halen op de bank. Door een samenwerking aan te gaan met TPG-Post, krijgt u alle passen thuisbezorgd. Nadat u zich heeft gele gitimeerd en getekend, ontvangt u uw nieuwe Bankpas en/of Creditcard. De TPG zal twee pogingen doen om de brief met legitimatie aan te bie den. De geadresseerde dient zelf te tekenen. Na deze pogingen zal de brief naar het afhaalkantoor van de TPG gaan. De klant krijgt hiervoor een afhaalberichtje in de brievenbus en heeft drie weken de tijd om het pasje alsnog op te halen. Na deze drie weken gaat de pas terug naar de bank, waar u deze alsnog kunt opha len. Wij gaan er vanuit dat dit voor de meeste klanten een hele vooruitgang zal zijn. KJ De grootste van Nederland zijn heeft zo zijn voordelen. Een enorm netwerk van deskundige adviseurs bijvoorbeeld. Onze medewerkers blijven daardoor continu op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op het gebied van wet- en regelgeving en risicopreventie. Wij delen die kennis graag met u en bieden u op maat gemaakte adviezen. Als Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle kennen wij de lokale markt als geen ander. Wij kunnen u ook als geen ander van een totaal financieel advies voorzien. Benieuwd naar onze mogelijkheden? Bel voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk acfviesgesprek (0180) 637323. voor u, van en door uw bank 2004. Beide bedragen heeft u (moge lijk) nodig bij het invullen van het belastingformulier. Per verzekering nemer verstuurt Interpolis één brief. In het geval een polis meerdere ver zekeringnemers kent, ontvangt iede re verzekeringnemer een opgave met een deel van de waarde. Klanten van wie de verzekering expireerde in 2004 ontvangen geen opgave. Voor verdere informatie kunt u con tact opnemen met de belastingdienst of uw adviseur bij de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Heeft u een Rabox dan kunt u de fis cale waarde ook terugvinden in uw persoonlijk dossier op www.rabo- bank.nl Rabobank Aantal contactpunten hard op weg richting 3.000 Het totaalaantal contactpunten tussen Rabobank en klant steeg de afgelopen jaren rap, richting het hoge aantal van 3.000. 'Contactpunten' is een verzamel naam van vestigingen, geldauto maten op openbare locaties, Serv icewinkels, Chipknip-service in verzorgingstehuizen, traditionele zittingen, geidpunten en de stops van'bankbussen'. Omdat we als Rabobank graag dichtbij onze klanten willen zijn, beschouwen we het als een belangrijke mijlpaal om boven de 3.000 contactpunten uit te komen. De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank Het goud van de DNB speelde in de negentiende en twintigste eeuw een belangrijke rol in het monetai re systeem. Op het hoogtepunt in 1971 bezat de Nederlandsche bank 1.753 ton goud. Met de nieuwe goudovereenkomsten van de cen trale banken zal de DNB in 2009 nog 'maar' 612,5 ton bezitten. Ove rigens ligt het merendeel van het Nederlandse goud in het buitenland, te weten in Amerika en Canada. Internetbankieren uitgebreid Sinds afgelopen weekend is de mogelijkheid voor uitgebreide selecties van transacties in Rabo Internetbankieren beschikbaar. Het is nu mogelijk om te selecteren op tegenrekening, bedrag, bij/afboe king, naam/omschrijving en trans actiesoort. Ook kunt u een selectie periode aangeven. Verder is nieuw dat standaard de rekening, waaraan de pas is ge koppeld voor toegang tot Internet bankieren, als eerste wordt getoond in het transactieoverzicht en de selectieschermen. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestiiden: Openingstijden: oeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Raboorderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cank: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2