SETH HEIJBOER KRIJGT EERSTE UNICEF CD PROJECT 'KIDS TEGEN GEWELD' FEESTELIJK AFGEROND SPANNING BIJ SCHAAKTOP MOERKAPELLE huizen-i mini 111 Ul'j IlliMIHif bJ I Hl IITNI 1 1 1 I Mill I De trotse vader van Seth is maandag 10 januari zijn zoon komen aangeven. Een goede vriend reed met hem mee vanaf Moerkapelle naar het gemeente huis, ook hij was vader geworden en wel op 9 januari. Dit jaar krijgen alle vaders die hun kind komen aangeven een Unicef CD van de gemeente. Dit is ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de organisatie. De gemeente doet mee aan dit ondersteuningspro ject, waarbij de opbrengst gaat naar kinderen in minder bedeelde regio's in deze wereld. Door Karin Heeren Door Karin Heeren Moerkapelle - Burgemeester I.J.P. Keijzerschool donderdagochtend 17 februari: de hele school ademt een geweldloze sfeer uit. Over al is het symbool van zinloos geweld te zien: lieveheersbeestjes op het bord, aan het plafond, op de ramen, als broche, oorbellen en andere versiering. Het is vandaag de dag dat het project eindigt. Daarmee is het echter niet afgelopen; nadat leerling Jessie samen met wethouder Mies te Meij een tegel op het schoolplein heeft gelegd zal de tegel de kinderen, leerkrachten en ouders er altijd aan blijven herinneren dat de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool een school tegen geweld is. Jessie Both is initiatiefneemster van het project. Zij was nog klein toen Pim Fortuijn werd vermoord maar had toen al het gevoel dat dit niet klopt, dat het niet hoort. Toen ook nog Theo van Gogh slachtoffer werd en zij een onderwerp voor een spreekbeurt nodig had was de keuze snel gemaakt: via Internet werd infor matie opgevraagd over 'zinloos geweld' en Jessie presenteerde dit op school. Samen met een aantal andere kinderen van school die enthousiast waren geraakt heeft Jessie zich laten inschrijven als 'kidsteam' bij de stichting tegen zinloos geweld. Zij wilden graag een stoeptegel op het schoolplein om op die manier te laten zien dat de school tegen geweld is. In de zomervakantie al gingen zij langs de deuren om geld in te zamelen en zo hebben zij helemaal zelf de tegel bij elkaar gespaard. Jessie was er dan ook reuze trots op dat zij samen met de wethouder de tegel op het plein mocht leggen. In de voorgaande weken is er op school veel stil gestaan bij het thema zinloos geweld. Ook pesten en plagen zijn hierbij aan de orde geweest. Over hoe dat voelt en wat je er aan zou kunnen doen. Ook is er gesproken over discriminatie. Jessie heeft hierover de volgende opmerking: "Als een kind uit groep 1 niet aardig is zegt dat niets over heel groep 1. Zo is het ook met mensen van een ander geloof, als er een is die verkeerde dingen doet zegt dat niets over de anderen." Jessie realiseert zich ook dat erover praten niet genoeg is, nu zal ieder een het ook echt moeten doen: "Respect hebben voor anderen is iets wat je moet doen." Voor de plechtigheid op het school plein hebben alle groepen een podiumoptreden verzorgd voor de wethouder. Alle optredens stonden in het teken van zinloos geweld. Zelfs de allerkleinsten hadden een eigen liedje, een variant van 'op een grote paddestoel', toneelstuk jes van de grotere groepen, over pesten en hoe je dit oplost. Richella stond geheel alleen op het podium om het publiek te vertellen hoe het voelt als je gepest wordt. Rappers van bekende en zelfgemaakte nummers maakten de optredens compleet. Als slotnummer werd een uitvoering gegeven van het overbekende nummer van Marco Borsato en AM B. en ook bij de Bur gemeester I.J.P. Keijzerschool ging het dak eraf. Wethouder mevrouw Te Meij was erg onder de indruk van wat zij had gezien. Zij hoopt dat dit project over zinloos geweld voor alle leerlingen werkt als een steentje in het water: het steentje is gegooid door Jessie en mevrouw Te Meij hoopt dat alle kringen zich zullen voortzetten, niet alleen op school maar ook daarbuiten, zodat samen gewerkt kan worden aan een geweldloze samenleving. Moerkapelle - De laatste rondes voor de finalepoule zijn ongekend spannend. Halverwege maart zul len de beste 6 schakers strijden om het kampioenschap. Met 3 weken te gaan zijn er 8 schakers die kans maken bij de eerste 6 te komen. Het verschil tussen de nummers 6, 7 en 8 bedraagt nog geen 10 punten. Helemaal aan de top speelden Ben van Geffen en Dick Bac tegen elkaar. Ben had zich goed voorbe reid en bracht een leuk openings- nieuwtje op het bord. Hij offerde een stuk voor 2 pionnen en heel actief spel en maakte het daarna goed af. Op het tweede bord speel de Gerard van Ommeren tegen Boudewijn Weijermars. Er kwam een Stonewall op het bord en toen alles vastgeschoven was werd de vrede getekend. Wouter en Maar ten Vroegindeweij speelden na een hevige strijd ook een remise. Mar cel de Haan en Hugo van Elteren hadden niet erg veel moeite met hun tegenstanders Matthias Freeke en Arie Hoogduijn en komen dicht bij de top 6. Arno Luinenburg pakte Kees van Vuuren zijn Pirc hardhandig aan. Toen Kees weer een beetje op adem kwam gaf hij een stuk weg en was de partij gespeeld. Vervolgens speelde Ste fan van der Zalm een sterke partij tegen Kevin Bakker die de laatste tijd nogal uit vorm is. Jacques de Lange en Pieter Perdijk hadden binnen een half uur een eindspel op het bord. Ze speelden allebei (te) snel en er werden veel fouten over en weer gemaakt maar uitein delijk trok Pieter toch aan het lang ste eind. Jojanneke Weijermars speelde een goede partij tegen André Corpeleijn maar kwam in tijdnood. Met nog maar 17 secon den op de klok zag ze een schitte rende matcombinatie en won de partij. Jan Blok en Teun Kooij waren al snel klaar na een blunder van Teun in de opening en op het laatste bord speelde Freek Hofman een heel sterke partij tegen Maar ten Pilgram die hij net niet in winst kon omzetten, remise. Bij de jeugd won Sander Marijt van Walter van den Berg. In groep 2 won Geert van den Hoek van Cyn thia van der Winden. In groep 3 werd een duel ingehaald: Jonathan Pilgram - Raynor Krijgsman 0-1. Zevenhuizen - Addy en Mieke Heijboer kwamen dinsdag avond 15 februari als trotste ouders met een slapende Seth in de maxi-cosi naar het gemeentehuis voor een ont moeting met burgemeester Westendorp. Zij krijgen als eer ste een CD van Unicef uitge reikt omdat Seth Arie Heijboer de eerste boreling ub 2005 is in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Hij is geboren op 8 januari om 0.56 uur en hij is het eerste kindje van Addy en Mieke. Seth heeft er in de kamer van de burgemeester nog geen weet van. Het kleine ventje met de prachtige rode haardos slaapt door alle com motie heen en poseert bereidwillig op de arm van burgemeester Westendorp.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9