JEROEN OOMS KAMPIOEN WEBDESIGN TIJDENS SKILLSMASTERS Het begon te winteren..... KINDERCONCERT VOOR "IEMAND GEEFT OM MIJ" ZEVENHUIZE N-MOERKAPELLE Hart van Holland 9 maart 2005 pagina 19 Meteorologisch was het al voorjaar. Toch kwam Koning Winter nog even langs en verraste ons met prachtige plaatjes. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - In Ahoy in Rotterdam werd van 3 tot 5 maart het beroepen- en studiespektakel Skills Masters gehouden. Over aller lei beroepen en opleidingen was er informatie te vinden, er waren verschillende evenementen en daarnaast werden er in verschillen de disciplines wedstrijden gehouden. Jeroen Ooms uit Zevenhui zen, derdejaars student aan de grafische school in Rotterdam, deed mee aan de wedstrijd webdesign en werd eerste. In eerste instantie mocht ik niet eens meedoen aan de voorrondes bij ons op school. Er waren twee andere studenten uitgekozen. Toen kwam er iemand naar me toe die me vroeg waarom ik niet meedeed. Hij heeft er voor gezorgd dat ik toch mee mocht doen aan de voorrondes en werd alsnog uitgekozen om mee te doen aan de wedstrijd." De voorronde - was een opdracht waaraan Jeroen tien avonden mocht werken. "Best zwaar, want ik loop ook stage en het moest daarnaast gebeuren." Samen met Kevin van den Bosch uit 'Gouda mocht hij het Grafisch Lyceum uit Rotterdam vertegen woordigen. Ook deden er kandida ten mee uit Amsterdam en Eindho ven. Utrecht had zich teruggetrok ken. "Er was van tevoren niets bekend over wat we moesten gaan doen en hoe de beoordeling zou ver lopen. We kregen een opdracht waar we drie dagen aan mochten werken. De opdracht was: bouw een website voor de doelgroep van 18 tot 27 jaar. We kregen teksten over overgewicht, voedsel en gezondheid en een logo. Dat moest er in verwerkt worden. Ver der moest er een database van adressen van sportscholen aan gekoppeld worden", vertelt Jeroen "We moesten zelf een planning maken. Het was hard werken om alles af te krijgen." Aan het einde van iedere dag werd er een beoordeling gemaakt door de docenten van de verschillende scholen. "We moesten een kleine presentatie maken van wat we al af hadden. Hulp mochten we alleen vragen aan de docenten van de andere scholen." Aan het einde van de derde dag werden de winnaars bekend gemaakt. "Zelf had ik het idee dat twee anderen beter waren. Toen die tweede en derde werden dacht ik dat ik niet in de prijzen zou val- voor de eerste plaats. Ik heb een kills in Helsinki. Deze zullen van 26 len. Ik was dus echt heel verbaasd gouden plak!" aldus een trotse tot en met 29 mei plaatsvinden, dat mijn naam werd afgeroepen Jeroen. Hij mag nu naar de Worlds- Moerkapelle - In de hervormde kerk vond zaterdag 5 maart een kinderconcert plaats met Martin Mans aan het orgel en Noortje van Middelkoop op panfluit. Het talrij ke publiek genoot van een afwisse lend programma met liedjes als 'Op een klein stationnetje', '1-2-3-4 hoedje van' 'Jezus was de goede Herder' en nog veel meer. De kin deren zongen goed mee. Noortje vertelde tussen het spelen door iets over de panfluit. Het concert werd georganiseerd door vader en zoon Ed en Karei Broer. De opbrengst kwam ten goede aan de stichting "Iemand geeft om mij". Vele sponsors hebben deze middag tot een succes gemaakt en de col lecte bracht ook nog eens 900,- op. De stichting "Iemand geeft om mij" is opgericht na de tsunami en helpt weeskinderen in Sri Lanka. Wilt u deze stichting steunen: bankrek nr: 3713.23.789 t.n.v. St. "Iemand geeft om mij". Voor meer informatie: www.iemandgeeftom- mij.nl of 079-5931132. Zevenhuizen - Heel keurig stonden de groe ne containers dinsdagmorgen 8 maart klaar, om opgehaald te worden door een nieuw soort vuilniswagen, een zijbelader. De inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn uitgebreid geinformeerd over het nieu we ophaalsysteem. Allereerst ontving ieder een een informatiepakket via de post, waar in uiteengezet werd hoe en waar de contai ners neergezet dienden te worden. Op de gemeentepagina in Hart van Holland van woensdag 2 maart werd men nogmaals gewezen op de wijziging in het ophalen van afval, met ingang van dinsdag 8 maart. Tot onze verbazing verscheen dinsdagmor gen de 'gewone' vuilniswagen om de keurig in een rij staande containers op te halen. Navraag bij de gemeente leerde dat het om een proefperiode gaat. Cyclus gebruikt deze maand om te kijken of de containers op de juiste manier en de juiste plaats worden neergezet. Een medewerker van Cyclus meldt ons dat het een proefperiode van zelfs twee maan den betreft. In die periode kunnen de even tuele problemen geïnventariseerd worden om daarna de zijbelader definitief in gebruik te nemen. In de kern Zevenhuizen zou ook al een zijbelader bij het ophalen zijn ingezet. Onze fotograaf heeft hem op zijn rondje dorp echter niet kunnen signaleren.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 19