LITI E BERICHTEN CHRONISCH ZIEKEN EN GEHANDICAPTEN 'VERGETEN' RECHT OP BELASTINGAFTREK 1 INLOOPBIJEENKOMST ADHD MANTELZORGCAFE Hart van Holland Aad Stofberg tel: 010 - 522 27 90 HHIHIHilfiil 010 - 5216016 079 - 3426070 deHaij jT vanderWende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Hart van Holland 9 maart 2005 pagina 3 (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl milieberichten Als leven lijden wordt is sterven een bevrijding. Heden is op 49-jarige leeftijd overleden onze broer en oom Zoon van: J. Stofberg t H. Stofberg-Oskamf Henk en Margo Teus en Corrie Adriana t Koos en Anneke Mark Rotterdam, 28 februari 2005 Vlietkade 2a, 2761 DV Zevenhuizen ZH De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd uitvaartverzorging Jjv§ van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 2665 KE Bleiswijk MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT UITVA ZORGING Kantoor en showroom gedenkstenen: Hoekeindseweg 61, 2665 KB Bleiswijk Uw verdriet is onze zorg Waddinxveen Boskoop 29.000 exemplaren Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Moordrecht - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen ADVOCATEN UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Controle Vreemdelingendienst: Bij een controle op 1 maart door de Vreemdelingendienst en de Arbeidsinspectie bij een bedrijf aan de Abraham Kroesweg werden 5 personen staande gehouden omdat zij geen identiteitsbewijs konden tonen en illegaal in Nederland ver bleven. Zij moesten na ontvangst van een proces-verbaal Nederland verlaten. Bij eenzelfde controle op 3 maart werd bij een bedrijf een persoon aangehouden omdat hij een valse naam opgaf. Het bedrijf had een kopie van een Nederlands pas poort, waarvan de gegevens niet klopten met de man. Diefstal: Op 1 maart rond 10.00 uur vond een diefstal plaats bij een juwelier aan de Passage. Een onge veer 19-jarige vrouw met een Noord-Afrikaans uiterlijk pakte snel een armband, een ketting en een ring van de toonbank weg en rende de zaak uit, in de richting van de kerk, waar zij verdween. De vrouw had een fors postuur, een lengte van 1.68 m, dikke handen, droeg een zwarte hoofddoek, een bruine halflange jas met bontkraag en rode sportschoenen. Zij sprak goed Nederlands. Mogelijke getui gen worden verzocht zich bij de politie in Waddinxveen te melden. Inbraak bedrijf: Op de Bloemen- daalseweg werd in de nacht van 1 op 2 maart ingebroken in een bedrijf. Door een raam open te bre ken, kwam men het pand binnen. De Technische Recherche heeft de zaak in onderzoek. In dezelfde nacht werd ook ingebroken bij een bedrijf aan de Staringlaan. Daar werd een ruit ingeslagen en nam men computerapparatuur weg. Gebroken been na val: In de nacht van 3 op 4 maart kwam een man op zijn fiets ten val op de Dreef. Hij brak zijn rechterbeen en werd door een ambulance naar het Bleuland- ziekenhuis vervoerd. Aanrijding: Op de Eikenlaan vond in de nacht van 4 op 5 maart omstreeks 00.30 uur een aanrijding plaats waarbij de bestuurder van een donker gekleurde personenau to tegen een geparkeerde auto tot stilstand kwam. Mogelijk heeft deze bestuurder moeten uitwijken voor een tegenligger. Winkeldiefstal: Een winkelier aan de Passage wist op 5 maart een viertal vrouwen aan te houden op verdenking van winkeldiefstal. Het viertal maakte deel uit van een gro tere groep vrouwen, waarvan de overigen wisten te ontkomen. Bij controle bleek een meisje van negen in het bezit van gestolen winkelwaar. Het meisje droeg, net als een andere vrouw, een speciaal voor winkeldiefstal geprepareerde onderschort. Er wordt overlegd met justitie over eventuele vervol ging. Inbraak bedrijf: Bij een inbraak in een bedrijf aan de Zuidkade zijn in de nacht van 5 op 6 maart een drie tal computers ontvreemd. Men wist vermoedelijk binnen te komen via een raam van het pand. Brand: In de avond van 28 februari ontstond brand in een woning aan de Nieuwstraat. De brand, die ont stond in het plafond, werd geblust door de brandweer. De oorzaak ligt vermoedelijk bij kortsluiting. Er ontstond veel rookschade in de woning. De bewoners werden opgevangen door de buren. Bij een bedrijf aan de Reijerskoop werd in de nacht van 27 op 28 februari ingebroken. Men kwam binnen door een deur open te bre ken. De Technische recherche stel de een onderzoek in. Diefstal wielen: Op de parkeer plaats aan de Boezemlaan werden in de nacht van 1 op 2 maart van een geparkeerde personenauto de 4- wielen gedemonteerd en gesto len. De eigenaar trof de auto in de ochtend aan op 2 autokrikken. Inbraak woning: Op 5 maart werd ingebroken in een woning aan de Burg. Colijnstraat. Omdat een tuin deur niet was afgesloten kon de dader eenvoudig binnenkomen. Uit de woning verdween een tas met inhoud en een camera. Ook werd met behulp van in de woning gevonden sleutels een bestelbus meegenomen. Deze werd in de loop van de ochtend teruggevon den op de Voorofscheweg. Auto-inbraken: In de nacht van 5 op 6 maart werd de politie geconfron teerd met een golf auto-inbraken op het Plankier en het St. Janshof. Op beide locaties werden in totaal 12 voertuigen door inbrekers open gebroken. Aan de hand van de aan giftes gaat de politie inventariseren wat er vermist wordt. Door de tech nische recherche is een sporen onderzoek ingesteld. De politie roept evt. getuigen op zich te mel den bij de politie Boskoop via tel. 0900-8844. Regio - Chronisch zieken en gehan dicapten laten jaarlijks honderden euro's liggen doordat zij onvol doende of helemaal geen gebruik maken van hun recht om geld van de fiscus terug te vragen. De moge lijkheden om uitgaven voor ziekte of handicap op te voeren als aftrek post zijn bij veel mensen nog onbe kend. Volgens recent onderzoek van NIVEL/SEO maakten twee van de drie chronisch zieken in 2003 ten onrechte geen gebruik van de aftrek van buitengewone uitgaven. Het is een bekend probleem bij de Chronisch zieken en Gehandicap ten Raad en de Federatie van Ouderverenigingen. Daarom geven deze organisaties opnieuw een belastingbrochure uit voor mensen met een handicap of chronische ziekte en hun familie. Daarin staan enkele nieuwe aftrekposten beschreven. De belastingbrochure helpt mensen bij het verzilveren van hun recht op teruggave van uitgaven aan een thuiswonend gehandicapt kind, extra kleding, dieetkosten, week- endvervoer van een familielid dat in een AWBZ-instelling woont, medicijnen, hulpmiddelen en ande re extra kosten. Nieuw is dat hou ders van een persoonsgebonden budget hun buitengewone uitga ven gedeeltelijk terug kunnen krij gen. Per 2004 is de regelgeving voor aftrek van buitengewone uitgaven in verband met chronische ziekte of handicap ingrijpend gewijzigd. De brochure geeft duidelijke uitleg over de nieuwe regelgeving, het berekenen van het drempelbedrag en de manieren van aangifte doen. Cijfervoorbeelden ondersteunen de uitleg. De Belastingbrochure is verkrijg baar bij de CG-Raad via de website www.cg-raad.nl of door overma king van €5,- op girorekening 31 88 522 van de CG-Raad te Utrecht of via de Bestellijn, telefoon 030-291 66 50 (maandag, dinsdag en don derdag van 9.00 tot 13.00 uur). Voor advies bij het invullen van het aangifteformulier kan men ook een beroep doen op MEE Midden-Hol land, telefoon 0182-52 03 33. Gouda - In het Groene Hart Zieken huis (Jozef-locatie) is op vrijdagoch tend 11 maart en 8 april een inloopbijeenkomst voor ouders van kinderen met ADHD. De bijeen komst wordt georganiseerd door de afdeling Zuid Holland Oost van de vereniging Balans. Ouders kun nen tussen 9.30 en 11.30 uur binnenlopen en ervaringen uit wisselen met andere ouders en met medewerkers van Balans. De toe gang is gratis. Voor meer informa tie: mevrouw J. de Jong, telefoon 0182-523429. Gouda/Regio - Informele Zorg Midden-Holland (Steunpunt Man telzorg) organiseert voor vrijdag 18 maart van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorgcafé. Mensen die zor gen voor een naaste met een ziek te of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoe ten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan man telzorgers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, waarbij lotgenotenervaringen en informa tie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskun dige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Voor meer informatie: 0182 547920. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E mail redactie: redactie@hart-van-holland.ni E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en inge zonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 3