RAS-VRIJWILLIGER WORDT VIJFTIG JAAR. HULP VAN BURGEMEESTER BIJ SPREEKBEURT LEEN VAN ERK VERDIENT KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Leen van Erk DIER VERMIST OF GEVONDEN? CADEAU ARTIKELEN BIJ DE WERELD WINKEL ZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 9 maart 2005 pagina 7 Voorgedragen Knokken voor behoud Mensen praten in de 'ik-vorm' Niemand om jeugd te begeleiden Dit lieve kereltje, het is echt waar wordt morgen 50 jaar! Leen gefeliciteerd Voetbalvereniging Groeneweg feliciteert haar erelid met zijn 50ste verjaardag De EHBO-vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle feliciteert haar lid Leen van Erk met zijn 50e verjaardag. Leen is sinds 1998 een zeer actieve eerste hulpverlener waar de vereniging nooit tevergeefs een beroep op doet. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. uist in een loka le samenleving waarin de indi vidualisering toe neemt, mag een gemeente(raad) mensen koesteren die veel voor een ander overhebben. Juist daar om zou het zo aardig zijn als Leen van Erk zaterdag vanaf 16.00 uur zijn vijftigste verjaardag aan het Hoge Land nr 23 viert, vertegen woordigers van de gemeenteraad en het college op bezoek komen. Dat is de mening van diverse ver enigingsmensen, die weten van de indrukwekkende vrijwilligerscarri- ère van Leen van Erk. Zij ook zou den een koninklijke onderschei ding niet meer dan logisch vinden. Want een gesprek aan de keuken tafel bij Leen leert dat hij in de huidige samenleving een bijzon dere uitzondering is. "Als zestienjarige ben ik als leider bij de jeugd van Groeneweg begonnen", begint Leen zijn ver haal. "Uiteindelijk ben ik jaren in het jeugdvoetbal actief geweest, tot en met de functie van jeugd- voorzitter. Toen ik 38 was, heeft het bestuur mij tot lid van ver dienste benoemd en op mijn 45ste werd ik bij Groeneweg erelid gemaakt. Daarnaast heb ik tien jaar vrijwilligerswerk bij de muziekvereniging verricht en maakte ik vier jaar deel uit van de medezeggenschapsraad van de scholen de Regenboog in Gouda en het Reigerbos in Zevenhuizen. Ook zet ik me in voor het plaatse lijke Oranjecomité. Dan moet je vooral denken aan de organisatie van evenementen." Hoewel Leen in vogelvlucht een aantal functies opnoemt, komt later in het openhartige gesprek naar voren dat hij ook nog als scheidsrechter fungeert bij zowel v.v. Moerkapelle als Groeneweg. Bij de zondagclub is hij ook nog voor het draaien van bestuurs diensten gestrikt. En bij uitwed strijden gaat Leen van Erk mee als bestuurslid. Ook is hij actief als vrijwilliger bij de EHBO. Bij een evenement als de jaarlijkse auto cross in Zevenhuizen is Leen werk zaam op de EHBO-post. Tevens loopt hij EHBO-diensten bij de avondvierdaagse, het bedrijfsvol- leybal en Kom in de Kas." Is Leen vanuit Zevenhuizen- Moer kapelle eigenlijk ooit voorgedra gen voor een koninklijke onder scheiding? Met andere woorden: het bekende oranje lintje zou hem zeker goed staan. "Ach, dat krijgt mijn soort mensen toch niet. Ik ben nooit door de gemeente geëerd", is zijn reactie. "Wat iemand bezielt om zoveel vrijwilli- gerstaken op zich te nemen? Ik doe nu eenmaal graag iets terug voor de gemeenschap. Daarnaast kan ik moeilijk 'nee' zeggen". Leen van Erk is zeer begaan met de Zevenhuizense en Moerkapelse gemeenschap. Hij volgt de ontwik kelingen rondom een mogelijke fusie met Nieuwerkerk en Moord recht, of een samengaan met Rot terdam, dan ook op de voet. "ledereen moet er voor knokken om Zevenhuizen- Moerkapelle te laten voortbestaan", reageert hij. "Ik moet opmerken dat onze gemeente in de loop der jaren is veranderd. Zevenhuizen is Zeven huizen niet meer. Meer mensen van buitenaf, een andere menta liteit en een sterke afnemende bereidheid om iets voor een ander over te hebben. Ik mis de winkel op de hoek. De Dorpsstraat zou veel levendiger moeten zijn. Neem bijvoorbeeld een evenement als Koninginnedag. Steeds minder dorpelingen hebben zin om iets te doen. Ook bij het fluiten van voet balwedstrijden merk ik een veran derde mentaliteit. De agressie neemt toe. Sterker nog, soms is het gewoon gevaarlijk om een wedstrijdje te fluiten." Leen: "Het lijkt wei of men meer individueel wil sporten dan deel te nemen aan een teamsport. Men sen praten veelvuldig in de zoge naamde 'ik-vorm'. Als vrijwilliger krijg je meer commentaar dan een m bedankje. Begrijp me goed, ik zit daar niet op te wachten, maar je wordt wel eens moe van al dat gezeur. Aan de andere kant moet je erdoor heen kunnen kijken. Neem nou het Oranjecomité, 's Morgens om zes uur ben ik al aan de slag. Voordat je thuis bent, is het elf uur 's avonds. En dan hoor je nog geluiden van de jeugd dat er voor hen te weinig activiteiten waren. Maar als je dan met hen in gesprek raakt en nadrukkelijk vraagt welke activiteiten ze dan leuk zouden vinden, dan krijg je geen antwoord. Ik heb me bijvoor beeld beziggehouden met het eie ren gooien en het 'truck-starten' Je ziet hier de belangstelling voor afnemen. Dat is best jammer. Ik hoop daarom bij de jongeren op een cultuuromslag. Als we door gaan op de huidige weg zoals nu het geval is, dan verdwijnt er binnen vijf, zes jaar een aantal ver enigingen." "Ik ben onlangs nog bij de plaat selijke badmintonvereniging geweest, omdat mijn dochter wedstrijden moest spelen", ver volgt Leen. "Het viel me direct op dat er niemand was om de jeugd te begeleiden. Ondanks dat het me eigenlijk te veel is, ben ik er toch maar weer ingesprongen. Maar dat is een tijdelijke gezig- heid geweest." Op doordeweekse dagen oefent Leen zijn vak als carrosseriebou wer uit. "Ik werk al enige jaren met plezier bij een bedrijf aan de Plasweg in Waddinxveen. Naast mijn werk heb ik gelukkig genoeg vrije tijd om mijn vrijwilligerstaken te verrichten. Ik zou eigenlijk niet zonder kunnen. Ben ik dan inder daad zo bijzonder? Tja, ik vind het nu eenmaal normaal om samen iets van een vereniging of een dorpsgemeenschap te maken." 1955 -10 maart - 2005 Nel en de kinderen s Leen staat dit jaar voor de 10e -en helaas laatste keer- weer klaar om van Koninginnedag een gezellig feest te HÜl maken. Naast de voorbereidingen staat hij op de dag zelf f van 5.00 uur 's morgens tot 19.00 uur 's avonds op het dorp. Leen zet zich altijd in voor de kinderspelen, geluid, plaatsing van de kramen en activiteiten en nog vele andere zaken. We wensen hem een fijne verjaardag. ORANJECOMITÉ Burgemeester Westendorp liet weten dat hij donderdag 3 maart gelegenheid zag om te komen. Na de spreekbeurt en een kort interview, door Ymre, wilden Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle-Pij- nacker/Nootdorp. In de week van 28 februari tot 7 maart werden de volgende ver miste /gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST: Poes, cypers met veel wit, Bredeweg, Zevenhuizen; •Kater, cypers, hapjes uit oor. Staringstraat, Zevenhuizen; •Valkparkiet, grijs-wit, tam, Kratonlaan, Zevenhuizen; •Twee kippen, Wyandottes, wit, Raadhuisstraat, Zevenhuizen. GEVONDEN: Kat, zwart/wit op poten, borst door naar buik, rond een oog, Wollefoppenweg, Zevenhuizen; Een witte en twee zwarte kip pen, Langezijde, Zevenhuizen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Katten bij boerderijen, tuinders, maneges etcetera. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amive- di Hulppost: 3B-Hoek- Pijnac- kerlNootdorp - Zevenhui- zenIMoerkapelle tel: 010- 5121937 of kijk ook op www.amivedi.nl Zevenhuizen - In groep 7 van basisschool de Eendragt moeten alle kinderen een spreekbeurt houden. Als je dan als onderwerp "het leven van een burgemeester" kiest, is het natuurlijk geweldig als de burgemeester er zelf bij is. nog veel kinderen de burgemeester iets vragen, ledereen kreeg ant woord en het was een hele erva ring om als 10-jarige met de burge meester in gesprek te gaan. Zevenhuizen - Hoewel er tegen woordig veel digitale kaarten ver stuurd worden, wordt een kaart via de gewone post nog steeds erg op prijs gesteld. Wereldwinkel Zeven huizen-Moerkapelle vestigt daarom de aandacht op diverse fraaie kaar ten van Floris. Dit zijn kaarten gemaakt van recycled papier. Ze zijn te koop in setjes, maar er zijn ook losse kaarten. Nieuw zijn de blocnotes op A4-for- maat met fraaie randversieringen op elk blad. Leuk voor bijvoorbeeld een brief of een mooi gedicht. Ook nieuw in het assortiment is een deurkloppervogel. Landelijk staat deze klopper in de top tien van meest verkochte producten. Verder zijn er gekleurde spiegels, wierook- setjes, diverse houten spellen, fleu rige ronde manden, kinderporte- monneetjes enzovoorts. Binnenkort wordt de voorjaarsfolder van Fair Trade verspreid met daarin een overzicht van producten uit het nieuwe assortiment. Vrijdag 18 maart is de Wereldwin kel aanwezig bij de verkoop van kleding en stoffen in het Hervormd centrum. ln"Wereldzaken", het vakblad voor Wereldwinkeliers, stond nog een bericht over de kledinginzameling voor Sri Lanka. Er is bij die actie zoveel geld binnengekomen, dat lang niet alles nodig was voor trans portkosten. Men heeft daarom eveneens geld besteed aan de ondersteuning van tweehonderd kinderen in slachtofferkampen. Daardoor kunnen deze kinderen naar school. Ze hebben schooluni formen gekregen en eens per twee maanden gaan ze naar een dokter. De president van Sri Lanka hoorde van de kledingactie en heeft orga nisatrice Tinie van den Brink uitge nodigd voor een kopje koffie. Noodhulp was na de tsunami bitte re noodzaak, maar handel is voor de producenten nog belangrijker. Dat geeft blijvende hulp, waarbij de producent zichzelf ook geres pecteerd voelt. Steun hen daarom via inkopen bij Wereldwinkels. De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het plein voor de C1000.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 7