EERSTE KNIP WOLLEFOPPENWEG GEREALISEERD DE TANDARTS IN DE KLAS BIJ PASSE-PARTOUT D OPEN KOFFIE OCHTEND PASSIE CONCERT ALEXANDER KAMERKOOR OPEN REPETITIE KLEINE TROMPETTER pagina 8 Hart van Holland 9 maart 2005 nesselande Bergschenhoek - In de Nederlands Hervormde kerk is op dinsdagmor gen 15 maart een open koffieoch tend. Mevrouw Suzanna Versteeg spreekt dan over het thema: "Laat je niet ontmoedigen". Het pro gramma begint om 9.30 uur en ein digt rond 11.00 uur. Kinderoppas is aanwezig. Voor meer infromatie: 010-5214626. Rotterdam - Het Alexander Kamer koor zingt op 18 en 20 maart een programma rond de Mattheuspas- sie. Nu eens niet van de vaak uitge voerde Bach, maar van Heinrich Schütz. Anders dan bij de Mat- theuspassie van Bach, vertelt Schütz het verhaal een halve eeuw eerder en binnen drie kwartier. Het con cert op vrijdag 18 maart vindt vanaf 20.15 uur plaats in de Laurentiuska- thedraal aan de Mathenesserlaan 305. Het concert op zondagmiddag 20 maart is vanaf 13.00 uur in de Andreaskerk aan de Heer Vranke- straat 51. De toegang is vrij. Nesselande - De kinderen van groep 1/2 van de Openbare Basisschool Passe-Partout heb ben vorige week gewerkt aan het thema 'Tandarts'. Voor die gelegenheid was Esther den Engelsman, eige naar van de tandartsenprak tijk Nesselande, uitgenodigd in de klas. Met in haar ene hand een knuffelkrokodil en in haar andere hand een grote gele tandenborstel gaf zij de kinderen les in tanden poetsen. Melktanden, wiebeltan- den, grote mensen-tanden, kiezen, kauwvlakken allemaal kwamen ze aan bod en moeten ze goed wor den gepoetst. Ook was er aandacht voor gezond eetgedrag. De kinde ren kregen een tandenborstel en tandpasta om na het pauzehapje eens flink te oefenen. 's Middags kregen de leerlingen een rondleiding in de praktijk. In de behandelkamer mochten ze plaat snemen in de stoel en keken ze naar eikaars wiebeltanden of vaste kiezen. Een boor die ook water kan spuiten was wel heel bijzonder. In de keuken konden ze zien hoe vuile haakjes en spiegeltjes weer schoon gemaakt werden in een 'afwasma chine'. Tenslotte zagen ze op een röntgenfoto hoe een tand er van binnen uitziet. "Wij geven praktijkgericht onder wijs, dat spreekt tot de verbeelding van het kind", legt juffrouw Petra uit. "Daarbinnen werken wij the matisch en is deze week gekozen voor het thema tandarts." Juffrouw Jolande: "Door de tandarts in de klas te halen breng je de tandarts dichterbij de kinderen. Ze kunnen bang zijn voor de tandarts; door Tandenpoets/es voor de kleuters van Passe-Partout in Nesselande. het samen te ervaren kan dit angst doen overwinnen." Om zelf tand- artsje te kunnen spelen werd de huishoek in de klas omgebouwd tot behandelkamer. Op de vraag hoe ze het vonden dat de tandarts langskwam antwoordden Anna en Louise: "Leuk, want we kregen een tandenborstel." Een aantal kinde ren vond het bezoek aan de tand artsenpraktijk zo leuk dat ze de volgende dag weer wilden komen. "Er is nog plaats", zei tandarts Esther, "maar wel eerst even een afspraak maken." e veelbesproken tweede knip is voorlopig van de baan. Deze zou gerealiseerd wor- tusseri de Laan van Avant- garde en de Jaques de Graaffweg, hiermee zouden zowel Zevenkamp de kern Oud Verlaat als de wijken Ommoord en onbereikbaar zijn per auto. Hiertegen kwam een stroom van protest, verschillende partijen kwamen lijnrecht tegenover elkaar te staan. De deelgemeente Prins Alexander, die zich hield aan het bestemmingsplan waarin voorzien was in het afsluiten van de Wollen- foppenweg vond de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle tegeno ver zich. Deze stelde dat afsluiting nu niet verantwoord is omdat in datzelfde bestemmingsplan voor zien was in een nieuwe ontsluiting van de wijk Nesselande en dit is den Door Karin Heeren Nesselande - Na jarenlange discussies, bezwaren en hoorzittingen is het er toch van gekomen: de Wollenfoppenweg is 'geknipt'. Met het aanbrengen van een bussluis is het niet meer mogelijk om met een personenauto via de Bermweg Groeneweg de Wollenfoppen weg in of uit te rijden. Doorgaand verkeer richting Oud Verlaat en Rotterdam Ommoord en Zevenkamp moeten via de Brandingsdijk in Nesselande later op de Wollenfoppenweg invoegen. Zevenhuizen - Na een grootse fol derverspreiding door jeugdleden van muziekvereniging De Kleine Trompetter in de wijk Nesselande volgde de open repetitie op 4 maart in dorpshuis Swanla. Deze avond presenteerden het oplei dingsorkest, de slagwerkgroep en het harmonie-orkest zich aan het publiek. Daarnaast verzorgden kla rinetdocente Angela Kreeftmeier en leerling Alex een demonstratie- les. Veel jonge kinderen mochten na afloop de verschillende soorten slagwerk uitproberen, wat een rit misch oorverdovende situatie ople verde. De aanwezigen waren erg enthou siast. De sneeuw was wel enigszins spelbreker, waardoor de opkomst uit Nesselande tegenviel. Deson danks kijkt de organisatie terug op een geslaagde eerste open repeti tie. enorm vertraagd door bezwaren tegen de ontsluiting van de gemeente Nieuwerkerk aan de IJs- sel. Daarnaast is de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, samen met de aanwonenden, van mening dat de druk op de Middelweg onverantwoord groot zal worden als de Wollenfoppenweg geheel voor doorgaand verkeer wordt afgesloten. Ook bewoners deden flink van zich horen. Tijdens verschillende hoor zittingen werd er verhit gedebat teerd over de afsluiting. Een aantal bewoners aan de Wollenfoppen weg is van mening dat er veel te hard gereden wordt op deze lande lijke weg en dat op verschillende terreinen het gedrag van automo bilisten te wensen overlaat. Bewo- zen heeft erkend en de deelge meente heeft geadviseerd om af te zien van het knippen van de Wol lenfoppenweg. De deelgemeente Prins Alexander heeft dit advies deels terzijde geschoven en onge grond verklaard. De deelgemeente is van mening dat de knip zoals deze nu is aangebracht bij de Bermweg de Wollenfoppenweg verkeersluwer zal maken terwijl toch doorgaand verkeer via Nesse lande mogelijk is. En zo is het geko men: de bussluis is een feit! ners van de nieuwe wijk Nesselan de zijn voor hun voorzieningen vaak nog aangewezen op de voor zieningen van Zevenkamp. De bibliotheek bijvoorbeeld is hier voorbeeld van en de bewoners von den het een vervelend idee dat zij ver moeten omrijden. Alle bezwaren zijn gehoord en gelezen door de bezwaarschriften commissie van de deelgemeente en gegrond verklaard. Dat wil zeggen dat de commissie de bezwaren tegen de komst van beide busslui-

Hart van Holland | 2005 | | pagina 8