DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE BILJARTKAMPIOENSCHAP MOERKAPELLE MOERKAPELSE B-JUNIOREN BLIJVEN WINNEN WINST VOOR TZM 1 JEUGD LOTERIJ GROENEWEG uil m.mm OEZOCHT Hart van Holland 23 maart 2005 ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE TAFELTENNIS i ymtiitü ii il Dorpsstraat, Ons Dorp Vorige keer: Op de foto van de vorige keer is een aantal namen op de bovenste rij verwisseld; deze keer de goede volgorde. De foto van de vorige keer betrof de lagere school te Oud Verlaat in 1942. Op de bovenste rij van links naar rechts: meester Henk Groeneveld, Piet Krijgsman, Frits Paul, Maartje Krijgsman, Dirk Schenk, Ina Paul, Cor Hoevelaken, Jo Dullaard, Evert Moerman, Lenie Paul, Alie Krijgs man, Jan Bos en meester Rensen. Op de tweede rij van links naar rechts: juffrouw Heuvelink, Wout Paul, Bram Voshol, Theo Hoevela ken, Cor Schenk, Riet Paul, Nel Paul, Piet Luit, Annie Ottespeer en Dinie Krijgsman. Op de derde rij van links naar rechts (zittend): Adrie Bos, Henk Dullaard, Arie Dul laard, Freek Karreman, Markus Hoogendijk, Annie Dullaard, Sjaan Maasland, Ineke Rensen (dochter van de meester) en Co Dullaard. Op de onderste rij van links naar rechts: Arie Stubbe, Arie Schenk, Arie Krijgsman, Huib Paul, Piet Schenk, Bert Paul, Jas Stubbe en Jan Dullaard. Deze keer: Voor de foto van deze week gaan we naar de openbare lagere school in Zevenhuizen. Het jaartal van de foto is waarschijnlijk rond 1927. Nog heel wat namen zijn onbekend dan wel onzeker. We stel len uw hulp bij het vinden van cor recties en aanvullingen dan ook zeer op prijs. Op de bovenste rij van links naar rechts: Thijs Vastenhout, Piet? Spekman, Jaap de Koning, Trap penburg, Trappenburg, onbekend, Dirk de Ruiter, Groet, Groet, Klaas Vonk, Elias? Spekman en Markus. r Op de tweede rij van links naar rechts: juffrouw Scheygrond, Marie Markus, Mijntje van Gangelen, Alie Brandhorst, Geertje Karreman, Dic kie de Ruiter, Nel Vente, Co de Graaf, Cor Heij, Pietje Heij, Alie Ver schoor, Pietje van Eden, Alie van der Wiel, Dick Boevé, Kees Glintmeijer en Koos Heij. Op de derde rij van links naar rechts: Spekman, Rika Vat, Gré van Hanswijk, Suze Keijzer, Rika Donker, Bep van Leeuwe, Annie de Graaff, Inge Vente, Pietje Verschoor?, Teuntje van Prooijen, Annie Spekman, Marie Pruijsen, Nel Karreman, Duurtje? Groet en Gré van Ede. Op de onderste rij van links naar rechts: onbekend. Cock de Koning, Cor Vonk, Rinus van Vliet, Piet Brandhorst, Piet Heij, Jan de Ruiter, Cor van Tol, Jan Karre man, Trappenburg, Barend van Gangelen, Maarten van der Wiel, Wim Boevé en Jaap Markus. Van iedere gepubliceerde klassen- foto kan men een kopie foto bestel len tegen de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen-Moerkapelle". Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zij ner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tussen 20.00 en 22.00uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: famvd- zalm@freeler.nl. Moerkapelle - Biljartvereniging Moerkapelle houdt ook dit het "Open Biljartkampioenschap van Moerkapelle". Iedere beginnende of gevorderde biljarter (tot 6.99 moy.) kan meedoen aan dit regio nale kampioenschap. Vanaf 11 april wordt er gespeeld om de eer en diverse mooie prijzen. Iedere deel nemer speelt minimaal 4 partijen verdeeld over twee avonden en deelname is gratis. Aanmelden kan tot 2 april bij Mar cel Drost: 079 5932722 of in Biljart café Het Wapen van Moerkapelle. Moerkapelle - De uitwedstrijd tegen ATTC Freepack 8 uit Alphen aan de Rijn is door het eerste jeugdteam van TZM met 7-3 gewonnen. Adriaan Bout won drie partijen, Danielle Lindhout twee en Peter van der Spek won één partij. De dubbel werd door Adriaan en Danielle gewonnen. TZM 2 deed goede zaken door in Zoetermeer met 8-2 van Doing 3 te winnen. Sven Smink en Hans Uittenbogaard wonnen drie partijen en samen de dubbel; het laatste punt werd door Laurens de Graaff binnengehaald. TZM 3 moest hals over kop vertrek ken om aan de wens van de tegen stander te kunnen voldoen om de wedstrijd een paar uur eerder te laten beginnen. Na zes keer de maximale winst te hebben behaald moest het team tegen Scylla 8 uit Leiden genoegen nemen met een 5-5 gelijkspel. Arend-Jan van der Spek en Jurian van der Waal won nen twee partijen en Johan Grave- land won er één. TZM 4 moest het in Zoetermeer opnemen tegen Doing 4 en verloor met 6-4. Jan Noorland won al zijn partijen en Sjakko Perdijk won er één. Youri Willems slaagde er ondanks drie gewonnen games niet in een partij te winnen. Moerkapelle - Door de 2-1 winst op mededegradatiekandidaat Schie- broek '94 heeft Moerkapelle nog steeds kans om rechtstreekse degra datie te ontlopen. Tegen Schiebroek lieten de Moerka- pellenaren er geen twijfel over bestaan wie de best voetballende en sterkste ploeg was. Zonder echt heel goed te voetballen, het was een echt degradatieduel, nam de ploeg direct het heft in handen en behield dat de gehele eerste helft. Hoewel er dus voortdurend sprake was van een overwicht, leidde dit niet tot echt uitgespeelde kansen. Een uitzonde ring hierop was na een kwartier spe len een vlot lopende aanval. Na een tweede rebound was Martijn Peeters er als de kippen bij om de 1-0 in te tikken. In de tweede helft werd er van meet af aan op zoek gegaan naar een grotere voorsprong. Hal verwege de tweede helft viel de dik verdiende 2-0. Jurn Hoogma bedien de Martijn Peeters op maat en deze scoorde met een prachtige lob over de keeper de tweede goal. Daarna dacht men de wedstrijd rustig uit te kunnen spelen, maar dat viel tegen. Vijf minuten voor tijd kwam Schie broek uit een vrije trap op 2-1 en dat was het begin van een zeer span nende slotfase, die met een blessure tijd van 10 minuten nog erg lang zou duren. Schiebroek wisselde zelfs van keeper en zette deze in de spits. Hoewel Moerkapelle het nog knap benauwd kreeg, werd er niet meer gescoord. Zaterdag aanstaande wordt op 'de Wilde Veenen' ingehaald tegen Sportlust, dat al bijna kampioen is. Zevenhuizen - De uitslag van de grote loterij van Voetbalvereniging Groeneweg is als volgt: 1. Fiets Max2Bike, lotnummer 1854; 2. Kleurentelevisie, lotnummer 2619; 3. Reischeque De Zwaluw lotnum mer 4467; 4. Boodschappenpakket C1000, lotnummer 1100; 5. Speel goedpakket Toys2Play, lotnummer 4956; 6. Drankenpakket Gall Gall, lotnummer 5272; 7. Klopboormachi ne, lotnummer 0148; 8. Brood/Tosti rooster, lotnummer 5821; 9. 1 uur zeilen, lotnummer 0121; 10. Koffie zetter, lotnummer 4496; 11. Snoep- mand 't Snoepwinkeltje, lotnummer 3116; 12. Slagroomtaart bakker Ger ritsen, lotnummer 4949; 13. 1 uur roeien, lotnummer 3386; 14. 1 uur kanoeen, lotnummer 2577; 15. Waterkoker, lotnummer 4637; 16. Ventilator/kachel, lotnummer 3523; 17. Staafmixer, lotnummer 2324; 18. Monddouche, lotnummer 3507; 19. Waterkoker, lotnummer 4929; 20. Ventilator/kachel, lotnummer 4989. Voor meer informatie: Rik Berends, telefoon 0180-633617. mm www.zevenhuizen-dorpsstraat.nl I Na een rustperiode van twee maanden heb ik er weer helemaal zin in. Ik heb mij altijd voorgenomen om het schrijven geen verplichting te laten worden en het met plezier te doen. Daarom mist u mij soms wanneer ik even op vakantie ben of tot over mijn oren in het werk zit. Begin dit jaar kwam ik echter ongelukkig ten val en liep ik een tijdje kreupel rond. Het was een sportblessure die iedereen aan het lachen bracht, dus zal ik hem hier maar niet vertel len. Ik koos ervoor even rust en afstand te nemen. De ontwikkelingen staan echter niet stil en ik moet nu alweer keuzes maken om niet alles in een keer naar voren te brengen. Ik hoop dat u er ook klaar voor bent en weer met belangstelling leest over de groei van ons dorp. Vorig jaar meldde ik u al dat er initiatieven waren rond een culinair concept. De invulling hiervan vroeg veel tijd en overleg, maar nu gaat het er van komen. Er wordt hard gewerkt aan het tot stand komen van een fantastisch en uniek culinair festival, hier in ons dorp! Een groot aantal producenten van Nederland se streekgebonden culinaire producten zal zich op dit festival presenteren. Deze producenten, uit vaak onbekende plaatsen in Nederland, brengen hun pro ducten naar Zevenhuizen en vertellen hun verhaal achter het product. De bezoekers kunnen hun speci aliteiten kopen om er thuis verder van te genieten. De hoeveelheid en diversiteit zal iedereen verbazen. Als de bezoekers aan het eind van de dag naar huis gaan, realiseren ze zich dat de Nederlandse provin cies een grote hoeveelheid 'smaak' produceren. De kern van het festival is een grote markt in het hart van Zevenhuizen waar de producenten zich pre senteren. Men vindt er erkende streekproducten zoals Terschellinger cranberrycompote, geitenkaas uit Ambt Delden in Overijssel en Maastrichtse kalfs- pastei. Maar ook de Arnhemse meisjes, Doesburgse mosterd en Haagsche Hopjes komen aan bod. Iedere provincie is vertegenwoordigd met een ruime keuze aan regionale producten of streekgerechten. Kent u (nog) de knipselbonenstampot uit Groningen, de potstro uit Friesland of het zuurvlees uit Limburg? Maar er is ook aandacht voor de vergeten groenten van Nederlandse bodem, zoals bruine komkommer, blonde pluklof en paarse wigwamboontjes. Natuur lijk is Zevenhuizen zelf ook vertegenwoordigd met tomaten en paprika's. En wij weten wel dat er Zeven- huizense spruitjes bestaan, maar weten de mensen uit Utrecht of Groningen dat ook? Op het festival presenteren zich ook de overheid en de grotere producenten van smaakvolle producten. En natuurlijk gaan ook de winkeliers uit Zevenhuizen zich op een 'culinaire' manier tonen. Op zaterdag 18 juni gaat het festival om 10 uur 's morgens van start en de sluiting is om 6 uur 's avonds. Het is een hele klus om alles te organiseren en het vraagt veel om alles op tijd te realiseren. De organi satie kan best wat hulp gebruiken. Dus mocht u nog wat vrije tijd over hebben, geïnteresseerd zijn in pro ducten van goede kwaliteit en smaak en enthousiast om die ook aan de buitenwereld te willen tonen, aarzel dan niet om te bellen met Nelleke van Lin- donk (06-22197772) of mail naar nelleke@culi- nairnl.nl. Er zijn heel veel ideeën die zij wil realiseren, maar mocht u nog een superidee hebben om het festival nog aantrekkelijker te maken, bel of mail dan ook. Ik hou u op de hoogte. Arno Lamot (arno@lamot.nl)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 10