BURGERS SCHILDEREN MEE AAN EEN KLEURIG WADDINXVEEN C0ENEC00P COLLEGE CURSUS ZIEKENVERZORGING THUIS GEVARIEERDE MUZIEKAVOND WERELDWINKEL WADDINXVEEN KAN OOK STUNTEN ORGANISATIES VULLEN SPONTAAN DE VRIJWILLIGERSENQUËTE IN JUST MUSIC pagina 28 Hart van Holland 23 maart 2005 WADDINXVEEN/BOSKOOP KERKDIENSTEN - 27 maart Door Paulien de Graaf Waddinxveen - In de publiekshal van Waddinxveense gemeentehuis beschilderde burgemeester Royens het eerste gedeelte van een nog wit schilderij. Woensdag en donderdag kon iedereen die in het raadhuis moest zijn een stukje van het doek inkleuren. De "paint-it" is een project van de Raad voor Kunst en Cultuur in het kader van 2005 Jaar voor Kunst en Cultuur. Op het doek van 100 x 80 cm stond met houtskool een aantal tekeningen van kenmerkende gebouwen van Waddinxveen gete kend zoals de Brugkerk, de wokkels en het raadhuis. Midden op de tekening de sleutels van het Wad dinxveense wapen. De burge meester, gehuld in een groen-wit schort, wilde als start de sleutels schilderen: "In fel geel, zo fel mogelijk". Ook ondertekende hij het schilderij door onderaan een poppetje met een ambtsketen te schilderen. Ver volgens werden wachtende men sen gevraagd om ook een stukje van het schilderij in te kleuren. "Vaak hangen in wachtruimten schilderijen aan de muur, maar het leek ons leuk om niet alleen te kij ken, maar de mensen zelf met verf aan de slag te laten gaan" zegt Bert de Rijke, secretaris van de Raad. Donderdagmiddag 14.00 uur was het schilderij zo goed als af. Er hebben ongeveer 80 mensen mee- I •s geschilderd. "De oudste was een mevrouw van 86 en de jongste was 4 jaar," vertelt Bert de Rijke. "Alle namen zijn genoteerd zodat we iedereen een foto kunnen sturen van het uiteindelijke resultaat." Het schilderij wordt nog een beetje bijgewerkt en afgelakt. Het zal tij dens een raadsvergadering worden overhandigd aan de gemeente raad. "We hopen dat het een mooie plaats in het gemeentehuis zal krijgen," aldus één van de leden van de kunstkring. De Raad voor Kunst en Cultuur organiseert dit jaar een scala van activiteiten in samenwerking met verenigingen en instellingen die werkzaam zijn op dit gebied. De Raad wil nieuwe ideeën aandragen en verenigingen stimuleren samen te werken. Op die manier willen zij de Waddinxveense bevolking een aanbod van kunst en cultuur bie den. Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Themaviering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ont- moetingskerk 9.30 uur pastor GJ. Martini. Wijkgemeente Immanuel- kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkge meente De Rank 10.00 uur ds. M A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouw- sma. Remon. Gem. 10.00 uur ds. A.S. Lenselink. De Bruggen 11.00 uur Jan Delhaas. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reuver; 11.00 uur kand. mw. B. van de Weg (dienst met kinderen). Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Suzanne Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Vrouwen Raad Bos koop organiseert in samenwerking met de Vierstroom een cursus Zie kenverzorging thuis. De cursus wordt gehouden op vier avonden in april en vindt plaats in het Tref centrum aan de Stationsstraat in Waddinxveen. Voor opgave en meer informatie: mevrouw R. Hey- broek, telefoon 0172-217185. Door Karin Heeren Waddinxveen - Hamsterweken, Matsweken en Maxi Actieweken: niets is supermarkten te dol om hun klanten te laten weten hoe goedkoop ze zijn. Maar ook Wereldwinkel Waddinxveen kan stunten. Neem nou de biologische koffie- pads. Met een melange van Robustabonen uit Tanzania en Ara- bicabonen uit Peru. Samen goed voor een mild kopje eerlijke en bio logische koffie. De biologische Ara- bicabonen in deze koffiepads zijn afkomstig uit het gebied ten oosten van de Peruaanse Andes. Het verbouwen van koffie is voor de boeren in dit gebied een eeuw enoude traditie: vaardigheden en vakmanschap werden hier van generatie op generatie doorgege ven. Maar de crisis op de koffie- markt ging ook aan deze boeren niet opgemerkt voorbij: velen zagen geen andere keuze dan over te schakelen op verbouw van coca- planten, die het belangrijkste ingrediënt leveren voor cocaïne. Maar liefst 7500 koffieboeren van 23 coöperaties kozen voor een andere weg. Zij sloegen de handen ineen en werken samen in de orga nisatie COCLA. Dankzij diversifica tie, kwaliteitsverbetering en ver bouw van biologische koffie weten zij het hoofd boven water te hou den. Fair Trade importeert deze kwaliteitskoffie onder meer voor de nieuwe biologische koffiepads. En de komende maand is er een knallende aanbieding. Dat is pas andere koffie! Waddinxveen - Een aantal weken geleden is bij Waddinxveense orga nisaties waar vrijwilligers actief zijn een dikke envelop met een enquê te in de bus gevallen. Met deze enquête worden knelpunten en behoeften onder organisaties geïn ventariseerd. De Stimuleringsgroep Vrijwilligers werk Waddinxveen heeft dit initia tief genomen in nauw overleg met de gemeente. Door het vrijwilli gerswerk in beeld te brengen kan gewerkt worden aan de wensen in het vrijwilligerswerk. Heel wat organisaties zijn inmiddels bekend met de mogelijkheden die de Stimu leringsgroep biedt. De vrijwilligers- vacaturebank en de site worden goed bezocht en regelmatig wordt advies of informatie gevraagd over vrijwilligerszaken. De Stimulerings groep functioneert als een steun punt voor het vrijwilligerswerk. Het zal dan ook voor niemand vreemd klinken dat men in de loop van dit jaar een 'Steunpunt Vrijwilligers werk' wil realiseren. Inmiddels heb ben 40 organisaties de enquête ingevuld. Om een goed beeld te krijgen van de huidige situatie zijn nog meer ingevulde enquêtes nodig. De Stimuleringsgroep wil degenen die de enquête nog niet hebben ingevuld oproepen dit alsnog te doen. Organisaties die de enquête al ingevuld hebben ontvangen een dezer dagen een passende attentie. Voor meer informatie: 0182- 631932. Waddinxveen - Twintig acts ver schenen op het podium tijdens de muziekavond bij het Coenecoop College: zelfgeschreven nummers, playback, dans, streetdance en onvervalste rock. Allemaal ingre diënten van een afwisselende avond. De hele aula was afgeladen met scholieren, ouders en andere belangstellenden en alle deelne mers konden rekenen op enthousi ast applaus. Met La Bamba heeft de huisband de avond geopend. Enigszins aan de late kant, het publiek werd inmiddels wat onrustig, maar na een wervelende start volgden de nummers elkaar snel op. Haperen de techniek zorgde nog even voor uitstel van 'Save the last dance', een mix van moderne en klassieke dans door Lenneke van Die. Geluk kig kon zij haar act toch nog ten uitvoer brengen en kon zij rekenen op hartelijk applaus. Janice War merdam, begeleid door Maarten Overdijk en Mike Verkleij zong de sterren van de hemel en een flit sende playbackact op 'Hit the road Jack' door tien eindexamenkandi daten was erg leuk om te zien. Waddinxveen - Het jaarlijkse voor jaarsconcert van Concordia "Just Music" zal in het teken staan van film-, pop-, klezmermuziek en musical. Deze avond zullen het har monieorkest en C-Akkoord, beide onder leiding van Jeroen Wentel, deze verschillende genres ten gehore brengen. Het concert wordt gehouden op vrijdagavond 8 april in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. De zaal is open vanaf 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten a 5,- zijn te verkrijgen aan de zaal of telefonisch te bestellen bij de heer J. Romijn, telefoon 0182- 616297.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 28