B-SAFE: NIEUW BEDRIJF VAN JONGE ONDERNEMERS OUD ARCHIEFSTUK TERUG IN BOSKOOP HCW HEREN 1 OP GEDEELDE EERSTE PLAATS BASISCURSUS JOURNALISTIEK EN FICTIEF SCHRIJVEN BINGO IN 'T ZUIDH0NK BINGO IN DE PADDESTOEL GEMEENTE EN JEUGDADVIESRAAD WERKEN SAMEN AAN JEUGDENQUETE VOLKSMUZIEK Hart van Holland 23 maart 2005 I^^mTddTnX VEEN/ BO S K O O P pagina 29 Door Karin Jongkind Waddinxveen/Regio - Sinds okto ber 2004 is in deze regio het nieu we bedrijf B-safe actief. Het wordt gerund door zestien stu denten Commerciële Economie van de Rotterdamse Hogeschool en houdt zich bezig met de ver koop van de Slimcard. De Slimcard is een vernuftig apparaat, waarop je alle gegevens van de simcard van je mobiele telefoon kunt zet ten. Mocht je mobiele telefoon gestolen worden of kwijtraken dan zijn alle nummers van familie, vrienden of werkrelaties nog gemakkelijk voorhanden. Eigen ervaring De Waddinxveense Roel de Bruijn is één van de mede-oprichters van B-safe. Hij is enthousiast over B- safe én de Slimcard. "Ik spreek uit eigen ervaring hoe nuttig de Slim card kan zijn. Mijn mobiele tele foon werd gestolen en alle num mers die erin voorgeprogram meerd stonden moest ik opnieuw achterhalen. Van vrienden die ik dagelijks zie is dat natuurlijk niet zo'n probleem, maar er waren ook nummers bij van bedrijven waar ik stage had gelopen of vakantiev rienden. Dat was toch wel lastig." De Slimcard is een klein apparaat en kost 12,95 exclusief batterij en verzendkosten. "Het is superhan- dig dat je 250 telefoonnummers kunt opslaan. In tegenstelling tot je mobiele telefoon moet je de Slimcard juist niet bij je dragen. Anders is de kans nog groot datje het verliest." Marktonderzoek De studenten deden voorafgaand aan de oprichting van B-safe een marktonderzoek. "Aanvankelijk dachten we dat vooral jongeren en studenten in de Slimcard geïn teresseerd zouden zijn. Dat zijn ze ook wel, alleen hebben ze niet altijd het geld ervoor over. Daar om zoeken we onze klanten nu vooral bij bedrijven. Die zijn ook erg positief over de Slimcard. We hebben al aanvragen voor grote aantallen en om het apparaat met het bedrijfslogo te laten bedruk ken." Organisatie B-safe is een zogeheten Junior onderneming. leder jaar krijgen de 2e jaarsstudenten van de rich ting Commercieel Management van de Rotterdamse Hogeschool de opdracht om een uitdagend, nieuw of opvallend product of dienst te zoeken en een bedrijf op te richten. Roel de Bruijn: "Omdat dit bedrijf onder de voorwaarden van de Stichting Junior Onderne ming van de Rotterdamse Hoge school valt, is er geen inschrijving bij de Kamer van Koophandel nodig. Verder is het een normale onder neming met alle plichten die daar bij horen. Als startkapitaal kregen we van de Stichting Junior Onder neming tweeduizend euro mee. De stichting krijgt haar geld van aandeelhouders, die iedere deel nemer aan een Junioronderne ming zelf moet zoeken. De even tuele winst die uit het bedrijf komt wordt verdeeld onder die aandeelhouders. De studenten verdienen er zelf niets aan. Overi gens vinden we dat helemaal niet erg. Het belangrijkste is dat we er veel van leren." Interesse in de Slimcard? Bel 06- 43234184 of mail: b-safe@lycos.nl Door Paulien de Graaf Boskoop - Een oud boekwerk geti teld 'Protocol van opdrachten en schuldbrieven van de Heerlijkheid Zuidwijk', geschreven van 1655 tot 1776, werd dinsdag 15 maart overhandigd aan burgemeester Rijsdijk door de archivaris van Wassenaar, mevrouw De Glopper. Het oude document werd door het Nationaal Archief, samen met andere documenten over de Heer lijkheid Zuidwijk, aan de gemeen te Wassenaar overgedragen. Binnen deze gemeente ligt een gebied dat deze naam droeg. Bij nadere inventarisatie kon men dit ene document niet thuisbrengen omdat geografische aanduidin gen en familienamen niet over eenkwamen met het Wassenaars archief. "Omdat de Boskopers er bij wijze van spreken bijna uit kropen, heb ik contact opgeno men met de gemeente Boskoop en inderdaad kende zij ook een heerlijkheid Zuidwijk binnen hun gemeentegrenzen", vertelt mevrouw De Glopper. "Het was dus meteen duidelijk dat het om een Boskoops document ging." In de tijd van Napoleon bestond er op het grondgebied van Boskoop een Heerlijkheid Zuidwijk. Deze zelfstandige gemeente bestond uit twee boerderijen en een watermo len en had welgeteld 16 inwoners. Het was gelegen rondom de huidi ge weg Zuidwijk. Tot 1845 was het een zelfstandige gemeente, daar na werd het toegevoegd aan de gemeente Boskoop. Het boek werd in de raadzaal van het gemeentehuis overhandigd onder belangstelling van de ver antwoordelijke ambtenaren, leden van de historische kring Boskoop en een vertegenwoordi ger van het Nationaal Archief. "Ik vind het bijzonder dat het docu ment na 350 jaar terug is op de plaats waar het thuishoort en overhandig het dan ook graag aan de gemeente Boskoop", zei mevrouw De Glopper tijdens de overhandiging. Omdat veel van het Boskoopse archief tijdens een brand verloren is gegaan is dit document voor de gemeente van onschatbare waarde. Waddinxveen - Na de belangrijke overwinning op Berkel vorige week, stond nu de eveneens belangrijke wedstrijd tegen Bleis- wijk op het programma. De tweede plaats in de competitie was inmiddels namelijk door Bleiswijk van Berkel overgenomen. Gezien het goede spel van de voorgaande wedstrijden, zag Heren 1 de wed strijd vol vertrouwen tegemoet. Waddinxveen startte de wedstrijd uitstekend. Waddinxveen kreeg een aantal goede kansen, had de wedstrijd onder controle en de 1-0 hing in de lucht. Na twintig minu ten spelen liet Mike Smeelen de 1-0 op het scorebord noteren, door een vrijslag mooi binnen te tikken. De tweede helft leek een kopie te worden van de eerste helft. Weder om een aantal goede kansen voor Waddinxveen, maar de zo gewen ste 2-0 bleef uit. En waar Waddinxveen kans op kans liet liggen om de wedstrijd defini- Waddinxveen - De techniek van een persbericht/verhaal schrijven staat centraal in de cursus 'Schrijven kun je leren' die op zaterdag 16 april van 9.00 tot 15.00 uur wordt gege ven bij de Volksuniversiteit in zalencentrum het Trefpunt Wad dinxveen. Docente Gera de Leeuw boogt op haar jarenlange ervaring als hu'is-aan-huisbladredacteur, zij publiceert columns op internet onder de naam Geraldine Liefhart en is perschef voor twee Neder landse circussen. Wat moet er wel in een verhaal staan en wat niet. Welke volgorde en hoe deel je de alinea's in. Hoe ziet een kop eruit en wanneer gebruik je tussenkop jes. Hoe schrijf je zo origineel mogelijk een persbericht zodat het opvalt. Hoe trek je de aandacht van de lezers en houd je die ook vast. Natuurlijk is er ook ruimte om te kijken naar de geheimen van webredactie of naar verhalen die puur fictie zijn. Cursisten krijgen een boek boordevol tips en prak tijkvoorbeelden. Voor meer informatie en aanmel ding: www.volksuniversiteitwad- dinxveen.nl Waddinxveen - In 't Zuidhonk wordt zaterdag 26 maart een bingo gehouden. Er worden tien rondes gespeeld. Tussendoor wordt een loterij gehouden. Aanvang 20.00 uur. Jeugd wordt alleen onder begeleiding van een volwassene toegelaten. Waddinxveen - Wijk-en speeltuinver eniging De Paddestoel houdt vrijdag 25 maart aeen bingoavond. De toe gang is vrij. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer info: www.wsv-depaddestoel.nl De Paddestoel organiseert voor don derdag 5 mei een groot feest rond om haar speeltuin. Onder andere is er een braderie. Voor deze braderie zijn nog kramen te huur. Voor meer informatie: 0624562698 of mail: peter@youngprofessionalsgroup.nl. tief op slot te gooien, was het Bleis wijk dat, tegen de verhouding in, de 1-1 maakte. Dit was het begin van onrustig spel bij Waddinxveen. Bleiswijk bleef loeren op de coun ter en voelde dat er meer te halen viel dan een gelijkspel. Vijf minu ten voor tijd strafte Bleiswijk het gebrek aan scorend vermogen aan de kant van Waddinxveen hard af, door de winnende goal te maken en zodoende op gelijke hoogte met Waddinxveen te komen in de competitie. Waddinxveen - Eind maart stuurt de gemeente in samenwerking met de jeugdadviesraad enquêtes naar ruim vierhonderd jongeren. In de enquête worden jongeren ondervraagd op onderwerpen als: huisvesting, werk gelegenheid, veiligheid, woonomge ving, vrije tijd en sport. Directe aan leiding voor de enquête is de nota lokaal jeugdbeleid "jeugd in beeld" waarin het opzetten van een enquê te als een van de actiepunten wordt genoemd. De gegevens van de enquête worden echter ook gebruikt als input voor de welzijnsvi- sie. Daarnaast is het ook voor de jeugdadviesraad een goed middel om te weten te komen wat jongeren belangrijk vinden en hoe zij over bepaalde onderwerpen denken. De gemeente en de jeugdadviesraad hebben de handen in een geslagen en gezamenlijk een enquête opge steld. De jongeren worden verdeeld in twee categorieën: 12-17 jaar en 18-23 jaar. De vierhonderd jongeren zijn op basis van een steekproef gekozen. Met de uitslag van het onderzoek kan het Jeugdbeleid nog beter afgestemd worden en kan de jeugdadviesraad aanbevelingen doen. Voor de zomervakantie wordt er een begin gemaakt met de analy se van de gegevens. Als de resulta ten bekend zijn, worden deze uiteraard gecommuniceerd. Waddinxveen - In de Immanuëlkerk wordt vrijdag 8 april om 20.00 uur een voorstelling gegeven door Rine- ke Marwitz en Conny Timmermans. Circa 100 muziekinstrumenten, voor namelijk uit Europa, West Azië en Afrika, zullen worden besproken en bespeeld. Kaarten a 5,- (kinderen tot 12 jaar gratis) zijn vanaf 7 maart te verkrijgen bij: Tineke Doornbos, de Genestetlaan 18; Gerard Repko, Mozartlaan 32; Jeanne van den Heu vel, Troelstrahoeve 22 en Carla Schuurs, Hoefblad 23.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 29