jOrtn ui jCeu OP ZATERDAG 2 APRIL Effecten De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 303 20 jaar Clips Haarmode Spinning around the world Foutje bedankt Wet voorkeursrecht gemeente Rabobank verlaagt variabele rentetarieven Oyukr Ms jn-eut octs Rabobank van 10.00 tot 17.00 uur Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 23 maart 2005 Kom in de kas is een evenement voor jong en oud! Allen van harte uitgenodigd. ^tvter polis Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Afgelopen weekend heeft Clips Haar mode haar jubileum gevierd. Op 20 maart was het precies twintig jaar geleden dat de kapsalon haar deuren in Zevenhuizen opende. Nadat Jan van Woerden al eerder een kapsalon in Oudekerk was begonnen met een compagnon, heeft hij de zaak in Zevenhuizen opgestart. Later heeft zijn echtgenote Berry van Woerden de bedrijfsleiding in de kapsalon op zich genomen, waarna Jan zich heeft toege legd op de fotografie. Ook de activiteiten in de kapsalon zijn in de loop der jaren uitgebreid, met onder andere visagie. Door de combinaties van de verschillende diensten worden er nu complete make-overs en bruidsrappor tages, inclusief haar en visagie, verzorgd. Om het twintigjarig jubileum te vieren is zaterdag in de kapsalon een Rad van Fortuin georganiseerd, waarbij onder andere een kappersbon en een make over waren te winnen. Daarnaast heb ben Jan en Berry naar aanleiding van het jubileum enkele exemplaren van een verjaardagskalender uitgegeven met foto's van het werk van Clips en de omgeving van Zevenhuizen. Deze kalen der zal rond de feestdagen in december als relatiegeschenk worden uitgegeven. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle feliciteert Jan en Berry van Woerden met dit jubileum en wenst ze veel succes voor de toekomst. Op zaterdag 19 maart 2005 werd in Sporthal De Dreef te Waddinxveen een zes uur durende Spinningmara- thon gehouden met ais motto "Spin ning around the World". Aan deze spinningmarathon hebben ook een zestal medewerkers van Rabo bank Zevenhuizen-Moerkapelle deelge nomen. In zes uur tijd is metz'n allen een Dat was wat afgelopen vrijdag. Plotsklaps stond de koers van ABN AMRO 8,5% lager. Van 20,18 naar 18,50. Wat is er aan de hand vroegen adviseurs en beleggers zich af. Waarom daalt de koers van ABN AMRO zo snel om zich vervolgens onmiddellijk weer te herstellen? Uiteraard daalde de AEX index ook vanwege de grote daling van ABN AMRO. Het aandeel weegt immers in deze index. Wat bleek? Er was een "bestens" order ingelegd van 650.000 stukken verkopen. Bij dit soort orders geldt geen limiet, een bestensorder moet in zijn geheel op de eerstvolgende danwel best mogelijke koers wor den uitgevoerd. E.e.a. is dus afhan kelijk van de vraag op dat moment. Doordat er plotsklaps heel veel aan bod kwam kon de order niet geheel op 20,18 uitgevoerd worden. Vervol- totale afstand van 40.000 km afgelegd. Het startschot voor de marathon werd gegeven om 10:00 uur en de finish was zodoende om 16:00 uur. Ter ondersteu ning waren er een hoop bekende Neder landers en sporters aanwezig. Het belangrijkste doel van het Spinning around the World 2005 evenement was om geld in te zamelen voor Stichting Doe een Wens. Deze Stichting vervult de 'liefste' wens van kinderen tussen de drie en achttien jaar met een onzekere toe komst. Door het vervullen van een wens, probeert de Stichting een stukje blijd schap en kracht te brengen in een moei lijke periode; even weg van ziekenhuis, behandeling en doktoren. Het bedrag wat is opgehaald bedraagt 30.000,=. gens wordt er markt gezocht en dat wordt altijd wel gevonden in dit soort aandelen echter dan wel op een lager niveau. Uiteindelijk kon de order in zijn geheel worden uitge voerd, maar wel voor een deel pas op 18,50. Waarschijnlijk is e.e.a. het gevolg van een foutje. Het verhaal gaat dat de order "slechts" 6.500 stukken groot had moeten zijn. Een duur foutje want naar alle waarschijnlijk heid zal de beurs de order niet terugdraaien, want er zijn immers geen onrechtmatigheden geschied. Daarnaast is het terugdraaien van deze order heel moeilijk, want er ontstaan bij dit soort bewegingen allerlei andere bewegingen, ook met het aandeel Fortis gebeurt dan wat. Ja, zo zit het in het beleggersleven: succes en teleurstelling liggen dicht bij elkaar. Op 16 maart j.l. hebben de Rabo- banken Zevenhuizen-Moerkapel le, Nieuwerkerk-Moordrecht en Gouwezoom in samenwerking met LTO Noord advies, afdeling Zuidpias een bijeenkomst georga niseerd in het kader van de Wet voorkeursrecht gemeente (Wvg). Kort geleden is de Wvg uitgespro ken op een groot aantal gebieden in de Zuidpias. De impact van deze wet roept vele vragen op betreffen de investeringen of verkoop van het bedrijf bij de ondernemers. Ook de Rabobank en de LTO krijgen vele vragen over dit onderwerp gesteld. Naar aanleiding hiervan is een gezamenlijke bijeenkomst geor ganiseerd waar de genodigden geïnformeerd werden uit diverse invalshoeken over de gevolgen van de Wvg. Tijdens de bijeenkomst hebben vier sprekers, waaronder een pro jectontwikkelaar, jurist, fiscalist en makelaar, vanuit hun eigen achter gronden een toelichting gegeven op de Wvg. Na de presentaties zijn de aanwezigen in groepen uiteen gegaan om een aantal stellingen met elkaar te bediscussiëren. Via een plenaire terugkoppeling en een forum, gevormd door de spre kers zijn de stellingen besproken. Wij kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. Per 1 april 2005 heeft de Rabo bank het rentetarief voor varia- belrentende leningen aan bedrij ven met 0,10% verlaagd. Het tarief voor variabelrentende leningen aan particulieren is per deze datum met 0,20% verlaagd. Daarnaast zijn per 1 april 2005 nage noeg alle tarieven voor variabelren tende spaarvormen verlaagd. De verlagingen variëren van 0,05% tot 0,25%. stellen de bedrijven aan de G. van Dort Kroonweg in Waddinxveen hun deuren open voor het publiek. Deze dag wordt mede mogelijk gemaakt door: Rabobank Openingstijden rondom Pasen Op vrijdag 25 maart en maandag 28 maart zijn ons kantoor in Zeven huizen en de Geldwinkel in Moer kapelle gesloten. Uiteraard kunt u op deze dagen wel gebruik maken van de Geldautomaten in Zeven huizen en Moerkapelle. Op donder dag 24 maart sluiten wij gewoon om 17.00 uur. Op vrijdag 25 maart zijn wij wel telefonisch bereikbaar, van 8.00 tot 17.00 uur. Sale leasebackregeling voor varkenshouderij In navolging van de sale en lease backregeling voor de glas- en tuin bouw komt de Rabobank nu met een vergelijkbare regeling voor de varkenshouderij. Varkenshouders kunnen zo profiteren van een liqui diteitsvoordeel dat kan oplopen tot enkele tonnen. 'We hebben in feite de regeling voor de glastuinbouw omgebouwd naar de varkenshouderij', aldus Ton De Juncker van Food Agri. 'Var kenshouders moeten enorm veel investeren op dit moment en maken daardoor weinig tot geen fiscale winst'. Direct gevolg daarvan is dat ze niet kunnen profiteren van fiscaalvriendelijke regelingen als de Vamil en de Milieu-investeringsaf- trek (MIA). De sale leasebackrege ling is voor hen dan dé oplossing.' Kunstboek unlocked #2 Ter gelegenheid van de tentoon stelling HxBxD in het Gemeente museum, Fotomuseum en GEM te Den Haag verschijnt een tweede boek over de Rabo Kunstcollectie: unlocked #2. Dit boek belicht een deel van de kerncollectie in woord en beeld. Bijzonder aan deze uitga ve is de manier waarop de collectie ontsloten wordt: de kunstwerken zijn geordend per generatie. Daardoor worden verwantschap pen en contrasten beter zichtbaar. De publicatie is tweetalig. Het boek is tijdens de tentoonstelling te koop in de museumwinkels van gemeentemuseum en het GEM Fotomuseum. Het boek kost 29,50. De tentoonstelling duurt nog tot 8 mei. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestiiden: Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Babofoon: Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabo orderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Rabo Beleggingsadviesteam

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2