HCW DAMES 1 BLIJFT IN SPOOR VAN KOPLOPERS BONDSTESTEN ROLSCHAATSEN 4 T.O.O.S. DANSERS NAAR REGIONALE DEMOGYJADA GROENEWEG OP LAATSTE MOMENT LANGS CABAUW SPANNING STIJGT BIJ HSW KLEINE NEDERLAAG VOOR DAMES FLYERS TREKVOGELS SUCCESVOL OP EIGEN TOERNOOI pagina 34 Hart van Holland 23 maart 2005 SPORT GYMNASTIEK BASKETBAL MIDGETGOLF O Zaandam - In Zaandam werden ook verdiend gehaald. Bij het dan- zondag 20 maart bondstesten gehouden. Voor Rolling '90 was Chantal Hertog als eerste aan de beurt, ze ging voor haar cadetten figuurtest. De hele test werd netjes gereden en ze heeft de test dan sen kwamen drie dansers in actie, die voor de tweede keer dit sei zoen een danstest deden. Anne- miek Luinen, Stefanie Hathie en Martijn Robbemond behaalden alledrie hun test. Waddinxveen - Vooraf werd gedacht dat het een gemakkelijke wedstrijd zou worden. De coach had deze ontmoeting vooraf neer gezet als een belangrijke wedstrijd, maar gezien de lage klassering van de tegenstander (Hoorn), werd deze aanduiding vooraf door het team niet gedeeld. De werkelijk heid was anders! Hoorn begon fel ler dan verwacht, waardoor HCW veel balverlies leed en erg onrustig speelde. Enkele goede kansen wer den niet benut, maar dankzij een geconcentreerde verdediging onder leiding van Dieuwke Bresser, werden geen kansen weggegeven. Een goed spelende Mariska Berre- voets stelde Denise Telussa in staat om de 1 -0 te maken. Dit was tevens de ruststand. Na rust werd er iets rustiger gehockeyd, al was er geen sprake van hoogstaand spel. Het was vooral de inzet die ervoor zorgde dat Hoorn geen vuist kon maken. Uit een strafcorner kon invaller Dieuwertje Rip, met een strak schot in de korte hoek, de 2-0 te maken. Hierna was het met de tegenstand van Hoorn echt gedaan. Denise Telussa kon er nog 3-0 en 4-0 van maken. Met de winst (3-1) op Magnus uit Schagen van vorige week, blijft het team zicht houden op het kampi oenschap in de vierde klasse. Waddinxveen - De jazzdans- en turnvereniging T.O.O.S. heeft afge lopen zondag 20 maart meegedaan aan de Regionale Demogyjada (demonstratie gymnastiek en jazz dans). Het jaarlijks terugkerende KNGU dansspektakel werd dit keer georganiseerd in Bodegraven, waar ruim 37 dansen door 9 Zuid-Hol landse dansverenigingen in de spot lights werden vertoond. Het leuke van een Demogyjada is dat niet alleen het publiek, maar ook alle deelnemers kunnen genie ten van eikaars dansen, stijlen en outfits. Dansdocente Margreet was tevreden over de uitvoeringen van de nieuwste moderne dansen 'Vic tim' van FoKus en 'You had Me' van FoKus II. Ondanks dat deze meiden zelf nog niet geheel zeker van hun zaak waren, waren beide dansen beslist de moeite waard en een wel kome afwisseling. In de dans 'Frustrated', waarin de FoKus II dansers zelfs gebruik maken van stoelen, touwtjes en aerobic- steps, kwam het zelfvertrouwen meer naar voren en spetterde de groep van het toneel af. De groep 7 meisjes hadden een vooral grappige dans ingestudeerd op een nummer van Safri Duo. Verkleed als dametjes op stepjes, als zakenlui met koffer tjes, oma's met wandelstok of stoere kids met scheve petten swingenden ze dat het een lieve lust was op 'Ga je mee?'. De groep 8 meiden waren in de ban van de slappe poppen en robots in hun 'Robot Swing' dans. De toepasselijk uitgevoerde dansbe wegingen gaven vooral in de twee talsituaties van slappe pop en robot een leuk contrast. En natuurlijk mocht tijdens deze demogyjada ook de jeugdselectie niet ontbreken. Dit keer had docen te Judtih van Zwet een zeer vrolijke dans 'Frogs Princes' bedacht voor deze pittige groep. "De dans liep echt als een trein!" aldus een enthousiaste en tevreden juf. Dat alle dansgroepen het nog niet zat waren na zo'n lange voorstellings middag bleek tijdens de einddans 'Don't Stop!'. Vol energie gingen alle deelnemers nog één keer geza menlijk uit hun dak op dit slotnum mer. Van alle Regionale Demogyja- da's worden de beste en meest ori ginele dansacts uitgekozen en later in het seizoen vertoond tijdens de Landelijke Demogyjada. Zondag 10 april a.s. kan men genieten van de T.O.O.S. streetdance tienergroepen en FoKus II in de Goudse Schouw burg, waar zij zullen optreden tij dens de Mega Dance Manifestatie. Voor informatie: 0182-613839 640277. Zevenhuizen - Voor de winnende partij is het prachtig als in de laatste minuut van de wedstrijd een voor sprong wordt genomen. Bart Eind hoven dompelde in de laatste minuut van het degradatieduel tegen Cabauw de bezoekers in rouw. Scheidsrechter Pille kende Groeneweg een strafschop toe, omdat de snelle Menno van Dam in de ogen van de man binnen de 16- meter lijnen werd neergehaald. De goed spelende Eindhoven voltrok uiteindelijk feilloos het vonnis over Cabauw. De bezoekers waanden zich al rijk, omdat men naar Zevenhuizen was afgereisd in de wetenschap dat bij een gelijkspel Groeneweg op vier punten afstand zou blijven. Slechts één keer verschenen de bezoekers gevaarlijk voor doelman Mark de Hoog. Bij de 0-0 stand knalde de spits van Cabauw hoog over. Een minuut later kreeg Van Dam van de thuisclub de mooiste kans van de wedstrijd, maar hij miste op minder dan vijf meter voor open doel. Met een prachtige actie van dezelfde speler een tiental minuten later, het schot belandde tegen de dwarslig ger, zijn alle mooie momenten van deze wedstrijd vermeld. Beide ploe gen staan uiteraard niet voor niets zo laag op de ranglijst. Aan inzet en strijdlust ontbrak het bij beide elf tallen niet, maar een goedlopende aanval over twee of meer schijven waren op de vingers van één hand te tellen. De afstand met de twee degrada tieplaatsen is vergroot tot vijf en zes punten op respectievelijk Haastrecht en Swift Boys. Door het onregelmatige wedstrijdschema is Groeneweg komend weekend weer vrij en daarna volgt de uit wedstrijd tegen Stolwijk. Wordt ook deze wedstrijd gewonnen, dan is het verschil daarmee nog maar twee punten. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen viste de negen de en voorlaatste wedstrijd van de wintercompetitie in de Ringvaart bij Aalsmeer. Twaalf deelnemers pro beerden de slechte resultaten van de afgelopen weken te wissen, het geen maar ten dele lukte. Ook nu bleef bijna de helft met lege han den, van de andere helft wisten slechts drie deelnemers echt te sco ren. De uitslag was als volgt: 1John van Elswijk, 2.470 gr; 2. Martin van Leeuwen, 1.970 gr; 3. Herman Kraan, 1.620 gr; 4. Wim Houtman, 680 gr; 5. Rinus Reichard, 540 gr. Het klassement luidt: 1. Aat van Leeu wen, 9.550 gr; 2. John van Elswijk, 9.160 gr; 3. Rinus Reichard, 8.970 gr; 4. Herman Kraan, 8.690 gr; 5. Mar tin van Leeuwen, 7.305 gr. De derde wedstrijd van de ouderen- competitie werd afgelopen woens dag in de Oude Rijn bij Bodegraven gevist. Ook hier slechte vangsten en ook hier deed John van Elswijk goede zaken door te winnen met 1.750 gram. Tweede werd Rinus Rei chard met 490 gram en derde werd Wim Houtman met 370 gram. Aanstaande zaterdag wordt de tiende winterwedstrijd gehouden in de Oude Rijn. Vertrek vanaf het sta tion NS om 6.00 uur. Waddinxveen - Ondanks de neder laag die zijn dames leden tegen het bezoekende MSV 2, was coach Cla- >v rence Alvares tevreden met het ver toonde spel en de strijdlust van zijn team. Voor Flyers zaten de proble men vooral in de eerste twee kwar ten. Ondanks de vele kansen lukte het de dames nauwelijks de gecre ëerde kansen doeltreffend af te ron den. MSV had, gezien de ruststand van 11-34, daar beduidend minder moeite mee. In de tweede helft zette Flyers MSV met succes onder druk, waarbij men nu wel tot scoren kwam. Het derde en vierde kwart vielen met 12-5 en 13-8 dan ook uit in het voordeel van Flyers. Te weinig echter om de 36-47 nederlaag te voorkomen. Topscoor ders: Marloes Buytenhek 8 en Mireil le Raaphorst 6. Ondanks het feit dat Heren 1 van Flyers slechts kon beschikken over acht spelers, was men in Barendrecht met 65-54 te sterk voor het laag geklasseerde Binnenland 1. Vooral in de tweede helft probeerde Binnen land met fysiek spel de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Flyers toonde zich vervolgens vanaf de vrije worplijn erg zuiver. Van de 35 toegekende vrije worpen werden er 26 benut. Topscoorders: Wim Koole en Wolter Zwijnenburg, elk 16 pun ten. Heren 2 leverde een prima prestatie door koploper Green Eagles 2 met 73-56 te verslaan, waarbij de winst vooral tot stand kwam in het twee de kwart. Voor Heren 2 was dit de derde overwinning op rij. Topscoor ders: Sebastiaan Overdam 28 en Niels Scheps 20 punten. Heren 3 kwam door een veel pratend Green Eagels 3 niet echt in haar spel, 42-54. Het eerste kwart was dan nog wel voor de mannen van speler/coach Erik Koppenal, 13-9 en ook bij rust had Flyers nog vier punten voor sprong, 22-18. Aan het eind van het derde kwart namen de bezoekers uit Vlaardingen de leiding echter over, om die vervolgens niet meer af te staan. Topscoorders; Jeroen Jenner 12, Johan Walhout 10. Heren 4 speelde tegen het bezoe kende The Jumpers uit Den Haag een prima eerste kwart, 25-12. Het tweede kwart kenmerkte zich door het missen van veel kansen. Rust 40- 26. De Hagenaars wonnen vervol gens met minimaal verschil het derde en vierde kwart. De tweede overwinning van Heren 4 kwam ech ter niet in gevaar, 67-55. Topscoor ders: Jaap de Lange 20, Gert Jan Oskam 15, Thale Lesschen 14. Koplo per Jump 1 was in de Duikelaar met 40-54 te sterk voor Jongens Aspiran ten 1Alleen het vierde kwart viel uit in het voordeel van de jongens van voorzitter/coach Fred van Noort. Topscoorders: Remco Anker 14 en Lennart van Gils 10. Jongens Aspiranten 2 kende geen problemen met Forwodians 1. De basis voor de uiteindelijke 72-43 overwinning werd gelegd in de eer ste twee kwarten, 37-11In de twee de helft liet Flyers de teugels wat vie ren en kon Forwodians nog iets terug doen. Topscoorders: Joost Renirie 22 en Donny Vurens 10. Geen winst voor de jongste jeugd. Gemengd mini's 1 verloor met 28-68 en Gemengd Benjamins kon het niet bolwerken tegen het bezoekende Zoebas 3. Boskoop - Op de banen van de Bos- koopse midgetgolfvereniging De Trekvogels is het afgelopen week end het jaarlijks nationaal toernooi gehouden. Er waren in totaal 127 inschrijvingen over twee dagen. Op zaterdag gingen 64 golfers in verschillende categorieën met elkaar de strijd aan en op zondag waren dat er 63. Met een verrassend lage score werd Martin Blokker van De Ploegers uit Voorthuizen toernooi- winnaar bij de heren met slechts 88 slagen. Bij de dames wist Erica Tromp van Hole Ridders uit Ridderkerk de toernooizege te pakken met 92 sla gen. Voor de thuisspelende leden van De Trekvogels waren er gelukkig ook wat successen weggelegd. Bij de jeugd was de titel bij de jongens junioren voor Dominique Dijksman. Met 103 slagen had hij slechts drie slagen voorsprong op Mariusz Czi- zielski uit Aalsmeer. Timon Saman van De Trekvogels werd met 127 sla gen vierde. Ook voor Irene Blanken was er een eerste prijs weggelegd bij de dames senioren A. Met een score van 95 wist zij de toernooiwinnares van vorig jaar, Ellie Mulder uit Voorthui zen, met één slag voor te blijven. Els van der Stroom eindigde als derde met 101. Bij de heren A wist Ruud Slappendel (Geldrop) de hoofdprijs te pakken. Hij had voldoende aan 92 slagen en was daarmee vier slagen beter dan Ed van Voskuilen met 96. Voor de derde plaats kwam er een barrage aan te pas voor drie heren met 97. Jan-Kees van Voskuilen wist deze te winnen op baan drie. Bij de teams was er eindelijk weer een toernooizege voor de organise rende club. De vier teamleden van De Trekvogels 1 speelden allen op zaterdag en moesten afwachten wat de concurrentie op zondag zou doen. Zoetermeer 1 bleef steken op 410 slagen en Hole Ridders kon niet lager komen dan 413. Zo kon De Trekvogels 1 de vlag hijsen voor de toernooizege met 409 slagen. In dit team speelden Jan van der Stroom (115), Els van der Stroom (101), Jan- Kees van Voskuilen (97) en Ed van Voskuilen (96).

Hart van Holland | 2005 | | pagina 34