WADDINXVEEN 'SPINT' 30.000 EURO VOOR STICHTING DOE EEN WENS BE FAIR DAMES VERLIEZEN NIPT VAN KALINKO BEDRIJFSVOLLEYBAL SPORT Hart van Holland 23 maart 2005 pagina 35 Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Sporthal de Dreef stond afgelopen zaterdag volledig op zijn kop. Ruim 600 mensen fiet sten tussen tien uur 's ochtends en vier uur 's middags op zogeheten spinningfietsen. Ze deden dat om zoveel mogelijk geld op te halen voor de Stichting Doe een Wens. Dit is een vrijwilligersorganisatie die zich inzet om de wensen van ernstig zieke kinderen te vervullen. Voor iedere kilometer die de deel nemers aflegden ontving de Doe een Wens Stichting één Euro. Het sportevenement was georgani seerd door de serviceclub Rotary- club Waddinxveen, in samenwer king met sportinstituut den Edel. Esther Vergeer, Olympisch kampi oene tennis enkel- en dubbelspel van de Paralympics 2004 in Athene, gaf iets na tien uur het startsein voor het spinningfestijn. Zij zette met een druk op de knop een elektronische klok in werking en wenste alle deelnemers veel succes. De bekende Hagenaar Henk Bres legde daar nog een schepje boven op, door de wens uit te spreken dat iedereen zich 'uit de naad zou fiet sen'. Om vier uur 's middags nam 'bobo' Danny Rook voor de Doe een Wens Stichting een cheque in ontvangst van maar liefst 30.000 Euro. Fietsen op muziek Spinning is fietsen op muziek. Het ritme van de muziek, bepaalt het tempo van het fietsen. In Waddinx veen was dat niet anders. De muziek en een spectaculaire licht en lasershow werd verzorgd door de RTW. Mede door de muziek zat de sfeer er de hele dag goed in. In de Sporthal stonden 200 spinningfiet sen opgesteld. Een Spinningfiets lijkt op een hometrainer maar heeft als extra een vliegwiel. De zwaarte van de fiets kan handmatig inge steld worden, afhankelijk van het muziektempo en de instructeur. In de Sporthal in Waddinxveen werd het tempo bepaald door sportin- structeurs van Den Edel. Zij spinn- den op een groot podium, dat voor de gelegenheid vooraan in de hal was opgebouwd. De instructeurs zweepten de deel nemers op om door te zetten. Die deelnemers hadden zich laten sponsoren door familie, vrienden, werkgevers of verenigingen. De bemanning van een Spinningfiets bestond uit minimaal één en maxi maal vier personen, die elkaar aflosten. Goede doel Rotarydub Waddinxveen is een serviceclub. De leden zetten zich graag in om mensen te helpen. De club organiseert evenementen om geld te genereren voor lokale of nationale goede doelen. In ver band met het 100-jarig bestaan van Rotarydub International wilde de Waddinxveense afdeling dit jaar iets heel bijzonders doen. Sport school Den Edel had in 2003 en 2004 al op kleine schaal een Spin- ningevent georganiseerd. Hieraan namen zo'n vijftig a zestig mensen deel. Omdat Spinning in korte tijd erg populair is geworden en er in Nederland nu al enkele tienduizen den mensen zijn, die het spinnen fanatiek beoefenen, besloten de leden van de Rotary voor een spin- ningevenement. Op die manier ver wachtten ze veel geld te kunnen ophalen voor de Stichting Doe een Wens. En gelukkig werd dit geheel waargemaakt! Waddinxveen - Met de uitwedstrijd nog vers in het geheugen trad het eerste damesteam van Be Fair afge lopen zaterdag aan voor de wed strijd tegen Kalinko. De uitslag van het eerste treffen, 3-1 in het voor deel van Kalinko, was door Be Fair aangevochten bij de NeVoBo en pas afgelopen woensdag werd het pro test niet ontvankelijk verklaard door procedurefouten. De 3-1 winst van Kalinko komt in de boeken en daarmee zakte Be Fair van de 3e naar de 4e plaats in de competitie. Be Fair wilde dan ook alles uit de kast halen voor deze beladen wed strijd. Met een enorm enthousiasme en hard werken stond er al snel 6-0 op het scorebord. Kalinko leek enigzins overvallen door deze voortvarende start, en liep de hele eerste set achter de feiten aan. Be Fair won deze set dan ook met 25- 21. In de tweede set wilde Be Fair de lijn doortrekken, maar Kalinko ging er ook stevig tegenaan. Een lastige sprongservice dwong Be Fair haar verdediging keer op keer aan te passen en de achterstand was niet meer weg te werken. De set eindigde met 19-25 in het voordeel van Kalinko. In de derde set kwam Be Fair weer tot scoren. Bij 24-24 maakte Be Fair een verdedigings- fout en Kalinko beantwoordde dit met een mooie sprongservice. De set ging dan ook met 24-26 naar de Scheveningse dames. In de vierde set was het dan ook erop of eron der voor Be Fair. Angela Hunink werd ingezet op de middenpositie waar zij Marit de Heus verving. Een lastige service van Kalinko en te scherpe passes van Be Fair maakten het de spelverdeelster niet gemak kelijk. Be Fair kwam weer goed in haar spel maar dit was te laat om de achterstand nog in te kunnen lopen. Met 20-25 ging de 1-3 winst naar Kalinko en eindigde een span nende wedstrijd in verlies voor Be Fair. Met nog 3 wedstrijden voor de boeg (waar de meeste teams nog maar 1 of 2 wedstrijden moeten spelen) zal Be Fair er alles aan doen om nog zo hoog mogelijk te eindi gen in de Promotieklasse. De overi ge damesteams van Be Fair wonnen allen hun wedstrijden. Dames 2 staat op dit moment op de 1e plaats en dames 4 op de 2e plaats, beide teams kunnen wellicht promove ren. Dames 3 doet er alles aan om degradatie te voorkomen en hun overwinning van gisteren zal daar bij zeker helpen. Zevenhuizen - VC Nesselande orga niseert ook dit jaar het Bedrijfsvol- leybaltoernooi Zevenhuizen. Het succesvolle evenement, dat alweer zijn 16e jaargang kent, zal deze lente plaatsvinden op zaterdag avond 21 mei en zaterdagavond 11 juni. Tijdens twee wedstrijdrondes gaan tientallen bedrijven in Dorps huis Swanla de strijd met elkaar aan. Na het derde lustrum nam het Bedrijfsvolleybaltoernooi vorig jaar afscheid van haar vertrouwde com missie, bestaande uit Bert Heems- bergen, Corry de Kooter, Paul van der Meer en Martien Zijderhand. Voor veel Zevenhuizenaren zullen de nieuwe organisatoren van het toernooi echter geen onbekenden zijn. Fred Boevé, Ruud van der Knaap, Jorik Kouwenhoven, San- der Poot en Ramön Staal spelen al jaren bij VC Nesselande. Bovendien is het merendeel van de nieuwe groep geboren en getogen in Zevenhuizen. De commissie is momenteel druk bezig met de voorbereidingen van het Bedrijfsvolleybaltoernooi. Vele bedrijven met een vestiging in de deelgemeenten Nesselande, Oud Verlaat, Oud-Zevenhuizen (Groe- neweg en Wollefoppenweg) en Zevenhuizen zijn hier per brief voor uitgenodigd. Hoewel de genoemde deadline in de brief inmiddels is verstreken, is het maxi male aantal teams nog niet bereikt. Inschrijving is dus nog mogelijk. Dit kan via e-mail: bedrijfsvolleybal@planet.nl.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 35