"NATUURLIJK INNOVATIEF" THEMA KOM IN DE KAS ZATERDAG 2 APRIL SPONSORLOOP IN WADDINXVEEN ÉN ADDIS ABEBA ZESTIGSTE SPORTWEEK WADDINXVEEN WADDINXVEEN WERELDWIJD CURSUS BIBLI0DRAMA VOLKSMUZIEK IN IMMANUELKERK Hart van Holland 30 maart 2005 WADDINXVEEN/BOSKOOP pagina 13 Jt frttsêi Lopen over Ethiopië OPBRENGST COLLECTE REUMAFONDS Programma 2005 Waddinxveen - Kom in de Kas 2005 vindt plaats in Waddinx veen aan de G. van Dort Kroon- weg. Het thema is dit jaar "Natuurlijk innovatief". De entree is vrij. Na de succesvolle dagen die gehouden zijn in Nieuwer- kerk aan den IJssel, Zevenhui zen en Moerkapelle organiseert de Stichting Zuidplaspolder opnieuw Kom in de Kas. Dit jaar met acht tuinbouwbedrijven in Waddinx veen. Deze deelnemende bedrijven zetten zaterdag 2 april van 10.00 tot 17.00 uur de deuren open voor het publiek. Ook fietsers, wande laars en rolstoelgebruikers kunnen aan de G. van Dort Kroonweg terecht. Bezoekers die met de auto komen kunnen parkeren aan de IJzermanweg en op het terrein van firma Van Herk, Plasweg 26A in Waddinxveen. De officiële opening van het evene ment vindt plaats op 2 april om 9.30 uur bij het bedrijf van P.J. Stolk vof, G. van Dort Kroonweg 4 in Waddinxveen. De opening wordt verricht door de heer W.H.K. Dijk- sterhuis, wethouder en bestuurder van de gemeente Waddinxveen en de heer L. Heling, voormalig direc teur van Veiling Gouda. Veertig jaar geleden was de glastuinbouw al belangrijk in de gemeente Waddinxveen, toen werd namelijk de G. van Dort Kroonweg geopend. Nu is de glastuinbouw nog steeds belang rijk. Wat komen de bezoekers tegen op de G. van Dort Kroonweg? projectbureau Driehoek RZG er wordt inzicht gegeven in de laatste innovatietechnieken die worden toegepast binnen de glastuinbouw. er zijn gratis activiteiten voor de kinderen geregeld. De hele G. van Dort Kroonweg is omgetoverd tot attractiepark. Er is een springkus sen en een draaimolen aanwezig en ook is er een sminktafel. er vinden verschillende demon straties plaats door het Wellant College (bloemschikken, over bio logisch gewas, bescherming van groenten en er is een bloemens- how.) De kleurplaten, die worden uitge deeld op de basisscholen in Wad dinxveen, Zevenhuizen, Moerka pelle en Nieuwerkerk aan den Ijs- sel, kunnen op 2 april ingeleverd worden bij firma P.J. Stolk en firma G. de Vrij aan de G. van Dort Kroonweg. Voor meer informatie: www.komindekas.nl. Waddinxveen - Vrijwilligers van het platform gehandicapten in Wad dinxveen praatten woensdag 16 maart met vrouwen uit verschillen de culturen, die wekelijks de ont moetingsochtenden in Waddinx veen Wereldwijd bezoeken. Na een korte inleiding en een video, over hoe het leven met een handicap kan zijn, werd er in kleine groepjes verder gepraat. Er kwamen allerlei onderwerpen op tafel en er wer den hulpmiddelen getoond. Op vellen papier werden tekeningetjes gemaakt, waarbij de Nederlandse naam van het voorwerp werd genoemd. Voor veel bezoekers was deze ochtend een verbreding van hun visie op de Nederlandse samenleving. Voor meer informa tie 06-41315027( of 0182-613094 Boskoop - Dominee J.A. Broström- Bruin, voorganger van de Vrijzinnig Protestantse Gemeente, leidt dins dag 12 april, woensdag 27 april en dinsdag 10 mei een cursus biblio- drama. Deze cursus wordt gegeven in de Vrijzinnig Protestantse kerk aan de Burgemeester Colijnstraat 24. Na kennismaking bij een kopje koffie leest dominee Broström een bijbelverhaal en wordt de deelne- Waddinxveen - De Kerngroep Ont- wikkelingsssamenwerking Wad dinxveen houdt woensdag 13 april een sponsorloop voor alle leerlin gen van de Waddinxveense basis scholen. De opbrengst zal ook dit jaar gaan naar IHA-UDP, een organisatie werkzaam in de krottenwijken van Addis Abeba, waarmee de Kern groep directe contacten onder houdt. Dankzij die contacten vindt nu alweer voor de derde keer ook in Addis een loop plaats. Zondag morgen 10 april om 9.00 uur zullen 250 kinderen van 10 tot 16 jaar hun beste beentje voor zetten in een wedstrijd over vier kilometer. Het idee hiervoor is aangedragen door de Kerngroep, die probeert op deze manier een band te smeden tussen de kinderen in Waddinxveen en de jongeren in de krottenwijken in Addis. Alle deelnemers in Addis lopen in een t-shirt waarop naast het logo van IHA-UDP ook het logo van de Kerngroep staat. Het ziet er naar uit dat het dit jaar ook weer zal lukken een bekende Ethiopi sche hardloper bij de start aanwe zig te laten zijn. De Kerngroep slaagt hierin dankzij de contacten met Global Sports Communication, het bureau van Jos Hermens in Nij megen. Via datzelfde bureau is het in 2003 gelukt meervoudig olym pisch en wereldkampioen Haile Gebrselassie aanwezig te laten zijn bij de loop in Addis. Het was voor de kinderen uit de krottenwijk natuurlijk een enorme ervaring dat hun nationale held de warming-up verzorgde, het startschot loste en de prijzen uitreikte. De kosten van de loop in Addis worden gedragen door de Kerngroep. Bij de sponsorloop in Waddinxveen wordt het startschot ditmaal door twee Waddinxveense atleten gelost. Daartoe heeft de Kerngroep de broers Joost en Maarten Blok land uitgenodigd. Natuurlijk zullen zij de kinderen ook stimuleren door een stukje met hen mee te rennen. Inmiddels zijn leden van de Kern groep er druk mee om zoveel mogelijk groepen van de deelne mende scholen te bezoeken. Zij vertellen de kinderen iets over opzet en doel van de sponsorloop. Daarnaast heeft de Kerngroep een kleine fototentoonstelling gemaakt om de kinderen te infor meren over de situatie in de krot tenwijken in Addis Abeba. Deze tentoonstelling reist deze weken langs de deelnemende basisscho len. Tenslotte biedt de Kerngroep de scholen een cd-rom aan met een PowerPointpresentatie getiteld "Kinderen in Ethiopië". Deze cd- rom is zowel geschikt voor klassi kaal als voor individueel gebruik. De presentatie bestaat geheel uit foto's die gemaakt zijn tijdens de reis naar Ethiopië, waaraan twee leden van de Kerngroep in februari 2004 hebben deelgenomen. Waddinxveen - In de Immanuël- kerk wordt vrijdag 8 april om 20.00 uur een voorstelling gehouden over volksmuziek. Circa 100 muziekinstrumenten worden uitge stald, die hun oorsprong voorna melijk vinden in Europa, West Azië en Afrika. Er wordt iets verteld over de herkomst, geschiedenis vanuit mers verzocht een rol te kiezen van de personen die in het verhaal voorkomen. Na afloop wordt bij een kopje koffie met elkaar nage sproken en worden ervaringen uit gewisseld. De avonden zijn gratis (een bijdra ge voor de koffie wordt op prijsge- steld) en beginnen om 19.30 uur. Voor meer informatie/aanmelding: 0172-211408. KERKDIENSTEN - 3 april Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistie viering. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur mw. L. Nuhoff-Groene- veld; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos; 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur mw.N.Rijneveld- Schep. Ger. kerk 9.30 uur ds. M. Lorier. De Stek 9.30 uur ds. E.van Dalen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur E. v.d. Ende. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Karin Hamoen; 19.00 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl de oertijd tot heden, achtergrond en manier van bespelen. Natuurlijk worden de muziekinstrumenten ook ten gehore gebracht. Kaarten €5,- (kinderen tot 12 jaar gratis) zijn te verkrijgen bij: Tineke Doorn bos, de Genestetlaan 18; Gerard Repko, Mozartlaan 32 en Carla Schuurs, Hoefblad 23. Waddinxveen - De landelijke col lecte van het Reumafonds heeft in Waddinxveen 7263,53 opge bracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Collectant gemist? Giro 324 of bank 35.76.74.812 ten name van het Reumafonds. Waddinxveen - De Sportweek Waddinxveen is in 1945 gestart en viert derhalve dit jaar haar 60-jarig jubileum. In het jubileumjaar wordt het normale programma in grote lijnen gehandhaafd, doch enkele evenementen zullen in het teken staan van dit bijzondere jaar. Zo zal, naast het reguliere program ma, onder andere op 28 mei door de HSV Waddinxveen een groots 'Visconcours' worden georgani seerd langs praktisch de gehele Waddinxveense Gouwekade, ofwel van de Julianasluizen bij Gouda tot aan het sluisje bij Boskoop. Verder zal op 9 en 10 mei een ouderwets 'Kampioenschap van Waddinxveen' worden georganiseerd tussen de drie plaatselijke voetbalclubs, te weten Be Fair, WSE en Waddinx veen. Ook zal op 5 mei door de Gouwe Streek een 'Vuurloop' wor den gehouden tussen Wageningen en Waddinxveen. De Waddinxveen Sportweek gaat vrijdag 1 april van start met het tra ditionele Sportweekvoetbal. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.00 uur. De overige wedstrijddagen zijn op 8 en 22 april, alsmede op 6, 13 en 27 mei en eventueel op 3 juni. Op woensdagmiddag 25 mei wordt om 13.00 uur op het terrein van Be Fair een begin gemaakt met het schoolvoetbal voor de groepen 5 en 6. Op zaterdag 28 mei zijn vanaf 8.00 uur de groepen 7 en 8 aan de beurt. Tevens staat op dinsdag 31 mei een Jeugdvoetbalspecial gepland op het terrein van Be-Fair tussen een selectie van de jeugd voetballers en een jeugdteam van een grote profclub. In de week van dinsdag 12 t/m zaterdag 16 april is er weer het traditionele Sportweek Lunapark voor de jeugd op het evenemententerrein bij 'De Sniep'. Op zaterdag 30 april vindt de tradi tionele Koninginnerit van de auto club De Gouwe Rijders plaats. Inschrijven kan vanaf 06.00 uur in Hotel-Café-Restaurant 'De Unie'. Op donderdag 5 mei. Bevrijdings dag, is er de Vuurloop en op maan dag 9 en 10 mei staat bij WSE het Voetbalkampioenschap van Wad dinxveen gepland. Op woensdag middag 18 mei kunnen de 60-plus- sers vanaf 13.30 uur klaverjassen in het Anne Frankcentrum, terwijl op maandag 23 mei vanaf 20.00 uur in Het Zuidhonk het individuele kla- verjasconcours wordt gehouden. De bingo voor de 60-plussers wordt gehouden op dinsdag 24 mei vanaf 19.45 uur en vindt plaats in het Anne Frankcentrum. Het school zwemmen, georganiseerd door de Z&PC Van Uden-De Gouwe, wordt op donderdag 26 mei gehouden in Gouwebad 'De Sniep'. Deze 'scho- lenstrijd' begint om 19.00 uur. Zaterdag 28 mei vindt het traditio nele, doch deze keer groots opge zette, visconcours plaats met als inzet het kampioenschap van Wad dinxveen. De wedstrijd begint om 08.15 en duurt tot 12.15 uur. Voor af vindt op woensdag 25 mei om 16.00 uur de openbare loting plaats in de kantine van Be-Fair. De Sportweek 2005 wordt op zaterdag 11 juni afgesloten met het traditio nele koppelklaverjassen in 'De Unie'. Dit evenement begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 13