t www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Gemeentenieuws 30 maart 2005 pagina 5 Mwm 1 I lag! VERGADERDATA RAAD EN COMMISSIES AGENDA'S COMMISSIE I EN II Evenementen kalenderj Altijd wati tio doov\ in Z-oVoy\h\j'\^oy\-t\Aooyica^ollo ,MA MÜS, 8. #1 WEEK Commissie I: 4 april 2005 Commissie II: 5 april 2005 Raad: 19 april 2005 De openbare vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. De aanvangstijd is 19.30 uur. In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijs ten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderin gen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. OP MAANDAG 4 EN DINSDAG 5 APRIL AANSTAANDE Commissie I Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Agendapunten, ondermeer: Presentatie Grondbank Evaluatie verbetertraject Milieudienst Midden-Holland Van de Milieudienst Midden-Holland is het evaluatierapport over het verbetertraject 2003-2007 ontvangen.Mw. Ruwhof, direc teur van de Milieudienst, geeft een toelichting. Afwikkeling planschadeverzoeken Voorbereidingsbesluit aanleggen fietsverbinding Zuidelijke Dwarsweg te Zevenhuizen Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor een voorbereidingsbesluit te nemen voor het aanleggen van een fietsverbinding tussen de Ringvaart en de Rotonde N219, parallel aan de Zuidelijke Dwarsweg te Zevenhuizen. Ontwikkeling locatie Oranjestraat te Moerkapelle In verband met het aanpassen van het ruimtelijk plan en tijds planning, stelt het college van burgemeester en wethouders de raad voor een aanvullend krediet beschikbaar te stellen voor het ontwikkelen van de locatie Oranjestraat te Moerkapelle. Overschrijdingsberekening openbaar onderwijs 2002 Op grond van artikel 144 van de Wet op het Primair Onderwijs is de gemeente verplicht het totaal van inkomsten en uitgaven van het openbaar onderwijs vast te stellen. Indien de uitgaven hoger zijn dan de ontvangsten, bepaalt de raad het bedrag van de overschrijding. Op grond van het bepaalde in artikel 145 van de Wet op het Pri mair Onderwijs hebben scholen die niet door de gemeente in stand worden gehouden aanspraak op hetzelfde percentage. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de overschrijdingsbereke-ning openbaar onderwijs 2002 voorlo pig vast te stellen. Milieu Uitvoeringsprogramma 2005 Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor het Milieu Uitvoeringspro-gramma 2005 vastte stellen. Financiële huishouding Zuidpias- en Eendragtspolder Het college van burgemeester en wethouders verzoekt de raad in het kader van de integrale financiële afweging voor de begro ting 2006 e.v. zich uit te spreken over de financiële gevolgen en de dekking van de beide projecten. Uitgangspunten begroting 2006 Commissie II Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgrif fier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Agendapunten, ondermeer: Communicatie ontwikkelingen Zuidplaspolder en uitslag bestuurskrachtonderzoeken Integraal Veiligheidsprogramma 2005-2006 Het college van burgemeester en wethouders heeft het Integraal Veiligheidsprogramma 2005- 2006 opgesteld ter uitwerking van de door de raad vastgestelde Nota Integrale Veiligheid en de op basis van een kaderstellende notitie gestelde prioriteiten. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor het Integraal Veiligheidsprogramma 2005-2006 vast te stellen. Verruimen van de huwelijkslocaties Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor de gehele gemeente als gemeentehuis voor het voltrekken van huwelijken en registraties van partnerschappen aan te wijzen en het hoofd van de afdeling Publiekszaken te mandateren tot het toetsen/ aanwijzen van de locaties.Door het verruimen van de locaties wordt het mogelijk om onder voorwaarden in de gehele gemeente te trouwen en een partnerschapsregistratie te sluiten. In verband hiermee wordt tevens voorgesteld de Legesverorde ning te wijzigen. Gemeentelijk rioleringsplan 2005-2009 Programma van eisen accountantscontrole Uitgangspunten begroting 2006 De volledige agenda kunt u raadplegen via de gemeentelijke website. Zie www.zevenhuizen-moerkapelle.nl/raadsinformatie systeem Hieronder vindt u een overzicht van de evenementen en activiteiten die in het tweede kwartaal van 2005 in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden georganiseerd. I DATUM EVENEMENT INFORMATIE 6 april Blitskikers KinderKledingParties Van 10.OO uur tot 17.00 uur vindt er een verkoop plaats van kinderkleding in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. 7 april Monique Mode Van 10.00 uur tot 16.30 uur vindt er een modeshow en aan sluitend de verkoop van kleding plaats in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. 7 en 8 april Kinderkleding- en speelgoedbeurs Een kinderkleding- en speelgoedbeurs ten behoeve van UNI CEF op donderdag van 19.30 uur tot 21.00 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 11.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106, te Zevenhuizen. De inname van kleding vindt plaats op donderdag van 9.00 uur tot 18.30 uur. 16 april Remo Fashion Van 15.00 uur tot 17.00 uur vindt er een verkoop van dames- en kinderkleding plaats in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. 22 april A.M.C. The Skymasters "puzzelrit" De puzzelritten worden gereden door de gemeenten Nieuwer kerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. 22 april Lions Voorjaarsconcert Benefietconcert georganiseerd door de Lions Club Zevenhui zen vanaf 19:00uur in de Nederlandse Hervormde Kerk in de Dorpsstraat 174 te Zevenhuizen. 23 april Beatrixrun Motortoertocht via Pijnacker-Nootdorp, BerkelS Rodenrijs, Rotterdam, Spiikenisse, Hoogvliet, Poortugaal, Rhoon, Baren- drecht, Rotterdam, Capelle a/d IJssel, Nieuwerkerk a/d IJs sel, moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle, Bleiswijk, Berg- schenhoek, Berkel&Rodenrijs terug naar Pijnacker-Nooddorp. De Beatrixrun doet tussen 15.30 uur en 16.30 uur Moerka pelle aan via de Bredeweg en de Moerkapelse Zijde. 30 april Koninginnedag Zevenhuizen Diverse activiteiten in en rond de Dorpsstraat te Zevenhuizen. 30 april Koninginnedag Moerkapelle Diverse activiteiten op en rond het Raadhuisplein te Moerkapelle. 30 april Koninginnedag Oud-Verlaat Diverse activiteiten in en rond De Vierkap aan de Vlietkade te Oud-Verlaat. 30 april Trimloop Tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle Inschrijving voor alle afstanden is mogelijk vanaf 09.30 in Dorpshuis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. Er is een start om 10.00 uur en om 11.30 uur op ae hoek van de JHR. v/d Weistraat en de Bemhardstraat te Moerkapelle. 30 april Keep Them Rolling Bevrijdingsrit. Een bevrijdingsrit langs de drie kernen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 8.30 uur tot 13.30 uur. De deelnemers verzamelen zich tussen 8.30 en 9.00 uur aan de Rottekade 9 te Zevenhuizen 30 april Stichting Woord en Daad Rommelmarkt Een rommelmarkt in Moerkapelle. De "rommel" wordt op 16 april opgehaald. 5 mei De Kleine Trompetter Autocross Een autocross aan de Bierhoogtweg te Zevenhuizen 5 mei Oranjevereniging Moerkapelle Kinderbraderie Een kinderbraderie in de Moerdijkstraat te Moerkapelle van 18.00 uur tot 20.00 uur. 7 mei Geraniummarkt Lions Club Zevenhuizen Een markt waar geraniums, potplanten, perkplanten e.d. te koop worden aangeboden. De opbrengst van deze markt is bestemd voor een of meerdere goede doelen. De geranium- markt vindt plaats op het Dorpsplein te Zevenhuizen. 7 mei Plantenmarkt Stichting Ontmoeting en Kom over en Help Een plantenmarkt met als doel geld in te zamelen ten goede van Stichting Ontmoeting en Kom over en Help. Er is ook een cadeaukraam en een oliebollenkraam aanwezig. De planten markt vindt plaats op het Raadhuisplein te Moerkapelle. 14 mei Trekkervrienden Moerkapelle "Rondrit antieke tractoren" Een rondrit met antieke tractoren, door de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel van 09.00 uur tot 17.00 uur. 20 mei A.M.C. The Skymasters "puzzelrit" De puzzelritten worden gereden door de gemeenten Nieuwer kerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. 20, 21 en 22 mei Nederlandse Volleybal Bond "beachvolleybal toernooi" Beachvolleybal toernooien op 20 mei 2005 van 18.00 uur tot 23.OO uur, op 21 mei van 08.30 uur tot 20.00 uur, en op 22 mei van 08.30 uur tot 17.00 uur op het strand bij de Zevenhuizerplas. 21 mei Young Professionals Event Braderie Een braderie op 21 mei 2005 van 10.00 uur tot 17.00 uur in de Dorpsstraat en de Moerdijkstraat te Moerkapelle. 28 mei Stichting Peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" Zomerfeest Een zomerfeest met diverse activiteiten waaronder kinderspe len en de verkoop van bloemen, planten en tweedehands speelgoed, aan de Dorpsstraat 68 te Zevenhuizen. 3 juni A.M.C. The Skymasters "puzzelrit" De puzzelritten worden gereden door de gemeenten Nieuwer kerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. 6-10 juni Avondvierdaagse Zevenhuizen Een wandelvierdaagse door Zevenhuizen. De start is dagelijks van 18.30 uur tot 19.00 uur op het Dorpsplein. De inschrij ving vindt plaats op 4 juni van 10.00 uur tot 13.00 uur op het Dorpsplein te Zevenhuizen. 11 juni Crea, Hobby en Kadomarktmarkt Een markt op het Dorpsplein en in de Burg. boerstraat van 10.00 uur tot 17.00 uur te Zevenhuizen. 18 juni Culinair Nederland "Zevenhuizen het Culinair Hart van Nederland" Een culinair evenement waarbij 12 provincies hun specifieke producten presenteren. De plaatselijke winkeliers presente ren hun "culinaire' specialiteiten. Tevens is er een wijnproe verij en worden er smaaklessen gegeven. Dit evenement vindt plaats van 10.00 uur tot 18.(30 uur in de Dorpsstraat en omgeving te Zevenhuizen. Elke vereniging of organisatie kan de evenementen die zij organiseert voor het begin van elk kwartaal aan de gemeente doorgeven. De gemeente zorgt ervoor dat het betreffende evenement op de evenementenkalender wordt geplaatst. De evenementenkalender wordt aan het begin van elk kwartaal op de gemeentelijke website geplaatst en in het Hart van Holland gepubliceerd. Evenementvergunning nodig? De gemeente wil hierbij de organiserende verenigingen, instellingen en organisaties erop wijzen dat voor bepaalde evenementen een vergunning nodig is. Voor meer informatie over de evenementvergunning kunt u contact opnemen mevr. D.H. Bijnaar, tel. 0160-637712 of e-mail adres d.bijnaar@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Wijzigingen voorbehouden

Hart van Holland | 2005 | | pagina 5