TARZAN TOONT ZIJN KUNNEN TIJDENS ONDERLINGE WEDSTRIJDEN MOERKAPELLE SCHIET NIET OP GROENEWEG KANSLOOS DRAMATISCHE NEDERLAAG NESSELANDE-DAMES HEREN 1 DE GOUWE KAMPIOEN! SPORT Hart van Holland 6 april 2005 pagina 21 VOETBAL Tumblingbaan VOETBAL VOLLEYBAL WATERPOLO Door Paulien de Graaf Moerkapelle - De Onderlinge wedstrijden van gymnastiek vereniging Tarzan werden zaterdag 2 april gehouden in de sporthal van dorpshuis Op Moer. Veel belangstelling was er van ouders die de prestaties van hun kinderen kwamen bewonderen. De jeugd, allen gekleed in het voorgeschreven tenue van Tarzan: zwart met een roze en paarse baan, deed zijn uiterste best een zo goed mogelijke presta tie neer te zetten op de verschillen de onderdelen: brug, ringen, sprong en lange mat. Soms werd er door een van de gymjuffen een hel pende hand geboden. Door een vakkundige jury werd iedere oefe ning beoordeeld en van punten voorzien. Het uiteindelijke resul taat van alle oefeningen bepaalde wie er met een medaille naar huis kon gaan. Vlak voor de prijsuitreiking werd door de aspirantengroep een demonstratie op de tumblingbaan gegeven. Vorig jaar heeft de vere niging deze baan aangeschaft, waarop op een andere manier geoefend kan worden. "Bij mij wordt er iedere week op geoe fend," vertelt gymjuf Ingrid Westerman "De kinderen zijn ver schrikkelijk enthousiast over de baan." Het idee is nu ontstaan om te kijken of er wedstrijden gehou den kunnen worden op de tum blingbaan. "Ik ben aan het oriënte ren hoeveel verenigingen zo'n baan hebben; het is een grote aan schaf voor een vereniging en er zijn er dus nog niet veel in Nederland. Hoe een wedstrijd er uit gaat zien, daar kan ik op dit moment nog niets over zeggen." Aan het einde van de middag vond de prijsuitreiking plaats. Maar eerst was "Jane" aan de beurt. "Jane" is de aanmoedigingsprijs van de vere niging die wordt uitgereikt aan iemand die zich op een bijzondere manier heeft ingezet voor de vere niging. De eer viel dit jaar te beurt aan José Matze, die zich al een heel aantal jaar inzet als vrijwilliger voor Tarzan. Daarna werden de medailles en wisselbekers uitgereikt. De uitsla gen waren als volgt: Meisjes A 1. Matthea Veldhuyzen, 2. Colinda van Eeden Petersman. Meisjes B 1. Romy Geitenbeek, 2. Leone van Riemsdijk 3. Hanneke van Eeden Petersman, 4. Marjolein Voorwin den, 5. Mariëlle Vermaat, 6. Denise Voskuilen, 7. Lieke van den Berg. Meisjes C 1. Jennita Westerman, 2. Mattanja de Bruin. Jongens A 1. Mick Dekker, 2. Jaitse van Apel doorn. Jongens B 1. Arjan van den Bergh, 2. Edwin Molenaar. Aspiran ten 1 1. Ruchama Hofman, 2. Tama ra Bontebal, 3. Annemiek van Eeden Petersman. Aspiranten 2 1. Janine Zuidhoek, 2. Danielle Marck, 3. Sanne van der Spek. De wisselbe ker voor de jeugd ging Naar Jenni ta Westerman en de wisselbeker voor de aspiranten naar Janine Zuidhoek. Gevraagd: iemand die ons werk voor het Astmafonds wil overnemen. Voor meer informatie: 0180-632759 of 632915 Zevenhuizen - Groeneweg speelde in de belangrijke uitwedstrijd tegen Stolwijk een zwakke maar vooral matte wedstrijd. Zwak omdat het voetballend, met uit zondering van een kwartier na rust, nauwelijks in de buurt van het doel van de tegenstander kwam. Veelal werden de spitsen kansloos in de diepte aangespeeld en als de spit sen in de voeten werden aange speeld was er ook direct weer bal verlies. Ook de middenvelders kwa men nauwelijks aan een opbou wende aanval toe. Tel daar nog bij dat de anders zo solide verdediging van Groeneweg nog wel eens mistastte en de nederlaag is snel te verklaren. Mat omdat het leek alsof Groeneweg niet vocht voor de overwinning zoals het in de laatste wedstrijden wel had gedaan. "Het gras wordt niet opgevreten," hoor de men langs de kant uit de Zeven- huizense supportershoek. Slechts twee spelers haalden hun normale niveau. Voorstopper Bart Eindho ven scoorde tien minuten na de openingstreffer van Stolwijk uit een vrije trap de gelijkmaker en linksachter Rick van Yperen was door zijn onverzettelijkheid een voorbeeld voor zijn medespelers. De overigen speelden zeer onder hun niveau en leider Léon van Vliet gaf na afloop ruiterlijk toe dat de nederlaag meer dan verdiend was. In de eerste 20 minuten zette Stol wijk de toon wat uitmondde in de openingstreffer. De gelijkmaker van Eindhoven gaf de meegereisde supporters weer wat moed. Een onnodige terugspeelbal, hard en hoog teruggespeeld op keeper Mark de Hoog, door hem slecht verwerkt, gevolgd door een hands bal en een tegentreffer zorgde voor de 2-1 ruststand. Direct na de thee nam Groeneweg het initiatief met kleine mogelijkheden voor Menno van Dam en de onopvallend spelende Camillo de Boer. Stolwijk deed het beter, na de eerste de beste kans voor de Stolwijkse spits Both werd de wedstrijd met 3-1 op slot gegooid. De wissels Gert Jan Lekkerkerk voor Arjan van Erk en de gepasseerde Cor Buitenhuis voor Arjan Klein veranderde aan de wedstrijd niets. Zonder overleg, mat en daardoor kansloos speelde Groeneweg een verloren wedstrijd want geen minuut gaf het de indruk een aansluitingstreffer te scoren. Eén moment uitgezonderd, uitblinker vqn Yperen ondernam weer eens een solo van achteruit, passeerde diverse Stolwijkers en schoot de bal helaas via de binnen kant van de paal het veld weer in. Eén moment is natuurlijk veel te weinig om meer te verdienen. Groeneweg zal in de resterende vier wedstrijden uit een ander vaat je moeten tappen. Gelukkig sprok kelden de concurrenten ook maar puntjes met uitzondering van Swift Boys dat inmiddels op drie punten van de rood-zwarten gekomen is. Het tweede team speelde thuis tegen Jai Hind 2 ook al een kanslo ze wedstrijd (0-4). Ook daar zijn de punten nog heel hard nodig. Aan staand weekend, hoe is het moge lijk, is er weer een vrij weekend en over 14 dagen de thuiswedstrijd tegen Xerxes/DZB. José Matze mocht "Jane" in ontvangst nemen. Zevenhuizen - De met 3-1 verloren wedstrijd tegen Inter Rijswijk bete kent voor de dames van GTI-Nesse- lande dat de kansen op het kampi oenschap gereduceerd zijn tot nul. Met de wedstrijden tegen Orion en Rijnmond nog voor de boeg kan zelfs een groot wonder de dames van coach Pang niet redden. Tegen het nog voor lijfsbehoud vechtende Inter Rijswijk startte het team voortvarend en liep door gecon centreerd spel uit naar een voorde lige marge van zeven punten. Karin Vermeulen zette nog een service serie neer en de setwinst met 25-17 was binnen. Hoe anders verliep de tweede set, waarin via een service beurt van negen punten van Wendy Boerhave Inter Rijswijk uit liep naar een 11-4 voorsprong. Bij Nesselande was een goede service passing ver te zoeken en hierdoor leek het team behoorlijk de weg kwijt. Nesselande probeerde het nog wel, maar zowel aanvallend als verdedigend leek niets te lukken. Setverlies met 25-18 was een feit. De derde set startte Inter wederom met een service-serie zodat de Nes- selandedames de gehele set tegen een achterstand aankeken. Ondanks een aantal wissels kon coach Pang het team niet meer op de rails krijgen en dit betekende het verlies van de derde set met de cijfers 25-23. In de vierde set leek de motivatie bij de Zevenhuizense dames weg, want het team bakte er niets meer van en verloor met 25-15 deze set en dus de wedstrijd. Wat nog rest voor de dames is om tegen de huidige nummer 1 en 2 te laten zien dat kampioensinspiraties niet te hoog gegrepen waren. Aanstaande zaterdag spelen de dames om 19.00 uur in dorpshuis Swanla tegen Orion, de koploper in de eerste divisie. Moerkapelle - Hoewel de 1-1 zater dag jongstleden in Waddinxveen tegen het hooggeplaatste Be Fair op zich als een verdienstelijk resul taat mag worden bestempeld, stonden de gezichten van spelers en technische staf allesbehalve vro lijk. Door dat resultaat staat de ploeg nog steeds laatste in de derde klasse B en heeft het er alle schijn van dat Moerkapelles aller eerste verblijf in die derde klasse tot slechts één jaar beperkt zal wor den. Uiteraard heeft men de hoop nog niet opgegeven, men gaat ervan uit dat er nog steeds moge lijkheden zijn op de tiende plaats en dus de nacompetitie. Voor waarde daarvoor is wel dat het ver schil met Leonidas in de laatste competitiewedstrijd thuis tegen deze ploeg niet meer bedraagt dan drie punten. Bovendien zullen de eerdere duels tegen respectievelijk WOR (thuis) en Schoonhoven (uit) succesvol moeten worden afgeslo ten. Tegen Be Fair heeft er gedurende de gehele wedstrijd niet meer inge zeten dan gelijkspel. In een niet al te beste wedstrijd speelde het spel zich voornamelijk af op het middenveld, hetgeen nauwelijks leidde tot uitgespeelde kansen. Desondanks kwamen de Blauw- Witten al heel snel in de wedstrijd op achterstand. Doelman Derek de Leeuw liet een voorzet ongelukkig los, Be Fair liet zich dit buitenkans je niet ontnemen. Moerkapelle liet zich niet ontmoedigen, creëerde een licht veldoverwicht en zag haar ijver kort voor rust door een schit terende goal van Jurn Hoogma beloond. Na rust zakte het spelpeil aanzienlijk en was er voor het publiek weinig meer te beleven. In de slotfase zette Be Fair nog wat druk, maar Derek de Leeuw han delde enkele keren adequaat. Het was dan ook niet verwonderlijk dat deze door Jan Pennewaard goed geleide derby geen verdere goals opleverde. Moerkapelle 2 liet bij Be Fair 4 met 0-0 twee uiterst kostbare punten liggen, te meer daar mede kampi oenskandidaat Gouda 2 verloor. Over twee weken wordt de compe titie thuis tegen WOR hervat. Waddinxveen - Het was afgelopen zaterdag 2 april slechts een klein beetje feest in de Sniep. Weliswaar werd heren 1 van Van Uden-De Gouwe door het 8-8 gelijke spel tegen Katwijk 1 kampioen, doch er was vooraf op meer gehoopt. Immers ook dames 2 en heren 2 konden bij winst op hun tegenstan der kampioen worden, maar dames 2 moest vreselijk afzien en verloor kansloos met 6-12 van directe bela ger Robben/Tomingroep 1. Dames 2 heeft echter nog alles in eigen hand en staat, met nog drie wed strijden te spelen, twee punten voor op de ploeg uit Hilversum. Voor heren 2 was het gewoon een verloren avond. De Devel 2 kon geen ploeg op de been brengen en belde vlak voor tijd af voor de wed strijd. Ook hier uitstel van executie dus. Voor de wedstrijd van heren 1 had dames 1 al met een bizarre 29- 4 afgerekend met rode lantaarn draagster SG Twente! Het lang verwachte kampioen schap voor het eerste herenteam is een feit. De kampioenswedstrijd van heren 1 tegen Katwijk werd een heuse thriller. Katwijk kon immers zeer ontspannen aan de wedstrijd beginnen en was niet van plan om de titel cadeau te geven. De ploeg van trainer/coach Martin Pronk had maar één punt nodig. De Waddinxveners openden de wedstrijd gespannen. Dit resulteer de in een 2-2 stand na de eerste periode door doelpunten van Peter Bergenhenegouwen en Mark Hen- sen. In de tweede periode leek het er even op dat de heren grip op de wedstrijd kregen door eenvoudig uit te lopen naar 5-2 door doelpun ten van Remko Overdam, Mark Mommers en Peter Bergenhene gouwen. De voorsprong was echter van korte duur en Katwijk gaf zich zeker niet gewonnen. Met name door de goed spelende ex-Gouwe speler Kjeld Boonstoppel verdween de voorsprong als sneeuw voor de zon. In de derde periode kwam Katwijk zelfs op gelijke hoogte en wist de ploeg van Martin Pronk niet te scoren. In de vierde periode was de spanning dan ook te snijden in het met publiek volgepakte Gou- webad. De spanning werd alleen maar groter toen Katwijk brutaal met 5-6 de leiding nam en het kam pioenschap uitgesteld leek te wor den. Echter de uitstekend spelende Peter Bergenhenegouwen wist de aansluitende treffer te maken. Mark Mommers (7-6) en Remko Overdam (8-7) brachten hun ploeg in de slotfase naar een schijnbaar beslissende voorsprong en kon het kampioenschap eigenlijk niet meer uit handen gegeven worden. Door een foutje kon Kjeld Boonstoppel zijn ploeg toch nog op gelijke hoogte (8-8) brengen, maar het kampioenschap was voor de Gouwe een feit. Zichtbaar opge lucht hees de ploeg zich op de kant en gaat heren 1 weer terug naar de 1e klasse.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 21