ROCKBANDS IN MOERKAPEUE TIJDENS NIGHT OF SUMMERTIME KINDEREN BREDE SCHOOL PLANTEN BOMEN IN SCHOOLTUIN FINANCIËLE HUISHOUDING ZUIDPLAS- EN EENDRAGTSPOLDER MILIEUDIENST MIDDEN-HOLLAND: VERBETERD MAAR NOG NIET KLAAR Zevenhuizen Moerkapelle pagina 22 Hart van Holland 6 april 2005 Door Karin Heeren Gem. Zevenhuizen-Moerkap - m. Zevenhuizen-Moerkapeüe TT7T Nesselande - leder kind mocht zijn 'eigen' boom planten in de nieuwe tuin van de Brede School op dinsdag 29 maart. Aan de boom zat een label waar de naam van één van de kinderen opstaat. Zo ontstond er een haag van ligusterstruiken met daar tussen wapperende witte vlaggetjes met de namen. Ook de senio ren die in de 55+ woningen rondom het schoolplein wonen, moch ten hun naam aan één van de bomen hangen. Door de dienst Sport en Recreatie van de Gemeente Rotterdam wer den er in de tuin paden van houtsnippers aangelegd met daartussen verschillende soorten beplanting. Een gedeelte is gereserveerd voor de kinderen van groep drie tot en met acht om zelf plantjes op te kweken en er wordt een Kabouterpad gerealiseerd, waar de jongste kinderen de natuur ontdekken door allerlei opdrachtjes uit te voeren. "Hoewel de tuin aan het schoolplein grenst, is het niet de bedoeling dat er in gespeeld wordt," vertelt Janneke Niemantsverdriet, directeur van basisschool het Spectrum. "Het is meer voor educatieve doeleinden. Het wordt een 'ontdektuin' waar we bijvoorbeeld tekenlessen kunnen geven of biologie. Voor spelen hebben of krijgen we andere faciliteiten." Het schoolplein wordt nog verder ingericht: er zal een aantal bomen worden geplant, er komt een zandbak en speeltoestellen en als de bouwactivitei ten rondom de school zijn afgerond, komt er een verhoogd gedeelte op het schoolplein, waar een grote glijbaan tegenaan komt. De tuin heeft nog meerdere functies: voor de stichting Helias krijgt het een functie als dagbesteding. De gehandicapten zullen de tuin onderhou den. Misschien gaan zij ook helpen tijdens de lessen in de tuin. Voor de omwonenden, voornamelijk senioren, krijgt de tuin een recreatieve func tie. Eind april worden de laatste gebouwen rondom de school opgele verd. Dan zullen alle verschillende kernpartijen van de Brede School Nes selande, zoals het kinderdagverblijf en de peuterspeelzaal, hun definitie ve ruimten innemen. Dit zal gepaard gaan met feestelijke festiviteiten. Moerkapelle - De 'Night of the Summertime' - een muzikaal eve nement speciaal voor bands uit Moerkapelle, Zevenhuizen en omgeving - wordt dit jaar gehou den op zaterdag 9 april. De organi satie van de inmiddels derde editie is in handen van dorpshuis 'Op Moer'. Het wordt een avond vol (harde) popmuziek en gezellig heid. De entree bedraagt €2,-. De bands die vanaf 20.45 uur op het grote podium staan zijn de H V Band, Last of Mohi cans, Pingel! en Keflar. De muzi kanten, variërend in leeftijd van 18 tot 58 jaar, zullen het Dorpshuis laten trillen op zijn grondvesten. De H&V Band bestaat 10 jaar en repeteert wekelijks ergens op het industrieterrein van Moerkapelle. Dat is maar goed ook, want als ze 'Unchain my heart' van Joe Cocker inzetten, gaat je hart een paar keer sneller kloppen. The Last of the Mohicans bestaat ruim een jaar. Ooit begonnen als kwartet, zijn ze nu als trio te beluisteren, hoewel je eerder aan een 8-mans formatie denkt als je het geluid hoort. Ze spelen num mers van De Heideroosjes, De Ramones en veel eigen werk. Afge lopen zomer heeft de band een cd opgenomen. Pingel! is een echte Moerkapelse rockband die alles te maken heeft met de voetbalvereniging. Deze keer zonder gitarist Piet van Ommeren die een 'sabbatical' heeft genomen voor onbepaalde tijd. Het vrijgekomen plekje is niet opgevuld door een nieuwe gitarist, maar door zanger Herman die naast het zingen nu ook keyboard gaat spelen. Dit houdt in dat de andere bandleden nu ook een zangpartijtje voor hun rekening nemen. Tijdens het optreden zullen in een hoog tempo de nummers uit de speakers knallen van onder meer Kinks, Clapton, Thin Lizzy en Neil Young. Tot slot Keflar. Deze vijf jongens tellende band kreeg vorig jaar tij dens The Night het hele dorpshuis op de vloer. Heel knap want ze bestonden toen net twee weken. Ze zijn inmiddels veel verder op muzikaal gebied, meer op elkaar ingespeeld en diverser qua reper toire. Het wordt een mix van oude rock klassiekers, hardrock en een beetje metal. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Een voorstel van wethouder Te Meij inzake de financiële huishouding van de Zuidpias- en Eendragtspolder heeft tijdens de commissievergadering tot enige discussie geleid. Met het voorstel heeft de wethouder beoogd de raad en commissie zo goed mogelijk te informeren over de financiële gevolgen van de planvorming in beide gebieden. Op dit moment worden er steeds meer kosten gemaakt voor de ont wikkeling ten behoeve van de beide pol ders, er worden voor beide projecten steeds meer ambtelijke uren geïnvesteerd. Bovendien moet er een bijdrage gedaan worden aan de ontwikkelingskosten. De heer Bac (SGP) vroeg zich af hoe het voorstel mogelijk is. En ook de heer Aalde- rink (WD) vroeg de wethouder hoe zij denkt dat het geld terug komt. Volgens hem is het voorstel in tegenspraak met de moties die in de januaricyclus van de raad zijn behandeld en aangenomen, waarin vastgesteld is dat de ontwikkelingen de burgers van de vijf Zuidplasgemeenten niet zullen opdraaien voor de tekorten. De heer Van de Kooij (CDA) wilde eerst ook zeker heid dat alle gebiedspartners mee gaan doen. Mevrouw Te Meij wees op het opgestelde plan van aanpak om te komen tot het interregionale structuurplan (I5P) waarin de vijf moties als harde eis zijn opgenomen en zodoende in het hele traject meegewo gen zullen worden. Anderzijds stelde zij zich op het standpunt dat eerder de raad akkoord is gegaan met participatie in gemeenschappelijke regelingen zoals de grondbank en dat hiervoor toch middelen beschikbaar voor moeten worden gesteld. De heer De Bruin (WD) stelde dat het vaak zo is dat het rijk met de ene hand geeft en de andere neemt. Daarom acht hij het van groot belang dat op zeer korte termijn het rijk uitspraak moet doen over hun aandeel in de ontwikkeling en dat anders de Zuid plasgemeenten moeten stellen dat zij niet verder wensen te gaan met de ontwikke ling. Mevrouw Te Meij stelde dat dit ook zal gebeuren in het traject van planvor ming. De middelen zullen daarom ook voor de periode van een jaar beschikbaar wor den gesteld, daarna volgt heroverweging. Zevenhuizen - Twee jaar geleden stond de milieudienst Midden-Holland er beroerd voor. Er werd onder de maat gepresteerd, er waren achterstanden en de hele dienst zat in een negatieve spiraal. Bij haar aan stelling in dit jaar vond directeur mevrouw Ruwhof deze situatie en heeft daarna een traject voor verbetering in gang gezet. Maandagavond 4 april kwam zij in de com missie verslag doen van de voorgaande twee jaren en keek terug op de periode die verstreken was nadat zij ook in de commis sie kwam voor extra middelen om dit ver betertraject in gang te zetten. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samen leving van Zevenhuizen- Moerkapelle en omg Halverwege het traject zitten de verbete ringen bij de milieudienst Midden-Holland op schema. De beoogde 60% verbetering is in de afgelopen twee jaar gerealiseerd. De KPMG heeft berekend dat er nog meer mensen nodig zijn om het gehele verbeter plan te doen slagen. Mevrouw Ruwhof ziet zelf mogelijkheden om uit te komen met acht nieuwe medewerkers en zes tijdelijke medewerkers voor de periode van twee jaar om de achterstanden definitief weg te werken. Dat er opnieuw meer geld nodig is viel in eerste instantie niet gemakkelijk binnen de commissie. De post voor de milieudienst is niet opgenomen in de meer jarenbegroting en dat betekent een tegen valler. Wethouder mevrouw Te Meij lichtte toe dat hiervoor gekozen was twee jaar gele den maar dat ook toen al bekend was dat, indien de gemeente verder gaat met de milieudienst Midden-Holland, er een kostenpost zou zijn. Deze zou aanvankelijk zelfs groter zijn dan wat nu is geraamd. Bovendien stelde mevrouw Te Meij dat, indien de raad zou kiezen voor niet verder gaan met de milieudienst er een andere oplossing moet komen en dat de gemeente het zelf niet zo goed kan doen als de milieudienst het doet. Mevrouw Ruwhof wilde daarbij ook nog kwijt dat de KPMG ook gekeken heeft naar de toename in kwaliteit en niet alleen in kwantiteit. De kwaliteit is gestegen van een twee naar een ruime negen en ook dat betekent een belangrijke efficiencyslag, aldus mevrouw Ruwhof.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 22