BEWONERS SCHOOLSTRAAT ZIEN OP TEGEN VERHUIZING Hart van Holland 6 april 2005 pagina 23 N MOERKAPELLE Plannen voor nieuwbouw multifunctioneel zorgcentrum Door Karin Heeren Zevenhuizen - Veel bewoners van de Schoolstraat kwamen don derdagmiddag 31 maart op de voor hen belegde informatiebij eenkomst. Vertegenwoordigers van Woonpartners Midden-Hol land en Zorgcentrum de Zevenster' waren aanwezig om toelich ting te geven op de plannen die er zijn voor de nieuwbouw aan en bij het zorgcentrum, met als direct gevolg dat de seniorenwonin gen aan de Schoolstraat gesloopt gaan worden. "Maar wij willen helemaal niet." was deze middag een veel gehoorde opmerking. Alle bewoners waren in de gelegenheid om vragen te stellen en het idee dat zij medio 2007 moeten verhuizen op zich in te laten werken. Aanleiding voor de bijeen komst is de intentieverkla ring die getekend is door zorgcentrum 'De Zevenster' en Woonpartners Midden-Holland om te komen tot een nieuw multifunc tioneel zorgcentrum in Zevenhui zen. Dit centrum voor wonen, zorg en welzijn zal gebouwd worden tussen de Leliestraat, Dahliastraat en de Schoolstraat. Hiervoor zullen de twintig huurwoningen vcor senioren aan de Schoolstraat gesloopt moeten worden. "Natuur lijk een harde mededeling", zo bracht de heer Koop van Woon partners Midden-Holland nogmaals de boodschap, "daarom willen wij er ook graag zo vroeg mogelijk met u over praten." De heer Koop begon met een toe lichting op de plannen: "Eigenlijk houdt de intentieverklaring die ondertekend is in dat er plannen zijn om plannen te maken, hele prille plannen en alleen nog maar voornemens." De heer Koop deel de verder mee dat in ieder geval de beslissing gevallen is dat de wonin gen aan de Schoolstraat gesloopt gaan worden. Deze opmerking bracht wat onrust in de zaal, waar bij hier en daar gemompeld werd "Maar we willen helemaal niet weg." De heer Koop benadrukte dat er zorgvuldig omgegaan zal worden met de bewoners van de Schoolstraat en dat de sloop zeker niet voor 2007 zal plaatsvinden. Er komt een sociaal plan en dat zal samen met de bewoners opgesteld worden. Hierin wordt onder ande re opgenomen dat er passende huisvesting aangeboden zal wor den en de huidige bewoners mogen met voorrang terug in de nieuw te bouwen appartementen, zo zij dit wensen. Woonpartners Midden-Holland zal er voor zorgen dat de bewoners van de Schoolstraat goed op de hoogte blijven. Zodra het steden bouwkundig ontwerp is gemaakt zullen zij dit komen presenteren. Verder zullen alle bewoners die moeten verhuizen persoonlijk bezocht worden. Woonconsulent mevrouw Isebaut van Woonpart ners Midden-Holland kan te allen tijde gebeld worden voor informa tie. De corporatie en het zorgcen trum zullen ook in de toekomst geregeld aan alle betrokkenen informatiebrieven sturen en als daar aanleiding toe is voorlich tingsbijeenkomsten organiseren. Daarnaast kunnen bewoners via het internet (www.woonpartners- mh.nl) en via het Woonpartners Magazine op de hoogte blijven van de meest recente ontwikkelingen. Tijdens de informatiebijeenkomst bleek echter dat geen van de bewoners van de Schoolstraat toe gang heeft tot het Internet, dus deze wijze van communiceren is voor hen geen oplossing. Directeur van het zorgcentrum de heer W. Ansen was eveneens aan wezig tijdens de informatiemid dag. Hij benadrukte dat het de intentie is om fantastische senio renvoorzieningen te realiseren in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Een multifunctioneel gebouw voor verschillende vormen van zorg, maar ook voor wonen en welzijn. Ruimere appartementen die voldoen aan de eisen van deze tijd en daarom aanzienlijk groter zullen worden dan momenteel het geval is. Het zorgcentrum zal in deze tijd van vergrijzing boven dien een centrale rol gaan vervul len als centrum van dienstverle ning voor (ouderen)zorg in de gemeente, niet alleen binnen de muren van het complex, maar ook daarbuiten. Het is de bedoeling dat er veel afwisseling zal zijn in de bouw, variatie in hoogte en bouw met voldoende groenvoorziening. Bij de opmerking uit de zaal of er ook een speeltuin gerealiseerd zal worden antwoordde een andere aanwezige snedig dat ze die nu al hebben: "We zitten nu al op de wip!" De aanleunwoningen aan de Schoolstraat moeten wijken in de plannen voor de nieuwbouw van een multifuctioneel zorgcentrum. De informatiebijeenkomst voor bewoners van de Schoolstraat werd druk bezocht Natuurlijk waren er ook vragen van bewoners en van een enkel kind dat met de ouders was meegeko men. Belangrijkste vraag hierbij was: "Wat gebeurt er als meer dan 70% van de bewoners tegen de sloop is, mag u dan wettelijk gezien wel slopen?" Ook de vraag welke passende andere woonruim te Woonpartners dan op het oog heeft riep emoties op. Het Begoni aplein is daarbij een optie, evenals een aantal appartementen aan de Dorpsstraat en het Raadhuishof. Ook de Van Hogendorpstraat in de kern Moerkapelle werd daarbij genoemd. Een van de bewoners verzuchtte: "Tsja, wat moeten we er op zeggen? We willen gewoon niet weg!" Mevrouw Van de Wiel wil haar per soonlijke verhaal wel kwijt. Zij woont pas twee jaar in de School straat en kwam daar wonen omdat ze last heeft van hartklachten. "Ik woon net zo mooi, vrij uitzicht op het groen en voldoende ruimte voor mij alleen. Ik ben net gewend en zie er vreselijk tegenop om opnieuw te moeten verhuizen, zeker twee keer. Mevrouw Van de Wiel is bij alle bewoners van de Schoolstraat langs gegaan en weet in ieder geval zeker dat niemand wil verhuizen. Ook niet met hulp en de beloofde verhuisvergoeding. "Wij hebben toch ook het eeuwige leven niet, laat ze gewoon wachten tot de natuur het probleem vanzelf heeft opgelost. We zijn allemaal mensen op leeftijd." Aldus mevrouw Van de Wiel. Aan het einde van de bijeenkomst komt er toch ook iets gelatens over de bewoners, 2007 is nog een eind weg: "We wachten het maar af!" Wethouder Zijderhand wil in een reactie op de intentieverklaring wel kwijt dat hij blij is dat de kogel door de spreekwoordelijke kerk is en dat de locatiekeuze voor het zorgcentrum is gemaakt. Hij licht verder toe dat het college de toe zegging heeft gedaan dat er in ruil voor de twintig woningen aan de Schoolstraat ruimte zal komen voor Woonpartners Midden-Holland in het plan 'groot Swanla' voor ver vangende sociale woningbouw. Dat is de enige toezegging of bemoeienis die de gemeente in dit stadium heeft. Voor de rest ligt de planvorming bij het zorgcentrum en de wooncorporatie.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 23